2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Hiçbir şeyinden anlamıyoruz ki canım 😕 bir de eşim çok yoğun çalışıyor, bize kalırsa 3 aylık ev 1 senede ancak biter. Mimara proje çizdirip sonrasıyla mı biz ilgileniyoruz öyle bir durumda ?
Müteahhitlik yapan inşaat ofisleri proje ve evrak işleri ile ilgileniyor. Onlara gidip görüşüyorsun gerekli evrakları topluyorlar senin isteğine göre mimar çizimini yapıyor. Daha sonra inşaat,tesisat,mekanik projeleri de çiziliyor. Belediyeden onay alınca ruhsat çıkıyor. Size ruhsatı veriyorlar. Siz de çizimleri verip ustalarla anlaşıp yaptırmaya başlıyorsunuz. Ama yoğun çalışıyorsanız bu sizin için zor olur 🤔

14/9 u gördüm sık sıkta 13/9 larda. Normalde hamilelik öncesi ilaç kullanıyordum kardiyalog bıraktırdı .
Inşallah düzene girer canım. Bende takip ediyorum tansiyonu. Kız kardeşimde olmuştu çünkü. 12 8 11 8 falan çıkıyor. 24.haftadan sonra yükselebilir diyorlar. Inşallah bir sıkıntı olmaz

İzmir şuan Türkiyenin en pahalı ili sanırım depremden sonra.
Bizde Ankara'da bir ev alıcaz yani 110m2 evlere 1 milyon istiyorlar iyi muhitlerde🥺
Bence de öyle de kimseye anlatamıyorum derdimi. Eskiden ucuzmuş, hala öyle sanıyorlar 😅 şu an istanbul Ankara hariç tr nin birçok yerinden kredi bile çekmeden ev alacak durumum var ama burda alamıyorum. 🥲 azcık dışarı ilçelere çıksan tatil beldesi, fiyatlar iyice uçuyor. Ucuz yerler deprem bölgesi ya da oturmak istemeyeceğim semtler. Kirada olmak daha avantaj şu an resmen.

Bizim de çamaşır odasıydı orayı boşaltıp bebek odası yaptık 😄 mobilyaları hazır, ufak tefek şeyler kaldı artık 🥰
Ana yüreği kıyamadım büyük oda ayırdım ona ama bebek yok diye ne kadar ıvır zıvır varsa koyduk 😂
Ben çok kararsızım nasıl mobilya almam gerekiyor bilemiyorum 🤔

Bence de öyle de kimseye anlatamıyorum derdimi. Eskiden ucuzmuş, hala öyle sanıyorlar 😅 şu an istanbul Ankara hariç tr nin birçok yerinden kredi bile çekmeden ev alacak durumum var ama burda alamıyorum. 🥲 azcık dışarı ilçelere çıksan tatil beldesi, fiyatlar iyice uçuyor. Ucuz yerler deprem bölgesi ya da oturmak istemeyeceğim semtler. Kirada olmak daha avantaj şu an resmen.
Bende ev güzel diye deprem bölgesinde oturamam yani. Bir sürü kriter var bir ev bulana kadar yıllar geçiyor.
İzmir çok göç alan bir yer zaten bayadır pahalı 😁
Sitede oturunca kira ve aidatta çok yüksek mecbur katlanıyoruz 🙄

Ana yüreği kıyamadım büyük oda ayırdım ona ama bebek yok diye ne kadar ıvır zıvır varsa koyduk 😂
Ben çok kararsızım nasıl mobilya almam gerekiyor bilemiyorum 🤔
Bizim oda baya büyüktü 😄 ben de büyük diye bütün ıvır zıvırları oraya koymuştum şu an onları kapalı balkona teptim😄 Ben gardrop ve şifonyeri ikeadan aldım. Beşiği de Meltem mobilyadan ham ahşap renginde aldım anne yanı da olabiliyor beşik, tekerlekleri var kapılardan rahat geçti kullanışlı bişey. Beyaz- ahşap uyumunu da seviyorum güzel oldu 😊

Bizim oda baya büyüktü 😄 ben de büyük diye bütün ıvır zıvırları oraya koymuştum şu an onları kapalı balkona teptim😄 Ben gardrop ve şifonyeri ikeadan aldım. Beşiği de Meltem mobilyadan ham ahşap renginde aldım anne yanı da olabiliyor beşik, tekerlekleri var kapılardan rahat geçti kullanışlı bişey. Beyaz- ahşap uyumunu da seviyorum güzel oldu 😊
Bende büyüyen yataklı bebek odası takımı alsam o kullanışlı olur mu bilemedim.
Burda meltem ve çilek mobilya var ikisinden birini alıcam bende.
Ankara'da sadece beşik alsam yeter sanırım taşınmak zor oluyor çok eşyayla.

