2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar selam bebişlerin kilo alımı ne alemde? Biz 5,5 aylığız ve yaklaşık 20 gündür hiç kilo almadı. Ne yapsam ki. Sütüm de azaldı çişli bez sayısı falan baya az ve bezler hafif. Ek gıda olarak 2 yk kadar yoğurt yediriyorum sadece. Tamamem desteksiz oturmaya başlayınca blw ile sebzelere geçecez ondan once vermek istemiyorum. Ama kılo alsın dıye de geceleri gece maması hazırlasam nasıl olur ki

Kızlar bebişler uyusun diye gece maması hazırlayan verem var mı? Normalde gece iki kere uyanan kızım saat başı uyanıyor. Gün içinde ek gıda çok yemiyor. Sütüm yetmiyor ku az mı geliyor ya

Kızlar selam bebişlerin kilo alımı ne alemde? Biz 5,5 aylığız ve yaklaşık 20 gündür hiç kilo almadı. Ne yapsam ki. Sütüm de azaldı çişli bez sayısı falan baya az ve bezler hafif. Ek gıda olarak 2 yk kadar yoğurt yediriyorum sadece. Tamamem desteksiz oturmaya başlayınca blw ile sebzelere geçecez ondan once vermek istemiyorum. Ama kılo alsın dıye de geceleri gece maması hazırlasam nasıl olur ki
Doktorun ne dedi kuzum ek Gıda için
Bize 5. Ay biter bitmez başlayalım dedi 400 gram almıştı 10 15 gün tadım yaptık klasik önce 1 çay kaşığı sonra 1 tatlı kaşığı sonra yemek kaşığı sebze meyve yoğurt tattırdım doktorum sonra irmik filan verebilirsin dedi
şuan 6 ay bitti sabah meyve+yoğurt öğlen sebze+yoğurt akşamda bebek irmik,yulaf yada buğday un ile mama yapıyorum gece uzun uyusun diye yediği kadar yediriyorum ölçülü vermiyorum yedikten sonrada emmek istiyor zaten emzirmek işkenceydi ayakta sallaya sallaya emziriyorudum ek gıdaya geçince kesildi bu akışkanlığımızda

Bize 5. Ay biter bitmez başlayalım dedi 400 gram almıştı 10 15 gün tadım yaptık klasik önce 1 çay kaşığı sonra 1 tatlı kaşığı sonra yemek kaşığı sebze meyve yoğurt tattırdım doktorum sonra irmik filan verebilirsin dedi
şuan 6 ay bitti sabah meyve+yoğurt öğlen sebze+yoğurt akşamda bebek irmik,yulaf yada buğday un ile mama yapıyorum gece uzun uyusun diye yediği kadar yediriyorum ölçülü vermiyorum yedikten sonrada emmek istiyor zaten emzirmek işkenceydi ayakta sallaya sallaya emziriyorudum ek gıdaya geçince kesildi bu akışkanlığımızda
Gece mamasi dediginiz nasil oluyor irmigi yulafi suyla mi karistiriyorsunuz

Kızlar bebişler uyusun diye gece maması hazırlayan verem var mı? Normalde gece iki kere uyanan kızım saat başı uyanıyor. Gün içinde ek gıda çok yemiyor. Sütüm yetmiyor ku az mı geliyor ya
İrmikli muzlu muhallebi veriyorum kuzum ben emiyorda sonra uzun uzun uyumuyor ama yinede midesi küçük ya daha 10da yatıp 1 de sonra 4-7-9 uyanıyor alarm kurmuşum gibi 😅
Diş çilemizde var tabi

Benim oglumda cok az kilo almis yine ama hala kusmasi devam ediyor o yuzden normal.diyolar ek gidaya gectik 5.ayda biz o yuzden ama bisey farketmedi henuz sadece tadimlik oldugu icin sanirim

Bizimki de 2 saatte bir uyanır oldu bence açlıktan değil de gene atak matak bişiler var herhalde 😬 toplu eylemdeler gene

Gece mamasi dediginiz nasil oluyor irmigi yulafi suyla mi karistiriyorsunuz
Bebek irmiğini suyla pişiriyorum içine meyve ilave ediyorum
Ertesi gün tam yulaf unuyla ertesi gün tam pirinç unuyla internetten bakıyorum bende tariflere deliksiz uyumadı hiç ama bizim oğlan uyanıyor gece bi kaç tarif bırakayım
Tariflerde yemek kaşığı ölçüsü var ama çok az irmikle yapıyorum silme tatlı kaşığı kadar tamamını yiyemiyor

Eklentiler

• IMG_5021.jpeg
    IMG_5021.jpeg
    85,2 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_5020.jpeg
    IMG_5020.jpeg
    70,7 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_5019.jpeg
    IMG_5019.jpeg
    86,2 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_5018.jpeg
    IMG_5018.jpeg
    90,6 KB · Görüntüleme: 63
Bebek irmiğini suyla pişiriyorum içine meyve ilave ediyorum
Ertesi gün tam yulaf unuyla ertesi gün tam pirinç unuyla internetten bakıyorum bende tariflere deliksiz uyumadı hiç ama bizim oğlan uyanıyor gece bi kaç tarif bırakayım
Tariflerde yemek kaşığı ölçüsü var ama çok az irmikle yapıyorum silme tatlı kaşığı kadar tamamını yiyemiyor
Tesekkurler bende deneyeyim🤗

