2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Evwt muhtemelen konuşmuşuzdur kronik kabızlık var bende huzursuz bağırsak sendromu. Zaten hiçbi zaman sorunsuz tuvaletimi yapmamışımdır. Çatlaklar acılar vs öncesinde her şeyi yaşadım zaten. Düzenli olarak Gastroenterolojiye gidiyordum. Doktorun dediği ibs kabızlık grubu hastalarda asla tam bi iyileşme olmuyor. Gerçekten de haklı. Bi sürü besin grubu var fodmap diyeti diye geçiyor çoğu bende gaz yapıyor. Ama şu an hepsinden mahrum beslenmem mümkün değil gebelik dolayısıyla mecbur yiyorum bazı şeyleri ve spnuç bu. Zaten kabızlık beraberinde gaz sıkıntısını getiriyo. Yani benimki arapsaçına dönmüş bi durum zaten. Kadın doğum doktoruma söyledim sadece dışkı yumuşatıcı şurup verebileceğini söyledi ama o şurubu biliyorum o bile tavsiye edilen miktarda bana etki etmiyordu maalesef. Gaz için danışmadım muhtemelen kabız olduğun için gazın var diyip aynı öneriyi alırım. Ama yine de soracağım🥺
Evet kabız olduğun için gazın oluyordur muhtemelen. Benim de kabızlıktan dolayı kusmalarım fazla oluyor.
Duphalac mı verdi? Bende de hemen çüzüm olmuyor ama 3-4 gün kullanınca rahatlama olmuştu. Siz neleri tüketebiliyorsunuz bilemiyorum. Ben bir süredir her gün şekersiz kayısı hoşafı içiyorum. Bunu deneyebilirsiniz eğer yasak değilse. Duphalactan daha iyi geldi 👍🏻Her gün çorba tüketimi de mutlaka olmalı.
İnşaallah bir anda geçer bu ağrılarınız, gazınız

Evet kabız olduğun için gazın oluyordur muhtemelen. Benim de kabızlıktan dolayı kusmalarım fazla oluyor.
Duphalac mı verdi? Bende de hemen çüzüm olmuyor ama 3-4 gün kullanınca rahatlama olmuştu. Siz neleri tüketebiliyorsunuz bilemiyorum. Ben bir süredir her gün şekersiz kayısı hoşafı içiyorum. Bunu deneyebilirsiniz eğer yasak değilse. Duphalactan daha iyi geldi 👍🏻Her gün çorba tüketimi de mutlaka olmalı.
İnşaallah bir anda geçer bu ağrılarınız, gazınız
Çook teşekkür ederim inşallah sen de böyle rahat şekilde devam edersin canım, bozuldu mu gidiyor çünkü dana da çok geçmiş olsun. Evet duphalac. Her gün günkurusu yiyorum ama bi de Kayısı hoşafını deneyeyim ben de mantıklı ❤️😘

Kizlar katı sekilde kahverengi akıntım gelmisti ya parca gibi. Bugun doktora muayeneye geldim bebekte falan bir sıkıntı yok ama hafif düşük riskim varmış yatış verdi bugün hastane de kaliyorum.yarin büyük ihtimalle cikicam
Geçmiş olsun canım ama bebekte bir sıkıntı olmamasına sevindim😊
Hanımlar gaz problemi yaşayıp başa çıkabilen var mı? Sürekli aşırı gazım var çıkaramıyorum bi de mahvoldum. Önerilere açığım🥺
Gaz benim de en büyük sorunum ve neden olduğunu anlamış değilim sinir bozucu bir durum yarın doktora gidince soracağım bir çözümü var mı diye pek sanmıyorum ama doğuma kadar bu böyle gidecek

Hanımlar gaz problemi yaşayıp başa çıkabilen var mı? Sürekli aşırı gazım var çıkaramıyorum bi de mahvoldum. Önerilere açığım🥺

Ben progestan kullandığımda bağırsak sorunları olabiliyor. gaz ve kabızlık yaşamamak için günde bir öğün müsli, yulaf ezmesi gibi şeyler yiyorum. Düzenli kefir içmeye çalıştırırım. Yulaflı probiyotik yoğurtlar tercih ediyorum. Faydasını gördüğümü düşünüyorum.

Kız bugun 6+0 oldum kalp atışını bile duymadım daha bi yandan korkuyorum sonra geçiyor korkum onunla konusmaya basliyorum . Doktor 2 hafta sonra goruselim dedi ben pazartesiye gitsem mi acaba diyorum 🤣🤣🤣🤣 banada kızar mı ki
Ben de 6+0 da görmemiştim, 2 hafta sonra gel dedi, dayanamadım bir hafta sonra gittik duydum 😂😂
Kizlar katı sekilde kahverengi akıntım gelmisti ya parca gibi. Bugun doktora muayeneye geldim bebekte falan bir sıkıntı yok ama hafif düşük riskim varmış yatış verdi bugün hastane de kaliyorum.yarin büyük ihtimalle cikicam
Çok geçmiş olsun canım, bir şey olmayacak inşllah. Orada güvendesin ❤️
Beeeeen, başa çıkamıyorum bazen çok sıkıştırıyor

Bugün kan değerleri sonuçlarım çıkmış benim TSH ilk verdiğimde 3.59 çıkmıştı ama aile hekimimde kadın doğumcumda herhangi bi ilaca baslatmamisti hatta burda herkesi ilaca başlattıklarını gördüğümde hep bı dahileyeye mi gitsem diye düşünüyordum.. Bugünkü değerim 2.00 çıkmış..Sanırım tuzlu yemedigimden kaynaklıydı bulantilardan dolayı tuzlu şeyler yedikçe düştüğünü düşünüyorum birde aile hekimimiz gebeliğin ilk zamanlarında yüksek çıkabiliyor korkma geçmişte yoksa düşer demişti dediği gibi oldu..Benim gibi olan varsa diye yazmak istedim olabildiğince tuzlu yiyin 😊

