2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Evlendiğimde 58 kiloydum. Gebe kalmaya karar verdiğimde takibimi yapan ilk doktor “bu boyla bu kiloyla gebe kalma demişti” zaten ben de gebe kalamadım :KK53: Ama gebelik için kilo almaya zorladım kendimi 62 kiloya çıkınca da tedavilere başladık. Aşılama tedavisinde bir anda iğnelerle 70 e çıktım, bir daha70 in altına düşmedim. Sen iğneleri kullanırken nasıl kilo verdin. O iğneler bana hep kilo yaptı:skandal:

Şu tahlillerden hiç anlamıyorum. Umarım sorunsuzdur 🤗
Yaaa oylemi olduu, aynen ignelerden cok kilo alan oluyomuss ama bana ters etki yapti herhaldee ben kilo verdimm🤣 ben biseyi takarsam istahim hemen kesilir yiyesim gelmiyoo bide biraz beni coronada etkiledi sogan sarimsak et tavuk balik filan yiyemiyorumyaa 4 aydir ondanda vermis olabilirimm 🙄

Canım 1 yıl yoğun bakımda kızıma baktığım için tahlillere vakıfım. Lökosit seviyen ve eritrosit seviyen normal hafif enfeksiyon var su iç geçer. Hatta ilaç falan alıyorsan vajinal fitil o da olabilir. Ama kanda hemoglabin görünmesi normal değil. Kum ya da taş geçmişin var mı bilmiyorum. O da olabilir. Çok sorunlu değil yine de kültür verirsen ciddi mi anlarız enfeksiyonu. Kültür de üreme olmazsa günde 3 lt su içerek çözersin ya da tek kullanımlık şase verirler.
Bilmeemm kum yada tas gecmisim yokk benim bildgim kadariylaa 🤣 vee evet fitil kullaniyorum yaa halaa, sen masallah baya bilgilisiin😍 cok sagoll. Ozaman ben bolbol su icmeye calisiymm, bu aralar cok su icincede midemi bulandiriyo yaa 🤣 ah aahh cok zor seyler 😁😁

Keseyi gören anneler :) Estrofem i kullanmaya devam ediyor musunuz. Kaçıncı haftaya kadar kullanacağız. Ona göre arayış içinde olacağım
Canım 5+4 te keseyi görünce 5 gün azalttı (günde 2 den 1 e indi) sonra tamamen bıraktırdı bu hafta perşembe kalp atışı için gidicem. Belli olmuyor aynı doktor farklı hastasına devam ediyor mesela

Bilmeemm kum yada tas gecmisim yokk benim bildgim kadariylaa 🤣 vee evet fitil kullaniyorum yaa halaa, sen masallah baya bilgilisiin😍 cok sagoll. Ozaman ben bolbol su icmeye calisiymm, bu aralar cok su icincede midemi bulandiriyo yaa 🤣 ah aahh cok zor seyler 😁😁
1 yıl doktorda geçirdik☺️ asistan doktorların eğitimi oluyordu falan. Ayrıca ben özel gereksinimli bebek sağlık ve bakım eğitimi aldım ondan biraz daha tıbbi terimlere vakıf oldum.

Benim doktorum bugun dedi ki kadın doğum hastanesine gitmeyin dedi orda alttan muayene yapiyolar bu sefer aciklik oluyo dedi. Yani altdan muayeneyi tavsiye etmiyor ve uzman bi doktor yani doktorum iyi kizlar soyliyim dedim tabi yine siz bilirsiniz ama en sağlıklısı karından ultrason

Bugün karından ultrasona bakilirken normalde 10+2 olmam lazim ama doktorum 10+6 dedi neden boyle cikmistir acaba
Yanılmalar oluyor canım bana da haftama göre ileride olduğunu söylemişti bi hafta sonra haftama göre geride çıktım. Ufak yanılmalar normal.
Çok geçmiş olsun. Bebekte bi şey olmamasına çok sevimdim

ah çok iyi anlıyorum seni.. gerçekten bulantı çok kötü bir şey hayattan soğutuyor insanı.. çalışmak zorundayım okulda beni çok bunaltıyor. her yerde farklı bir koku var.. :kusmuk:
Hiç sorma ben de öğretmenim adım leblebici öğretmen diye kalacak yakında sürekli leblebi ile bastırmaya çalışıyorum😕

