2021 Nisan Anneleri

Kızlar kızlaaar çok yakın bi arkadaşımın gebelik şüphesi var şuan kan verdi sonuç bekliyoruz dua etsenize hayırlısıyla olsun bu sefer diye :KK36:
Rabbim inşallah hayırlısıylaaa pozitif sonuç nasip eder canım benim bizde çok bekledik hepimiz rabbim ona da ve isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu 🤲🏻🤲🏻 Bizede haber et merak ettim 🤭🤭

Evet bende o yüzden sevindimm normali beklicez 😍 tansiyonum yine yüksek çıktı hastanede ama doktora dedim burda yüksej çıkıyo diye :KK70:
Benim de hastanede hep yüksek oluyor heyecan yapıyorum sanırım 😁😁 doktora dedim siz buna bakmayın ben evde ölçüyorum bi dün yükseldi baya onun dışında iyi gidiyordu yani

Kızlar ya özellikle tecrübeli annelere bi sorum var.Ocak ve şubat annelerini takip ediyorum mart annelerini de takip ediyorum herkes bebeğinden şikayetçi uyumuyor kolik gazlı hep ağlıyor gibi ifadelerle dolu.Ve neredeyse herkesin bebeği sarılık.Allah aşkına hiç mi yok eski bebekler gibi 24 saat ağlamayan reflüsü koliği olmayan uykusu güzel olan bebekler 🙅:uykucu: gerçekten psikolojim bozuldu daha bebek doğmadan bir sürü gaz ilacı alıp stokladım o_O
Valla benim yeğenim şuan 7 aylık hiç gaz sıkıntısı olmadı canım doğdu doğalı sarılıkta olmadı öyle ara sıra uykusuzluk problemi tabi o kadar da olacak artık sen kötü düşünme 😊😊

Agrim yok.Sancida yok ama rahatsizlik hissi var.Hani rahatsiz ediyor hareketleri.Sert.
Canım o bende de var yalancı sancılar çıktı geçen hafta bugün hiç çıkmadı sancım . yerleri daraldığı için her hareketi acıtıyor kasılıyor gibi oluyor ama hareketleri gerçekten çok can yakıcı 😏😏

Canım 40 binker3 maaşallah kuzum ne doğarken ağladı 9 yaşında ağladığını bilmem okadar sessiz sakin hamilelik geçirdim okadar güzeldi ki hers3y 40i cikmadqn beşiğe koyardım uyurdu öyle gazi olmadı.... Ne reflüsü ne bisy3 vallahi ağız mendili kullandığımı hatırlamıyorum. 22 yaşındaydım biraz sarılığı vardı şekerli su ver dedi hemşire verdim cidd3n hemen gecmisti .. her kardeş bile farklı... lütfen sakin psikolojini bozma rahat ol

Canım.benimde kanda negatif idrar pozitifti.... hemde çok çok silik...
Oyy maşallah umarım topik böyle bebelerle dolar 😍😍 benim yanımda kimse olmayacak yalnız bakacağım tecrübem de olmayınca gözüm korktu.bol bol buradan sorarım sizlere.

Evet iste ben dicektim 38 olsun en azindan zaten net bisey demedi dedigi tarih 37+5 e denk geliyo en az yada 37+6. Ozellikle mudahale etmek istemedim sonra bisey olur pisman olurum diye bakalim pazartesi netlesir insallah bi arkadasimda 35 lerde aldilar bi sorun olmadi tansiyonu yuksek diye almislardi insallah bisey olmaz canim iyi dusunelim iyi olsun🤗
Ben ce ne kadar kalırsa okadar iyi ilk doğum herzaman normal dogum daha iyidir diger doguma sezeryan normal.sen karar verirsin... iyice düşün canım bak ilknur var mart ayında 2.sezeryani 39+ da aldı doktor..

