2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bizim baktığımız sitede 20 katlı herkesin çöpü bizim bahçeye düşer mi çok mu ayak altı olur ısınması zor olur mu bahçenin önünden çok kişi geçer mi emin olamadım😁
Bahçeye çit ağaçlandırması yapıldıktan sonra çok görünmüyor içerisi. Bizim minnoş leylandiler ektik 3 seneye kapatacak inşallah. Ağaçlandırma da ciddi bütçe isteyen bişi. Isınma petekle olacaksa zor olur. Yerden ısıtma olunca sıkıntı kalmıyor. Bahçe katı için istekli ve efor sarfetmeye hazır olmak lazım. Yoksa tam bir çileye dönüşebilir.

Yani bu 24. Haftadan 32. Haftaya kadar işyerine gebelikte çalışması sakıncalıdır içerikli rapor verip, 32. Ve 40. Haftalarda doğum raporlu iznini başlatıp, doğumdan sonraki 8 haftayı da ücretli izinle geçirebilirsin. Ama 24. 32. Hafta arası aldığın raporların ücretini işveren değil sgk'dan alırsın. Normal hastalık raporu gibi. 32. Haftadan doğumdan sonraki 8 haftayı kapsayan ücretler de sgk'dan analık ücreti olarak. Analık parası hesaplamarı da çalıştığım son 3 ayın brüt ücretlerinin toplamı şeklinde yatırılıyormuş. 24-32 hafta arası aldığın rapor sebebiyle gelirinde bir düşüş olursa analık parası da bu düşüşten etkilenecek demek oluyor bu durum. Yani tek olumsuz yani bu olabilir.
canım çok sağol ya çok kapsamlı anlatmışsın çok çok teşekkürler

Kendi bahçenizi yeşillendirirsiniz, öyle olunca çevredeki arazinin nasıl olduğunun da önemi olmaz, yoksa bizim site de yeni, site ağaçlandırmış tüm evleri ama oturulmayan evleri çimlendirmemiş mesela, bizimki gibi oturulan evleri çimlendirmiş, ötekilere sadece ağaçlarını ekmişler, ama biz bahçeyi yeşil yaptık, dışarıyı zaten pek görmüyoruz, inşallah alıp yemyeşil yaparsınız siz de
Ankara kurak, çorak bildiğin bozkır.
Kendin ağaçlandırıp yeşillendirirsen ancak oluyor. 😌

Bahçeye çit ağaçlandırması yapıldıktan sonra çok görünmüyor içerisi. Bizim minnoş leylandiler ektik 3 seneye kapatacak inşallah. Ağaçlandırma da ciddi bütçe isteyen bişi. Isınma petekle olacaksa zor olur. Yerden ısıtma olunca sıkıntı kalmıyor. Bahçe katı için istekli ve efor sarfetmeye hazır olmak lazım. Yoksa tam bir çileye dönüşebilir.
Site kendisi ekmiş ama daha küçük ağaçlar. Bahçenin bakımı siteye ait bahçe dediğim böyle verandalı bir masa koymalık yer aslında 😁
2 hafta sonra gidicem bi bakıyım corona yüzünden hiçbir yere çıkamıyoruz biraz nefes alıyım diye istiyorum.

Yataklı misafir odan kalsın bence çok kullanışlı gelen insanlarda rahat ediyor.
Benim ailemde başka şehirde yaşıyorlar bize gelince rahatça odalarında kalıyorlar. 2 kapılı bir dolapta koydum valizde kalmıyor en azından eşyaları.

Benim ailem de Istanbulda evlerimizde arabayla yakin, hic sehir disindan gelip kalacak biri de yok. Sadece iste annem bebek dogunca ilk zamanlar kalirsa yatak da rahat eder salonda cekinir diye dusundum. Ama dogru soyluyorsunuz simdilik sigar bebek odasi da bozmiyim hic bu odayi zaten cok is cikaricak bize🤔

Bence bu dolabı oradan hiç alma.
Çok iyi değerlendirmişsiniz o bölümü o dolapla, hiç alan kaybı yaşanmamış. Çamaşır asılan oda bebek odası için de yeterli gibi. Hem beşikten sonra çamaşır telinin durduğu duvara prenses şatosu yapasınız belki 😍.

