2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
daha once iki dusuk yasadigim icin korkuyorum :KK43:
Kuzum dış gebelik çok riskli bi şey sağlığın için diyorum 2 hafta beklemek çok fazla şeye mal olabilir acile git en azından kanaman yoksa bi sıkıntı yoktur inş 8. Hafta içindeysen keseyi de bebeğide görürsün allahın izniyle
Bol bol dua canım
bu süreç ihmal etmeye gelmez hepimizin bi ayağı hastanede
Allah yardımcın olsun ihmal etme

Merhabalar, bugün doktora gittim kendi doktoruma değil başka bir göz görsün diye devlet hastanesine.10+3 ile uyumlu çıktı kanama alanı da kalmamış. Pek güzel yatıyordu kuzucuk. Bir görüntü vermediler ama gıcıklar :KK43:
Ay çok güzel kanama alanı gitmiş mi tamamen çok sevindim darısı başıma inşallah hayırlısıyla 😍❤️

kizlar dun igne gibi agriyor demistim, bugun de ilk defa ecik kahverengi bir akinti geldi. napcam ben ya, acile mi gitsem yine de ?

Teyzelerimiz merhaba; bugün 9+0 olduk.
Ultrasında gördüm minik kuşumu içim rahat etti. Hareketlenmiş yavrum. 9+1 çıktı haftası.
Tsh takibinde ilaç kullanıyordum. O.541 e düşmüş değerim dahiliye doktorum ilacı kesti. 15 gün sonra kontrole çağırdı. Bundan sonra nasipse 2 li test için gideceğiz. Şimdilik devlette takipteydim. 11 haftadan önce cihaz net kalp atışı vermediği için duyma şansım olmadı henüz, haftaya özele randevu alacağım daha canlı görürüz ve kalp atışını dinleriz inşallah.
Cinsiyet tahmini yapabilen arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum. :emir_bebek:

Eklentiler

• IMG_20220511_155225.jpg
    IMG_20220511_155225.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 77
Merhaba kızlar. Ben hiç yemek yiyemedim ge suda icenedigim İcin aynı zamanda 20 keze yakın koştuğum İcin bugün serum takviyesi aldım. Ama midemi falan getirmedi. Yarın da doktor kontrolüm var nasıl geçecek endişe bile edemedim

inan ki ne varsa denedim. zencefil cayi, salatalik, sut, sekerli yogurt, su. aklina ne gelirse. ilk gunden beri var ve hic bir care bulamadim. tek yaptigim sey dik otorup, uyurken de yastigi dik koymak. elimden baska hic bir sey gelmiyor.

Bide yani sira bulanti var, o da beni mahfetti. Ikisi de gercekten öldürdü beni. aglamak isityorum resmen
Çok geçmiş olsun. Ben de sizinle aynı durumdayım. Bu üçüncü hamileliğim (diğerlerini kaybettim). Keseyi gördükten sonra mide bulantılarım başladı. Önce psikolojik olduğunu düşündüm ama psikolojik bu kadar uzun sürmez. Midem yanıyor sanırım mide ekşimesi de var. Severek yediğim şeylerden tiksinmeye başladım. Afedersiniz çıkarınca biraz rahatlıyorum ancak öyle bir şeyler yiyebiliyorum. Acıkınca midem bulanıyor, yemek yedikten sonra midem bulanıyor. Aslında iştahım düne kadar yerindeydi mide bulantısına rağmen keşke şu olsa da yesem diyordum , şu an su içmek için gayret ediyorum resmen :) bulantı olunca bebek sağlıklı oluyormuş sanırım öyle duydum. Böyle böyle teselli ediyorum kendimi 😊

