2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kaç aylık oldu? Ama zaten 2-3 ay sonra kilo alımı azalır. Bi de havalar çok sıcak zaten o yüzden sütün sulu olabilir vücut ayarlıyor onu bebeğin su ihtiyacına göre

Kızlar 4. Ay çok zor olabiliyor şimdiden söyleyeyim hem atak, hem uyku gerilemesi hem de etrafı fark etmeye başladıkları için emmede isteksizlik, bi de bu sıcaklar benim kedi gibi uysal oğlum bile beni acaip uğraştırıp oldu. Ona bıraksam 4 saatte bir emecek ama idrar sıkıntısı var belli sıvı ihtiyacı var hoplaya zıplaya emziriyorum 2 saate bir

Artık uykuları da daha düzenli olmalı. Artık gündüzleri 1-1,5 saat uyanık kalıp sonra uymaları gerekiyor ama en az 45 dk uymaları gerekiyor daha az uyurlarsa dinlenemiyorlar yorgun olunca daha huzursuz oluyorlar. 45dk dan önce uyanırsa hemen geri uyutmaya çalışın

Dönemseldir belki, atak zamanları zaten tam. Bağırsakları da gelişiyor günden güne. Probiyotik veriyor musun?

Evet gerçekten az uyuduklarında huzursuz ve mutsuz oluyorlar. Bu konuda yine zorlanmaya başladım bi türlü uykuya dalamıyor. Uyuyor yarım saat sonra uyanıyor ağlamaya başlıyor

Kaç aylık oldu? Ama zaten 2-3 ay sonra kilo alımı azalır. Bi de havalar çok sıcak zaten o yüzden sütün sulu olabilir vücut ayarlıyor onu bebeğin su ihtiyacına göre
Tam 3 aylık oldu. Bundan sonra azalır muhtemelen kilo alımı ama bu hafta birden azalmış olmasını buna bağladım. Aç kalmasınlar da kilo çok da önemli değil.

Bizim 3 ay bitti. geçen gün buraya gündüz 8 saat uyuduğunu yazmıştım. O günden beri çocuk uyumuyor. Bütün huyu suyu değişti. Gündüz uyutamıyorum, uyutsam da yarım saat sonra uyanıyor, sürekli ağlıyor, gece daha sık uyanmaya başladı. Dediğin şekilde uyanıkken beni izlemekten emmiyor bi alıp sonra bırakıyor gözümün içine bakıp çığlık atarak gülüyor, ancak uykudan uyanınca tam açılmadan emzirebiliyorum. Ne kadar zormuş geçici bi durum mu bu peki ?

Nazar değdirdin çocuğa her günleri farklı sürekli büyüyorlar değişiyorlar. Benimki çıt sesine uyanıyor dedim, ne zaman eve biri gelse beni utandırırcasına onca gürültü içinde horul horul uyuyor
Bizim kız da 2 haftadır emzirme önlüğünün desenlerini inceleyeceğim diye memeyi bırakıyor mesela ya da bazen memedeyken şarkı söylüyor kendi kendine mırıldanıyor bi şeyler. Ben de bırakıyorum keyif yapsın Geçen 3 gece zor uyudu mesela cıyak cıyak bağırdı hiç olmamıştı öyle. Ama bugün görsen sanki o bebek değil. Bence ne zaman düzene girecek diye diye beklerken büyüyecekler o yüzden her günün tadını çıkarmak gerek.

Bebeği emzik emerek uyuyan var mı? Biz emziksiz uyumuyoruz ama gündüzleri emzik düştüğü an uyanıyor. Gece de emziği atıp uyumaya devam ediyor. Demekki gündüz hiç uykuya dalmıyor ben sürekli emzik düştü mü düşmedi mi takip etmek zorunda kalıyorum

Benim kız da aynı gündüzleri emziksiz asla uyumuyor

Uyku gerilemesi var bu ay ondan sık uyanıyor lar genelde geçici ama ne kadar zaman da geçer onu bilemiyorum. Her bebek de ayrı. Ama şunlara dikkat etmek lazım gündüz 1-1,5 saat uyanık kalma süreleri, uykusu geldiği an uyutmak lazım gerekirse destekle sallayarak, emzirecek, pışpışlayarak vs ve dediğim gibi en az 45 dk uyumaları lazım. Diyelim 20 dk uyudu uyandı hiç konuşup göz teması kurup uykusunu açmadan hemen geri uyutmaya çalışmak lazım bu şekilde yaptıkça zamanla uzun uyumaya alışıyorlar. 45 dk dan az uyursa daha gergin huzursuz oluyorlar.

Bizimki de emzikle uyuyordu dediğin gibi bazen gündüz uykusunda emzik düşünce onu arıyor uyanıyordu. Azcık sabret az büyüyünce emziklerini kendileri ağızlarına takıp uyumaya devam ediyorlar emzikle uyuyan bebek sonra çok büyük kolaylık oluyor. Bu aralar emmede sorun yaşadığımız için mecburen emziği kaldırdım ben

Ya çok iyi o zaman peki ne kadarlıkken eliyle emziği tutabiliyorlar

Gündüz bizimki de artık uykuya dalamıyor. Mesela gece son ses müzik açsam uyanmaz ama gündüz çıt çıksa gözlerini açıyor.

Az önce sağlık ocağonfa aşılarını vurdurdum 1 cm uzamış 500 gr almış. Umarım kötü değildir. Sizlerde durum ne?
sağlık ocaklarında sizin de kıyafetle mi ölçüyorlar kilosunu ? Bizim hiçbi şey çıkarmadan öylece ölçüyorlar sinir oluyorum. Bu arada 1 cm olabilir normal çünkü doktor bana şöyle demişti bebekler Ya her ay düzenli olarak ayda 3-4 cm uzar ya da ilk aylar birden hızlı uzayıp sonraki aylar azalabilir ama arada ciddi farklar olmaz demişti. Senin de yanlış hatırlamıyorsam hızlı uzamıştı ve çok hızlı kilo almıştı

Evet kıyafetle ölçüyorlar ama bi 100gr düşüyorlar. Bizimkinde zaten sadece bez ve zıbın olduğu için denk gelir diye düşünüyorum

Gündüz bizimki de artık uykuya dalamıyor. Mesela gece son ses müzik açsam uyanmaz ama gündüz çıt çıksa gözlerini açıyor.
Evet bizim de öyle gece daldıktan sonra uyanmıyor. Hatta bi yerden başka bi yere götürdüğümüzde de uyanmıyor genelde. Ama gündüz tam tersi. Gece gündüz farkını anlıyorlar demekki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…