2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Sezeryan sonrası kanamasında pıhtı gelen oldu mu? Bugün 6. Gün doğum yapalı ve Az önce elim buyuklugunde bir pıhtı düştü benden ve kalbim duracaktı görünce :KK43: böyle bişey yaşayan oldu mu? Tehlikeli midir? Yarın kontrolümuz var ama aynı şeyi yaşayan birileri var mı diye teselli olmak istedim
Aynısi benim başıma hastanede geldi akşam yürüdüm ama çok keskin agrilar karnıma giriyordu lavaboya geldim tenis topu büyüklüğünde pıhtı düştü benden sonra arkassindan yine düştü ama daha küçük ondan sonra olmadı rahim temizleniyor normaldir düşmesi iyi yani

arkadaşlar sabah 9 da 37+4 te sezeryan olacağım.Bir kaç.gündür kasılma arttı bugün 1 cm açılma da olmuş muayene sonrası kanamaya kasılma iyice arttı. Bebek 2 hafta ilerden gidiyordu zaten doktor alalım dedi.Dua edin İnşallah az uyusam bişe kalmadı sabaha zaten
Canim bende uyuyamayanlardayim mesajini gordum insallah hayirlisiyla sagsalim kucağına alırsın. Kaşıntiyla uyandim bende kolestazi falan alrastiriyodum bu artik son haftalar degildir alerjidirndiye dusunuyorum ama bi korku geldi icime uyuyamadm

arkadaşlar sabah 9 da 37+4 te sezeryan olacağım.Bir kaç.gündür kasılma arttı bugün 1 cm açılma da olmuş muayene sonrası kanamaya kasılma iyice arttı. Bebek 2 hafta ilerden gidiyordu zaten doktor alalım dedi.Dua edin İnşallah az uyusam bişe kalmadı sabaha zaten
Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin insallhh🤲

Benim sütüm çok az geliyor çok moralim bozuluyor ya. Çocuk sürekli mama ile doyuyor. 4. Günüm evet ama ister istemez yetemiyorum ona diye çok üzülüyorum

Benim sütüm çok az geliyor çok moralim bozuluyor ya. Çocuk sürekli mama ile doyuyor. 4. Günüm evet ama ister istemez yetemiyorum ona diye çok üzülüyorum
Benimde öyle ama gittikçe artıyor hissediyorum. Sen vermış gibi emzir sıksık. Emzirdikten sonra ver mamayı. Bir de çok verme . Bu sefer doyuyor seni emmek istemiyor zaman aralığı genişliyor. Sıksık emzirdikçe geliyor süt. Benim ilk 3 gün 10 cc çıkmıyordu iki göğüsten. Şimdi sağmıyorum hiç ama doyduğunu düşünüyorum. Eğer çok kıpırdanırsa uyumaSa mama takviye ediyorum

Kızlar 40+5 haftalığım sancım yok. Ama regl ağrısı gibi ağrı çekiyorum 2-3 saatir. Kasılma yok ama. Neden olabilir sizce

Bol bol sağ Canim emdikçe yada sagdikca artıyor süt üretimi artıyor yoksa artmaz bende biraz önce kavga ede ede emzirdim son kalan sütü sagdim durmadı biberonla verdim biberondan sanırım hemen kurtulamayacagiz boğa burcu inatçı krize girdi mi gözü görmüyor hiç bişey biberonda bile ağladı 😁

Mamayı ben 2 gündür kestim sağıp veriyordum bugün 1 kere saydığım sütten biberonla verdim emzirmeye döndüm çok şükür suanlik sorun yok gibi bakalım inşallah bozulmaz emziririm hep
Göğüs ucu yarasına acisina en iyi gelen şey kesinlikle kendi sütünüz ucuna sağıp sürün acı kalmiyor birde internetten ben emzirme taktikleri izledim megersem boşuna kavga ediyormusuz kızımla ben bilmiyormusum tutmayı guncellledim videoyu izleyerek kendimi 😁 bı kaç video daha var başka taktikler boş zamanda onları da izleyeceğim 😬
En çok işine yarayan videoların linklerini atar mısın?

Canım saat başı 10 dk elle sağım yap h aksatmadan düzenli yap bak faydası olacaktır. Sağım dediysem hemen biberon dolusu süt çıkacak vs diye düşünme. Benim de ilk başta 1-2 çay kaşığı anca çıkıyordu sonra 10-15 cc çıkar oldu. 4.gün süt fark edilir derece de arttı süt sağmaya bıraktım. Ama ilk 3-4 gün bebeği sürekli emzirdim, sütü zaten en çok bebeğin emmesi arttırıyor. Meme boş olsa bile bebek memede kalıp emdikçe beyne süt üret bu süt yetmiyor sinyali yolluyor

Bol bol sağ Canim emdikçe yada sagdikca artıyor süt üretimi artıyor yoksa artmaz bende biraz önce kavga ede ede emzirdim son kalan sütü sagdim durmadı biberonla verdim biberondan sanırım hemen kurtulamayacagiz boğa burcu inatçı krize girdi mi gözü görmüyor hiç bişey biberonda bile ağladı 😁
Gaz sancısı olabilir canım. Bir de yanlış anlamazsan sana tavsiyem biberonu azaltırsan hatta tamamen kesersen iyi olur. 2.aydan sonra meme reddi dönemleri başlıyor ve malesef biberona alışan bebekler memeyi reddebiliyor. Kızımda yine böyle Eylül anneleri grubumuz vardı biberon kullanan annelerin çoğu bu sıkıntıyı yaşadı malesef ondan diyorum. Ama yine de en iyisini sen bilirsin tabiki

İns sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın stres yapma biranda olup bitiyir çok şükür 🙏🥰

Size bir şey sorucam kızlar yardım edin nolur. Bebeğim 5 günlük bugün ilk Doğduğunda göğüs ucum yok diye silikon uc verdirdi hastane. Sonrada mama verdiler.daha yeni sütüm geldi göğsümden akıyor ama emmiyor emerken uyuyor. Hafif sarılık var ne yalsam. Sağıp veritorum içmiyor
Canım sarılık bizimkindede var nasık geçecek bilmiyorum

X