2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bemce calısmaya devam canım 1 yasından sonra çocuğu bir başkasına alıştırmak daha zor olur. Senın yoklugunu daha fazla hisseder. Küçükken süreci daha kolay atlatırsınız hem daha okulların acılmasına 3 ay var. Doya doya vakıt gecırırsınız bu arada branşınız nedir?

O küçükken evet daha kolay ama ben nasıl atlatacağım aslında ben çok ayrılmak istemiyorum sanırım.
Branşım lise türk dili ve edebiyatı

Bebisleri diş cikaran anneler benim oglum cok huzursuz emmek istemiyor agliyor uyumak istemiyor oynamiyor sizlerinde böyle mi atesi 37.6 cok degil ama calpol verdim.cok huzursuz oldugu icin

Bebisleri diş cikaran anneler benim oglum cok huzursuz emmek istemiyor agliyor uyumak istemiyor oynamiyor sizlerinde böyle mi atesi 37.6 cok degil ama calpol verdim.cok huzursuz oldugu icin
Bizim ikizlerden biri de bu aralar çok tuhaf ayni dediginiz gibi ne uykusu var ne bisey hep ağlak modda umarım diştendir

Kızlar merhaba benim kız 6 aylik olacak ayinn15 inde ama hala ayaklarının uzerine basmıyor bastırmaya çalıştığımda direk ayaklarını bukuyor. Bu durumu Başka yaşayan var mı acaba

İnşallah biz de güzel bir düzen oturtabiliriz canım
Her bebek sanırım kendine göre belirliyor bu süreci
Bakalım biz de nasıl olacak?
Ya ek gıdaya geçince inşallah bizde de güncellemeler olur
Zira benim bebeğim çok keyfine düşkün
Yan dönmesi bile daha yeni yeni
O da tam dönmüyor
Ek gıda ilerledikçe büyüdükçe inşallah daha da kolaylaşacak canım
Aslında takip ettiğim doktorlar gece beslenmesinin kademeli olarak kesilmesini öneriyor
Çünkü artık ihtiyaçları yokmuş bu kadar sık
Yavaş yavaş kademeli kesin ve beslemeden uykuya geçirmeye çalışın diyolar
İlerde diş çürümesine kadar etkileri oluyormuş çünkü
Seni okadar iyi anlıyorumki
20 li yaşlarından beri çalışan aktif biri olarak bazen ben de bu duygular içinde oluyorum
Sıkışmışlık, sürekli bir döngü içinde aynı şeyleri yapmak, kendi bakımına ve ihtiyaçlarına yönelememek, hayatın içinde kendine bir an ve alan yaratamamak bazen insanı çok yoruyor
Ben de kamuda çalışıyorum ve bakabildiğim kadat bakmak istiyorum , sonrasında zaten bebeğim kreşte büyüyecek çünkü annem ve kayınvalidem çalışıyor bakacak ne yazıkki kimsem yok
Bu süreçte bence de hayalinizdeki gibi 1 yaşına kadar kendiniz bakın
Bunaldığınız zamanlarda kayınvalidenize bırakıp bir kahve içmeye ya da alışverişe gidebilirsiniz
Bu süreç size de iyi gelir hem de bunalmadan bebeğinizle olursunuz
Zaten 6 aylık civarı oldular , zaman çok çabuk geçiyor , 1 yaşa da fazla kalmadı , bir bakacağız ki 1 yaşına gelmişler bile
Bu kadını bende takip ediyorum ve bu gönderinin altında yorumlarda önerdiği bir kitap vardı uyku ile ilgili onu da aldım çok güzel bir kitaba benziyor okudukça buraya da yazarım yararlı bilgileri
Bu kadın uyku eğitimlerinin zararlarından ve olmaması getektiğinden bahsediyor hep, ben de aklıma ve kalbime yatmadığı için sıcak bakmıyordum ama bebekler rutinleri seviyor rutinlerle birlikte uyku alışkanlığının kazandırılabileceğini anlatıyor hep gönderilerinde
Sizler de takip edebilirsiniz kızlar
Güzel bilgiler veriyor

C
Kızlar merhaba benim kız 6 aylik olacak ayinn15 inde ama hala ayaklarının uzerine basmıyor bastırmaya çalıştığımda direk ayaklarını bukuyor. Bu durumu Başka yaşayan var mı acaba
Canım benimki de basmıyor
Arada bi basıyor gibi yapıyor ama henüz erken değilmi bunun için fazla tecrübem yok bu konuda acaba basması mı gerekiyor ?
Belki diğer anneler bir fikir verir

