2021 Nisan Anneleri

Halı örtüm geldi kızlaaar çocuk odası halıları çok ince diye içime sinmedi böyle tercih ettim nasıl sizce :KK23: o deilde fotoyu yükleyince farkettim göbekte cıkmış ordan poz vermiş :KK70:
Ya halı örtüsü güzelmiş nereden ne kadara aldınız? Güle güle kullanın

Ya kızlar normal deyil diyorum ama bilemiyorum ...
kac gündür bebegi resmen baya asada yani kasigi geçdim ...çatı kemiğinde hisssediyorum hapsirsam gelcek gibi... inşallah bikac hafta daha durur en son kızım 35' 5 de gelmişdi dünyaya şuan 34' 5 im .. rabbim hayırlısını versin .. ve baya kilot aram ıslak oluyor kese delindi mi diye de düşünüyorum bazen sızıntı olabiliomus ..

Ayyy ne tatlı olmuşsun 🥰 ben hamilelerin en çok bu hâlini seviyorum... anayiz biz ana canımız sağolsun. Kaç kez yasicaz ki bu halleri 🤰🤰🤰
Çok anormal geliyo bana kuzum ya.zaten erken çıkmıştı tam bir basket topu büyüklüğüne ulaştı maşallah çevremdekilerin hep ideal boyutlardaydı benm.icerde hiç yer yokmuş demek diyorum ne varsa disrda :KK70:

kac gündür bebegi resmen baya asada yani kasigi geçdim ...çatı kemiğinde hisssediyorum hapsirsam gelcek gibi... inşallah bikac hafta daha durur en son kızım 35' 5 de gelmişdi dünyaya şuan 34' 5 im .. rabbim hayırlısını versin .. ve baya kilot aram ıslak oluyor kese delindi mi diye de düşünüyorum bazen sızıntı olabiliomus ..
O problemler bende de var cnm baya zamandır suruyo ama arda yukarı çıkar gbi yapiyo sonra hop bastırıyo tam malum yerlere :işsiz: doktora aşırı ıslaniyo çamaşırım şu gbi demistim mantar ilacı vermisti bana üstünden baya zaman geçti akıntı devam ediyo ama suyu normal diyolar hep kaçak olsa azalırdı hatta allah korusun biterdi şimdiye kadar diyorum fizyolojik galiba o akıntılar

Merhabalar, uzun suredir siteye girmiyordum. Aklima geldi aaa dedim hamileyim madem, benim gibi hamile arkadaslarla tanissam fena mi olur? Hemen girdim siteye. Az kaldi doguma aslinda ama yine de bir yazayim istedim kendi hamilelik seruvenimi.
30 yasindayim. 2. Bebegime hamileyim. Erkek bekliyoruz. Son adet tarihime gore 6 nisan dogum tarihi.

Erken dogum riskim vardi 23. Haftadan beri. Bir gece lekelenmem oldu. Normal gibi geldi bana cunku iliski sirasinda da bazen oluyordu. Ben de onemsemedim. Ama sonra icime bir kurt dustu. Doktorumun asistanini aradim, hemen gelmelisin dedi. Apar topar hastaneye gittik. Rahim agzi kisaligi olusmus. Progestan ilac, proluton igne kullandim ve 3 ay boyunca hep yattim, sadece tuvalete kalktim... Ara ara yine kanamalarim oldu, bazen hastanede musahede altinsa kaldim birer gun seklinde. Ilaclarimin dozlarini 4 doza kadar cikardi doktorum, ayrica tansiyon ilacina da basladim, aslinda tansiyon sikintim yok ama kasilmalari onlemek amacli kullaniliyormus, igneyi de en son artirdi, 3 gunde bir kullanmaya basladim. Zor bir surecti herkes acisindan. Cunku 3 yasinda bir kizim daha var ve annem-kayinvalidem donusumlu olarak gelip kaldilar, yemek kizimin bakimi filan hep onlar ilgilendi. Kizim zaten tam bir oyun canavari. Sabah 7de uyaniyor, aksam 9da yatana kadar araliksiz oyun oyun oyun... Bayagi zorladi bizimkileri. Neyse oyle boyle gecti gunler. Allah razi olsun hepsinden. Gecen hafta sali gunu 36 haftam bitti, doktorum riskin bittigini soyledi, kan ilacim ve vitaminler disindaki butun ilaclarin ignelerin hepsini kesti. Ama bebegin biraz daha gelismesi icin yine dinlen cok hareket etme ama oturabilirsin dedi. Bu hafta da boyle gecti. Yarin 37 de bitmis olacak insaallah. Ve ben doktorumdan artik her sey serbest, yuruyuslere bile cikabilirsin, isini gucunu kendin yapabilirsin, kimseye ihtiyacin yok demesini 4 gozle bekliyorum. Kendi basima kalmaya da cok ihtiyacim var. Sadece ben, kizim ve esim. Doguma kadar lutfen bir muddet sadece ucumuz olalim evde basbasa. Surekli anneler gelip gidiyor, hem onlar artik cok yoruldu, hem benim ustumde haklari cok gecti, tamam onlar bizim annelerimiz, ama gercekten kimseye muhtac olmak iyi bir sey degil. Hem de artik biraz kafami dinlemek istiyorum, kizimla basbasa vakit gecirmek, mutfagimda kendi kendime yemekler yapmak istiyorum. Doguma kadar artik bir daha gelmeseler cok iyi olacak. Insaallah bakalim doktor ne diyecek. Bu erken dogum riski macerasini atlattigima o kadar şükür doluyum ki... Ilk basladiginda bebegim 1 kg bile degildi, doktor 2 kilo olursa yasamasi cok daha buyuk oranda olur demisti. 30. Haftaya bir gelsin bir rahatlayalim diye diye gecti koskoca 3 ay... Allahima sukurler olsun. 38i bile goruyoruz. Hayaldi butun bunlar benim icin.
Saglikla kucagina alirsin insallah. Zor bir sürec gecirmissin ama sonucu cok güzel olacak, dogumlarda geldi catti zaten. Gecti gitti diyelim.