Bunlar cok pahaliydi ya biz meltem mobilyadan en ekonomik olanini aldirdik babama 😁 aslinda cook guzeller ama 2 yilda ailem bana cok fazla maddi anlamda destek verdi ev alirken, ev hediyeleri simdi bebek odasi o yuzden pahali bir sey isteyemedim artik 😁 insallah ilerde boyle suslu seyler alirim ilkokula baslarken yeniden oda yapicagimiz zaman😍

Benim ailem de Istanbulda evlerimizde arabayla yakin, hic sehir disindan gelip kalacak biri de yok. Sadece iste annem bebek dogunca ilk zamanlar kalirsa yatak da rahat eder salonda cekinir diye dusundum. Ama dogru soyluyorsunuz simdilik sigar bebek odasi da bozmiyim hic bu odayi zaten cok is cikaricak bize🤔
Bizim bebek odamız büyük ama sanmıyorum yani tek başına orda oynasın. Bizim yanımızda salonda mutfakta durur bence odasında uyur sadece. 😌

Bizim bebek odamız büyük ama sanmıyorum yani tek başına orda oynasın. Bizim yanımızda salonda mutfakta durur bence odasında uyur sadece. 😌

Benim gorumcem oyun halisi ve cit almisti odasina 5 aylikken, 9 aya kadar oyle rahat ettiler ki hem bebek guvenli alanda oynuyordu hem de o islerini halledebiliyordu. Bende oyle bir sey sigar mi diye dusunmustum ama pek sanmiyorim😁

Benim gorumcem oyun halisi ve cit almisti odasina 5 aylikken, 9 aya kadar oyle rahat ettiler ki hem bebek guvenli alanda oynuyordu hem de o islerini halledebiliyordu. Bende oyle bir sey sigar mi diye dusunmustum ama pek sanmiyorim😁
Odasına sığmazsa salona yada yataklı misafir odasına koyarsın ay biz mi çok ayrıntılı düşünüyoruz herşeyi nedir daha doğmadan ne yapsak bilemez olduk 😂

Kızlar herkese selam şöyle genel baktım ev konusu ve bebek odası gözüme çarptı. Biz ilk evlendiğimizde 2 sene önce ev işini halletmiştik neyseki. Şuan kiracıda kiracımız da çok iyi ama iyiyi bulana kadar neler çektik. Mersin’de evimiz var şükür 🙏 suan şu şartlarda asla alamazdık sanırım. Ev araba resmen %100 arttı. İnşallah gönlünüzdeki gibi bi ev nasip olur 😍
Bebek odası ben yapmıcam benim evim suan 2+1 ve tayinci olduğumuz için küçük oda kiler gibi yaptık baya düzenledik filan. Bi süre bizimle beraber kalır kısmet olursa. Sadece park yatak alcam şifonyer de hallettim ikeadan. Bizim odaya rahat rahat sığarız. Büyüdüğü zamanda hala burda olursak ona göre bi düzenleme yaparım diye düşünüyorum 🤔

Burası kendi evim olsaydı odasını yapardım o ayrı 🤷🏻‍♀️
Bugün şu meşhur hamburgerden yapcam bende bi deneyeyim 😁😁😁

Kızlar herkese selam şöyle genel baktım ev konusu ve bebek odası gözüme çarptı. Biz ilk evlendiğimizde 2 sene önce ev işini halletmiştik neyseki. Şuan kiracıda kiracımız da çok iyi ama iyiyi bulana kadar neler çektik. Mersin’de evimiz var şükür 🙏 suan şu şartlarda asla alamazdık sanırım. Ev araba resmen %100 arttı. İnşallah gönlünüzdeki gibi bi ev nasip olur 😍
Bebek odası ben yapmıcam benim evim suan 2+1 ve tayinci olduğumuz için küçük oda kiler gibi yaptık baya düzenledik filan. Bi süre bizimle beraber kalır kısmet olursa. Sadece park yatak alcam şifonyer de hallettim ikeadan. Bizim odaya rahat rahat sığarız. Büyüdüğü zamanda hala burda olursak ona göre bi düzenleme yaparım diye düşünüyorum 🤔

Burası kendi evim olsaydı odasını yapardım o ayrı 🤷🏻‍♀️
Bugün şu meşhur hamburgerden yapcam bende bi deneyeyim 😁😁😁
cheddar peynirini unutma 😅 tarife eklemeyi unutmuşum.

