2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Walla ben de aynı durumdayım. Üstüne bir de bu ateş olayı ilenugrasiyorum 2 gundur. Yarın çocuk dr göstercem artik. Sizd e 2.cocuklar daha kolay büyüyordu. Buyugunde hiç anlamamaistum diş çıkartırken. Inşallah bu ateşler uykusuzluklar mızirtilar diş yüzündendir. 38.9 a kadar çıkar mi diş atesi bilmiyorum.bir de kaka sayısı da artti.bakalim dr ne diyecem yarin. Inşallah idrar tahlili istemez. Kız çocuğunda çok zor oluyor vermek. Bir de forum ne kadar sessizlesmis. Eskiden gece emzirmeye kalkınca oku oku bitmezdi. Müdavimlerin hiçbiri kalmamış sanırım
Deliha atanamayanogretmen sptemberrose falan görmedim

Merhaba alerji doktoruna gittik, deri testi yapıldı negatif çıktı 20 ye yakın besin için bakıldı. Herhangi bir besine alerjisi yok. Cildinde eski egzamların kuruluğu hafif kızarıklıklar bir kaçtane de egzama vardı. Doktor bunlar hafif dedi. Cilt kuruluğundan kaynaklanan egzamalar dedi. 6 tane krem verip özel karışım yaptırdı eczaneye ve ekstra olarak madepantol diye bir krem verdi.

Merhaba alerji doktoruna gittik, deri testi yapıldı negatif çıktı 20 ye yakın besin için bakıldı. Herhangi bir besine alerjisi yok. Cildinde eski egzamların kuruluğu hafif kızarıklıklar bir kaçtane de egzama vardı. Doktor bunlar hafif dedi. Cilt kuruluğundan kaynaklanan egzamalar dedi. 6 tane krem verip özel karışım yaptırdı eczaneye ve ekstra olarak madepantol diye bir krem verdi.

Havalar sogudu ya ondan oluyor demek ki bizim, insallah kremler etkisini gosterir🙏

Gözün aydın canım, çok sevindim alerji olmamasına. Ben de kuruluktan olduğunu düşünüyorum egzamaların. Ciltleri hassas. Geçmiş olsun. ☺️

Kızlar ilikli kemik suyu veriyor musunuz? Kaçıncı aydan sonra veriliyor acaba. İnternette hep başka başka yazıyor. Kereviz kaçıncı ay mesela? Kimi yerde 6 kimi yerde 8 yazıyor. 😕
6.ay veriliyor diye biliyorum.ben vitmanin sitesinden karisik sebze corbalarindan da aldim kurutulmus ,irmik yulaf tarhana ne bulduysam aldim.simdi ilikli kuzu bacagi alip kaynatacagim.sorum olmaz cnm zaten 7.ayindalar.

Havalar soğudu ya cildi kuruyor muhtemelen. Nemlendir bol bol. Alerji olduğunu sanmıyorum ben de.
Yani sebze yesin de meyve yemese de olur şeker zaten. Keçiboynuzu özü vermek istiyorum. Besleyiciymiş baya.
Hurma pekmezi de cok faydali ondan da aldim sen de bi dusun derim.cok hevesli giristim bu islere umarim cabuk tukenmem😁

Hurma pekmezi de cok faydali ondan da aldim sen de bi dusun derim.cok hevesli giristim bu islere umarim cabuk tukenmem😁
Hurma da mantıklıymış. Ben de beslensin istiyorum zayıf kaldı kuzum. Organik Ruşeymli bebek irmiği buldum ama iyi midir bilemedim. Çok fazla marka var. Lor ya da labne yapıyor musun sen?