Hanımlar gaz problemi yaşayıp başa çıkabilen var mı? Sürekli aşırı gazım var çıkaramıyorum bi de mahvoldum. Önerilere açığım🥺
Gazın neden kaynaklandığını bulmak gerekiyor.

süt, yoğurt kusturuyordu ben de Peynir ve ayranla kalsiyumu alayım dedim. Günde 2 bardak ayran içtim aşırı gaz başladı, ayranı kesince geçti. Benim sürekli istemsizce geğirme oluyordu 🥴

Siz çıkaramıyorum demişsiniz, soda iyi gelir diye düşünüyorum

Gebelik zaten normalden fazla gaza neden oluyor bildiğim kadarıyla.

Gazın neden kaynaklandığını bulmak gerekiyor.

süt, yoğurt kusturuyordu ben de Peynir ve ayranla kalsiyumu alayım dedim. Günde 2 bardak ayran içtim aşırı gaz başladı, ayranı kesince geçti. Benim sürekli istemsizce geğirme oluyordu 🥴

Siz çıkaramıyorum demişsiniz, soda iyi gelir diye düşünüyorum

Gebelik zaten normalden fazla gaza neden oluyor bildiğim kadarıyla.
Benim sıkıntım aslında bağırsak gazı. Normalde de ibs problemim var zaten hamilelikten dolayı artmış durumda ama besinlerin çoğu bende zaten gaz yapıyor normalde de. Ama yemezsem bu defa bebeğimi besleyemem mecburen yiyorum. Ne yapıcam bilmiyorum

Benim sıkıntım aslında bağırsak gazı. Normalde de ibs problemim var zaten hamilelikten dolayı artmış durumda ama besinlerin çoğu bende zaten gaz yapıyor normalde de. Ama yemezsem bu defa bebeğimi besleyemem mecburen yiyorum. Ne yapıcam bilmiyorum
Sanki daha önce de bağırsaklarla ilgili konuşmuştuk gibi hatırladım şimdi 🙄
Benim de bağırsaklar problemli, sürekli kabızım, gebelikten önce de 5-8 gün sürerdi kabızlığım. Son bir kaç gündür hayatımda olmayan rahatlamayı yaşıyorum. Umarım sizin de geçer. Doktorunuzla görüştünüz mü bu konuyu?

Sanki daha önce de bağırsaklarla ilgili konuşmuştuk gibi hatırladım şimdi 🙄
Benim de bağırsaklar problemli, sürekli kabızım, gebelikten önce de 5-8 gün sürerdi kabızlığım. Son bir kaç gündür hayatımda olmayan rahatlamayı yaşıyorum. Umarım sizin de geçer. Doktorunuzla görüştünüz mü bu konuyu?
Evwt muhtemelen konuşmuşuzdur kronik kabızlık var bende huzursuz bağırsak sendromu. Zaten hiçbi zaman sorunsuz tuvaletimi yapmamışımdır. Çatlaklar acılar vs öncesinde her şeyi yaşadım zaten. Düzenli olarak Gastroenterolojiye gidiyordum. Doktorun dediği ibs kabızlık grubu hastalarda asla tam bi iyileşme olmuyor. Gerçekten de haklı. Bi sürü besin grubu var fodmap diyeti diye geçiyor çoğu bende gaz yapıyor. Ama şu an hepsinden mahrum beslenmem mümkün değil gebelik dolayısıyla mecbur yiyorum bazı şeyleri ve spnuç bu. Zaten kabızlık beraberinde gaz sıkıntısını getiriyo. Yani benimki arapsaçına dönmüş bi durum zaten. Kadın doğum doktoruma söyledim sadece dışkı yumuşatıcı şurup verebileceğini söyledi ama o şurubu biliyorum o bile tavsiye edilen miktarda bana etki etmiyordu maalesef. Gaz için danışmadım muhtemelen kabız olduğun için gazın var diyip aynı öneriyi alırım. Ama yine de soracağım🥺

X