Ultrasında gördüm minik kuşumu içim rahat etti. Hareketlenmiş yavrum. 9+1 çıktı haftası.
Tsh takibinde ilaç kullanıyordum. O.541 e düşmüş değerim dahiliye doktorum ilacı kesti. 15 gün sonra kontrole çağırdı. Bundan sonra nasipse 2 li test için gideceğiz. Şimdilik devlette takipteydim. 11 haftadan önce cihaz net kalp atışı vermediği için duyma şansım olmadı henüz, haftaya özele randevu alacağım daha canlı görürüz ve kalp atışını dinleriz inşallah.
Gözün aydın canımmm süper haberler bunlar 😍 darısı tüm bekleyenlere inşallah. Kalbi gümbür gümbürdür merak etme❤️🧿

Çok geçmiş olsun. Ben de sizinle aynı durumdayım. Bu üçüncü hamileliğim (diğerlerini kaybettim). Keseyi gördükten sonra mide bulantılarım başladı. Önce psikolojik olduğunu düşündüm ama psikolojik bu kadar uzun sürmez. Midem yanıyor sanırım mide ekşimesi de var. Severek yediğim şeylerden tiksinmeye başladım. Afedersiniz çıkarınca biraz rahatlıyorum ancak öyle bir şeyler yiyebiliyorum. Acıkınca midem bulanıyor, yemek yedikten sonra midem bulanıyor. Aslında iştahım düne kadar yerindeydi mide bulantısına rağmen keşke şu olsa da yesem diyordum , şu an su içmek için gayret ediyorum resmen :) bulantı olunca bebek sağlıklı oluyormuş sanırım öyle duydum. Böyle böyle teselli ediyorum kendimi 😊
Bunu hiç duymadım,benim de aksine hiç bulantim yok,simdi bunu kafaya takarım 😕 bilgisi olan var mı bulantı ile bebeğin sağlığı arasında ilişki var mı???

Gözün aydın canım ❤️ nasıl cihazı varmış doktorun tarihi eser mübarek 😂

Bunu hiç duymadım,benim de aksine hiç bulantim yok,simdi bunu kafaya takarım 😕 bilgisi olan var mı bulantı ile bebeğin sağlığı arasında ilişki var mı???
Süreç herkeste aynı değil aylarca kusan arkadaşım da bebeğini sağlıkla doğurdu, gebeliğinde kusmayı bırakın en ufak tiksinme yaşamayan arkadaşım da geçtiğimiz ay doğum yaptı bebekleri gayet sağlıklı. Benim daha önceki hamileliklerimde hiç kusma yaşamadım için garip geldi. Bir yazı okumuştum hamilelikte östrojen hormonu yükseldiği için bulantı yapıyor, artı olatak Bebek de vücuda zararlı bir şey girmesini engellemek için kustururmuş tarzında yani savunma mekanizması gibi. Ama yazının sonunda şunu da eklemişler sağlıklı bir gebelik için bulantı şart değil. Cidden de değil bulantınız yoksa bebeğiniz iyiyse hiç kafaya takmayın keyfini çıkarın :)

Kizlar, bugun size dun kasiklarimin agridigini ve sol tarafim igne gibi battigini demistim. Bugun acik kahverengi bir leke geldi. Korkuyorum sizce normal mi?

Tebrikler canım.. sana da içinde rahatça sağlıkla büyüyen minik kuşuna da ❤️ Haftaya harika bir kalp sesi ile seni bir kere daha sevindirecek 😘

Hamilelikte değişen hormon dengesi ile alakalı diye biliyorum bulantı. Her vücut benzer tepkiler vermiyor sonuçta böyle değişimlere.. bulantının sağlıkla bir ilgisi olsa bunu doktorlar söylerdi sanırım. Bulantısı olana bu sağlıklı, olmayana bu sağlıksız dediklerini ben hiç duymadım..

Kizlar, bugun size dun kasiklarimin agridigini ve sol tarafim igne gibi battigini demistim. Bugun acik kahverengi bir leke geldi. Korkuyorum sizce normal mi?
Canım benim bence evde oturup evham yapmaktansa doktora git görün için rahatlar her şey yolundaysa da. en azında kötü bi şey olursa allah göstermesin ama bi önlemi alınır.

Bize böylee şeyler demee hiç midem bulanmıyorr çünkü belirtilerle pek alakası yok kuzum 😂😂😂

X