2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Birşey soracağım perinatoloji için yeşil alan açtırmadan gidilmiyor siz nasil randevu aldınız?

Evet şehir hastaneleri özel gibi diyorlar
Gerçekten çok büyük lüks ve yardımcı olan bir çok kişi var. İlk gitmeme rağmen her yeri birilerinin yönlendirmesi sayesinde sorunsuz şekilde buldum. Kolaylık sağlayan çok kişi oldu. Tabi ki en en önemlisi benimle ve bebeğimle ilgilenen doktorun davranışları.

Benim dokrorum randevu almam için beni yönlendirdi. Hatta bizimle özel ilgilenecek biride vardı. O görevliden aldığımız öneri üzerine 2 hafta sonra gidip randevu alıcaz. Eşim çoğu kişinin gittiği özel bir doktor olduğunu söyledi istersen gidelim dedi ama ben gördüğüm muameleden memnun kaldığım için gerek görmedim. 20 haftalıkken ayrıntılı ulturason için şehir hastanesine gidicem inşallah. Size ne desem boş çünkü her hastane her doktor aynımıdır bilemiyorum. Ama sadece özel olunca illa memnun kalacaksın diye bir şey yok diyebilirim. Çok sert ilgisiz özel doktorlarda gördüm. İyi araştırp bulmak lazım sanırım.

Birşey soracağım perinatoloji için yeşil alan açtırmadan gidilmiyor siz nasil randevu aldınız?
Valla bilmiyorum ama ben perinatoloji diye seçerek almadım. Şöyle oldu kadın doğumu seçtim sonra randevu ara diyince seçenekler çıktı ya, orada bu doktoru buldum, randevu almak için tıkladım, aşağıda hani bazen ek bilgiler yazıyor ya mesela gebe hasta bakılır, infertilite vs vs gibi, işte orada perinatoloji ve anne bakım yazıyordu. Bu şekilde

Teşekkür ederim sağ olun

Bence imkaniniz varsa özel hastane tercih edin tek muane olarak düsünmeyin ben ilk oğlumu hacettepe de doğurdum 32. Haftada gelince mecburiyetten gitmek zorunda kaldım devlet hastanelerinin doğumhaneleri daha kalabalık oluyor bir sürü doğuran kadınla aynı yerdesin öğrenciler geçip seni izliyor izin bile istemiyorlar doğumdan sonra tek kalacağın oda bulmak güç benim için çok kötü süreçti ama 2 ci doğumda özel hastanede doktorundan hemşiresine ebesine sana prenses gibi davraniyor özel odada kalıyorsun birde saat kaç olursa olsun kendi doktorun senin için geliyor ama devlette kim nöbetçi ise o gelir bakar bende doktorun ceptelefonu bile var bi sıkıntım olduğunda anında ulaşıyorum whatsapp tan yazıyorum devlete gideceksende sana onerim bunları araştır 2 kez yasamız biri olarak tecrübe edindim

Beta hcg katlandı, hiç belirti yoktu canım. 5 haftalıkken gittik, kese sezaryen dikişine yerleşmişti. Orada büyüse dikişlerimi , idrar torbasını patlatabilirdi.

Bu surecte moral.cok onemli hic bisey olmaz Allahin izni ile bebislere. Ben 5 hafta once gittim.doktorum corona olmus 2 hafta sonra gidecegim. Guzel seyler dusunu artik bebisler herseyi anliyor,,

2.yada daha fazla gebeliği olan var mı ? İlk kızımı 20+1de hissetmiştim. Bunda bi türlü hissedemiyorum herkes erkenden hissetmeye başlıyor hareketleri genelde 2.çocukta. 17+6 olduk . Çok mu erken daha. Böyle oldumu endişeleniyorum. İlk kızım erken doğdu sonrasında 10 haftalık kalbi durdu sımdi de böyle hareket hissedemeyince geriliyorum.

Bende sizle aynı haftayım. Aramizda 1 gün var sadece. Benim de 2.gebelik bende hala hissedemedim.

Ben de o haftalara hissedememiştim herkes erken duyunca endişelenmiştim. 18.haftamda doktor 1-2 haftan var hissetmek için demişti. 2 gün önce ilk pıtırtılarını duydum. İkinci çocuk bile olsa erken hissetmeyen hissetmeyebiliyor doktorlara göre de normal bu durum. Ultrasonda hareketini görüyorsaniz içinizi ferah tutun

Bakalım haftaya kontrol . Sağlıkla alırız ıns hepimiz kucağımıza

Ben de ilk gebeliğimde 20. hafta hissetmiştim. İkinci düşük olduğu için hep endişeliyim. Benim daha 16 haftalık. İnşallah yakında hissederiz

Merhabalar 18.haftamdayım 18+0. Doktora gitmeme çok var sağlık ocağına gitsem kalp atışını duyar mıyım bi de duyamazsak iyice endişelenirim diye korkuyorum ama bebeği henüz hissetmediğim için meraktayım

Ben de ilk gebeliğimde 20. hafta hissetmiştim. İkinci düşük olduğu için hep endişeliyim. Benim daha 16 haftalık. İnşallah yakında hissederiz
İnsallah. Sağlık ocağı da kalp atışı icin 20. Hafta gel dedi ama kendi doktoruma haftaya gideceğim çok şükür. Bir hafta daha sabretmem gerekiyor umarım sende en kısa zamanda hissedersin . Endişe çok kötü bir durum.

20.haftadan sonra duyarız demişti hemşiremiz ama bilmiyorum ki. Numarası varsa arayıp sorabilirsin.

ALLAH razı olsun

Beta hcg katlandı, hiç belirti yoktu canım. 5 haftalıkken gittik, kese sezaryen dikişine yerleşmişti. Orada büyüse dikişlerimi , idrar torbasını patlatabilirdi.

çok geçmiş olsun ya. karın ağrısı falan yapmadı yani öyle mi.
Allah korusun ya. 8. hafta da gitsen çok büyümüş olmayacaktı ama sonuçta. Yine rahatsız etmezdi. İmkan var tabi türkiyede gidilebilir. İsteyen gitsin yine. ama gidince gebelik psikolojisine giriliyor hemen 8-10. Haftaya kadar ortada bir şey yok sonuçta. Kalp atışı yoksa bebek bile yok. Pandemi dönemi de olduğu için minimal gitmekte fayda var diye düşündüm ben.
Kuzenim ingiltere de yaşıyor gebelik boyunca doğru düzgün doktor görmüyorlarmış toplamda 4 kere ultrason ilki 12. Haftada diyordu. Ebeler bakıyormuş sorun olmadıkça. O da sıkıntı tabi abartı endişeleniyoruz evhamlanıyoruz doktora ulaşamıyoruz.
bu yüzden bazen biz çok abartıyoruz gibi geliyor bu ultrason işini.

Sağlık sistemi kötü olduğu için seyrek gidiliyor canım o ülkelerde. Doktor 6 haftalık sezaryen skar gebeliğinde rahmi almak zorunda kaldık dedi. Kanamayı durduramamışlar.
Yani Türkiye’de uygulanan sistem çok doğru. 5.hafta kese, 6. hafta kalp atışı için gitmek lazım.
Embriyo kanala yerleşebilir, dikişe yerleşebilir, bir de mol gebelik diye bir şey var. Allah korusun akciğere metastaz yapıyor. Tedbirli olmakta fayda var. Ultrasound nasılsa zararsız bir ses dalgası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…