2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Güle güle oturun inşallah. Ne kadara mal oldu size sorması ayıp? 😁
Biz ankaradayız, merkezde zaten kendine özel bahçeli, villa tipi ev yok, şehre 25 km falan, totalde 1 milyon falan, bununla birlikte merkezde temiz, biraz geniş bi ev alayım desek 1 milyon 500 bine falan geliyordu, neyse ki hiç arada kalmadık, eşimin işi de bu yeni evimize yakın zaten, ben de muhtemelen buraya yakın bi yere geçmek için başvuracağım, bakalım kısmet. Dileyen herkese nasip olsun inşallah 😊

Benim kızlarda çok uykusuz umutla büyüyünce düzelecek diyordum ama yazdığını okuyana dek dun 2 de yattı minnoslar sabah 9 da uyandık ben gunde 1 saat uyuduğum zamanları biliyorum 4 saat uyusam ne guzel bir gun diye uyanıyordum inş bu bebislere uykuyu sever yoksa vay halimize
Senin kizcelerde temmuz dogumlumu? tanidigim tum temmuz cocuklari uyumuyor. Sirf su uyku sorunu yuzunden bu kadar ara verdim zaten yoksa yaslari biraz daha yakin olsun isterdim ama bunye kaldirmiyor bir yerden sonra insallah uyurlar bizde biraz nefes aliriz.

İnşallah bugün öyle yapacağım, dün alırken düşünemedim 😇
Ben bi tane park yatak aldım aslında, büyük, ama o aynı zamanda anne yanı olacak, dolayısıyla ilk 6 ay onu yatak odamızda yanımda kullanacağım gibi, 6 aydan sonra salona indirebilirim, ama işte 6 aya kadar salonda yanımdayken bebek, pratik bir şey almam lazım, sanırsam hamak gibi, aynı zamanda park yatak gibi küçük, az masraflı bir şey alacağım, sana hayırlı olsun şimdiden 😊

Sağol canım üşütmüş de olabilirim eve geldim sabah gaz sancısı dediler 3 serym yedim hala ağrıyor biraz
Soguktan oluyor evet ben tropik ulkede yasadigim icin devamli klima acik evde bacaklarim biraz usudugu anda sancidan duramiyorum cok sert agriyor sag kasigim benimde belimi bacagimi sarinca hafifleyip geciyor dikkat edin sizde

Bende bugun odalari mi degistirsek dedim esimin calisma odasi olarak kullandigi bir oda daha var. O odada fazla giysi nevresim bavullari koydugumuz bir dolap var, kapidan gecmiyor sokulup tekrar monte edilmesi gerekiyor. Bebek icin dusundugumuz odaya da dolap sigsa yatak ya da calisma masasi sigmicak 😁 birinden birini atmam lazim o da suan mumkun degil napsam bilemedim😁
Bizde de aynı sıkıntı var. Bir odada eşimin dolabı, bir odada misafir yatağı çalışma masası ıvır zıvırlar var. Bahçe katı eve taşındığım için burada da odalar zemine kadar cam. Çocuk odalarında bir yere yatak girse bir yere dolap girmiyor. İkea'dan yataklı divan aldım çalışma odası için, hayalimde şu kombin var 🤣.

Eklentiler

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    16,8 KB · Görüntüleme: 71
Senin kizcelerde temmuz dogumlumu? tanidigim tum temmuz cocuklari uyumuyor. Sirf su uyku sorunu yuzunden bu kadar ara verdim zaten yoksa yaslari biraz daha yakin olsun isterdim ama bunye kaldirmiyor bir yerden sonra insallah uyurlar bizde biraz nefes aliriz.
Evet cnm temmuz doğumlular

Bizde de aynı sıkıntı var. Bir odada eşimin dolabı, bir odada misafir yatağı çalışma masası ıvır zıvırlar var. Bahçe katı eve taşındığım için burada da odalar zemine kadar cam. Çocuk odalarında bir yere yatak girse bir yere dolap girmiyor. İkea'dan yataklı divan aldım çalışma odası için, hayalimde şu kombin var 🤣.

