2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Doktorun ne dedi kuzum ek Gıda için
Bize 5. Ay biter bitmez başlayalım dedi 400 gram almıştı 10 15 gün tadım yaptık klasik önce 1 çay kaşığı sonra 1 tatlı kaşığı sonra yemek kaşığı sebze meyve yoğurt tattırdım doktorum sonra irmik filan verebilirsin dedi
şuan 6 ay bitti sabah meyve+yoğurt öğlen sebze+yoğurt akşamda bebek irmik,yulaf yada buğday un ile mama yapıyorum gece uzun uyusun diye yediği kadar yediriyorum ölçülü vermiyorum yedikten sonrada emmek istiyor zaten emzirmek işkenceydi ayakta sallaya sallaya emziriyorudum ek gıdaya geçince kesildi bu akışkanlığımızda
2. Çocukta çocuk hasta olmadığı sürece doktorun olmuyor 🤣🤣
Benim oglumda cok az kilo almis yine ama hala kusmasi devam ediyor o yuzden normal.diyolar ek gidaya gectik 5.ayda biz o yuzden ama bisey farketmedi henuz sadece tadimlik oldugu icin sanirim
Kusması kötü ya 😔 bizimkinde kusma yok ama öyle yerinde sayıyor. Gerçi boyu uzadı
Bende öyle yapıyorum aslında ama mızıklamaya başlanınca aynen hep bölünüyor
Yemek de hiç güzel olmuyor🤣

Ek gıdayla şu süreçte kilo alması çok zor canım tadımlarla
Mama kullanabilirsin
Biz mama ağırlıklı artı anne sütü olarak besleniyoruz
Bu mamaya olan bakış açısı beni çok üzüyor
Gece maması da iyi fikir aslında
Hem tok da tutar hem kilo alımı da düzelir
Mamaya kötü bi bakış açım yok aslında 2 3 ay ben de verdım ama yetıyor gibiydi sütüm. Bilemedim biraz daha bekleyim belki başlarım veya gece maması alırım
Kızlar hala hasta olmayan var mı acaba ? 6 ay oldu neredeyse tık yok , ödem ödem oldum 😃
Ben olmadım daha.

Bugün soğan pirinç ve pancar pişirdim. Onu verecem. Püre haline getirmedim bakalım yiyecek mi? Biraz da zeytinyağı koydum içine. Yopurt muz ve elma dışında tatacağı ilk değişik yemek.

Günde 2 kere kakasını yapan çocuk 2 gündür yapmıyor. Sürekli çığlık ağlama. Acaba karnı mı ağrıyor? Yoğurt havuç muz başladık ek gıdayla ondan mı ki? sizde de oldu mu?

Günde 2 kere kakasını yapan çocuk 2 gündür yapmıyor. Sürekli çığlık ağlama. Acaba karnı mı ağrıyor? Yoğurt havuç muz başladık ek gıdayla ondan mı ki? sizde de oldu mu?
Merhana canim bende ek gidaya basladim havuç muz elma başladı bide sütüm yeni yeni yetmemeye basladı birazda pirinc unu mamasi yiyor ve 3 gundur hic yapmadı bi hic rahatsizliğı yok huzurlu gayet ama ben baya endiselenmeye başladım

Screenshot_20230524-192942_Adobe Acrobat.jpg
Screenshot_20230524-193049_Adobe Acrobat.jpg
Screenshot_20230524-193138_Adobe Acrobat.jpg

Kızlar meyve emziginon içine armut koyuyorum ama dediklerinden uzun lifleri çıkıyor gozetim altinda veriyorum yine en rahat elma . Siz neler veriyorsunuz emzikte

Benimde ek gidaya baslayinca 3günde bir yapmaya basladi ikiniyor minicik bisey cikarabiliyor kuru kayisidan komposto yaptim 50ml ondan veriyorum 2günde bir iyi geldi sanki 3.gunde yapiyor

Merhana canim bende ek gidaya basladim havuç muz elma başladı bide sütüm yeni yeni yetmemeye basladı birazda pirinc unu mamasi yiyor ve 3 gundur hic yapmadı bi hic rahatsizliğı yok huzurlu gayet ama ben baya endiselenmeye başladım
Doktorlar bebegin karninda şislik huzursuzluk yoksa olabilir diyorlar ama biz duramiyoruz bende her bezini insallah yapmistir diyerek aciyorum yine 3.gunun sabahinda yapti bu sabah

Benimde ek gidaya baslayinca 3günde bir yapmaya basladi ikiniyor minicik bisey cikarabiliyor kuru kayisidan komposto yaptim 50ml ondan veriyorum 2günde bir iyi geldi sanki 3.gunde yapiyor

Günde sadece 1 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı muz ya da havuç yedi. Bu kadar etkiliyorsa ben miktarları bir anda arttırmam. Vücudu yavaş yavaş alışsın. Bizimkinin karnı şiş hafiften

Günde sadece 1 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı muz ya da havuç yedi. Bu kadar etkiliyorsa ben miktarları bir anda arttırmam. Vücudu yavaş yavaş alışsın. Bizimkinin karnı şiş hafiften
Probiyotik kullaniyor musunuz ek gidaya baslayan bebeklerde kabizlik sorunu hep oluyor sanirim benimki birde su icemiyor genzine kaciyor meyve kaynatip suyunu veriyorum onu lıkır lıkır iciyo😆

Bende çok vermiyorum sadece tadımdık 1 er cay kaşığı yada tadım emzigiyle ve sırayla verdim hepsini 3 gün kuraliyla ama nedense yapmıyor sişlik yada sertlik yok hala keyfi yerinde 🙏inşallah sabaha yapar

Bende çok vermiyorum sadece tadımdık 1 er cay kaşığı yada tadım emzigiyle ve sırayla verdim hepsini 3 gün kuraliyla ama nedense yapmıyor sişlik yada sertlik yok hala keyfi yerinde 🙏inşallah sabaha yapar
Benim oğlum da ek gıdaya geçince kakasını yapamamaya başladı. Ben armut rendeleyip veriyorum içine çok az zeytinyağı damlatıp ya da kabak tadımı yaptıysan kabağı haşlayıp içine biraz zeytinyağı damlatıp verebilirsin o da etkili. 3 gündür yapmıyordu kabağı denedim bugün yaptı şükür 2 kere

Benim oğlum da ek gıdaya geçince kakasını yapamamaya başladı. Ben armut rendeleyip veriyorum içine çok az zeytinyağı damlatıp ya da kabak tadımı yaptıysan kabağı haşlayıp içine biraz zeytinyağı damlatıp verebilirsin o da etkili. 3 gündür yapmıyordu kabağı denedim bugün yaptı şükür 2 kere
Cok teşekkür ederim ederim zeytinyagı dün verdim inşallah bekliyorum hala

X