2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Selam kızlar. Bebeğim bu aralar uykuda üzerindeki örtüyü yüzüne doğru çekip ağzına almaya çalışıyor. Uyku esnasında öyle bi debeleniyor ki geceleri onla beraber kaç defa kalkıyorum sayamıyorum artık. Aynı durum sizlerde de varsa, neden böyle yapıyor olabilirler, bir fikriniz var mı???

Selam kızlar. Bebeğim bu aralar uykuda üzerindeki örtüyü yüzüne doğru çekip ağzına almaya çalışıyor. Uyku esnasında öyle bi debeleniyor ki geceleri onla beraber kaç defa kalkıyorum sayamıyorum artık. Aynı durum sizlerde de varsa, neden böyle yapıyor olabilirler, bir fikriniz var mı???
Benimki de yapıyor ya hatta gözü kapalı nasıl buluyor da hemen çekiştiriyor diyorum😀 ben tişörtle yatırıp karnına kadar kapatıyorum artık bazen de sadece bacaklarını örtüyorum mecbur

Benimde yapacak diye aklim çikiyor nefes alamazsa diye cok korkuyorum kollarini disari cikariyorum bende gögsune kadar örtuyorum.sanirim uyku tulumu almak gerekliydi ama artik yaz geldi yazinda üstunu örtmeyiz herhalde diyorum🤔

Tshirt daha hic giyemedik biz babanne baba herkes basimda üsur sakın diye 🙄
Valla ben de ne giyerseniz çocuğa bir kat fazla giydirin dedikleri için anca ince tuluma geçebildim. Çünkü tshirt+uzun eşofman altı giyiyorum evde😄
Bir de İstanbul'da yaşıyoruz henüz yaz havası gelmedi ki, bi gün açık bi gün kapalı-yağmurlu.
Az kaldı ama bence bi 15 güne sımsıcak yaz günleri yaşayacağız.

Kızlar ben bu listeden patates havuç bezelye verdim. Yoğurt bir de. Bal kabağı bulamadım. Bugün tatlı patates ile normal kabak vereceğim. Bezelyeyi baya sevdi hatta patates ve havucu istememişti bezelye ile karışık verdim öyle baya delirerek yedi😅
Bizimde sırada bezelye vardı. Nasıl pişirdin süzgeçten geçirdin mi canım?

Kızlar önceden konuşuldu mu bilmiyorum ama benim saçlarım bayağı bayağı dökülmeye başladı var mı bir çaresini bulan benimle benzer bir durumda olan var mı acaba ☹️ yakında kel kalacağım ve Bir yastıkta dolduracağım galiba 😭😭😭

Kızlar komiklik olsun diye söylemiyorum ama bebekler bu ayda hiperaktif olabilir mi teşhisi konulabilir mi? Size yemin ederim abartmıyorum asla durmuyor bunu yaramazlık için de söylemiyorum sürekli hareket halinde ama sürekli. Doktora sorcam kontrolünde ama dalga geçer de diye de çekiniyorum. Mesela en basiti mama sandalyesine veya anakucağına koyuyorum ya hiçbişey yapmasa bile mutlaka ayağını sallıyor. Ya anlatabildim mi bilmiyorum put gibi durmasını elbette beklemiyorum ama saniyelik bile durmuyor🤦🏻‍♀️ zorum ne asıl biliyor musunuz ben komşumun kızını çok gülmüştüm asla yerinde durmuyo diye şimdi kesin başıma geldi ya
🥲

Kızlar önceden konuşuldu mu bilmiyorum ama benim saçlarım bayağı bayağı dökülmeye başladı var mı bir çaresini bulan benimle benzer bir durumda olan var mı acaba ☹️ yakında kel kalacağım ve Bir yastıkta dolduracağım galiba 😭😭😭
Konuşuldu kuzu konuşuldu onu da yaşadık dibine kadar😁 ben çareyi tuzsuz şampuanda buldum galiba ya ya da artık tamamen kel kalmamak için vücudum buna bir dur demiş de olabilir bilemiyorum😂 ama çıkıyor merak etme şuan ön kısımlar çim adam gibi🤪