Ayy cok guzelmis eski evimde benim de yatak odam ve salonum boyleydi ozel yaptirmistik yer olmayinca boyle bir tasarim cok guzel her yerde dolap var ama yer kaplamiyordu 😍

Eklentiler

• SmartSelect_20210108-134444_WhatsApp.jpg
    SmartSelect_20210108-134444_WhatsApp.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 63
  • SmartSelect_20210108-134344_WhatsApp.jpg
    SmartSelect_20210108-134344_WhatsApp.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 64
Benimde hem kocam hem kizim temmuz dogumlu ikiside az uyuyor 😏
Canım bnm koca nisan doğumlu ama oda az uyuyor diyorum sana çekmişler bende aksine aşırı düşkünüm uykuya ama anne olmak böyle birşey işte herşeye gücün yetiyor Allah firsat guc veriyor boşa demiyorlar kadınlar zayiftir ama anneler güçlüdür diye bu sozu hic anlamazdim taki anne olana kadar

Ayy cok guzelmis eski evimde benim de yatak odam ve salonum boyleydi ozel yaptirmistik yer olmayinca boyle bir tasarim cok guzel her yerde dolap var ama yer kaplamiyordu 😍
Ben de bunlardan istiyorum. Eşim ustalara laf anlatmak çok zor olmaz fln diye diye oyalıyor beni. Adım adım yaklaşıyorum ama ben 🤣.

Bende bugun odalari mi degistirsek dedim esimin calisma odasi olarak kullandigi bir oda daha var. O odada fazla giysi nevresim bavullari koydugumuz bir dolap var, kapidan gecmiyor sokulup tekrar monte edilmesi gerekiyor. Bebek icin dusundugumuz odaya da dolap sigsa yatak ya da calisma masasi sigmicak 😁 birinden birini atmam lazim o da suan mumkun degil napsam bilemedim😁
Çalışma odası daha büyük olduğu için mi orayı istiyorsun canım. Başlarda bebek için fazla büyük bi oda olmasa da yeterli olur ama ileride oraya kimbilir neler gelecek aktivite masası, oyuncakları vs 😄 çok sıkışık olmasın diyorsan yapabilirsin aslında. Sökme işini de Meltem mobilyadan gelenlere rica etsen belki yaparlar 😂

Canım ilgilenebilirseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Proje-evrak-belediye işleri ortalama 10 bin civarı tutar. Onu mimar,mühendise verip ruhsat çıktıktan sonra kendiniz de ilgilenip yaptırabilirsiniz. Anahtar teslim işin içine girince fiyat 2 kat artıyor. Tabi vaktiniz yoksa ilgilenmeniz çok zor. Usta,malzeme, inşaat ile tek tek ilgilenmek gerekiyor
Evet biz kendimiz yaptırdık 1 milyon, 1100 falan gibi bir fiyata geldi, aynı sitede anahtar teslim evler satılıyor 2 ay önce 1 milyon 500dü ve yeri bizimkinden çok çok kötü yerde ve içinde gayet de ucuz malzemeler kullanmış olmalarına rağmen

kuzum onları biliyorum çok sağol aslında benim sormak istediği ben dönmeyeceğim tekrardan işe o yüzden 32 ye kadar normal özel hastaneden heyet raporu mu alsam aceba diye düşünüyorum 24 haftalıkken rapor alcam 32 ye kadar 32 de de normal doğum izni raporunu alcam sorun olur mu özelden böyle rapor almak veya alanlar var mı nasıl oluyor onu sormak istemiştim

aah anladım şimdi..
çalıştığın kurumun insan kaynakları özel hastanenin raporunu kabul ediyorsa tabii rapor alabilirsin. normal hasta olduğunda doktor nasıl rapor veriyorsa ondan düzenleyecek doktor, burada önemli olan özel hastanedeki doktor o kadar uzun süreli rapor verir mi? eğer veririm diyorsa, iş yerindeki insan kaynaklarına sorman yeterli..