Bebek anne karnında ne kadar durursa okadar iyi buna inan dışarıda da başına bisey gelebilir o rabbimin takdiri bi sıkıntı yoksa bişeyin yoksa beklesin.. 35 dekide isterdi dursun anne karnında haftalık 500 600 gram alırken dışarıda daha zor

Insallah olmaz bizde ablamda cok sasirdik emzirmeye calistilar hemsire fark etti solunum sıkıntısı var dedi sonra kuvoze alindi 5 gun kaldi.
37+2 idi bazen 36 larda doguyorda sorun olmuyor.
Insallah hayirlisi olur her bebekte olacak diye bir sey yok zaten 🥰
Aynen canim doktora mudahale etmek istemiyorum arkadasin 36+5 te aldilsr 2600 bi sorun yasamadi yine dayimin kizininda 37+4 te aldilar bi sorun olmadi allah buyuk bakalim pazartesi net konusucaz hakkimizda hayielisi olsun

Ben ce ne kadar kalırsa okadar iyi ilk doğum herzaman normal dogum daha iyidir diger doguma sezeryan normal.sen karar verirsin... iyice düşün canım bak ilknur var mart ayında 2.sezeryani 39+ da aldı doktor..

Bebek anne karnında ne kadar durursa okadar iyi buna inan dışarıda da başına bisey gelebilir o rabbimin takdiri bi sıkıntı yoksa bişeyin yoksa beklesin.. 35 dekide isterdi dursun anne karnında haftalık 500 600 gram alırken dışarıda daha zor
Biliyorum canim ama doktora mudahale etmek.istemiyorum sonucta bi suru dogum yaptiriyo bakalim pazartesi netlesicek 🤗

Ayy yüreğim ağzımda gün sayıyorum..Bugün perdelerin bir kısmını yıkadım yarın bitireceğim inşallah.. Annemle camları silip rahatlayacagim..Çarşamba kontrolüm var herşey yolundaysa pazartesi bebeğim kucağımda inşallah..Akşam çikolata magnet siparişi verdim bugün yapmışlar bile.. Hayırlisi ile pazartesiye kadar gelmeye kalkmasın..Dün akşam sırtımdan 3 defa sancı gibi bir ağrı vurdu geçti ciddi korktum valla..Bunlari yaptırdim hastaneye gelenlere veririm..Hastane işyerime yakın iş arkadaşlarım gelir muhakkak ziyaret izni olursa...

Eklentiler

• Screenshot_20210315-183911.jpg
    Screenshot_20210315-183911.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 56
Kızlar ya özellikle tecrübeli annelere bi sorum var.Ocak ve şubat annelerini takip ediyorum mart annelerini de takip ediyorum herkes bebeğinden şikayetçi uyumuyor kolik gazlı hep ağlıyor gibi ifadelerle dolu.Ve neredeyse herkesin bebeği sarılık.Allah aşkına hiç mi yok eski bebekler gibi 24 saat ağlamayan reflüsü koliği olmayan uykusu güzel olan bebekler 🙅:uykucu: gerçekten psikolojim bozuldu daha bebek doğmadan bir sürü gaz ilacı alıp stokladım o_O
Iki kızımda da hic öyle sorunlar yaşamadık. Düzen çok önemli, bebekler rutini sever. Uyanma saatleri, bakımı ve emzirmesi... gazını çıkarma. Banyosu ve masajı ihmal edilmemeli. Uykusunu beşiğinde kendisi uyurdu. Birini 6 ay birini 1 yaşında odasını ayırdım. Hiç bir ölümsüzlük yaşamadık. Günlük rezene içiyordum, yediğim yemeklere bir çimdik kimyon atıyordum gaz için. Ve anne usutmemeli bir de anne gergin olursa bebek hissediyor, benim kızlar kv bize gelip beni derlediği günler huzursuz gece geçirirdik. Yani o günler gelince daha detaylı konuşuruz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar canım.

Hastane çantası için de bavul içi dusenleyicileri almıştım birisini ebeye vereceklerini hazırladım..En büyüğe kendi pijama,gecelik sabahligimi koydum..Birisine bebeğin yedeklerini koydum..Biberon süt sağma makinesi gibi şeyleri de koroplast kilitli poşetlere koydum..Gayet düzenli oldu ama orta boy valize sigamadim bebek çantasını da alacağım..Kahve makinesi, French press falan da koyacağım daha ..😊

