2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebeklerinizi oturtuyormusunuz?
Nasıl oturtuyorsunuz?
Doktor geçen kontrolde destekli oturtun dedi
Bebeyatmaz almıştım ben ama ona koyduğumda öne bükülüyor
Koltuğa koyduğumuzda da öyle
Bende beline zarar gelirmi acaba diyip fazla oturtmuyorum
Sizler nasıl oturtuyorsunuz
Kaçar dakika?
Sağolsun kocam her fırsatta oturtuyor :// ben yapmıyorum o yüzden . Bizim kız da öne doğru bükülüyor ama ellerinden tutunca kalkmaya çok hevesli olsa da kolları daha zayıf.

Of bizde de aynı….. normalde gece iki kere uyanan bebeye bişiler oldu. Ama bgn di gördüm Bn kubbe gibi beyaz. Sanırım ondan kuzumun agrısı var. Az öncede ağladı durmadı kucakladım dışarda uyudu ki normalde asla böyle sorunlarımız yok , diş için Öner’ler lütfen🥹🥹🥹🥹🥹
Zeytinyağına karanfil koyup bir gece buzdolabında bekletin sonra onu damaklarına sürün demişti doktorum

Sağolsun kocam her fırsatta oturtuyor :// ben yapmıyorum o yüzden . Bizim kız da öne doğru bükülüyor ama ellerinden tutunca kalkmaya çok hevesli olsa da kolları daha zayıf.
Evet aynen bizimki de öyle
Yığılınca bende diyorum omurgasına bişey olursa diye fazla oturtmuyorum
Acaba ne zaman güçlenecekler dik oturmaya başlayacaklar

Evet aynen bizimki de öyle
Yığılınca bende diyorum omurgasına bişey olursa diye fazla oturtmuyorum
Acaba ne zaman güçlenecekler dik oturmaya başlayacaklar
Bol bol egzersiz yaptirmaya calisiyoruz karin üstü de dahil. Insllah yakinda . Bizim kiz daha dönmüyor ve dönmeye hic niyeti de yok gibi:)

Oyy kuzum maşallah ona 😍🧿 ya zaten ne farkları var ben anlamadım. Eskiden öyle şeyler mi varmış ki 🤦🏻‍♀️

Bu işinde rantını yapmışlar, hepsini organik alır geçerim , ailecek yeriz . İrmik yulaf hiç almıycam ama, tarhana özel alınabilir bence
bebek irmiği daha ince oluyor.. bebe tarhanasında salça vs olmuyor. eğer geleneksel usul yemeklerin suyunu vs vermiyorsanız bebeğe özel almakta fayda var :emir_bebek:
Nasıl oturtuyorsunuz?
Kaçar dakika?
kucağımızda oturtuyoruz. 2 gündür mama sandalyesinde oturtmaya başladık ama hep öne yığılıyor. battaniye ile ön ve yanları dolduruyorum. bu sayede kaymıyor yığılmıyor. böyle böyle öğrenecekler :emir_bebek:
Bol bol egzersiz yaptirmaya calisiyoruz karin üstü de dahil. Insllah yakinda . Bizim kiz daha dönmüyor ve dönmeye hic niyeti de yok gibi:)
Bizimki de yarım dönüyor sağına soluna
Daha hiç tam dönmedi pek niyeti yok gibi
Karın üstünü de taş çatlasa 5 dk dayanır😃
ah benim oğlumunda hiç niyeti yok.. yanlara dönüyor o kadar.. karın üstü zar zor durdurmaya çalışıyorum ama sevmiyor :110:

Arkadaslar bugun sabahtan beri oglum beni cok yordu yine atak midir diş midir anlamadim sabah 4 saat uyumadi bi yarim saat uyudu uyandi 5 saat yine uyumadi kendimi disari attim zar zor arabada uyudu uyumuyor bide oyunda oynamiyor eli surekli agznda aglamakli mizirdaniyor😵‍💫
bizim ki de aynı dün gün içinde sadece 2 kere uyudu oda kısa. Uyumaya çalıştığımda kıyameti koparıyor bilmiyorum neden böyle
Mamaestekli giden anneler ek gıdaya başlayınca mamayı kesecek misiniz?
1 yaşına kadar anne sütü yada mama mecburi verilecek 1 yaşından sonra isteğe bağlı imiş . Gruba dosya eklenirse ek gıda ile ilgili çok güzel bir pdf var bende ekleyeyim onu buraya inşallah
Nasıl oturtuyorsunuz?
Kaçar dakika?
Ben 4 aylıktan beri oturturuyorm kucağımda sürekli oturuyor
Yada oyun halısında yatıyor ama kucagim da olduğu süre boyunca hep oturuyor mecburen bu şekilde yapıyoruz yoksa ağlıyor zaten yatmak istemiyor