Ben de bunlardan istiyorum. Eşim ustalara laf anlatmak çok zor olmaz fln diye diye oyalıyor beni. Adım adım yaklaşıyorum ama ben 🤣.

Haha ustalarla ugrasmak gercekten zor ama bir de olculerini tutturamiyorlar filan, tasarim yapan mobilyaciyla anlasinca direk cizip takiyorlar 😁

Biz ankaradayız, merkezde zaten kendine özel bahçeli, villa tipi ev yok, şehre 25 km falan, totalde 1 milyon falan, bununla birlikte merkezde temiz, biraz geniş bi ev alayım desek 1 milyon 500 bine falan geliyordu, neyse ki hiç arada kalmadık, eşimin işi de bu yeni evimize yakın zaten, ben de muhtemelen buraya yakın bi yere geçmek için başvuracağım, bakalım kısmet. Dileyen herkese nasip olsun inşallah 😊
Halam Ankara’da çayyolunda oturuyor oraya gelmeden anlara girişinde villa siteleri görmüştüm yemyeşil arazinin içinde çok hoşuma gitmişti. Etrafta hiç yüksek bina yok tertemiz görünüyordu 😊

Çalışma odası daha büyük olduğu için mi orayı istiyorsun canım. Başlarda bebek için fazla büyük bi oda olmasa da yeterli olur ama ileride oraya kimbilir neler gelecek aktivite masası, oyuncakları vs 😄 çok sıkışık olmasın diyorsan yapabilirsin aslında. Sökme işini de Meltem mobilyadan gelenlere rica etsen belki yaparlar 😂
Eveet bak bu hic aklima gelmedi biraz ek ucret versek takarlar mi acaba 😁 ama taksa da diger odaya sigamayabilir iste ya masa ya yatak🤔 calisma odasi dedigim oda boyle suan tulu de uyar kiz bebege, diger utu odasini iste biz bebek odasi yapicaz ama cok dar bir alan kalicak. En kotu bir kac sene sonra degistiririm ya da annem kalsa dogumdan sonra odasi olmayacak bizim salonun kapisi da yok rahat edemez

Eklentiler

• SmartSelect_20210104-234340_WhatsApp.jpg
    SmartSelect_20210104-234340_WhatsApp.jpg
    89,7 KB · Görüntüleme: 64
  • SmartSelect_20210104-234328_WhatsApp.jpg
    SmartSelect_20210104-234328_WhatsApp.jpg
    70,7 KB · Görüntüleme: 53
  • SmartSelect_20210104-234351_WhatsApp.jpg
    SmartSelect_20210104-234351_WhatsApp.jpg
    100,9 KB · Görüntüleme: 59
Bende büyüyen yataklı bebek odası takımı alsam o kullanışlı olur mu bilemedim.
Burda meltem ve çilek mobilya var ikisinden birini alıcam bende.
Ankara'da sadece beşik alsam yeter sanırım taşınmak zor oluyor çok eşyayla.
Kıyafetlerini koyacağın bi şifonyer olduktan sonra sadece beşik de yeterli olur aslında hatta taşınma gibi bi durumun varsa bence hantal beşikler yerine pratik , ilk zamanlar yanına da alabileceğin pratik bişey alman daha mantıklı 🤔 bi kaç yol sonra yatağa geçeceksin nasılsa

Bunlar derli topluluk anlamında çok güzel ama güvenlik konusunda teraddüt ettiriyor ne bilim bi deprem anında dolaplar düşer kafama falan gibi düşünceler geliyor 😑

Halam Ankara’da çayyolunda oturuyor oraya gelmeden anlara girişinde villa siteleri görmüştüm yemyeşil arazinin içinde çok hoşuma gitmişti. Etrafta hiç yüksek bina yok tertemiz görünüyordu 😊
Ankara bu anlamda inanılmaz avantajlı, bahçeli ev isteyene hem trafik derdi olmadan, hem de şehirden çok uzaklaşmadan olanak sunuyor, sen nerede yaşıyorsun? İstanbulda mı? İstanbulda hayal tabii bu işler

X