2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bu meme reddi konusu geçici mi peki, sol memeyi hic almak istemiyor b3nim kizimda 1 haftadir. Gece uyandiginda onu veriyorim anlamıyor içiyor. Ama gündüz 4 dk falan zor duruyor. Tazyikli kismi alıyor sanirim sonra durmak istemiyor solda. Pozisyon değiştirip vermeye çalışıyorum ben de israrla ama çok ağlıyor. Korkuyorum bırakacak tamamen diye. Stres yaptım bu durumu sanirim o da biraz sütümü etkiledi azaldi gibi hissediyorum. Sagdigimda az geliyor. Ise başlayacağım duzgun stok yapamiyorum.. Bir sorun baska sorunu doğuruyor. Hersey daha kolaylasacak derken sanki zorlaşıyor.

Kızlar merhaba bez değiştirmeye karar verdim sizler hangi bebek bezini kullanıyorsunuz hangisinden memnun kaldiniz
Bende Prima kullanıyorum.

Sleepy normal lastik izi berbat. Taşıyor da.

Sleppy bio natural çok kalın. Yine lastik izi var ve kalınlığı benim bile içimi daraltıyor.

BİM'in bezi çok kokuyor ve tasiriyor.

101 in bezi iğrenç,içinde tanecikler var ve batıyor, tasiriyor.

Prima kullanıyorum. Mis gibi. Ucuza almaya çalışıyorum. Sanırım vazgeçemem de.

Molfix kullanan yok mu acaba ona da güzel dedi bir tanıdığım ama emin olamiyorum

Merhaba herkese. Bugün kalça USG için hastaneye gittik.

Orada iken sağlam çocuk bölümünde gelişimin takip edildiği yer var. Kilosuna baktirayim dedim. 2 haftada 350 gram almış.

Ben 500 falan der diye bekliyordum ama çok şaşırdım. Hani ekstra sağıp veriyorum,kısa emiyor falan demiştim ya bu ay onu deneyim dedim. Sanki sadece normal alacağını almış gibi. Yani verdiklerim noluyor ben anlamadım.

Ve kadın bana dedi ki öyle yapma,sağıp verme dedi. Emzir. Aç kalsın,ağlasın dedi. Uykuluyken ver memeni emer dedi. Sen dedi yenidogan gibi iki saatte bir emzirmeyeceksin dedi. 3, 4 saatten önce emzirme diyor. Sen acikmadan memeni veriyorsun o da kısa emiyor diyor. Hem de gazliyorsun diyor.

Çok şaşırdım. Bir yandan doğru ama bu çocuğu emziriyorum. 1 saat sonra 100 CC sütü yine içiyor. Napicam ben,nereye gitti ekstra o içtiği sütler anlamadım.

Canım boyu uzamistir enerjik bir bebekse o yüzden de olabilir havalarda çok sıcak oda etkendir belki. Kadının düşüncesine saygı duymakla beraber katılmıyorum en azından ben kızımı aç bırakıp aglatamam maması biraz gecikince saatlerce ağlayan bir bebek benim kızım açlığa asla tahammülü yok

Yani hayatta 3,4 saat beklemez benimki. Derdi midesiyse zaten cildirircasina ağlıyor. O zamanki aglayisi bir başka oluyor. Orada ağlıyordu ters çevirip sırtına pat pat vurdu ama bayağı sert. Dedim noluyor. Sonra ağlayan çocuk bir de susmaz mi Kafam karışık bir şekilde çıktım oradan.

Kızım kolik bir bebekti bu durumu kesfenedene kadar acile gittik bir gece doktorun kucağına verdigimiz an sustu cadı hep böyle dmekki bu minişler

Molfix kullanan yok mu acaba ona da güzel dedi bir tanıdığım ama emin olamiyorum
Bebeğim yoğun bakımda yatarken hastane molfix kullanıyordu, pişik olmamıştı.
Çıkınca biz primaya devam ettik.
İki yaşındaki kızıma molfix almıştık doğum yaptığım sıralarda, güzel duruyordu

Molfix kalın olduğu için bacaklari ayrık duruyor diye okudum doğru mu

Molfix kalın olduğu için bacaklari ayrık duruyor diye okudum doğru mu
Açıkçası sleepy değiştirme sebebim pişik vs değil memnunum o açıdan ama lastikleri bacaklarına oturuyor ve kakası dışarı çıkıyor kızım biraz fazla yapar kakasini

Kızlar günaydın rotavirüs aşısı yaptırdınız mı?? Yarın verem aşısı var kızımın ikisini aynı gün yaparız dedi sağlık ocağındaki ebe aşıya karşı değilim ama bazı yorumlar yaptırmayın diyor

Biz üçüncü ayında yaptıracağız. Neden yaptırmayın diyor acaba yorumlar merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…