2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben kendi tecrübemden yola çıkarak her şeyi veriyorum. Tabi çilek tahin bal gibi aşırı alerjikler hariç. İlk Bebeğimde 3 gün kuralı, blw vs çok inceledim. Şimdi 5buçuk yaşında ve kök söktürüyor yemek konusunda. İştahsız, hiçbir şey yemez. Boyu kilosu persentilin en altında, cildi ve saçları çok cansız. Şimdi bebegıme her seyı vermeye çalışıyorum. Mesela dün ezogelin çorba yaptım. Tuz ve baharatları atmadan 1 kase ayırdım, makarnayı soslamadan ayırıyorum. Kahvaltıda kendimize ne yaptıysam 3 5 lokma yıyor yanına peynırle. Çok şükür bi sıkıntı yaşamadık. Sen de gözlemleyerek verebılırsın yiyecekleri. Zaten genelde hiçbiri ciddi alerjik reaksıyon vermıyor. En fazla gaz sancısı ve kızarık popo ile karşılaşıyorsun, 2 hafta sonra tekrar deneyınce artık o da olmuyor

Makarnayı nasıl yiyo dişleri yokki:)
Cesaret verdiniz y teşekkür ederim.

Benim oglum 6500 kg hep zayifti hala zayif anne sütu ve ek gida seklinde gidiyoruz cok hareketli bir bebek herhalde ondan kilo alamiyor doktor sınirin altina düsmedikce sorun yok diyor
Canm benim bebegimde zayif,7 aylik 7bucuk kilo falan,ama asiri hareketli emeklemesine cok az kaldi bence o yuzden kilo almoyorlar,nettede hareketlenince almaz diyor,benim oglum 40 gunden sonra hareketlenmeye basladi ,4 ylikken döndü 5bucuk ayda desteksiz oturdu ,suanda ben yastik kullanmiyrm mesela normal oturuyor,basta belki zarar olur dedim oturtmadim ama kendi istiyor resmen bende karismadim

Arkadaşlar üst dişlerde önce önler mi çıkmalı? Sanırım bebeğimin üst yan kesici dişleri patlıyor hatta birisi baya belirgin. Dişçiye falan götürmem gerekir mi?

Aslanda böyle ağlayarak uyanıyor son zamanlarda birde. Bu sabah 3.30 uyandı sabaha kadar 1 saat uyudu o kadar.

Bizdede aynı kolu altta kalıyor çıkaramıyor ağlıyor.
Teşekkür ediyorum kızlar
Demekki zamanı var
Dönmeyi destekliyorum ama hala yüzüstünden sırt üstüne çeviremiyor
Öyle kalıp ağlayıp bizi çağırıyor
Bizde çeviriyoruz paşayı

Kızlar benim bebeğim yaklaşık 5/6 gündür inanılmaz huzursuz
Sürekli inliyor mızmız ağlıyor
Bakıyorum diş mi diye ama gelen giden yok
Ama sürekli emzikle kırt kırt kaşıyor damaklarını
Ne kadar sürüyor ya bu diş hızursuzluğu
Ne kadar sürede çıkıyor
Valla dayanacak gücüm kalmadı yaa

Hemen çıkmaz o yani bizimki oyle oldu 3 aylıkken elini ağzına almalar başladı sonra ayaklara geçti 5 ine 3.4 gün kala çıkardı ama yanındaki dişi 1. 2 haftada çıktı diğerinden sonra . Zeytin yağı ve karanfil iyi geliyor surebilirsin onu .ben süzgecili emzik aldım içine meyve falan koyuyorum oda iyi geliyor ona bazıları anne sütünü dondurup veriyor ama ben cesaret edemedim zaten hemen hastalanıyor bizimki

Bizim gündüz uykumuz çok belirsiz hala.6 gibi uyanıyor süt içip 7 gibi geri uyuyor. 9 gibi kalkıyor ondan sonrası muallak.bazen yarım saat yarım saat uyuyor günde 2-3 kere bazen de bi dalıyor öğlen yanda öğleden sonra 3 saat kesintisiz uyuyor ama nezaman uyuyacağı nekadar uyuyacağı belirsiz.akşam da 10 gibi uykuya yatıyor