Aynen canim doktora mudahale etmek istemiyorum arkadasin 36+5 te aldilsr 2600 bi sorun yasamadi yine dayimin kizininda 37+4 te aldilar bi sorun olmadi allah buyuk bakalim pazartesi net konusucaz hakkimizda hayielisi olsun
Canım sağlık sorundan dolayı mı doktor 37+larda almak istiyor?
Benim ilk oğlumda 34ten sonra sıkıntılarım vardı o sebeple doktor 37+0 a gün vermişti sezeryan için. Ama 36+4 te nst de 4 büyük sancı çıkınca eve göndermedi aldı hemen. 5 dk da 1 düştüğü için sancılar. Oğlum hiç sağlık sorunu yaşamadan benimle çıktı hastaneden çok şükür🙏 34+da akciğer geliştirici vurulmuştu onun etkisi mi oldu bilemiyorum tabi..

Senin de en sağlıklı nasıl olacaksa o zamanı doktorun bilir. İçini rahat tut, sağlıkla gelsin bebeğin 🙏

Iki kızımda da hic öyle sorunlar yaşamadık. Düzen çok önemli, bebekler rutini sever. Uyanma saatleri, bakımı ve emzirmesi... gazını çıkarma. Banyosu ve masajı ihmal edilmemeli. Uykusunu beşiğinde kendisi uyurdu. Birini 6 ay birini 1 yaşında odasını ayırdım. Hiç bir ölümsüzlük yaşamadık. Günlük rezene içiyordum, yediğim yemeklere bir çimdik kimyon atıyordum gaz için. Ve anne usutmemeli bir de anne gergin olursa bebek hissediyor, benim kızlar kv bize gelip beni derlediği günler huzursuz gece geçirirdik. Yani o günler gelince daha detaylı konuşuruz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar canım.
Çok şükür benim yanıma gelecek olan yok çünkü ben de çok gerilirim hele kayınvalide elti allah korusun görünce bile saçlarım elektrikleniyor 😂 inşallah güzel olur

Ayy yüreğim ağzımda gün sayıyorum..Bugün perdelerin bir kısmını yıkadım yarın bitireceğim inşallah.. Annemle camları silip rahatlayacagim..Çarşamba kontrolüm var herşey yolundaysa pazartesi bebeğim kucağımda inşallah..Akşam çikolata magnet siparişi verdim bugün yapmışlar bile.. Hayırlisi ile pazartesiye kadar gelmeye kalkmasın..Dün akşam sırtımdan 3 defa sancı gibi bir ağrı vurdu geçti ciddi korktum valla..Bunlari yaptırdim hastaneye gelenlere veririm..Hastane işyerime yakın iş arkadaşlarım gelir muhakkak ziyaret izni olursa...
Yaaaaaa mumemmellll sağlıcakla al kucağına nerde yaptırdın 🥰🥰🥰🥰🥰

Hastane çantası için de bavul içi dusenleyicileri almıştım birisini ebeye vereceklerini hazırladım..En büyüğe kendi pijama,gecelik sabahligimi koydum..Birisine bebeğin yedeklerini koydum..Biberon süt sağma makinesi gibi şeyleri de koroplast kilitli poşetlere koydum..Gayet düzenli oldu ama orta boy valize sigamadim bebek çantasını da alacağım..Kahve makinesi, French press falan da koyacağım daha ..😊
Aynen bende böyle hazırladım :KK51: Bavul organizetlerine senin dediğin şekilde koydum. Ama mama, hipp emzirme çayı, su ısıtmak için kahve makinemi, biberonu falan koymak için bebek bakım çantasını da kullanacağım. Aslında tek valizdi hayalim ama eşyaları koyunca gerçekler ortaya çıktı:KK53: aslında sıkıştırsam sığar da pijamalarım kırışır o zaman da, istemem:KK8: Daha listemdeki her şeyi koymadım daha ben de..

Ciger yerken elini vucudunda bir yere surersen leke olur derler annelerimiz falan 😊
Ben bir kaç kez yaptım neremi elledim hiç bilmiyorum 😅 bakalım doğru mu
Benim kızda gazliydi ama hepsine aynı takviye iyi gelmiyor. Bio gaia iyi gelmişti bize. Ama sık sık gazını çıkartmak en faydalı olanı. Belki gazlı olmayacak. Sağlıcakla bir doguralim da onuda konuşuruz 😅🥰

X