2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Canım agrın uzun süredir devam ediyorsa git doktora kacıncı haftadasın bilmiyorum ama riske atma
Dün nst gittim açıklığa bakılsın dedi istemedim çıktım cumartesi gitmiştim aynı ağrılar vardı biraz arttı sadece doktor normal demişti bugünde kararsız kaldım gitmedim 36 dayım doğumu tetikler açıklık muayenesi ister diye korktum açıkçası ama bu ağrılar bayadır var arttı sadece

Dün nst gittim açıklığa bakılsın dedi istemedim çıktım cumartesi gitmiştim aynı ağrılar vardı biraz arttı sadece doktor normal demişti bugünde kararsız kaldım gitmedim 36 dayım doğumu tetikler açıklık muayenesi ister diye korktum açıkçası ama bu ağrılar bayadır var arttı sadece
Benzer durum bende oldu nst de sancı cıktı sezaryen olacam cumartesi çatı muanesi yapmak istedi yok dedim bakmam lazım dedi ama büyük ihtimal bakamayacak kendimi kasıyorum ama benm bebek dogım kanalına girdi suyumda azalmaya başlamış salı günü için gün verdi . 37.haftada alalım dedi çünkü vajinal dogum başlayabilir. Rabbim sağlıkla doğurmayı nasıp etsin hepimize

Kızlar sanirim çatı ağrısından şikayetçi çoğumuz ben gezemiyorum hic o derece fazla agiriyor oturuyorum kalkamıyorum yerimden günler geçmiyor doğurmak istiyorum artık Çok bunaldim bu ağrılardan damaklarim sürekli kanıyor ekmeği bile zor ısırıyorum kollar iğneden mosmor çatı ağrısı desen max seviyelerde yaşıyorum dün anneme diyorum doğursam bu acıyı en çok bir hafta çekicem bitecek bu ne böyle bitmiyor

Benzer durum bende oldu nst de sancı cıktı sezaryen olacam cumartesi çatı muanesi yapmak istedi yok dedim bakmam lazım dedi ama büyük ihtimal bakamayacak kendimi kasıyorum ama benm bebek dogım kanalına girdi suyumda azalmaya başlamış salı günü için gün verdi . 37.haftada alalım dedi çünkü vajinal dogum başlayabilir. Rabbim sağlıkla doğurmayı nasıp etsin hepimize
Amin inşallah canım ben de sancı çıkmadı sancı yoksa niye açıklık istiyor diye tedirgin oldum açıkçası. Doğum kanalına girdiğinde usgde mi baktı. ikinci mi senin vajinal doğum istemediğine göre ssvd olabilirdi belki.ilkinde çatı muayenesi üç kere oldum hepsi çok kötüydü ya sanada gerek kalmaz umarim

Kızlar sanirim çatı ağrısından şikayetçi çoğumuz ben gezemiyorum hic o derece fazla agiriyor oturuyorum kalkamıyorum yerimden günler geçmiyor doğurmak istiyorum artık Çok bunaldim bu ağrılardan damaklarim sürekli kanıyor ekmeği bile zor ısırıyorum kollar iğneden mosmor çatı ağrısı desen max seviyelerde yaşıyorum dün anneme diyorum doğursam bu acıyı en çok bir hafta çekicem bitecek bu ne böyle bitmiyor
Aynen sezaryen açısından çok çektim bi de tedirgin oluyor insan yoksa yine katlanacakta. Son 14 benim. Baston kullanıcam oderece neredeyse.

Aynen sezaryen açısından çok çektim bi de tedirgin oluyor insan yoksa yine katlanacakta. Son 14 benim. Baston kullanıcam oderece neredeyse.
Bnm de son 11 gün ilk sezeryanim çok çok zor dgldi ama korkuyorum biran önce geçsin gitsin atlatayım istiyorum o yüzdende korkarak beklemek zor geliyor çektiğim acılar cabasi Allah hepimizede yardım etsin inş sonrasındada bebislerimiz uslu olsun inş

bebeğine kavuşmuş olanları tebrik ediyorum bekleyenlerde inş çok güzel bir şekilde bebeklerine kavuşur. kızlar size sorum vardı. şimdi ben pazartezi 3 mayıs günü spinal anestezi ile bebeğimi dünyaya getirdim. bugün dr düşük riskli sarılık geçirdiğini soyledi. zaten burnunun ucu sarı gözlerinin de beyazı hafif sarı. ilk bebeğimde yaşamamıştım hiç tecrübem yok. sizin fikirleriniz önerileriniz nedir? bir de bebeği uyandırırken nasıl yaptınız?
Benim oğlumda aynı durumda. Tek çare bol bol emzirmek. Ne kadar çok çiş kaka yaparsa o kadar çabuk geçiyormuş. Ben uyandırmak için altını açıyorum. Ama kızım ağır sarılık olmuştu o nu çok zor uyandırırdık. Eşim sağa sola yuvarlardı, topuklarını sıkardık, soyardık, yüzünü ıslatırdık vs neler neler 🤦🏻‍♀️

