2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Evet canım çökelek oluyormuş o, kazeince zenginmiş. Ben de öyle okudum. Valla ne ayrıntılar var hiç bilmiyordum.
Aynen annemde öyle lor olmaz dedi. Ben bi taşınayım da yoğurt makinesi alıcam. Ve maya ile kendi peynirini yapıcam artık. Marketten peynir zaten almıyoruz peynir demeye bin şahit. Tuzundan arındırıp kahvaltısına koyarım. 8. Ayda da ceviz rendelerim yumurta peynir anne sütü ceviz rendesi zeytin pekmez derken çocuklarımız sağlıklı büyürler inşallah. Köydengelsin diye insta sayfası var erzurumdan organik dut pekmezi de almayı planlıyorum üzüm değilde dut vericem sanırım ilerki aylarda. Kan ilacını azaltıp dut pekmezini arttırıcam.

Ben kan ilacı da vermiyorum, doktorumuz başlatmadı kan tahlili istedi gerek görmedi. Ama bazı doktorlar her halükarda verilmeli diyor kafam karıştı. Pekmez için de çocuklara vermeyin diyen bir makale okudum geçen gün. Ay çıldırıciiim

Egzama neresinde canim benimkinde de var boynunun altinda sut yogurt peynir vermiyorum

Bugun bi kasik yumurta sarisi verdim azicik zeytinyagiyla ezip bayildi saldirdi resmen. 30 yildir yumurta yemeyen annesi ve bebegi arasindaki fark alerji yapmafi sanirim bizde 8 30 da verdim belirti yok henuz, insallah alerji yapmaz

Bizede pekmez verme sekere alismasin dedi, kan testi yaptirdik gunde 1 ml kullanmama ragmen demir sinirda cikmis cok yuksek degil. Doktoruna attim bakalim ne dicek mg i icin

Kan aldirmak cok fenaymis kolundaki damarindan aldilar agla agla ter icinde kaldi cocuk

Ha sen sütü kestirerek yapıyorsun anladım. Bir de peynir altı suyuyla yapıyorlar ya gerçek lor diye ondan denemek istiyorum ben de.
Evet gerçek lor o şekilde yapılıyor canım. Ama bende suyunu buzluğa attım ziyan etmiyorum bazen kahvaltıya koyuyorum bazen çorbasına. İleride pankeklere fln koyarım

6. Ay aşısı olan anneler nasıl geçti aşı sonrası? Bizde bugün olduk eve geldim uyuttum ama ne olcak bilmiyorum. Bir de hasta oldu öksürüyor falan. Ve tabiki cok huysuz geceleri saat başı uyanıyor. Daha dişleri çıkmadı ondan mi bilmiyorum

Bizim iyi geçti çok şükür ateş falan yapmadı

Hiç sorun yaşamadık çok şükür. Ne ateş ne huysuzluk olmadı.

Canım bizimkinin ensesinde var ve daha önce bacaklarında çıktuğı yerde kurulumlar var yani eskilernin izleri de var. Yrın prof baksın bi bakalım ne diyecek.

Valla okumadım pekmezi ama dut sağlıklı birşey ya veririm ben

Canım bizimkinin ensesinde var ve daha önce bacaklarında çıktuğı yerde kurulumlar var yani eskilernin izleri de var. Yrın prof baksın bi bakalım ne diyecek.

Bizimde bacaginda kuruluk var ama egzama gibi kizarik degil elinle dokununca anliyorsun 8. Ayda gecer dedi 2 ay boyunca ben yogurt peynir veremicem sanirim, ne yapicagimi sasiriyorum artik. Bugun kahvaltiyi saat 2 de yapabildim, aciktigimi hissetmiyorum firsat kalmiyor bana. Ek gida zormus bir de cok huysuz cikmadi bu disler

Ben geceler uyuyamıyorum yarımsaat bir saatte kalkıyor. İki dişi çıktı akttan ama hala kaşınıyor. Üstten çıkmayacak danırım alttaki iki dişin devamı gelecek. Doktorum süt ve süt ürünlerden kaynaklandığını düşünmüyorum kakasında kan olurdu mutlaka dedi çünkü direk veriyosun artık süt vasıtasıyla almıyor dedi. Başka sebepler de etkili olabilir dedi. Yarın bakalım prof bakınca ne diyecek

Bizimde oyle geceleri, halime cok uzuluyorum gecen cocuk kucagimda emzirirken bebek uyuyo mu kameradan baksana demisim, uykuluyken. Bazen besikten aliyorum yanima yatiriyorum hatirlamiyorum, cok kotu durumdayiz. Ne uyku uyuyabiliyorum ne istahim var her gecen gun zayifliyorum

Bizde de kan yok aslinda, bizede haber ver yarin, cok gecmis olsun

Yani canım allah kolaylık versin sana da bana da . Bende seninle aynı şekildeyim. Napıcam bilmiyorum. Ne zaman geçer bu hiç bilmiyorum. Bakalım yarın gidince sana haber veririrm memnun kalırsam da söylerim belki sen de gösterirsin geçmezse.

Amin hepimize tamam canimm sagol

Bende öyleyim. Uyumuyor, yemiyor kilo alamıyor vs vs… Hiç bir şeye yetemiyorum. Her şey yarım yamalak. Sanki bir maratondayım koşuyorum koşuyorum bitmiyor.

Bende öyleyim. Uyumuyor, yemiyor kilo alamıyor vs vs… Hiç bir şeye yetemiyorum. Her şey yarım yamalak. Sanki bir maratondayım koşuyorum koşuyorum bitmiyor.

Gercekten oyle, ne gecesi var ne gunduzu hep bir kosusturma icindeyiz gun icersinde saatleri sayiyorum esimin mesaisi bitse de iki dakika tutsa dus alsam filan diye. Bu kadar zorlanicagimi asla tahmin etmezdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…