2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Neden oldu egzaması? Senin yediklerinden mi? Ay vallahi ben de sever sandım ama yok resmen suratını ekşitiyor öğürüyor. 🙁 neyse yemesin meyve ne yapalım.

Sut alerjisinden diyo, aslinda tatli ve cikolata disinda sutu yogurdu kestim onada vermiyorum. Anlamadim neden cogaldi😔 agir diyet uygulamak istemiyorum 8. Ayda gecer dedi biodermayi kullanmaya devam ediyoruz

Aman yemesin bugun doktorda sebzeyi verebildigin kadar ver buyuyunce yemicek zaten dedi😁 pekmezde verme sekerli seylerle ne kadar gec tanisirsa o kadar iyi dedi. Bizimki armutla muza bayiliyo resmen😁

Size bakınca biz çok geride kalmışız . Daha yeni tadım yapıyoruz. Patstes kabak havuç tadımları bitti. Bal kabağına başlaayacağım bi yandan karışım çorbalar yapacağım. Sonra yavaştan kahvaltıya geçeceğim.
Biz de tadımlara yeni başladık. 😁 ilk Havuç verdim balkabağı veriyorum iki gündür. Onda da kızarıklık olup sönüyor. Doktor 1 saat içinde kendiliğinden geçiyorsa sıkıntı yok dedi

Biz bugun doktordaydik canim sebze olarak pirasa veriyim mi dedim ver kerevizde ver dedi

Kuzu kiymayi suda hasla cam rendeden gecir oglen mutlaka ne veriyosan ekle dedi.

Ilikli suyu sordum 12 saat mi kaynaticam dedim, tarifleri bilmiyorum dedi. Ben kizima organik cam sisede satilanlardan aliyordum, kaynatmaya vaktin var mi dedi😁

Bizim icin gunde 3 ogune gecin dedi, 165. Gununde tam ben tadima baslamistim. Sut togurt peynir yasak hala. Egzamalari icin bu ayda cok diyet vermek istemiyorum 8. Ayda gecer muhtemelen dedi.

Yarin 3 ogunde sabah yumurta sarisi avakado tuzsuz zeytini ezip vercem. (Zeytini suda beklet suda iyice tuzu gitsin tattir dedi) oglen sebze pure ya da corba kiymali aksam ustude irmikli meyve bi sure boyle gidicez bakalim.

Ben corbasini bugun cok yapmisim cam kavanoza sogutup koydum, yarin icebilir degil mi?
Avakado ve yumurtayı ilk kez vereceksen bence tek tek ver. Alerji çıkarsa hangisinden olduğunu anlayamayabilirsin😁

Sut alerjisinden diyo, aslinda tatli ve cikolata disinda sutu yogurdu kestim onada vermiyorum. Anlamadim neden cogaldi😔 agir diyet uygulamak istemiyorum 8. Ayda gecer dedi biodermayi kullanmaya devam ediyoruz

Aman yemesin bugun doktorda sebzeyi verebildigin kadar ver buyuyunce yemicek zaten dedi😁 pekmezde verme sekerli seylerle ne kadar gec tanisirsa o kadar iyi dedi. Bizimki armutla muza bayiliyo resmen😁
Havalar soğudu ya cildi kuruyor muhtemelen. Nemlendir bol bol. Alerji olduğunu sanmıyorum ben de.
Yani sebze yesin de meyve yemese de olur şeker zaten. Keçiboynuzu özü vermek istiyorum. Besleyiciymiş baya.

Havalar soğudu ya cildi kuruyor muhtemelen. Nemlendir bol bol. Alerji olduğunu sanmıyorum ben de.
Yani sebze yesin de meyve yemese de olur şeker zaten. Keçiboynuzu özü vermek istiyorum. Besleyiciymiş baya.

