2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Afrikada hamile kadınlar çiğ kurbağa yiyordu yiyecek hiç protein yok çünkü. Onlara bişi olmuyorsa bizede olmaz diye rahatım ben meyve sebze canım ne istiyosa yiyorum. Paketli hazır gıda yememeye çalışıyorum.
Onlara bir şey olmaz olur mu canım. Bu kadar hastalık nereden türedi.
Genellikle başımıza kötü bir şey gelince geçmişte yaptığımız hataları düşünmeye başlıyoruz. O yüzden mümkün olduğu kadar tedbirli olmak lazım. Allah korusun inşallah hiçbir sorun yaşamadan sağlıkla alırız minoşlarımızı kucağımıza 🥰

Ekimde doğmasına rağmen kışın da emzirirken aşırı terledim. Dediğin gibi hem kendim her gün duş aldım. Hem de bebeği her gün yıkadım. Sağlıklı büyümesi için ve uyku rutini için Yıkama çok önemli. Sudan çıkmayız artık😊 Kışın da çok ince uyku tulumu giydiriyorum. Üstünü açma derdi olmuyor
Gercekden dus alinca bebekler cok guzel uyuyor allah nasip ederse guzel bir aya denk geliyor dogum usumeyecegiz ins

Dün ultrasonda aynı böyle görünüyordu koca kafa 😄😄

Eklentiler

• 94A717A6-B29A-4717-9ABC-00394FAFEBA0.png
    94A717A6-B29A-4717-9ABC-00394FAFEBA0.png
    391 KB · Görüntüleme: 33
Onlara bir şey olmaz olur mu canım. Bu kadar hastalık nereden türedi.
Genellikle başımıza kötü bir şey gelince geçmişte yaptığımız hataları düşünmeye başlıyoruz. O yüzden mümkün olduğu kadar tedbirli olmak lazım. Allah korusun inşallah hiçbir sorun yaşamadan sağlıkla alırız minoşlarımızı kucağımıza 🥰
Yani o kadar uçlarda şeyler yemiyoruz zaten bi nardan, çilekten bişi olmaz. Yoksa canım kurbağa falan istemiyor😂

Benim bebek sezaryen yerine yerleşmiş. Dikişe zarar verirse 34. hafta doğum olacak
Him olsun balim daha erken olmasin yeter 34 hafta cok kotu degil benim kizda 34 haftali dogdu 2120 gr di cok sukur minnak oluyorlar ama normal bebekden daha hizli topluyorlar 3 aylikken bidik gibiydi simdi dal gibi :KK48: sen sezeryansin zormu acaba ben normal yaptim dogum sonrasi hersey cok guzel oluyor bir kac saat cekiyorsun siz usutseniz de sizliyorsunuzdur hep oyle diyorlar allah yardimxiniz olsun

Erkeklerde çok tatlı oluyor ben seviyorum akrabalarımın çocukları var kızlardansa erkeklerle daha iyi iletişim kuruyorum😁 benim gönlümden geçen erkekti her belirtide tutuyordu emindim nerdeyse. Seninde gönlüne göre olur inşallah. 1 erkek kardeşim var onuda hiç kimseye değişemem.
😀😀 hayırlısını versin allahım inşallah c.tesi öğrenebilirsem yazarım artık

Bebeğinde çilek lekesi olan birini gördüm ben canı istemiş çok yemiş bebekte de vardı. Ben hamileliğin başından beri ne yemek istediysem yedim 😂

Çileği çok kişiden duydum ya, ama yeme olarak diilde dokunma olarak. Değdiği yerde kırmızı leke olurmuş 🤭 çatalla eldivenle fln yenebilir 😃
Zeytin de öyle mesela değdiği yerde ben yapıyormuş, hatta çevremde 1 2 kişi merakından hamileyken vücudunda görünmeyen bir yere zeytin değirmiş, bebişin orda beni olarak doğmuş 😃😃

Valla benimde bir fikrim yok onun icn evde nar yiyemiyorm😬

Değdiği yer yapıyordur canım yiyince yapmıyordur sanmam, eldivenle ayıklayıp birazcık ye canın çekiyorsa 😇

