2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar herkese selamlar kocaman öpücükler, biz de 10. Haftaya girdik bugün, çok şükür bulantı kusma hiçbir şeyim olmadı ama halsizlik uyku ve migren biraz zorluyor. Ben de fetal dna yaptıracağım doktor 4500 tl dedi, biz de tamam dedik. 11. Haftaya denk geliyor inşallah cinsiyet ile ilgili de bilgi alabiliriz :)
Fetal dna sonucunda cinsiyeti öğrenebilir miyiz ki acaba, yurtdışında olduğum için belki laboratuvar söyler, sizce doktor ya da laboratuvar söyler mi?
Canım burda doktora söylüyorlar cinsiyeti, yurtdışında nasıl bilmiyorum ama orda da benzer bir prosedür vardır yüksek ihtimal sen bir laboratuvarı arayıp sor bence. Sana bunu söylemeleri gerekiyordu bilgi verirken veya doktor söylemeliydi. Bana direkt doktor dedi cinsiyeti de öğreneceğz bana gelecek diye, laboratuvar da ayrıca söyledi doktora ilettiklerini.

Arkadaşlar selam malum yaz geliyor sinek kovucu ihtiyacı doğacak. Doktor bebekler için olan organikleri kullanabileceğimizi söyledi doktorum. İhtiyacı olana bulunsun burda 🐣

Şimdi notlarıma bakıyordum da ilk gebeliğimde tam 10+4'te cinsiyeti söylemiş doktorum bana. :) Şimdi başka doktora gidiyorum gerçi ama o söylemez sanırım o kadar erken.

sigortanın karşılıyor olması çok mükemmel. Keşke burada da olsa öyle bir uygulama.

Henüz kendim tecrübe etmedim ama doğum yapan iki arkadaşımda da bu test yapıldı. İkili test yapılmıyor yerine bu yapılıyor diye biliyorum. Ben de yakında öğreneceğim. Keşke sigorta her yerde karşılasa böyle testleri..

Çatlak konusunda ben son on yılda sürekli kilo alıp vermekten dolayı fena durumdayım hatta dedim hiç kullanmasam mı zaten kötü durumda ama daha da beter olmasın diye kullanacağım biraz yapı meselesi bu kimisinde ne kadar krem yağ kullansa da oluyor kimsin de olmuyor bio oil ve nemlendirici krem kullanmayı düşünüyorum bakalım sonuç ne olacak🥰

Çatlak konusunda ben son on yılda sürekli kilo alıp vermekten dolayı fena durumdayım hatta dedim hiç kullanmasam mı zaten kötü durumda ama daha da beter olmasın diye kullanacağım biraz yapı meselesi bu kimisinde ne kadar krem yağ kullansa da oluyor kimsin de olmuyor bio oil ve nemlendirici krem kullanmayı düşünüyorum bakalım sonuç ne olacak🥰

Bende de benzer bir durum var. Senin gibi düşünüyorum ama daha ne aldım ne de ne kullanacağıma karar verdim. Geriden geliyorum ya belki ondandır 😂

Kızlar herkese selamlar kocaman öpücükler, biz de 10. Haftaya girdik bugün, çok şükür bulantı kusma hiçbir şeyim olmadı ama halsizlik uyku ve migren biraz zorluyor. Ben de fetal dna yaptıracağım doktor 4500 tl dedi, biz de tamam dedik. 11. Haftaya denk geliyor inşallah cinsiyet ile ilgili de bilgi alabiliriz :)
Fetal dna sonucunda cinsiyeti öğrenebilir miyiz ki acaba, yurtdışında olduğum için belki laboratuvar söyler, sizce doktor ya da laboratuvar söyler mi?
Bende yurtdışındayım ve perşembe günü fetal dna yaptıracağım 10+4 haftalık oluyorum sonuç 10 gün içinde çıkarmış ve doktor cinsiyeti söyliceğini söyledi bana

Güneş kremi birkaç arkadaşımın tavsiyesiyle Hamilton kullanıyorum. yağ olarak da herhangi bir yağ olur bence. Hindistan cevizi yağı bile olur. Ben bio oil aldım şimdilik.
Susam yağı da çatlaklara iyi geliyormuş hatta doğumdan sonra sutun hemen gelmesini sağlıyormuş ikisini karıştırıp deneyeyim sonuçta önemli olan nemli tutmak.. Hamilton listemdeydi bakayım ona tekrar

Merhaba kızlar tam 10.cu haftamdayım. Hamileliğim şükür rahat geçiyor 22 yasındayım ilk hamileleğim. Sadece ara ara mide ekşimeleri ve kasıkta kramp ağrılarım dışında. Ama bu hafta hiç biri yok kasığımda hiç bir şekilde kramp veya ağrı. 1. Trimester bittiğinden dolayımı sizce bu ağrıların yok olması çünkü gecen hafta kontrole gittim ve hersey yolunda. Sizce o yüzdenmi kızlar normal mi bu sizdede böyle mi?

Merhaba kızlar tam 10.cu haftamdayım. Hamileliğim şükür rahat geçiyor 22 yasındayım ilk hamileleğim. Sadece ara ara mide ekşimeleri ve kasıkta kramp ağrılarım dışında. Ama bu hafta hiç biri yok kasığımda hiç bir şekilde kramp veya ağrı. 1. Trimester bittiğinden dolayımı sizce bu ağrıların yok olması çünkü gecen hafta kontrole gittim ve hersey yolunda. Sizce o yüzdenmi kızlar normal mi bu sizdede böyle mi?
En başından beri çabuk yorulmak dışında hiç bir belirtim olmadı. Doktorun dediği şükret keyfini çıkart.

Ben bu konuda biraz tecrübesizim arkadaşlar normal güneş kremi kullansak olmuyor mu la Roche posay kullanıyorum ben şuan memnunum hamile için farklı mi oluyor
evin güneş görüyorsa bile kullanmanı tavsiye ediyorlar. Hele yazlık bir yerdeysen nerdeyse günde 3 defa yenilemen lazım ve bu işlevi olan bir krem için yoğun bir miktar. Yani normal bir kremden daha fazla maruz kalacaksın kimyasala. O yüzden markası önemli değil ama hamilelik için önerilenlerden kullanmanı tavsiye ederim

Bi arkadaşım farmasinin aynı Sefa kremini kullanmış çatlaklar için ve hiç çatlağı olmamış. Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Daha önce kullananı duydunuz mu?

evin güneş görüyorsa bile kullanmanı tavsiye ediyorlar. Hele yazlık bir yerdeysen nerdeyse günde 3 defa yenilemen lazım ve bu işlevi olan bir krem için yoğun bir miktar. Yani normal bir kremden daha fazla maruz kalacaksın kimyasala. O yüzden markası önemli değil ama hamilelik için önerilenlerden kullanmanı tavsiye ederim
Teşekkür ederim bilgiler için

Kızlar aklıma bişey takıldı benim gittiğim doktor perinatolog 10 .haftaya kadar alttan muayene ediyormuş böyle bir şey yaşayan varmı bu durumdan sıkıldım kadında despot bir şey denmiyor

X