2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Canım şuan kanala girmemiş olması normal değil mi? Haftaya 38+5 olunca da girmezse ne yapacak ki anlamadım. Normal doğum istiyorsan 40,41.haftalari neden beklemiyordum başka bir sorun yoksa
Merhaba canim doktorum bu hafta artik girmeliydi dedi . Haftaya yine kontrolum var o zaman da bakicak girdi mi girmedi mi diye. Girmezse sezaryen tarihi vericek herhalde. Bende 40 haftaya kdr beklicem baktin yine girmedi o zaman anca sezaryana girerim . Benimkinin pozisyonu bayag bi ters kaliyomus normal dogum icin o kdr komikti ki ztn basi havada acmis kollari bacaklari yatiyordu . Ben beklicem sonuna kdr versede sezaryen gunu gece versin dicem

Selam güzel anneler anne adaylari bugun doktor kontrolum vardi 37+5 teyim bu zaman kdr normal dogum istedim bi engelde yoktu ama bugun doktor bebisimin dogum kanalina girmedigini soyledi haftaya kdr beklicez . Acikcasi biraz uzuldum. Hayirlisi ne ise o sekilde olsun tabiki. Ama sizde boyke bi durum yasayanoldu mu acaba
39+2 oldum bende benim tirtilda daha girmemis kanala ama doktorum dogum basladiginda giren bebeklerde oluyor dedi sonuna kadar beklicem bende bir aksilik olmazsa insallah

Bebeğin karnını saat yönünde avuç içinle hafif bastırarak ov. Hemen ardından dizlerini büküp karnına doğru ittir gazı çıkar. Gazı çıkana kadar ayynı hareketleri tekrarla.

İlk brbrğim de ağlıyordu gazdan. Ağzından gaz çıkarması yetmiyordu. Ağzından çıkardıktan sonra yukarda anlattığım şeyi yapıyorduk. Çoğu zamaan da bezini açarak yapıyorduk. Daha rahat pırt yapıyordu.
Teşekkür ederim canım ama bizim kız altını açınca daha da çok ağlıyor

Gözün aydın canım sağlıkla büyüsün bebiş

Hayirli olsun canim gozun aydinn😊😊

Benim dokt
Benim doktor gaz damlası için 15 günden sonra başladı dedi neden acaba 🤔 bende şimdiden alıp başlasam mi

Cunku bebeklerde gaz 21. Gunden ıtıbaren olus aya baslıyor

Ben başladım gazı oluyor çünkü çok daha rahat gegiriyor ilk gun zor oldu 2. Gün eşim alıp gelmisti

Benimde sütum az meme ucu desen pompasız cikmmiyor basıyor yaygarayi sinirleniyor mecbur mama veriyorum pompayla satıyorum cogaltmak ve meme ucu çıkması için yenidoğan hemşireleri emzirirken yada pompa kullanirsan üç çıkar dedi. Humana çay iciyorum birde mamasina gaz için damla aldık kendi kendine çıkarıyor cogunlukla prfizer (payzir diye okunuyor ingilizce doğru yazdım mi emin değilim) tavsiye ederim sanırım ağızdan da damlatiliyordu emzirenler için kullanma talimatını okuyabilirsin netten.
Benimde meme ucum yok canım maalesef bende sağmayı deneyeceğim humanayı bugün bizdr aldık ay ayy karnımda dursa daha mı iyiydi bilemedım

Selam güzel anneler anne adaylari bugun doktor kontrolum vardi 37+5 teyim bu zaman kdr normal dogum istedim bi engelde yoktu ama bugun doktor bebisimin dogum kanalina girmedigini soyledi haftaya kdr beklicez . Acikcasi biraz uzuldum. Hayirlisi ne ise o sekilde olsun tabiki. Ama sizde boyke bi durum yasayanoldu mu acaba
42 de doğurdum doğurduğum gün girdi, bekleyin gayet normal.

Merhaba canim doktorum bu hafta artik girmeliydi dedi . Haftaya yine kontrolum var o zaman da bakicak girdi mi girmedi mi diye. Girmezse sezaryen tarihi vericek herhalde. Bende 40 haftaya kdr beklicem baktin yine girmedi o zaman anca sezaryana girerim . Benimkinin pozisyonu bayag bi ters kaliyomus normal dogum icin o kdr komikti ki ztn basi havada acmis kollari bacaklari yatiyordu . Ben beklicem sonuna kdr versede sezaryen gunu gece versin dicem
Cnm belki komple pozisyonu girmeye müsait değildir. Bildiğim kadarıyla bebek sol tarafta yani gövdesi.. başı sağa bakacak şekilde kolları bacakları sağda tam anlatamadım da yan yatar pozisyonda başı kanala doğru giriyomuş. Anatomik pozisyonu böyle. Ama bnm bebeğimde makat geliş duruyordu pozisyondan çok uzak.. Ama döndü sola yaslandı şimdi başı kanaldaymış bekle canım belki seninkide yolu bulır plates yapsana doğuma hazırlık platesi bebeğin kanala girnesini kolaylaştırıyormuş.

39+2 oldum bende benim tirtilda daha girmemis kanala ama doktorum dogum basladiginda giren bebeklerde oluyor dedi sonuna kadar beklicem bende bir aksilik olmazsa insallah
Evet ya son dakka da girebilir yani hiç belli olmaz canim bende bi moral bozuklugu yasadim fln ama snra dedim ki kismet ya bekleriz girerse girer girmezse girmez napalim🥰🥰

Cnm belki komple pozisyonu girmeye müsait değildir. Bildiğim kadarıyla bebek sol tarafta yani gövdesi.. başı sağa bakacak şekilde kolları bacakları sağda tam anlatamadım da yan yatar pozisyonda başı kanala doğru giriyomuş. Anatomik pozisyonu böyle. Ama bnm bebeğimde makat geliş duruyordu pozisyondan çok uzak.. Ama döndü sola yaslandı şimdi başı kanaldaymış bekle canım belki seninkide yolu bulır plates yapsana doğuma hazırlık platesi bebeğin kanala girnesini kolaylaştırıyormuş.
Cok tesekkurederim bakalim beklicem bende yani bi anda aa hadi sezaryan olalim modu cok sinir bozucu ztn doktorumda oyle demedi haftaya bakalim bi ne durumda dedi. Ne gerekiyosa yapicam bakalim ins girer

Dogum yapan Annelere sorum olucak göğüs ucu kremi ve pişik kremi gerekli oldumu hastanede, biberon vs bosuna koymayalım valize diye soruyorum

Canım geç döllenmemiydi. Kaç kilo doğdu. Kakasını yiyomuş 41 den sonra bırakmıyolar ondan merak ettim.
Hayır geç döllenme değildi 4 kilo doğdu ben sezeryan seçeneğini hiç düşünmedim. Doktorunuzunu siz yönlendirin kararlı olursanız anlayışla karşılıyorlar.

X