Hurma da mantıklıymış. Ben de beslensin istiyorum zayıf kaldı kuzum. Organik Ruşeymli bebek irmiği buldum ama iyi midir bilemedim. Çok fazla marka var. Lor ya da labne yapıyor musun sen?
Ruseym icin 1 ay daha bekle derim.evet cok marka var.beyorganik ve vitma arasinda gittim geldim esim gida muhendisi belgelrini gosterdim.vitmayi daha olur buldu niyeyse.lor yapacagim cnm.sut aldigim inek dogurmus🤣 o yuzden ara verdik su anda.d.karadenizdeyim ben. istanbuldan geldik buraya o yuzden bir tik sansliyim sanirim Jersey cinsi yagli inek sutu meshur buralarin🤭

Ruşeym galiba 7. Aydan sonra veriliyor canım. Ben beyorganik aldım tahılları ama kabız yapıyor daha veremiyorum. Bu arada kaç kilo Gökçe ? Ek gıda ile birlikte iyi kilo alır diyorlar ama daha doyumluk vermiyorum ben hala tadım yaptırıyorum.

Eliz de zayıf kaldı. Daha tadımdayım öğünlere geçince inşallah kilo alırlar

Bizimki de diş çıkardı aşırı iştahsız. Ne emiyor ne ek gıda yiyor doğru düzgün. Belki sizin de diş geliyordur. Ne zaman öğünlere geçeceksin ?
1 haftaya falan çorbaya başlıcam. Biz de aynı durumdayız emiyor ama doymuyor kilo alamıyor. Ek gıdada da balkabağını sevdi ona alerjisi çıktı. Avokadoyu da sevdi gibi. Patatesle havuçtan pek haz almadı. Dişten de olabilir zaten hep huzursuz 😞

1 haftaya falan çorbaya başlıcam. Biz de aynı durumdayız emiyor ama doymuyor kilo alamıyor. Ek gıdada da balkabağını sevdi ona alerjisi çıktı. Avokadoyu da sevdi gibi. Patatesle havuçtan pek haz almadı. Dişten de olabilir zaten hep huzursuz 😞
Bu aylarda ortalama kilo 7000-7500 civarı sanırım. Ben kiloyu dert etmiyorum ama iştahı kapanınca bir şey yediremiyorum ağzını kitlemeyi öğrendi. İlya da avokadoyu çok sevdi ama bağırsakları çok etkiledi. Havuçtan da nefret etti 😬 pek sevdiği bi şey de yok aslında 🥲

Ruşeym galiba 7. Aydan sonra veriliyor canım. Ben beyorganik aldım tahılları ama kabız yapıyor daha veremiyorum. Bu arada kaç kilo Gökçe ? Ek gıda ile birlikte iyi kilo alır diyorlar ama daha doyumluk vermiyorum ben hala tadım yaptırıyorum.
Bizde de yumurta sarısı kabız yaptı 😅 iki gün vermedim rahatladı çocuk. Daha 7 kiloyu yeni gördük maalesef. Son ay hele hiç kilo almadı neredeyse. 😕 ben de tadımlık veriyorum zaten daha fazlasını yemiyor. Takip ettiğim sayfalarda dolu dolu tabaklar, ara öğünler, değişik değişik tarifler görünce ben az mı yediriyorum diyorum. Meyve asla yemiyor mesela ama et versem saldıracak gibi :KK70: Zaten ben et yemek için diş çıkartıyor diyorum 🤣 3. Dişi de patlattı geçen gün.

Bu aylarda ortalama kilo 7000-7500 civarı sanırım. Ben kiloyu dert etmiyorum ama iştahı kapanınca bir şey yediremiyorum ağzını kitlemeyi öğrendi. İlya da avokadoyu çok sevdi ama bağırsakları çok etkiledi. Havuçtan da nefret etti 😬 pek sevdiği bi şey de yok aslında 🥲

Yumurta sarisini deneyince belki onu da sever bizim suan favorimiz yumurta sarisi ve irmikli armut 😁 bende muz vermiyorum muz fena yapiyor. Avakado ve yesil kabak yerse de hemen kakasi yesile donuyor😁

Tahillardan pirincle irmigi organik gurmem den aldik kabiz yapmadi bizi🥰

X