2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Evet biz kendimiz yaptırdık 1 milyon, 1100 falan gibi bir fiyata geldi, aynı sitede anahtar teslim evler satılıyor 2 ay önce 1 milyon 500dü ve yeri bizimkinden çok çok kötü yerde ve içinde gayet de ucuz malzemeler kullanmış olmalarına rağmen
Bence de mantıklı yapmışsınız malzeme açısından da dediğin gibi herkes kaliteli malzeme kullanmaz

Eveet bak bu hic aklima gelmedi biraz ek ucret versek takarlar mi acaba 😁 ama taksa da diger odaya sigamayabilir iste ya masa ya yatak🤔 calisma odasi dedigim oda boyle suan tulu de uyar kiz bebege, diger utu odasini iste biz bebek odasi yapicaz ama cok dar bir alan kalicak. En kotu bir kac sene sonra degistiririm ya da annem kalsa dogumdan sonra odasi olmayacak bizim salonun kapisi da yok rahat edemez
Eğer çok önemli değilse sıkışık şekilde koysan da olur bence hiç mi almaz diğer oda bi ölçseniz belki sıkıştırırsanız alır 🙈 bu oda tam bebek odalıkmış 😄

Eveet bak bu hic aklima gelmedi biraz ek ucret versek takarlar mi acaba 😁 ama taksa da diger odaya sigamayabilir iste ya masa ya yatak🤔 calisma odasi dedigim oda boyle suan tulu de uyar kiz bebege, diger utu odasini iste biz bebek odasi yapicaz ama cok dar bir alan kalicak. En kotu bir kac sene sonra degistiririm ya da annem kalsa dogumdan sonra odasi olmayacak bizim salonun kapisi da yok

Bunlar derli topluluk anlamında çok güzel ama güvenlik konusunda teraddüt ettiriyor ne bilim bi deprem anında dolaplar düşer kafama falan gibi düşünceler geliyor 😑
Eşim de ayni şeyi söylüyor 🤣. Ama misafir yatacak senede kaç gün. Onda da denk gelip deprem olup düşerse artık takdiri ilahi 🤣

Ankara bu anlamda inanılmaz avantajlı, bahçeli ev isteyene hem trafik derdi olmadan, hem de şehirden çok uzaklaşmadan olanak sunuyor, sen nerede yaşıyorsun? İstanbulda mı? İstanbulda hayal tabii bu işler
Biz Bandırma’da yaşıyoruz. Burası küçük bi yer olduğu için maliyet konusunda avantajlı ama öyle Ankara’da gördüğüm gibi yemyeşil arazi içinde yapılabilecek alan yok yine de kendi bahçemiz olsun yeter diyoruz.

Eveet bak bu hic aklima gelmedi biraz ek ucret versek takarlar mi acaba 😁 ama taksa da diger odaya sigamayabilir iste ya masa ya yatak🤔 calisma odasi dedigim oda boyle suan tulu de uyar kiz bebege, diger utu odasini iste biz bebek odasi yapicaz ama cok dar bir alan kalicak. En kotu bir kac sene sonra degistiririm ya da annem kalsa dogumdan sonra odasi olmayacak bizim salonun kapisi da yok rahat edemez
Canım kaç m2 küçük oda? Bizim 10 m2 tam sığdı mobilyalar

Eşim de ayni şeyi söylüyor 🤣. Ama misafir yatacak senede kaç gün. Onda da denk gelip deprem olup düşerse artık takdiri ilahi 🤣

Bizde ayni seyi gecen sene sorduk iyice monte edildi dimi filan diye, mobilyaci demisti ki abla bu duserse dunya tersine doner zaten sen hic merak etme bina mina ortada kalmaz demisti 😁

Bahçe katı evde oturmaktan memnun musunuz?
Bizde Ankaradaki evi taşıcaz şuan ev bakıyoruz site içi bahçe katı kendine ait küçük bahçesi olan dairelere de bakıcaz.