Merhabalar, uzun suredir siteye girmiyordum. Aklima geldi aaa dedim hamileyim madem, benim gibi hamile arkadaslarla tanissam fena mi olur? Hemen girdim siteye. Az kaldi doguma aslinda ama yine de bir yazayim istedim kendi hamilelik seruvenimi.
30 yasindayim. 2. Bebegime hamileyim. Erkek bekliyoruz. Son adet tarihime gore 6 nisan dogum tarihi.

Erken dogum riskim vardi 23. Haftadan beri. Bir gece lekelenmem oldu. Normal gibi geldi bana cunku iliski sirasinda da bazen oluyordu. Ben de onemsemedim. Ama sonra icime bir kurt dustu. Doktorumun asistanini aradim, hemen gelmelisin dedi. Apar topar hastaneye gittik. Rahim agzi kisaligi olusmus. Progestan ilac, proluton igne kullandim ve 3 ay boyunca hep yattim, sadece tuvalete kalktim... Ara ara yine kanamalarim oldu, bazen hastanede musahede altinsa kaldim birer gun seklinde. Ilaclarimin dozlarini 4 doza kadar cikardi doktorum, ayrica tansiyon ilacina da basladim, aslinda tansiyon sikintim yok ama kasilmalari onlemek amacli kullaniliyormus, igneyi de en son artirdi, 3 gunde bir kullanmaya basladim. Zor bir surecti herkes acisindan. Cunku 3 yasinda bir kizim daha var ve annem-kayinvalidem donusumlu olarak gelip kaldilar, yemek kizimin bakimi filan hep onlar ilgilendi. Kizim zaten tam bir oyun canavari. Sabah 7de uyaniyor, aksam 9da yatana kadar araliksiz oyun oyun oyun... Bayagi zorladi bizimkileri. Neyse oyle boyle gecti gunler. Allah razi olsun hepsinden. Gecen hafta sali gunu 36 haftam bitti, doktorum riskin bittigini soyledi, kan ilacim ve vitaminler disindaki butun ilaclarin ignelerin hepsini kesti. Ama bebegin biraz daha gelismesi icin yine dinlen cok hareket etme ama oturabilirsin dedi. Bu hafta da boyle gecti. Yarin 37 de bitmis olacak insaallah. Ve ben doktorumdan artik her sey serbest, yuruyuslere bile cikabilirsin, isini gucunu kendin yapabilirsin, kimseye ihtiyacin yok demesini 4 gozle bekliyorum. Kendi basima kalmaya da cok ihtiyacim var. Sadece ben, kizim ve esim. Doguma kadar lutfen bir muddet sadece ucumuz olalim evde basbasa. Surekli anneler gelip gidiyor, hem onlar artik cok yoruldu, hem benim ustumde haklari cok gecti, tamam onlar bizim annelerimiz, ama gercekten kimseye muhtac olmak iyi bir sey degil. Hem de artik biraz kafami dinlemek istiyorum, kizimla basbasa vakit gecirmek, mutfagimda kendi kendime yemekler yapmak istiyorum. Doguma kadar artik bir daha gelmeseler cok iyi olacak. Insaallah bakalim doktor ne diyecek. Bu erken dogum riski macerasini atlattigima o kadar şükür doluyum ki... Ilk basladiginda bebegim 1 kg bile degildi, doktor 2 kilo olursa yasamasi cok daha buyuk oranda olur demisti. 30. Haftaya bir gelsin bir rahatlayalim diye diye gecti koskoca 3 ay... Allahima sukurler olsun. 38i bile goruyoruz. Hayaldi butun bunlar benim icin.
Çok şükür atlatmışsın. İnsaallah sağlıcakla kavusursunuz. Senin gibi bir kaç arkadaşımız daha var. İmtihanınız cok büyük. Sonrası güzel olacak inşallah
Bi de hem normalini hem d vitaminlisini aldım 😂 hayırlısı bakalım.
Hahahahha bence d vitamini araştıralım onu kesin kullanacağız ilk bir yaşına kadar. Muhendisinoglu paylaşmıştı liste
Bu da kapı süsümuz..Bunu da ben yaptım..Ilk tecrübe bu kadar oldu.🙃
Maşaallah ilk tecrübede bu kadarsa bilemiyorum yani harika olmuş. Bu işe girmelisin
Halı örtüm geldi kızlaaar çocuk odası halıları çok ince diye içime sinmedi böyle tercih ettim nasıl sizce :KK23: o deilde fotoyu yükleyince farkettim göbekte cıkmış ordan poz vermiş :KK70:
Çok güzel güle güle kirletin🧿😍. Iyi fikirmis Syf ismi yazabilirsin sorun olmaz herkes yazıyor
kaç kiloydu en son aramızda 1 gün var ☺️🙏
En son 1 ay önce idi kontrolüm o zaman 2160 gram civarında idi. Genellikle haftasiyla uyumlu az altı falan oluyor. Yarın bakalım ne kadar çıkacak 🥰
Canım aynı şeyleri yaşıyoruz tamda bu haftalarda başlıyor ama bu su gelmesi göreceli bir sey. Seni şüpheye dusurduyse git bir görün anlaşılır

