2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Hayırlı olsun ne güzel kurtulmuşsunuz darısı bizlere. Tavsiyeler için çok teşekkürler.
Bunların bir kısmı bebeğe ve anneye göre değişen seçenekler. Serum fizyolojik her daim lazım gerçekten. Ama burun temizleyici dediğiniz otribebe gibi Bi şeyse bizim doktorumuz hiç tavsiye etmiyor onu. Sadece serum sıkmamızı önerdi hep.
Elektrikli pomba için de öyle düşünüyorum ilk bebeğime hiç ihtiyaç duymadım.gerekli olursa alınmalı bence. Pahalı da Bi şey çünkü. Tabi bebeğe bakacak birileri varsa ayrıca konfor o tartışılmaz.
Buhar makinesi de ihtiyacq göre alınmalı. Bazı evlerdeki nem oranı yeterli. Biz hiç ihtiyaç duymadık.
haklisin dogru cidddn elektrikli pompa pahali gerekirse dogumdzn sonrs hemen esler alabilir duruma gore baksin taze annisler 🥰

Bezle ilgili bilgi vermen çok iyi olmuş, taze tecrübeli anne olmama rağmen unutmuşum 😅 dün sleepy 1 numara paketi açtım şok oldum küçücük diye. Ama kızımda da 1 numara ile başlamıştık. Tabi kızım şimdi 6 numara takıyor ondan herhalde 1 numara aşırı küçük geldi gözüme. Benim bebişte en fazla 3500 kilo doğar hatta belki anca 3 kilo doğar ondan 1 numara iyi o zaman.
😃🙂evet 1 numars bence 4 kiloya kadar iyi sonra 2 ya da 3 e gecilmeli

Bende gebelik şekeri var insülin de kullanıyorum. Üstelik şekerim çok yüksek de değil. Ama işin uzmanına gidiyorum. Burda oturup ahkam kesenleri de anlamıyorum. Bu kadar merakınız varsa hala üniversite sınavlarına girip tıp okuyabilirsiniz. Hastalık hakkında öneride bulunun ama doktorları eleştirmeyi bir zahmet bırakın.

kızlar pijama işini ne yaptınız? benim kızımdan kalan bi lohusa pijamam bir de geceligim var. 1 tane de su gomlek yaka pijamalardan alayım diyorum yedek. yeter mi sizce

kızlar pijama işini ne yaptınız? benim kızımdan kalan bi lohusa pijamam bir de geceligim var. 1 tane de su gomlek yaka pijamalardan alayım diyorum yedek. yeter mi sizce
Benim de kızdan kalma 2 pijama 1 gecelik ve 2 sabahlığım var. O döneme göre daha kiloluyum biraz dar gibiler ama onlarla idare etmeye karar verdim. Şimdi büyük beden bişey alsam doğumdan 1-2 hafta sonra büyük gelecek giyemiyeceğim diye vazgeçtim. Ben önceki doğumda ilk gün hep gecelikle durdum ama bayağa kirlendi ertesi gün pijama giydim foto çekimi için. Sonra taburcu oldum. Diğer pijama takımını hiç giymedim ama yine aynılarını götüreceğim. Sen de bence 1 pijama daha al madem bulunsun. Doğum bu belli olmaz. Kan olur, süt akar, bebek kusar vs kirlenme riski çok.

Benimde bir gecelik bir pijamam var. Bir gece kalacakmışım zaten. O yüzden bir tane daha almayacağım. Birde hamilelik zamanı kullanmak için aldığım pijama takımım var onu da eve gelince giyerim diye düşündüm

Kızlar bu arada söylemeyi unuttum. Daha önce muhabbeti geçmişti diye yazıyorum. Benim doktor 34.haftafa ecoprini kesti. Bu haftadan sonra bebeğim kalp damarlarından birinde sıkıntıya sebep olabiliyormuş ama bebeğin gelişiminde sıkıntı olmasın diye oksapar iğne başlattı doğuma kadar onu kullanacağım

evet hep diyor iri bebek diye ama kilolu değil yani sorun teşkil edecek anormal bi kilo söz konusu değil, yapılı bebek yani karın çevresi boy orantılamasında bi anormallik olmadığı için hiç bir zaman sorun olduğunu söylemedi. ilk oğlumdan tecrübeliyiz doktorum da ben de, biraz büyük doğacak gibi..
Anladım çünkü benimde kilosu sizinki gibi doktor şekerden olduğunu söyledi dikkat et yeme dedi bebeğin iri dedi ondan sordum

Kızlar bime A101 e önümüzdeki hafta bebek ürünleri geliyor.💕 Bebek küveti almak istiyorum .daha önceden alan var mi bim ya da 101 den. Nasıl acaba. Birde banyo havlusunu nerden aldınız. Lcw dan siparis vercem ama yorumlar pek iyi değil. Oneriniz var mi💕