Konuşuldu kuzu konuşuldu onu da yaşadık dibine kadar😁 ben çareyi tuzsuz şampuanda buldum galiba ya ya da artık tamamen kel kalmamak için vücudum buna bir dur demiş de olabilir bilemiyorum😂 ama çıkıyor merak etme şuan ön kısımlar çim adam gibi🤪

Bebiş beni o kadar yoruyor ki buraya takip edemiyorum bazen gidiyor o zaman ben de şampuanı alayım Ama o da saçımı kazık gibi yapıyor önerebileceğim bir marka var mı acaba 🤣🤣🤣

Kızlar komiklik olsun diye söylemiyorum ama bebekler bu ayda hiperaktif olabilir mi teşhisi konulabilir mi? Size yemin ederim abartmıyorum asla durmuyor bunu yaramazlık için de söylemiyorum sürekli hareket halinde ama sürekli. Doktora sorcam kontrolünde ama dalga geçer de diye de çekiniyorum. Mesela en basiti mama sandalyesine veya anakucağına koyuyorum ya hiçbişey yapmasa bile mutlaka ayağını sallıyor. Ya anlatabildim mi bilmiyorum put gibi durmasını elbette beklemiyorum ama saniyelik bile durmuyor🤦🏻‍♀️ zorum ne asıl biliyor musunuz ben komşumun kızını çok gülmüştüm asla yerinde durmuyo diye şimdi kesin başıma geldi ya
🥲
Benimkide hiç durmuyor ayaklari özellikle sürekli hareket halinde bazen 1saniyelik yataginda düz yatiyor sessiz endişeleniyorum hemen hareketlenip bagirmaya basliyor zaten😆

Selam kızlar, benim kız normalde günde bir kez maksimum iki kez, genelde de iki günde bir yapardi kakasını, bu sıralar işte üst solunum yolu enfeksiyonu oldu antibiyotik şurup filan kullandı ya şu an ishal yani günde 7-8 kere az az da olsa yapıyor sulu kaka, ama başka bir rahatsızligi yok ateş huzursuzluk vs yok, sürekli kaka yapınca da pişik oluyir hemen açmama rağmen😥 resmen kaka yapmadığı günleri özlüyorum çocuğumun var mı bizim gibi olan, bir de denir ilacını verince çok kusuyor ve kusmugunda turuncu renkler oluyor doktora soracağım ama var mı böyle bişey yaşayan 😐
Ah ah bu bebisler bizde 5gün bi yapmadı 5gün pok yolu bekledim annelik ne kadar zor demir ilacı bizde de kakasinda kan oldu sonra paraben icermeyen bi demir takviyesi aldık hic sorunu yok cok şukür

Valla ben de ne giyerseniz çocuğa bir kat fazla giydirin dedikleri için anca ince tuluma geçebildim. Çünkü tshirt+uzun eşofman altı giyiyorum evde😄
Bir de İstanbul'da yaşıyoruz henüz yaz havası gelmedi ki, bi gün açık bi gün kapalı-yağmurlu.
Az kaldı ama bence bi 15 güne sımsıcak yaz günleri yaşayacağız.
ben antalya kasta yasiyorum buraya bile yaz gelmedi 😂

Benimde bebegim 2 aylikken doküldu tutam tutam yeni yeni azaldı dokülmesi duruyor dokülme merak atme hatta dokülenlerin yerine yenileri çikıyor

Bebiş beni o kadar yoruyor ki buraya takip edemiyorum bazen gidiyor o zaman ben de şampuanı alayım Ama o da saçımı kazık gibi yapıyor önerebileceğim bir marka var mı acaba 🤣🤣🤣
Valla ben dp diye bi marka var dökülme karşıtı tuzsuz şampuan diye onu aldım benim saçım kendiliğinden kazık gibi zaten o yüzden elidorun da dökülme karşıtı saç kremini aldım canım😀

X