Olabilir ya tam boynunun alti pisik sandim ilk ama poturcuklu egzama gibi, yogurt makinesi aldik daha veremedim😁

Evet evet bencede, daha almadim ben oyle seyler yavas yavas almak lazim😍

Kızlar 6.ay asiniz nasıl geçti. Biz perşembe saat 3 gibi aşı olduk. Bugün çok huysuz ateşi var. 38.5 ü görünce calpol verdim. Aşı ateşi olsa pazar günü çıkmaz değil mi? Diş ateşi mi acaba bilemedim

Delirtiyor Delirtiyor ben kuzu ilikli kemik suyu katıyorum şimdi sebze pürelerine. 15 gün sonra kıymaya geç dedi doktorumuz. Bu arada günde 3 öğüne geçtik. Sabah kahvaltıda biraz anne sütü lor yumurta yulaf ezmesi veya irmik karıştırıp veriyorum. Öğlen karışık sebze püresi ve kemik suyu akşamüstü yoğurt veriyorum. Meyveyi de genelde ben kahvaltı yaparken eline veriyorum şu meyve fileleri ile. Eğer öyle yapmadıysam yoğurttan hemen sonra veriyorum.

Kızlar tekrar gibi olacak ama. Ben havuç kabak patatesi verdim. Hatta bugün karıştırıp çorba gibi verdim artı muza başladım. Acelem vardı ezemedim blenderdan geçirdim sebzeleri. Böyle daha da iyi yedi. Öncekileri hep çatalla ezmiştim öğürüyordu. siz blender yapıyormusunuz bir de siz başka hangi sebzeleri verdiniz ilk etapta. Kahvaltıya kaçıncı haftada başladınız. Ben önce tek öğün verdim bugün sabah ve ikindi öğününde verdim.

Kızlar tekrar gibi olacak ama. Ben havuç kabak patatesi verdim. Hatta bugün karıştırıp çorba gibi verdim artı muza başladım. Acelem vardı ezemedim blenderdan geçirdim sebzeleri. Böyle daha da iyi yedi. Öncekileri hep çatalla ezmiştim öğürüyordu. siz blender yapıyormusunuz bir de siz başka hangi sebzeleri verdiniz ilk etapta. Kahvaltıya kaçıncı haftada başladınız. Ben önce tek öğün verdim bugün sabah ve ikindi öğününde verdim.
Ben hiç blenderdan geçirmiyorum. Tadım zamanı kabak patates havuç yoğurt tatlı patates avokado kereviz enginar elma armut muz balkabağı brokoli karnabahar…. diye gittim. Şimdi karıştırarak devam ediyorum öğün olarak veriyorum. Patlıcan bakla domates dışındakilerin bir sakıncası yok diye biliyorum

Delirtiyor Delirtiyor ben kuzu ilikli kemik suyu katıyorum şimdi sebze pürelerine. 15 gün sonra kıymaya geç dedi doktorumuz. Bu arada günde 3 öğüne geçtik. Sabah kahvaltıda biraz anne sütü lor yumurta yulaf ezmesi veya irmik karıştırıp veriyorum. Öğlen karışık sebze püresi ve kemik suyu akşamüstü yoğurt veriyorum. Meyveyi de genelde ben kahvaltı yaparken eline veriyorum şu meyve fileleri ile. Eğer öyle yapmadıysam yoğurttan hemen sonra veriyorum.
Lor u kendin mi yapıyorsun hazır mı alıyorsun canım?

Kendim yapıyorum canım. Yoğurt yaparken 1 bardak kadar sütü mayalamayıp tencerede işleme devam ettim. 3-4 dakikada tamamen kesilmişti süt.
Ha sen sütü kestirerek yapıyorsun anladım. Bir de peynir altı suyuyla yapıyorlar ya gerçek lor diye ondan denemek istiyorum ben de.

Merhaba kızlar
Benim doktorum alerji ihtimaline karşı ( bizimki egzamalı) kahvaltıya yumurta sarısını 7.ayda ver dedi.

Sabah - elma, muz püresi veriyorum bazen avokadolu bazen sadece anne sütü ile

Öğle- patates havuç kabak brokoli sarımsak soğan bunlardan çorba yapıyorum bazen iki sebzeli bazen üç.
Yakınds karnıbahar ve pırasayı tattırıcam.

Akşam- bizimki yoğurt sevmedi ekşi diye. Kendim de mayalayamıyorum taşınma sürecindeyim kv veriyor sevmedi. O yüzden kalan çorbayı veriyorum yada yine meyve tattırıyorum

Doktor ilikli kemik suyu tavuk suyu gibi şeyleri 7.ayda başlammamı önerdi sanırım egzamaları dolayısıyla. Ben blender kullanmıyorum çatalla eziyorum haşladıktan sonra.

Yarın alerji prof a gidicez bakalım neler olacak.

X