2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
6 yıl once kizimda yaptırmıştım bu sefer oğlumda da yaptıracağım bugün 2. Ay kontrolümüz vardı ama verem asisida var diye 3.ayda yaptırmaya karar verdim 3. ve 5. Ay olarak iki doz yapılacak erkek kardeşim biz çocukken rotavirüs geçirmişti hastanede yatmisti çocuğu baya hirpalayan bir hastalik ciddi kilo kayıpları yaşatıyor asi ilk ciktiginda bazı bebeklerde bağırsak düğümlenmesi yapmış ama revize ola ola şu anki formülüne gelmiş yaptırmayin denilmesi ondan kaynaklıdır büyük ihtimal

Bende aldım bugün kakasını yaptı ve sızmadi bu beni çok memnun etti umarım diğer açılardan da memnun kalırım

Bebeğin ihtiyacına göre sütün içeriği değişiyor diye biliyorum. Çok sıcak günlerde sulu oluyor gibi.

Evet evde tartıyorum. Henüz muayenemiz gelmedi. Cumartesi gideceğiz bakalım. Boyu uzadı gibi ama sanki.

Pure and soft serisini mi kullaniyorsunuz bacak arasini geniş mi tutuyor bez öyle okudum
Eltim kizinda kullanıyor bu serisini kızı 22 aylık gayet memnun bezden, ben sleppy bio natürel kullanıyorum memnun kalmasaydim onu kullanacaktim herkes bacaklarda iz birakiyor demiş ama ben memnunum şimdilik bel kısmını çok sıkmıyorum öyle çok fazla iz yapmiyor

Uyku da çok etkili ama alakası var mı bilmiyorum ben ne zaman şerbetli tatlı yesem süt daha kıvamlı geliyor. Şerbetli tatlıları pek sevmiyorum ama yediğimde ciddi anlamda etkiliyor.

Uyku da çok etkili ama alakası var mı bilmiyorum ben ne zaman şerbetli tatlı yesem süt daha kıvamlı geliyor. Şerbetli tatlıları pek sevmiyorum ama yediğimde ciddi anlamda etkiliyor.
Eşime söyleyim bana her gün baklava yedirsin

Evet evde tartıyorum. Henüz muayenemiz gelmedi. Cumartesi gideceğiz bakalım. Boyu uzadı gibi ama sanki.
Kızım bı ilk ay 880 Gr almıştı sonraki aylar hep 500 600 gr kadar alıyordu bir yaşına geldiğinde bebekler 10 kilo olur derler kızım 8700 grmış birde saat başı emen bir bebekti 6aya kadar mamada kullanıyorduk üstelik oğlum da yine aynı meme yine aynı süt ama kilo alımı daha fazla mamada kullanmıyoruz üstelik her bebek kendi çizelgesinde büyüyor yeterki da sağlıklı olsunlar

Nasıl uyutuyorsunz benimkinn uykuya dalma sorunu var uyuyor 10 dk sonra kalkıyor

Nasıl uyutuyorsunz benimkinn uykuya dalma sorunu var uyuyor 10 dk sonra kalkıyor
Ben oyun oynarken ellerini gözlerine götürdüğü an reflü yatağına koyup ayağımda çook hafif sallıyorum. Bazen beyaz gürültü açıyorum telefondan eğer kolay dalamazsa. uykusu geldiğini zamanında anlarsam çok güzel derin uyuyor. Gecikirse dediğiniz gibi sık sık uyanıyor. İlk zamanlar uyumasa bile hep reflü yatağında tuttum uyuyana kadar, uyumuyor diye bırakmadım. Şimdi kendi kendine oluştu bu düzenden devam ediyoruz. İnşallah hep böyle gider.

Benimkide öyle ben çareyi ters yatırmak da buldum. Öbür türlü dediğin gibi oluyor bizde de. Ama benimki kendi başını kaldırıp çevirebiliyor tehlikeli olduğunu söylüyorlar onu da söyleyeyim.

Bıraz gec oldu cvp a ma her bebekte aynı olmuyor evet sulu kaka karın agrısı huzursuzluk bagırskl hareketlerini bariz hissediyorsun
Offf daha gaz problemimiz bitmemisken üzerine birde bu durum olursa ben bittim

Molfix kalın olduğu için bacaklari ayrık duruyor diye okudum doğru mu
Bebekte pek fark etmedim çünkü uzaktan görüp geliyorduk, pandemiden dolayı temas yasaktı.
İki yaşındaki kızımda bir rahatsızlık hissetmedim bezden kaynaklı. Bezin dokusu da güzeldi ama bence en iyi bez prima premium care. Pahalı ama çok seviyorum

Bende aldım bugun premium sanki fazla mi sisiyor cis yapınca hani çok uzun saatler kuruluk sagliyor ya bez uzun süre tutulmaz gibi 3 saat sonra açtım altını sis gibiydi sanki bilemedim henüz ilk gün bakalım umarım memnun kalırim. Lastik izi olmadı kaka yaptı tasirmadi sleepye göre daha mı uzun sanki belini falan tam kapladı sevdim

Sleepy ilk kızımda pişik yapmıştı, bunda hiç kullanmadım o yüzden. Lastik izi de yapıyordu çok fena. 27 aylık ona da hala prima alıyoruz, onunki aktif bebek.
(Bizim evin bez masrafları batıracak bizi )

Ama prima aktif bebek küçük kızımda kızarıklık yaptı.
Çok şişmesi de emiciliği iyi olduğundan diye düşünüyorum

Pure and soft serisini mi kullaniyorsunuz bacak arasini geniş mi tutuyor bez öyle okudum
1 ve 2 numara da püre and soft u kullandım, 3 numarayı eşim normalinden sipariş etmiş. Pure soft biraz daha güzel, hafifliği, dokusu , koku bakımından. Bacak arası biraz geniş duruyor evet.

Unibaby yenidoğan ıslak mendili de kullanıyorum. Aslında bir iki haftadır başladım. pamukla temizliyordum. Mendilin kokusu var ama rahatsız edici, kötü bir koku değil.

Kızlar sütün kalitesi bence yediklerimizle değişiyor. Ne zaman protein ağırlıklı beslensem bebeğimin kakası beyaz tanecikli oluyor. Bu da bebeğin sütteki yağları sindirememesinden dolayı diye duymuştum. Demek ki süt yağlanıyor ki çok yanecikli oluyor diye düşündüm. Özellikle bayramda bariz belli oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…