Bu arada ben de evim 3+1 olmasına rağmen ilk etapta oda yapmayacağım.
bebek odası için giyinme odamı bozmam gerekiyor, gardrobu kendi odamıza alırsak ilk zamanlar için bebek, ben ve eşim yatak odasında sıkış tepiş olacağız. o sebeple kızı odasına geçireceğimiz zaman kendi dolabımızı odamıza alıcaz, kıza güzel bi oda yapıcaz.
şimdilik park yatakla ve güzel geniş bi şifoniyerle başlayacağız. şifoniyeri giyinme odasına, park yatağı da yatak odasına koyacağız, zaten giyinme odasında alanımız geniş, hem bi açık dolabımız da var, hala yetersiz kalırsa bide dolap alırız diye düşünüyorum.

Odasına sığmazsa salona yada yataklı misafir odasına koyarsın ay biz mi çok ayrıntılı düşünüyoruz herşeyi nedir daha doğmadan ne yapsak bilemez olduk 😂

Dogru soyluyorsun ya salonda tv aciliyor diye koymak istemedim acikcasi ama diger odaya yazin balkona bir yerlere koyarim 😁

Iyi günler hamilelikte hangi ilaçları kullanıyorsunuz yazabilir misiniz?
Ben özelde doktora gidiyorum. Devlet hastanesine de gideyim dedim
Orada bana decavit, gyno ferro sanol, devit3 yazdılar. Ozeldeki doktoru aradım 3 ilacı bu ay kullan dedi diğer ay decaviti birakacaksin dedi.

Bu arada ben de evim 3+1 olmasına rağmen ilk etapta oda yapmayacağım.
bebek odası için giyinme odamı bozmam gerekiyor, gardrobu kendi odamıza alırsak ilk zamanlar için bebek, ben ve eşim yatak odasında sıkış tepiş olacağız. o sebeple kızı odasına geçireceğimiz zaman kendi dolabımızı odamıza alıcaz, kıza güzel bi oda yapıcaz.
şimdilik park yatakla ve güzel geniş bi şifoniyerle başlayacağız. şifoniyeri giyinme odasına, park yatağı da yatak odasına koyacağız, zaten giyinme odasında alanımız geniş, hem bi açık dolabımız da var, hala yetersiz kalırsa bide dolap alırız diye düşünüyorum.
Bencede çok mantıklı biraz aklı erince kendi de seçer. Daha mutlu olur.

Uykudan nefret eden bir kasım bebeğim var(4yaşında şimdi)
Dua ederken ,önce sağlıklı eli ayağı düzgün olsun sonrada uykuyu seven bir bebe olsun derim hep :KK66:
Hala uykudan nefret eden , 15saat uykusuz kalabilen ,enson öğle uykusunu nezaman uyudugunu hatırlamadığım bir çocugum var.
Sağlıklı olması tabiki yeterli ama uykusuzluk çekmeyen bilmez ciddi zorladı beni yıllardır pskolojimi bozcak kadar 😫
Ben ogle uykusunuda gecmistim gece uyusa o yetecekti sabah 6 da yatip 9 da uyaniyordu ertesi sabaha kadar ayaktaydi yine benimde psikolojim bayagi harap olmustu esimde dalga geciyor simdiden uykusuz gunlere hazirmisin diye 😖

Decavit kağıdında başka vitamin kullanıyorsanız dikkatli olun yazıyor ben şimdi 3 vitamiji kullanayim mi

Iyi günler hamilelikte hangi ilaçları kullanıyorsunuz yazabilir misiniz?
Ben özelde doktora gidiyorum. Devlet hastanesine de gideyim dedim
Orada bana decavit, gyno ferro sanol, devit3 yazdılar. Ozeldeki doktoru aradım 3 ilacı bu ay kullan dedi diğer ay decaviti birakacaksin dedi.
Ferrum ve pregnom kullanıyorum ben onun dışında başka bişe kullanmıyorum

X