2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar sizinde bebekler sureklı memede durmak istiyor mu yadakucakta bugun huy degıstırdı uyumuyor sureklı meme, mafoldum resmen, bir saat uyuyor uyanıyor acemi an nelik cok zormus 😔
Benimki de öyle bir günü bir gününe uymuyor valla. Aynen acemi annelik gerçekten çok zor

30-40 günü dolduran arkadaşlar tünelin sonunda ışık var mi acaba. Azicik bizi yureklendirecek, motive edecek biseyler söyleseniz ne güzel olur. En azindan uykuya geçişi daha kolay oldu mu acaba sizde ya da emme aralari biraz daha artti mi?
Ne zaman daha seyrek emzirecegiz acaba biz bu bebeleri. Sirtim omuzlarım göğüslerim bebegi kavramaktan bileklerim bile cok ağrıyor.
Biz kırk günlük olduk, hala aynı ama zaten çok şükür çok zorlayan bi bebek değil 😅 kolay bi bebek olmasına rağmen küçük kızım da olduğu için yine de zorlanıyorum 😬 ama bugün fark ettim benim konuşmalarımı bayağa dikkatli dinler olmuş, ağlıyordu şarkılar söylemeye başladım susup uzunca bi süre dinledi. Algıları açılmaya başlıyor sanırım.

Emzirme yastığını dene gerçekten hayat kurtarıyor. Ben nereye emzirme yastığı oraya elim kolum oldu resmen.
Evet kullanıyorum gercekten cok iyi dusunulmus bisey, ama arkama yaslanarak daha rahat pozisyonda emzirdigimde degil de koltuğun ucunde öne dogru durdugumda sütümün daha tazyikli geldigini fark ettim. Ya da bebegim o sekilde daha iyi tuttu. Yer çekiminden de destek mi aliyor bilmiyorum gerçi, belki de alakasi yoktur. Herseyi deniyorum iste.. O şekilde yaslanmadan oturunca da haliyle omuzlarim biraz etkilenmeye basladi. Omuz sirt egzersizleri yapmaya basladim ara ara biraz rahatlamak için. Nereden tutsam orasi elimde kaliyor sanki 😂

Yapmayın 3-4 aya annelik iznim bitecek calismaya başlayacağım kismetse. Guzel gün gormeden azicik keyfini cikarmadan baslamayayim hemen çalışmaya 😔 şu an direkt tam zamanli emzirme işçisi gibi hissediyorum kendimi. Ben 40 günü dolduktan sonra belki biraz da midesi büyür, kendi toparlanir, emme refleksi güçlenir daha hizli bitiririz emzirme seanslarini falan diye düşünmüştum. Bu 40 günün manasi ne o zaman. Yirticam dağları enginlere sığmicam şimdi 😀
Benim o kadar bile iznim yok. 🥲Bizim emme süremiz gün geçtikçe uzuyor. Başlarda çok rahattım. Doymadığından değil uykuya dalmak için ya da keyiften emiyor bizimki. 😕 geçmeyecek sanırım öyle 40ına falan

Kızlar 22 günlük bebeğe hangi ağrı kesici şurup verilebilir. Bugünkü gündür çok huysuz ve huzursuz. Yedirdim gazını aldım altı temiz ama uyumuyor ve huzursuz devamlı. Kız kardeşim çay kaşığı ucuyla ağrı kesici ver dedi ama emin olamadım
Cnm bugun cocuk dr una gittim asi oldu kizim.agri kesici ates dusurucu 6 saatte bir yarim olcek calpol ver dediler.dolven yazmadi dr.bu aylarda sadece calpol verilirmis

30-40 günü dolduran arkadaşlar tünelin sonunda ışık var mi acaba. Azicik bizi yureklendirecek, motive edecek biseyler söyleseniz ne güzel olur. En azindan uykuya geçişi daha kolay oldu mu acaba sizde ya da emme aralari biraz daha artti mi?
Ne zaman daha seyrek emzirecegiz acaba biz bu bebeleri. Sirtim omuzlarım göğüslerim bebegi kavramaktan bileklerim bile cok ağrıyor.
Bizim on dk emip bıraksan iki saat uyur ya uyandırmakla geçiyordu şimdide çoğunluk uyuyor

Merhaba bişi sormak istiyorum sizde de sanırım gebelik şekeri vardı bende insülin kullanıyorum kullanmazsanız şekerim 170 180 civari çıkıyor tok karnına sizin nasıl geçti gebeliğin sonlarına doğru sorun yaşadınız mı
Hiçbir sorun yaşamadım şükür.
İlk gebeliğimde gebelik şekerim aynıydı ,180 civarı çıkıodu.
Doktorum insüline gerek olmadığını sadece dkkat etmem gerektiğini söylemişti.
Pek dikkat edemedim hele sonlra doğru hiç edemedm.
Burda bu gebelik şekeri mevzusu ile ilgili çokta polemik oldu bende dahil.
Ben gereksiz abartıldığı ve gebeleri strese soktuğunu düşünenlerdenim(doktorlarımın düşüncesi buydu bende ikna oldum biri riskli gebelik uzmanı izmirde bilinen bir doktor)
Yinede siz doktorunuz nasıl yönlendiriyorsa lütfen ona uyun

Cnm bugun cocuk dr una gittim asi oldu kizim.agri kesici ates dusurucu 6 saatte bir yarim olcek calpol ver dediler.dolven yazmadi dr.bu aylarda sadece calpol verilirmis
Sağol cnn dün sakinleri şükür ilaca gerek kalmadı gerek olursa aklımda olsun sağol

Hiçbir sorun yaşamadım şükür.
İlk gebeliğimde gebelik şekerim aynıydı ,180 civarı çıkıodu.
Doktorum insüline gerek olmadığını sadece dkkat etmem gerektiğini söylemişti.
Pek dikkat edemedim hele sonlra doğru hiç edemedm.
Burda bu gebelik şekeri mevzusu ile ilgili çokta polemik oldu bende dahil.
Ben gereksiz abartıldığı ve gebeleri strese soktuğunu düşünenlerdenim(doktorlarımın düşüncesi buydu bende ikna oldum biri riskli gebelik uzmanı izmirde bilinen bir doktor)
Yinede siz doktorunuz nasıl yönlendiriyorsa lütfen ona uyun
İnsülin kullanıyorum canım ama dediğiniz gibi insan stres oluyor sürekli ne yiyeceğini düşünüyor hayatım boyunca diyet yapmadığım tek dönem gebelik dönemi demiştim büyük konuşmuşum 😂

Evet kullanıyorum gercekten cok iyi dusunulmus bisey, ama arkama yaslanarak daha rahat pozisyonda emzirdigimde degil de koltuğun ucunde öne dogru durdugumda sütümün daha tazyikli geldigini fark ettim. Ya da bebegim o sekilde daha iyi tuttu. Yer çekiminden de destek mi aliyor bilmiyorum gerçi, belki de alakasi yoktur. Herseyi deniyorum iste.. O şekilde yaslanmadan oturunca da haliyle omuzlarim biraz etkilenmeye basladi. Omuz sirt egzersizleri yapmaya basladim ara ara biraz rahatlamak için. Nereden tutsam orasi elimde kaliyor sanki 😂
Evet yer çekiminin de etkisi oluyor ama bel ağrısı cabası 😅

X