Bizde de ek Gıda olayı henüz doyma aşamasında değil.zaten ne versem ilk yüzünü buruşturuyor artık emzikle falan kandırarak yediriyoruz.2-3 kaşık alırsa daha kolay yiyor kalanını.bize doktor 3 gün kuralına gerek yok zaten alerji olsa mama yerken olurdu dedi.ama yine de ilk verdiğim şeyi az veriyorum.başta her gün bi çeşit denemeye özen gösteriyordum artık çok da önemsemiyorum.mesela önüme karpuz geldi tattırıyorum veya salatalık.benimki öyle makarna falan pütür yiyemiyor kıymayı falan tükürüyor.yediği en pütürlü şey kayısı içi mesela.şimdiye kadar yoğurt sebzeler kayısı yumurta sarısı ayran labne et suyu kabak falan denedim.çok severek yediği söylenemez ama yiyor ama doymuyor 1 saat sonra yine süt veriyoruz.

Kizlar ek gidayi ac mi yoksa tokken mi veriyorsunuz? Benimki istahsiz bebek, 5 aylik olunca tadimlara basladik. Bir sure her nasilsa iyi yedi, ama simdi ne versem agzini kilitliyor tattiramiyorum bile. Ben hep sut ogunu yerine gecmesin diye sutten sonra verdim ama emzirmeden/mamadan once vereniniz var mi acaba? Artik cok ac degilse acmayacak agzini galiba bu cocuk

Bir de bebeginizde babildama basladi mi? Yani ba-ba-ba de-de-de gibi seyler soyluyor mi? Ben arada tek hece olarak ba de ma gibi seyler duyuyorum ama boyle arka arkaya degil.

Makarnayı nasıl yiyo dişleri yokki:)
Cesaret verdiniz y teşekkür ederim.
Ben bugün köfte yedirdim. Ona özel kuzu etinden yağsız, tuzsuz, baharatsız yaptım tabi. Gayet severek yedi. Dişi yok ama ısırarak rahatlıkla koparıyor yumuşak yiyecekleri. Dün garnitürlü enginar vermiştim. Büyük sebzeleri çatalla ezerek tattırıyorum. Burada yazılanlardan yararlandım biraz, ek gıda saatlerini kendi yemek saatlerime göre ayarladım. Ben kahvaltı yaparken onun sandalyesini de yemek masasına yaklaştırıyorum. Bi o yiyor bi ben yiyorum:) Balık da tattırdım, iyi bi tavuk bulursam onu da yedireceğim. Bir arkadaş meyve süzgeci önermişti. Ona deli oluyor. Üzüm, erik, kavuk, elma, armut ne denk gelirse veriyorum.

Ben tüm konuşmaları kaçırdım ya şifremi kaybetmiştim geri gidip hepsini okuyayım bari. Akşam en geç kaçta yemek veriyosunuz

Bizimki de öyleydi 4 aydan beri el ağzında salya
Bu şekilde de yaklaşık 1-2 haftadır sürekli inleme mızlama halinde
Çok sürmese bari çıkması
Bir de bebeginizde babildama basladi mi? Yani ba-ba-ba de-de-de gibi seyler soyluyor mi? Ben arada tek hece olarak ba de ma gibi seyler duyuyorum ama boyle arka arkaya degil.
Bizde henüz başlamadı canım
Bende merakla bekliyorım ama sadece nnnnn nnnn diyo sürekli okadar
Maşallah canım sen neredeyse herşeyi yedirmişsin
Peynir olarak ne veriyorsun canım
Tuzsuz olsun demişti bize doktor

Kızlar bebeklerinizle etkinlik yapıyormusunuz
Ben elimizdeki oyuncaklarla oynatmaya çalışıyorum ama çabuk sıkılıyor
Küpler var geçmeli oyuncaklar falan bildiğiniz
Onlarla oynasın diye yanında oturup oynatmaya çalışıyorum anlatarak ama hemen sıkılıyor
Sizin oyunlarınız nasıl ? Neler yapıyorsunuz

Ben mamayi yemegi ayni anda hazirlayip once ek gida sonra da cok bekletmeden mama veriyorum

Canım gündüz uykusu zaten ayına göre maksimum 4 saat olmalı
Senin bebeğin 6 dan 9 a kadar 3 saatini uyuyormuş zatendiğerleri kestirme şeklinde 1 saati doldurmaca gibi oluyor sanırım
Ayrıca gündüz 4 saatten fazla uyutursan gece uykusundan çalmış oluyormuşsun gece uykusu nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…