Bahçe katı evde oturmaktan memnun musunuz?
Bizde Ankaradaki evi taşıcaz şuan ev bakıyoruz site içi bahçe katı kendine ait küçük bahçesi olan dairelere de bakıcaz.
7 ay fln oldu taşınalı. Genel olarak memnunuz. Küçük de bir bahçe olsa insanı oyalıyor. Saksılar bitkiler derken. Müstakil olmadığı için arada üst katlardan atılan izmarit vs. Şeyler can sıkıyor ama ona da modum düşükse takılıyorum yoksa görmezden geliyorum🤣.
Alt katta kimsenin olmaması büyük rahatlık istediğin gibi zıpla dur. Adımını camdan dışarı atıp güneşe çıkmak güzel. Böcek sinek konusunda çok titizim o konuda hep diken üzerindeyim. Heryeri sirkeli suyla silip duruyorum. Ama genel olarak çocuk için taşındım.

7 ay fln oldu taşınalı. Genel olarak memnunuz. Küçük de bir bahçe olsa insanı oyalıyor. Saksılar bitkiler derken. Müstakil olmadığı için arada üst katlardan atılan izmarit vs. Şeyler can sıkıyor ama ona da modum düşükse takılıyorum yoksa görmezden geliyorum🤣.
Alt katta kimsenin olmaması büyük rahatlık istediğin gibi zıpla dur. Adımını camdan dışarı atıp güneşe çıkmak güzel. Böcek sinek konusunda çok titizim o konuda hep diken üzerindeyim. Heryeri sirkeli suyla silip duruyorum. Ama genel olarak çocuk için taşındım.
Bizim baktığımız sitede 20 katlı herkesin çöpü bizim bahçeye düşer mi çok mu ayak altı olur ısınması zor olur mu bahçenin önünden çok kişi geçer mi emin olamadım😁

Senin kizcelerde temmuz dogumlumu? tanidigim tum temmuz cocuklari uyumuyor. Sirf su uyku sorunu yuzunden bu kadar ara verdim zaten yoksa yaslari biraz daha yakin olsun isterdim ama bunye kaldirmiyor bir yerden sonra insallah uyurlar bizde biraz nefes aliriz.
Uykudan nefret eden bir kasım bebeğim var(4yaşında şimdi)
Dua ederken ,önce sağlıklı eli ayağı düzgün olsun sonrada uykuyu seven bir bebe olsun derim hep :KK66:
Hala uykudan nefret eden , 15saat uykusuz kalabilen ,enson öğle uykusunu nezaman uyudugunu hatırlamadığım bir çocugum var.
Sağlıklı olması tabiki yeterli ama uykusuzluk çekmeyen bilmez ciddi zorladı beni yıllardır pskolojimi bozcak kadar 😫

Metre allah bilir nerde 😁 ben aksam plani istiyim orda yaziyordu😁
Yataklı misafir odan kalsın bence çok kullanışlı gelen insanlarda rahat ediyor.
Benim ailemde başka şehirde yaşıyorlar bize gelince rahatça odalarında kalıyorlar. 2 kapılı bir dolapta koydum valizde kalmıyor en azından eşyaları.

Bence bu dolabı oradan hiç alma.
Çok iyi değerlendirmişsiniz o bölümü o dolapla, hiç alan kaybı yaşanmamış. Çamaşır asılan oda bebek odası için de yeterli gibi. Hem beşikten sonra çamaşır telinin durduğu duvara prenses şatosu yapasınız belki 😍.

Eklentiler

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    18 KB · Görüntüleme: 42
Biz Bandırma’da yaşıyoruz. Burası küçük bi yer olduğu için maliyet konusunda avantajlı ama öyle Ankara’da gördüğüm gibi yemyeşil arazi içinde yapılabilecek alan yok yine de kendi bahçemiz olsun yeter diyoruz.
Kendi bahçenizi yeşillendirirsiniz, öyle olunca çevredeki arazinin nasıl olduğunun da önemi olmaz, yoksa bizim site de yeni, site ağaçlandırmış tüm evleri ama oturulmayan evleri çimlendirmemiş mesela, bizimki gibi oturulan evleri çimlendirmiş, ötekilere sadece ağaçlarını ekmişler, ama biz bahçeyi yeşil yaptık, dışarıyı zaten pek görmüyoruz, inşallah alıp yemyeşil yaparsınız siz de

X