C

Arada bi basıyor gibi yapıyor ama henüz erken değilmi bunun için fazla tecrübem yok bu konuda acaba basması mı gerekiyor ?
Benim grupta gördüğüm kadarıyla her bebek farklı şekilde hareketleniyor. Kimi aylardır dönüyor mesela, benim oğlum daha yana bile dönmüyor. Elimden tutarak kolaylıkla oturuyor. Öne eğilip kendini destekleyerek bir süre devrilmeden öyle kalmayı da başarıyor. Ve çok sağlam basabiliyor şu anda hatta arada tutabilecek şekilde bıraktığımda kendi başına kısa süre tay tay durabiliyor. Ama dediğim gibi hiç dönmedi daha dönesi yok gibi

Katılıyorum gerçekten her bebek farklı. Benim oğlum da 3. Ayından itibaren kollarından tutarak çekiştirmeden tabi kendi kendine kalkıyordu ama dönme işinde beni korkutmuştu 5.aya kadar yan bile dönmedi sonra 1 hafta içersinde fırıldak gibi dönmeye başladı koltuk altından tutup yürütülmeye bayılıyor ama hala yastıkla desteklendiğinde de oturamıyor şimdi de onu taktım kafaya mama sandalyesinde güzelce pturduğu için çok da ciddiye almıyorum ama

C

Normalde 9. Aydan sonra falan basması gerekiyor diyorlar ama işte benim ilk çocuk basınca bu aylarda bir de eltimin oğlu da aynı o da basınca ister istemez niye basmıyor diyorum

Kızlar perşembe işe başladım 8.30 emzirip gidiyorum öğlem 12 de gelip emziriyorum. Akşamda 4 içten çıkıyorum sağım yapmıyorum. Ama ek gıda sorunu var ilk zamanlar yine az yiyiprduluan kağıdı görür görmez Pıffff yapıyor tükürük çıkartıyor. Annem de aç kalmasın diye pirinç unu pekmez vs veriyor. Nasıl alışacak sebzeye ya delircem. Meyve yiyior ama sebze falan çok sıkıntı. Labne de sevmedi.. bi de aşırı huzursuz kendi başına asla durmuyor atak haftasını anlamadım çok sakindir normalde . Sürekli çığlık atmalar ağlamalar ay düzeni değişti yavrumun

Ben kesin sevdiği yiyecekler ile sevip sevmediğinden emin olamadıklarımı karıştırıyorum ara sıra. Mesela yoğurda bayılıyor. Yoğurtlu kabağı da severek yiyor bu yüzden. Haşlanmış yumurtadan çok hoşlanmıyor gibi ama labnenin hatırına onu da yiyor. Bezelyeyi patatesle beraber verdim mesela, patatesi havuçla karıştırdım. Yine avokado denettim yoğurt eşliğinde.

Bizimki de öyle sürekli çığlık ağlama kucak istiyor hep. Yalnız başına kalmak istemiyor.

Bizimki de öyle sürekli çığlık ağlama kucak istiyor hep. Yalnız başına kalmak istemiyor.
Son 2 gündur bizde cok fenayiz disimiz artik ele geliyor ondan mi bilmiyorum ama hep bi aglama hali uyumakta istemiyor ciglik cigliga agliyor az önce 5 saat süren uykusuzluktan sonra tam 1 saat bagira bagira agladi ve asla uyumaz kucagimda yorgunluktan aglamaktan uyudu cok üzuluyorum

O küçükken evet daha kolay ama ben nasıl atlatacağım aslında ben çok ayrılmak istemiyorum sanırım.
Branşım lise türk dili ve edebiyatı
Ben de sınıf öğretmeniyim ve işe başlamadım. Eylülde başlayacağım nasip olursa. Sizin gibi hissediyorum tam olarak ev de sıkışmış nefes alamıyor gibi oluyorum. Ama evladımı bırakıp işe gitme beni daha çok korkutuyor. Düşününce aglamak istiyorum. Boşluktayim sanki. Ev de yemek temizlik çocuk böyle bir döngü var. Ama çalışınca bunların üstüne iş yorgunluğu ayrı kalacağımız zamanlar ve kaliteli vakit geçirme durumu olacak. Annelik delilik

Diş konusunda bizim iki tane oldu soğuk iyi geliyor. Diş kaşıyıcılari dolaba koyup veriyorum. Yeşil soğan verdim bide kaşıması için. Ateş olmadı bizde. Ama günde üç defa kaka yaptığı oluyor dış etkiliyor. Bide daha mızmız tabiki. Kehribar kolye salya için iyi geldi sanki

Benim kızımın 4bucuk aylikken çiktı ama ben ev bebek derken buraya giremedigim icin yazamadım simdi sürdü gözüküyor
Maşallah kuzuma
Allah kolaylık versin inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…