34+1 im aynı sorun bende de var.benim bebek bi de 2 hafta öndeymiş baya baskı yapmaya başladı aşağıya.geçen hafta tahlil yaptırdım acaba mantar falan mı diye çıkmadı.suyu normal dedi doktorda.Gerçekten çok rahatsız edici

Vallahi kızlar alıntı yapamadım.. ama aynı seyleri yasıyormuşuz.. inanın bazen haberim yokken altımi islatmis gibiyim.. bakalim benimde yarın kontrolüm rabbim hepimizin hakkında hayırlısıni versin .. 3 uncu olduğu halde hep ayrı telaş vallahi...

Kizlar ara ara girip okudum ama yazamadim suan sacimin telinden ayak parmaklarima kadar yorgunum🤦‍♀️dip kose cam kapi perde dolap ici dısı bir haftalim temizlik serüvenim bugun bitti ama bende bittim😞Neyse yarin once annemleri alicaz havaalanindan sonra dogru oglusumu gormeye ve sezeryan gunu almaya🥰simdi cok yorgun olsamda heyecandan uyuyamiyorm🤭anacigimi babacigimi cok ozledim kizimda bilmiyor ananesine kavusacagini supriz yapicaz ♥️yarin insallah oglani gorunce unutmazsam doktora soracak cok seyim var belfitigi agrilar sizilar vs birsuru sey var aklimda.Bugun muaybesi olup guzel haberlerle gelen arkadaslar gozunuz aydin 🌷Henuz hastane cantasi yapmayan hatunlar kalkin derhal canta yapin yeni nesil bebeklerin ne zmn gelecegi belli olmaz🤣 Bende durumlar boyle ben artik doguma kadr yatisa geciyorum🙈🙈yarin gorusmek uzere insallah iyi geceler bacilar🥰🥰

Kızlar mama alacak mısınız?Ben bir tane almak istiyorum ne olur ne olmaz diye aklımda bir kaç mama var ama karar veremedim.Hipp in combiyotik maması var hiç kullanan olmuş muydu acaba 🤔

Ben bir kaç kez yaptım neremi elledim hiç bilmiyorum 😅 bakalım doğru mu

Benim kızda gazliydi ama hepsine aynı takviye iyi gelmiyor. Bio gaia iyi gelmişti bize. Ama sık sık gazını çıkartmak en faydalı olanı. Belki gazlı olmayacak. Sağlıcakla bir doguralim da onuda konuşuruz 😅🥰
Bende var annem ciger yedim elimi surdum ondan oldu falan demisti ama nekadar gerceklesir bilemem valla 😁

X