Kızlar bugün kusmam pik yaptı . Sabahtan beri hiç durmadan kusuyorum. Yok mu bunun bir çözümü gerçekten cok kötü.
Doktoruna bildirmen lazım canım benim doktorum günde 4 defadan fazla olursa muhakkak haber ver tehlikeli demişti serum felan taksınlar

Geçmiş olsun canım ama bebekte bir sıkıntı olmamasına sevindim😊

Gaz benim de en büyük sorunum ve neden olduğunu anlamış değilim sinir bozucu bir durum yarın doktora gidince soracağım bir çözümü var mı diye pek sanmıyorum ama doğuma kadar bu böyle gidecek
Kuzum doktoruna sorunca buraya da yazarsan çok mutlu olurum. Kabızlığın var mı? Bazı besinler yapıyor kabızlık da varsa cıkmakta zorlanıyor. Sana da çok geçmiş olsın ama çok zor bi durum tuğla yutmuş gibi şiş şiş oturuyorum her dk gaz insanın psikolojisi bozuluyor

Bugün kan değerleri sonuçlarım çıkmış benim TSH ilk verdiğimde 3.59 çıkmıştı ama aile hekimimde kadın doğumcumda herhangi bi ilaca baslatmamisti hatta burda herkesi ilaca başlattıklarını gördüğümde hep bı dahileyeye mi gitsem diye düşünüyordum.. Bugünkü değerim 2.00 çıkmış..Sanırım tuzlu yemedigimden kaynaklıydı bulantilardan dolayı tuzlu şeyler yedikçe düştüğünü düşünüyorum birde aile hekimimiz gebeliğin ilk zamanlarında yüksek çıkabiliyor korkma geçmişte yoksa düşer demişti dediği gibi oldu..Benim gibi olan varsa diye yazmak istedim olabildiğince tuzlu yiyin 😊
İyotlu tuz düşürüyor. Tabi ama her şeyin fazlası zarar 😀

Ben progestan kullandığımda bağırsak sorunları olabiliyor. gaz ve kabızlık yaşamamak için günde bir öğün müsli, yulaf ezmesi gibi şeyler yiyorum. Düzenli kefir içmeye çalıştırırım. Yulaflı probiyotik yoğurtlar tercih ediyorum. Faydasını gördüğümü düşünüyorum.
Progestanı ben de fitil olarak kullanıyorum. İşte süt ve süt ürünleri yememem lazım normalde ama bebek için yiyorum ve böyle sorunlar çıkıyor. Size dokunmuyorsa ne güzel 🥺

İyotlu tuz düşürüyor. Tabi ama her şeyin fazlası zarar 😀
Evet iyotlu özellikle yiyordum benim biraz mecburiyetten bulantılarımi sadece tuz bastırdı 😊 neyseki zarardan ziyade yararı oldu bu sefer..T3 T4 değerlerimde düşmüş normal değere dönmüş 😊

Progestanı ben de fitil olarak kullanıyorum. İşte süt ve süt ürünleri yememem lazım normalde ama bebek için yiyorum ve böyle sorunlar çıkıyor. Size dokunmuyorsa ne güzel 🥺
Laktozsuz ürünleri deneyebilirsin ben öyle yapıyorum herhangi bi gaz sorunum olmadı 😊

Kuzum doktoruna sorunca buraya da yazarsan çok mutlu olurum. Kabızlığın var mı? Bazı besinler yapıyor kabızlık da varsa cıkmakta zorlanıyor. Sana da çok geçmiş olsın ama çok zor bi durum tuğla yutmuş gibi şiş şiş oturuyorum her dk gaz insanın psikolojisi bozuluyor
Tabi canım yazarım kabızlık da var tabi ikisi bir arada süt mü yapıyor acaba laktozsuz içiyorum çok da seviyorum🥹 evde akşamları ayrı dert okulda çalışırken ayrı dert tam bir baş belası🙈

Dokunmadığı için şanslıyım sanırım, peynirsiz hayat düşünemiyorum. Kefir de dokunuyor mu ? Ben diyetisyenimin kabızlık sorunlarında sık sık kefir verdiğini görüyordum. Bol su ve hareket şartı da getiriyordu.

uzun süreli diyetlerde kronik bağırsak sorunları oluşuyor genelde. Böyle bir dönemim olmuştu ve ıspanak çorbasının iyi geldiğini fark ettim. Başka kimseden duymadım ama o dönem ben çok faydalandım. Ayrıca e vitamini açısından zengin güzel bir besin belki denemek istersiniz ❤️

Dokunmadığı için şanslıyım sanırım, peynirsiz hayat düşünemiyorum. Kefir de dokunuyor mu ? Ben diyetisyenimin kabızlık sorunlarında sık sık kefir verdiğini görüyordum. Bol su ve hareket şartı da getiriyordu.

uzun süreli diyetlerde kronik bağırsak sorunları oluşuyor genelde. Böyle bir dönemim olmuştu ve ıspanak çorbasının iyi geldiğini fark ettim. Başka kimseden duymadım ama o dönem ben çok faydalandım. Ayrıca e vitamini açısından zengin güzel bir besin belki denemek istersiniz ❤️
Diyetlerde gerçekten felaket kabızlık sorunu oluşuyor ben genelde haftada blr form kayısı çayı içerek çözüm bulmuştum ama hamilelikte içemeyeceğim için kefiri deneyeyim onun da laktozsuzu var mıdır acaba🤨

X