O kadardan birşey olmaz ama hurafe mi gerçek bilgi mi bende bilmiyorum.
Yine de insan tedirgin oluyor diye yetmiyoruz iste

Umarım hurafedir çünkü çok güzel sıçrayarak ayıklayıp çokta güzel yedim kase kase 😃
Zeytini ve çileği duymuştum ama narı ilk defa sizden duydum epey şaşırdım 👀

Çileği çok kişiden duydum ya, ama yeme olarak diilde dokunma olarak. Değdiği yerde kırmızı leke olurmuş 🤭 çatalla eldivenle fln yenebilir 😃
Zeytin de öyle mesela değdiği yerde ben yapıyormuş, hatta çevremde 1 2 kişi merakından hamileyken vücudunda görünmeyen bir yere zeytin değirmiş, bebişin orda beni olarak doğmuş 😃😃

Değdiği yer yapıyordur canım yiyince yapmıyordur sanmam, eldivenle ayıklayıp birazcık ye canın çekiyorsa 😇

Umarım hurafedir çünkü çok güzel sıçrayarak ayıklayıp çokta güzel yedim kase kase 😃
Zeytini ve çileği duymuştum ama narı ilk defa sizden duydum epey şaşırdım 👀
Zeytinde sorun yokki canım onu kim dedi.

Zeytinde sorun yokki canım onu kim dedi.

Yoo var 👀 dokunulmaz ben yaparmış bebekte 😇

Hatta amcamın eşi merakından çatalla tutup bacağına değirmiş, kuzenim bacağında kocaman bir benle doğmuş 😃

Geçen gün ablamın arkadaşı da aynısını söyledi, hamileyken belime zeytin değdirdim bebeğimin belinde ben vardı doğduğunda dedi 😇

Benim oğlan arada bir tekmeliyor bazen hiç sesi çıkmıyor korkuyorum ister istemez.
Dünde kendimi çok yordum baya iş yaptım aksam bacağım ağrıdı yürüyemedim.
Hareketleri net hissetsek hayırlısıyla da iyi olduğundan emin olsak

Yoo var 👀 dokunulmaz ben yaparmış bebekte 😇

Hatta amcamın eşi merakından çatalla tutup bacağına değirmiş, kuzenim bacağında kocaman bir benle doğmuş 😃

Geçen gün ablamın arkadaşı da aynısını söyledi, hamileyken belime zeytin değdirdim bebeğimin belinde ben vardı doğduğunda dedi 😇
Allah Allah ben kizimda da yedim hiç ben falan yok vücudunda 🤔

Çiğ ete dokunmamak gerekiyor. Bruselladan korunmak için

Maydonozda çok fazla K vitamini var. Kanı pıhtılaştırıyor ama zaten maydonozu boş boş bir Demet yemiyoruz. Baharat gibi bir şeylere katıyoruz. O kadardan bir şey olmaz .
Geçen gün narla ilgili bir yazı okudum. Yiyebilirsiniz yazıyordu. Ben bol bol çilek yedim, sorun olmadı
Cig ete dokunulmamasi gerekiyor canim.ama mecbur kaliyoruz haftada 2 kez kirmizi et yiyin diyor dr eee nasil pisece bu et elvende bitmisdi evde mecbur dun dogradim yemege kattim

Cig ete dokunulmamasi gerekiyor canim.ama mecbur kaliyoruz haftada 2 kez kirmizi et yiyin diyor dr eee nasil pisece bu et elvende bitmisdi evde mecbur dun dogradim yemege kattim
Etleri eşim doğradı, buzluğa attı. Yemek yapacağım zaman direkt düdüklüye atıyorum ben. Eldiven en büyük çözüm bence

Canım çok teşekkür edwrim dikkat ediyorum aslında ama yeterli gelmiyor demekki dikkate alicam çok sağol bilgilendirme için 🌸
Sen de sağ ol😊 Ben de bazen yemekten içmekten bıkıyorum. İlk hamileliğimde uykuda bacaklarıma kramp girdiği için muz ve maden suyunu hiç atlamıyorum. Çok feci acıyor uykunun ortasında

X