Ek gıdaya geçmeyen bi ben kaldım heralde.Cuma günü 5,5 aylık olacağız 6 ayda başlayacak doktor.bende artık ek gıdaya geçelim alışsın doysun da gece sabaha kadar uyusun diye bekliyorum😂😂
Bizde daha geçmedik doktor 7 8de de geçirdiğim bebekler oldu dedi. ,sütün yetiyor biraz böyle devam edelim diyince geçmedim daha , 6nın sonlarında başlarız heralde

Kızlar bu bebeklere unları irmikleri vs farklı mı alcaz? Aldığınız yer varsa linkleyin bizi
Valla ben almayı düşünüyordum makarna lütfenin trendyoldan favorilere eklemiştim. Ama benim oğlan öyle kibarcık değil maşallah yemesi iyi o yüzden normal marketten irmikle pirinç unu aldım. Dün pirinç ununu pişirip içine muz elma katıp verdim sevdi. Sonra bizi yemek yerken görüp ağzını şapırdattığı için ekmek içini ıspanak yemeğinin suyuna banıp verdim 40 yıldır bu anı bekliyormuş gibi yedi😂 o yüzden alıştırmıcam bebe tarhanası bebe irmiği bilmem neye eski üsuldenn devam😂

Valla ben almayı düşünüyordum makarna lütfenin trendyoldan favorilere eklemiştim. Ama benim oğlan öyle kibarcık değil maşallah yemesi iyi o yüzden normal marketten irmikle pirinç unu aldım. Dün pirinç ununu pişirip içine muz elma katıp verdim sevdi. Sonra bizi yemek yerken görüp ağzını şapırdattığı için ekmek içini ıspanak yemeğinin suyuna banıp verdim 40 yıldır bu anı bekliyormuş gibi yedi😂 o yüzden alıştırmıcam bebe tarhanası bebe irmiği bilmem neye eski üsuldenn devam😂
Oyy kuzum maşallah ona 😍🧿 ya zaten ne farkları var ben anlamadım. Eskiden öyle şeyler mi varmış ki 🤦🏻‍♀️

Of bizde de aynı….. normalde gece iki kere uyanan bebeye bişiler oldu. Ama bgn di gördüm Bn kubbe gibi beyaz. Sanırım ondan kuzumun agrısı var. Az öncede ağladı durmadı kucakladım dışarda uyudu ki normalde asla böyle sorunlarımız yok , diş için Öner’ler lütfen🥹🥹🥹🥹🥹
Oğlumun dişleri de yakında çıkacak gibi görünüyor. Annem soğan suyu iyi gelir dedi. Tereddüt etmiştim açıkçası ama biz sana yapmıştık çok rahatlamıştın diyince denedim. Kelle soğanın tepesini kesip çıkan damlalardan bir kaç damlayı dişlerine sürdüm. Herhalde hafif yakıp uyuşturuyor bilemiyorum. Ama oğlum memnun kaldı😄

Ben parca parca ayarlıyor çum her şeyini! O ocak 10 kere açılıp kapanıyor 🤣 mesela soganı soyuyorum bebeye gidiyorum. Gelıp soğanı doğruyorum bebeye gidiyorum. Kavuruyorum gidiyorum. Salça eklıyorum giriyorum gibi gibi. Bebeyi yanımda götüremiyorum mutfağa ben biraz sakarımdır, 40 kere tezgahtan yere bıcak düşürürüm kaynar suları falan devırırım. 1 sefer mutfak yangını, 2 3 sefer kızartma yaparken tencereyı alev aldırmışlıgım var o yüzden korkuyorum mutfaga sokmays 🤣

Çok beklersin 🤪🤪
Bende öyle yapıyorum aslında ama mızıklamaya başlanınca aynen hep bölünüyor
Yemek de hiç güzel olmuyor🤣
Ek gıdayla şu süreçte kilo alması çok zor canım tadımlarla
Mama kullanabilirsin
Biz mama ağırlıklı artı anne sütü olarak besleniyoruz
Bu mamaya olan bakış açısı beni çok üzüyor
Gece maması da iyi fikir aslında
Hem tok da tutar hem kilo alımı da düzelir
Tarifler için teşekkür ederim kendi adıma canım
Bu kitap bende de var ne güzel şeyler varmış inceleme fırsatı bulamadım daha
Doktor bize 6.ayda başlarız ek gıdaya dedi
Çok heyecanlıyım😍
Senin bu doğallığına bayılıyorum sedoş😍
Adın sedamı bilmiyorum ama öyle diyesim geldi🙈
Bende linkledim bir kaç yer
İrmiği unu ordan alacağım sanırım

Kızlar bebeklerinizi oturtuyormusunuz?
Nasıl oturtuyorsunuz?
Doktor geçen kontrolde destekli oturtun dedi
Bebeyatmaz almıştım ben ama ona koyduğumda öne bükülüyor
Koltuğa koyduğumuzda da öyle
Bende beline zarar gelirmi acaba diyip fazla oturtmuyorum
Sizler nasıl oturtuyorsunuz
Kaçar dakika?