2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
İki üç gündür tüm huyu değişti valla ağlama krizleri oluyor dünden beri umarım bir an önce geçer az önce uyuttum bakalım kaç dakika uyuyacak

Ben benimkini zorlamayım o zaman uyusun diye ya. Baya uyuyor çünkü. Nasıl oyalıyorsun peki gün içinde o kadar saat?
Benim oğlan huysuz değil konuş istiyor sürekli konuşuyoruz sonra etrafı inceliyor falan. Son 1 haftadır o da harika haftalara göre büyüme atağında olduğundan 2-3 saat aradı uyuyor. Uykusu var belli ama uykuya geçemiyor bi türlü. Arada sızdıkları da oluyır onlrı saymıyorum ama. Normalde günde 3-4 kez 1 saat uyuyordu. Gecede 10 da uyuyp sabah 8-9 da kalkıyordu. Şimdi mesela 9 da uyuyor 7 de uyanıyor. Gece 2 kez uyanıyor 5-10 dk emip geri yatıyor

İki üç gündür tüm huyu değişti valla ağlama krizleri oluyor dünden beri umarım bir an önce geçer az önce uyuttum bakalım kaç dakika uyuyacak
Dün bizimkinin de huysuz günüydü akşam çok ağladı. Uyutana kadar için gitti bizimkinin uykusu da çok hafif en ufak sese uyanıyor. Ben evde ses çıkarmıyorum o uyurken aç bebek kolay uyanıyor yazıyor nette çıldırıyorum iyice zaten kilo az aldı bu ay. Sürekli de emziriyorum aç mı gerçekten acaba diyorum. Bakıyorum süt de var, ağzından çıkarına yüzüne fışkırıyor. Kalitesiz dicem, yok öyle bir şey diyor doktorlar. Her annenin sütü besleyicidir diyorlar. Bakalım haftasonu muayenesi var, ne dicek doktor.

Ben hem mama hem anne sütü veriyorum ilk ay mamayı bırakınca kilo kaybı oldu bir süre mama vermedim sonra tekrar başladım 1.5 aylıkken doktorumuz mamayı arttırmami söyledi. Uzman görüşleri muhakkak doğrudur ama benim sutumun çok faydalı olduğunu düşünmüyorum ben acikcasi sadece emerek kilo kaybı oldu malesef

Huysuzlanmıyorsa sıkıntı yok tabi bence gayet güzel uyuyor

Kaç saatte bir emziriyorsun?

E bizim sağlık ocağındaki hemsire de ozel aşıları biz yapmıyoruz hastanede yaptırın dedi. Ayrica 2 ay asilarindan 4 hafta sonra yaptırmalisiniz diyor. Herkes ne kadar farklı söylüyor ya sinir oldum yine. Rotayi ben de yaptıracağım bu arada

Hic kullanmadım unibaby, ben de sleepy kullanıyorum memnunum o yuzden hic değiştirmeyi düşünmüyorum. Kokusu varsa bosverin bence almayin bir daha.

Sağlık ocağı yapıyor ama eczaneden kendiniz satın alıp götürüyorsunuz. Özel aşı olduğu için sağlık bakanlığı aşı programında yok.

Slm kizlar emziren covid aşısı olan var mi?dun doktorumla konustum süte gecer mi diye oda bu konuda kısıtli bilgi var suan net bir sey soyleyemem dedi..bnde acaba yaptirsm mi yaptirmasam mi kararsiz kaldim acikcasi

Kızlar benim oğlan 7 Ağustosta doktora gidecek. Şuan 600 gr almış görünüyor. Önceki aylarda 1300 almıştı her ay. Doktor az bulup mamaya başlatmaz dimi. Bana göre normal çünkü ya hava sıcak emmek istemedi şimdi şimdi emiyor

Son zamanlarda 1 haftadır falan 6 buçuk gibi uyanıyor. 8 buçuk-9 gibi uyuyor 11 de uyanıyor. Daha sonra 1 buçuk saat uyanık kalıp tekrar uyuyor. 2 den sonra pek uyumuyor yarım saat falan uyuyor.Dediğin gibi bizimki de max 1.5 saat huzurlu duruyor sonrasında mızmızlanıp ağlamaya başlıyor. Öncesinde ben de anlamıyordum niye ağlıyor diye gaz çıkarmaya falan çalışıyordum meğer uykusu geliyormuş akşam da 9-9 buçuk gibi uyumaya başladı

Başlatmaz bence. Benimki emdiği halde doğru düzgün kilo almadı bu ay. Ne yapıcam bilmiyorum.

Başlatmaz bence. Benimki emdiği halde doğru düzgün kilo almadı bu ay. Ne yapıcam bilmiyorum.
Canım senin bebiş sık emiyormuş mutlaka kilo almıştır ama bana önceki çocuk doktorumuz elle sağım yaparken sütün rengi koyu beyaz mı yoksa rakı beyazı gibi açık mı diye sormuştu. Açıksa ve fazla suluysa çok kilo aldırmıyormuş süt bol olsa bile. Ben de şimdi emerken bazen çekip kontrol ediyorum. bazen beyaz oluyor bazen de daha su gibi. Su gibi olduğu zamanlarda daha çabuk acıkıyor. Kalite olarak her annenin sütü mutlaka faydalıdır bebeğine ama yağlı süt çok kilo aldırıyor bence.

Sütün kalitesi var bir de umay, hani her süt besler olayı doğru değil. Bazen sıkıyorum bulanık su gibi bazen de yapış yapıl bembeyaz süt. O yağlı süt mesela direk kilo yapar. Benim sütün kalitesi de azaldı gibi. İyi beslenmek şart.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…