Dogum yapan Annelere sorum olucak göğüs ucu kremi ve pişik kremi gerekli oldumu hastanede, biberon vs bosuna koymayalım valize diye soruyorum
Yok canım hiç krem kullanmadık ama biz gece kaldık. Pişik kremi zaten devamlı sürmek iyi değil diye biliyorum günde belki 1-2 sefer çok az sürmem yeter. Göğüs ucu kremi de daha hiç kullanmadım 12.gün oldu çok şükür sol göğsümde sıkıntı yok sağ göğsüm de hassasiyet oldu ama daha yeni yeni can acıtma derecesine gelmeye başladı. Bebeğe emzirirken sadece ucunu vermeyin o cidden çok can yakıyor, memeni kahverengi kısmını sıkıştırıp ağzına sığdığı kadarını sokun

Kızlar ikinci bebişi doğuranlar ilk çocuklarınız bu duruma nasıl tepki verdi? Zaten kızımdan iki gün ayrı kalacağım diye ağlamaya başladım şimdiden, bir de bebişin emme olayına ablası nasıl bir tepki verecek onu düşünüyorum. Kızım bana çok düşkün ya benden soğursa ya benden uzaklaşırsa vs vs ... Kafamda deli sorular
Kızım 3 yaşında
Benimde en çok düşündüğüm konuydu oğlum 31 Aylık bi kaç gündür hergün babannesine yolluyorum öğlen uykularını falan orda uyuyo alıştırmaya çalışıyorum ama hiç geçe ayrı kalmadık nasıl olcak merak ediyorum endiselyim ama Allah yardım eder diye düşünüyorum memeyi birakali 5 ay oldu bizimde ama hala memelerimi sever canım memem der ac opiyim biraz emiyim der bakalım bebek emerken napacak bende meraktayım Allah yardımcımız olsun canım onlara da zor bize de ama umarım kolay atlatırız bu surecleri

Amin inşallah canım ben de sancı çıkmadı sancı yoksa niye açıklık istiyor diye tedirgin oldum açıkçası. Doğum kanalına girdiğinde usgde mi baktı. ikinci mi senin vajinal doğum istemediğine göre ssvd olabilirdi belki.ilkinde çatı muayenesi üç kere oldum hepsi çok kötüydü ya sanada gerek kalmaz umarim
Benım ilk olacak canım.usgden baktı canım cumartesi belli olacak bakalım inş bakmaz catı muanesi için

Anne sütü sarılığı birçok bebekte olan bir şey. Ben de endişe ediyordum oğlumda uuzun sürdü baya zor geçirdik. Ama şimdi kızım iyi emmesine rağmen yine de oldu sarılık. Bugün sağlık ocağında ebe bazen ne yaparsan yap oluyor anne sütünden dedi. Gerçekten öyle oldu bizim. Bol bol emzir erek atlatacağız inş. Verebiliyorsan emzirme sonrası günde üç kez falan mama verebilirsin. Ben veremedim almadı doyuyor demek diye düşündüm. Uyandırma kısmı zor oluyor gerçekten.altını açıyorum öpüyorum mıncıklıyorım uyansın diye. 🙈
çok uzun sürüyor demişsiniz ne kadar 1 ay mı mesela ? çok stresli bir durum ya maalesef

Rahim ağzına ultrasonla baktı alttan muayene olmadım. Benim ilk hamileliğim vücudum kendini hazırlamaya çalışıyor esniyor ortadan ikiye ayrılcak gibiyim kalça kemiğim, vajinamın içinden kemikler ağrıyor doğurana kadar böyle sanırım.
Kalca kemigi agrisi bendede var ozlelliklede aksam yatarken sagdan sola soldan saga donerken zor donuyorum..ama tabi normal durumlar canm son haftalarimiz sonucta

Bnm de son 11 gün ilk sezeryanim çok çok zor dgldi ama korkuyorum biran önce geçsin gitsin atlatayım istiyorum o yüzdende korkarak beklemek zor geliyor çektiğim acılar cabasi Allah hepimizede yardım etsin inş sonrasındada bebislerimiz uslu olsun inş
Amin inşallah uzun zamandır bekliyoruz heyecanla sağlıklı şekilde kavuşalım inşalllah benim de ikinci olacak arasıra banada geliyor korku ilkinde eşim girmişti spinal oldu bi ara nabzım yükselmişti yine de iyiydi korkuyor insan kalkmak istesen kalkamıyosun hissi kötü spinalde

Tam 39 damı alacak sizin doktorunuz benim 38+ oluyor 39 beklesem mi kararsızım

X