Oyy kuzum maşallah ona 😍🧿 ya zaten ne farkları var ben anlamadım. Eskiden öyle şeyler mi varmış ki 🤦🏻‍♀️
Ben kapitalizmin oyunları olarak düşünüyorum😂
Bende öyle yapıyorum aslında ama mızıklamaya başlanınca aynen hep bölünüyor
Yemek de hiç güzel olmuyor🤣

Ek gıdayla şu süreçte kilo alması çok zor canım tadımlarla
Mama kullanabilirsin
Biz mama ağırlıklı artı anne sütü olarak besleniyoruz
Bu mamaya olan bakış açısı beni çok üzüyor
Gece maması da iyi fikir aslında
Hem tok da tutar hem kilo alımı da düzelir

Tarifler için teşekkür ederim kendi adıma canım
Bu kitap bende de var ne güzel şeyler varmış inceleme fırsatı bulamadım daha
Doktor bize 6.ayda başlarız ek gıdaya dedi
Çok heyecanlıyım😍

Senin bu doğallığına bayılıyorum sedoş😍
Adın sedamı bilmiyorum ama öyle diyesim geldi🙈
Bende linkledim bir kaç yer
İrmiği unu ordan alacağım sanırım
Yaa teşekkürler canım evet adım seda😊 valla onu incele bunu incele gına geliyo bence herkes içi nasıl rahat ediyosa öyle büyütmeli yavrusunu. Yani bende öyle yemek dayamıyorum ama biz ne yersek ondan yesin istiyorum zaten biraz daha büyüdüklerinde başlıcak abur cuburlar ne kadar engel olmaya çalışsak da. En azından şimdi alabildiği kadar vitamin alsın diyorum. Benim fikrimce çok kasmaya gerek yok ağır şeyler verilmediği sürece tabi şey herkesin görüşüne de saygı duyuyorum o da ayrı🌸

Nasıl oturtuyorsunuz?
Kaçar dakika?
Benimki 4 aydan beri oturuyor muhtar gibi 😂 tabi o zamanlad az az oturtuyoduk ama şimdi mümkün değil tutamıyoruz küçük enişteyi🙈😂

bebek irmiği daha ince oluyor.. bebe tarhanasında salça vs olmuyor. eğer geleneksel usul yemeklerin suyunu vs vermiyorsanız bebeğe özel almakta fayda var :emir_bebek:

kucağımızda oturtuyoruz. 2 gündür mama sandalyesinde oturtmaya başladık ama hep öne yığılıyor. battaniye ile ön ve yanları dolduruyorum. bu sayede kaymıyor yığılmıyor. böyle böyle öğrenecekler :emir_bebek:

ah benim oğlumunda hiç niyeti yok.. yanlara dönüyor o kadar.. karın üstü zar zor durdurmaya çalışıyorum ama sevmiyor :110:
Ben sanırım çok hassas davranıyorum iyce tembelleşti🙈yavaş yavaş oturtmayı uzatayım bende
bizim ki de aynı dün gün içinde sadece 2 kere uyudu oda kısa. Uyumaya çalıştığımda kıyameti koparıyor bilmiyorum neden böyle

1 yaşına kadar anne sütü yada mama mecburi verilecek 1 yaşından sonra isteğe bağlı imiş . Gruba dosya eklenirse ek gıda ile ilgili çok güzel bir pdf var bende ekleyeyim onu buraya inşallah

Yada oyun halısında yatıyor ama kucagim da olduğu süre boyunca hep oturuyor mecburen bu şekilde yapıyoruz yoksa ağlıyor zaten yatmak istemiyor
Ne güzel yaa bizimki biraz tembel🙈😀
Ben kapitalizmin oyunları olarak düşünüyorum😂

Yaa teşekkürler canım evet adım seda😊 valla onu incele bunu incele gına geliyo bence herkes içi nasıl rahat ediyosa öyle büyütmeli yavrusunu. Yani bende öyle yemek dayamıyorum ama biz ne yersek ondan yesin istiyorum zaten biraz daha büyüdüklerinde başlıcak abur cuburlar ne kadar engel olmaya çalışsak da. En azından şimdi alabildiği kadar vitamin alsın diyorum. Benim fikrimce çok kasmaya gerek yok ağır şeyler verilmediği sürece tabi şey herkesin görüşüne de saygı duyuyorum o da ayrı🌸
Annelik iç sesi dinlemek aslında
Kalbinin sesine göre hareket edince anne mutlu bebek mutlu❤️
Benimki 4 aydan beri oturuyor muhtar gibi 😂 tabi o zamanlad az az oturtuyoduk ama şimdi mümkün değil tutamıyoruz küçük enişteyi🙈😂
Bende arttırıcam olmucak böyle😀

Benim oglum eskiden bebek arabasinda asla oturmaz uyumazdi simdide evde uyumaya inat ediyor bebek arabasinda disarida uyuyor ben bu bebislerin hizina yetisemiyorum🫨

X