şu kasık ağrısını ben de yaşıyorum sürekli, özellikle akşamları yürüyüş esnasında, sanırım birden tempolu yürümeye kaptırıyorum kendimi ondan sonra sol taraf ağrımaya başlıyor.. sanırım artık çok yorulmamamız gerekiyor.
Rahim boyuna bakarken doktorun ultrason cihazını koyduğu yer var ya tam oranın üzeri mi ağrıyor sende de

anlamadım tam olarak desem canım :KK70:
Yani bu 24. Haftadan 32. Haftaya kadar işyerine gebelikte çalışması sakıncalıdır içerikli rapor verip, 32. Ve 40. Haftalarda doğum raporlu iznini başlatıp, doğumdan sonraki 8 haftayı da ücretli izinle geçirebilirsin. Ama 24. 32. Hafta arası aldığın raporların ücretini işveren değil sgk'dan alırsın. Normal hastalık raporu gibi. 32. Haftadan doğumdan sonraki 8 haftayı kapsayan ücretler de sgk'dan analık ücreti olarak. Analık parası hesaplamarı da çalıştığım son 3 ayın brüt ücretlerinin toplamı şeklinde yatırılıyormuş. 24-32 hafta arası aldığın rapor sebebiyle gelirinde bir düşüş olursa analık parası da bu düşüşten etkilenecek demek oluyor bu durum. Yani tek olumsuz yani bu olabilir.

Gunaydin 🌸
Kan sonuclarim cikmis gecen ay karaciger enzimi testim baya iki kati gibi cikmisti. Megersem hepatit b asisindanmis, bu ay dusmus😊 benim gibi bir sey yasayan olursa aklinizda olsun istedim
Merhaba çok sevindim değerlerin düşmesine, bende bugün gideceğim doktora hem bebeği göreceğim hem bu testleri yapacak dr, bende iki haftadır ilaçları kestim inşallah onlardan dolayı yükselmiştir, benimde düşmüştür, darısı başıma inşallah 🙏🏻❤️🥰

Merhaba çok sevindim değerlerin düşmesine, bende bugün gideceğim doktora hem bebeği göreceğim hem bu testleri yapacak dr, bende iki haftadır ilaçları kestim inşallah onlardan dolayı yükselmiştir, benimde düşmüştür, darısı başıma inşallah 🙏🏻❤️🥰

Dusmustur insallah canim icini ferah tut ilac asi vs cok etkiliyor demek ki 🙏💕

Merhaba ☺️ Bende bugün bundan aldım, salona filan taşırım diye ama şimde pişman oldum🙈 satıcı en fazla 5 ay yatabilir deyince, acaba yarın gidip büyüğünden mi alsam ki dedim, hem oyun parkıda oluyormuş büyük olan☺️ Ay çok kararsız kaldım🤗 fotoğrafınıda yükliyeyim kızlar sizde bana fikir verir misiniz acaba, katlanması da hoşuma gitti açıkçası bu beşiğin,küçük olan bugün aldığım, büyük olan acaba değiştirip alsam mı dediğim😇
Tabii bu durumda büyük alman daha mantıklı

Bende bugun odalari mi degistirsek dedim esimin calisma odasi olarak kullandigi bir oda daha var. O odada fazla giysi nevresim bavullari koydugumuz bir dolap var, kapidan gecmiyor sokulup tekrar monte edilmesi gerekiyor. Bebek icin dusundugumuz odaya da dolap sigsa yatak ya da calisma masasi sigmicak 😁 birinden birini atmam lazim o da suan mumkun degil napsam bilemedim😁

X