Gruba bakıyorum da nerdeyse herkeste şeker çıkmış. Bana çok tuhaf geliyor bu durum gerçekten. Bayadır grubu takip ediyorum. Başka bir gündem yok. Yanlış anlaşılmasın bunu kötü anlamda söylemiyorum ama bu kadar çok kişide çıkmış olması ilginç geliyor. Bende yaptırsam bende de çıkacaktı belki de. 🙈
Aynen öyle canım yaptırsan yüzde 90çıkar covit gibi düşün 🤣

Kızlar bu arada söylemeyi unuttum. Daha önce muhabbeti geçmişti diye yazıyorum. Benim doktor 34.haftafa ecoprini kesti. Bu haftadan sonra bebeğim kalp damarlarından birinde sıkıntıya sebep olabiliyormuş ama bebeğin gelişiminde sıkıntı olmasın diye oksapar iğne başlattı doğuma kadar onu kullanacağım
Oksapar kullananlar diyarına hoşgeldin canım.
Ben en başından beri kullanıyorum ilk gebeliktede bütün gebelik kullandım.delik deşiğim 😫

Bende gebelik şekeri var insülin de kullanıyorum. Üstelik şekerim çok yüksek de değil. Ama işin uzmanına gidiyorum. Burda oturup ahkam kesenleri de anlamıyorum. Bu kadar merakınız varsa hala üniversite sınavlarına girip tıp okuyabilirsiniz. Hastalık hakkında öneride bulunun ama doktorları eleştirmeyi bir zahmet bırakın.
Yalnız durum şu ki , bizlerde çoğumuz işin uzmanına gidiyoruz.görünen o ki , ya sizinkiler ya bizimkiler yanılıyor.umarım hepimizde sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız ,ortak duamız bu sanıyorum 🤲

Oksapar kullananlar diyarına hoşgeldin canım.
Ben en başından beri kullanıyorum ilk gebeliktede bütün gebelik kullandım.delik deşiğim 😫
Ya ben oksaparı o kadar çok kullandım ki 😬 önceki gebelikte de baştan sona kullandım. Bu gebelikte doktor vermedi diye çok seviniyordum. Hatta geçen aklımdan geçiyordu bu sefer ne güzel mor olmayan bir göbekle doğuma gidicem diye. Ama hayallerim yarım kaldı 🤦🏻‍♀️ neyse bebiş sağlıklı olsun da napalım. Bi de oksapar clexan ve enoxa göre daha çok morartıyor ama diğerleri piyasada şuan yokmuş oksapar mecbur kaldık

Merhaba ben efforttan bi tane suslu bi lohusa takimi aldim gecelik sabahlik bir tsne LC Waikiki nin sayfasindan onden dugmeli yarim kollu pijama aldim gunluktede rahat edecegim kesinlikle tavsiye ederim bizim dogum yapcagimiz zamana daha uygun

Kızlar bime A101 e önümüzdeki hafta bebek ürünleri geliyor.💕 Bebek küveti almak istiyorum .daha önceden alan var mi bim ya da 101 den. Nasıl acaba. Birde banyo havlusunu nerden aldınız. Lcw dan siparis vercem ama yorumlar pek iyi değil. Oneriniz var mi💕
Ben lc waikikiden aldim icine ztn muslin bez kullanicam cocuk ilk onla kurulancak sonucta. Ayrica hicte oyle kotu fln degil memnun kalcagimi dusunuyorum

Ben ilk bebeğime A101 den almıştım. Güzeldi. Baya büyüktü ama. Daha küçük boyutları yer açısından daha kullanışlı olabilir. Tabi biz hiç kullanmadık nerdeyse. Çok ağladı. Kucağımda duş altında yıkadım ben hep.

A101 de 8 nısan bıme bakın 9 nısan ordakının fıyatı daha uygun ve fılesı oluyor ben aldım

Ya ben oksaparı o kadar çok kullandım ki 😬 önceki gebelikte de baştan sona kullandım. Bu gebelikte doktor vermedi diye çok seviniyordum. Hatta geçen aklımdan geçiyordu bu sefer ne güzel mor olmayan bir göbekle doğuma gidicem diye. Ama hayallerim yarım kaldı 🤦🏻‍♀️ neyse bebiş sağlıklı olsun da napalım. Bi de oksapar clexan ve enoxa göre daha çok morartıyor ama diğerleri piyasada şuan yokmuş oksapar mecbur kaldık
Canım bulduğuna şükret bence. Varsın morarsın.Bu salgın zamanı kan sulandırıcılar zor bulunabiliyor. Ben covid olduğumda kaç eczaneye gezdik bulamadık. Hastalara kullanılıyormuş bulunmuyordu piyasada.

X