2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar ben balık yiyemiyorum hala bu yüzden omega3 kullanıyorum
İnş çok yakında yiyebilirim

Kızlar salı günü haftaya tetanoz aşısı için çapırdılar sağlık ocağından siz yaptırdınızmı ?

Inşallah sabah tartıldım 68 le başladım 74 geldim 6 kilo almışım doktor kesin laf söyler ayda 1 kilo alsam ancak olacak ama nasıl sınırlicam kilo almayı devamlı açım😭😭😭
Protein ağırlıklı beslen canım. Sabah yumurta, peynir. Öğlen etli sebze yemeği, yoğurt, akşam baklagil yanına salata. Aralarda ayranla meyve tüketirsen hiç acıkmazsın

Mide bulantin yoksa daha rahat oluyor ben sabah 10 gibi iş yerimde pastaneden simit poğaça felan alıyorum veya tost yumurta çok zor yiyorum sonra öğleden sonra yemek türü şeyler yiyorum veya çikolata ile gecistiriyorum vitamin değeri olmayan şeylerle besleniyorum resmen😔 akşamda yemek yiyorum sonra başka bişey yiyemiyorum aşırı şişkinlik oluyor 🤢🤢🤢
Canım hep kilo yapacak ve bebeğe faydası olmayan şeyler yiyorsun. 3 ana öğün, 3 ara öğün şeklinde beslenmelisin. Aç durmak da mide bulantısı yapıyor.

Sabah yumurta yiyemiyorsan dört parmak büyüklüğünde peynir, 5 zeytin, yeşillik, 2 dilim tahıllı ekmek ye.

Arada bir meyve ve süt olsun.

Öğlen dışarıdan güvendiğin temiz bir yerden yemek söyle. Et, salata ya da etli sebze yemeği şeklinde.

Arada kuruyemiş ve kefir olsun

Akşam sebze salata baklagil yoğurt

Son ara en geç saat 21.00’de süt ve meyve

Ayrıntılı yazdım. İnşallah işine yarar. Yarım saat - bir saat de yürüyüş yapmaya çalış

Evet 8 şubat

20.haftada gel dediler ama bilmiyorum yaptırıp yaptırmama konusunda kararsizim
Neden kararsızsın canım? Rutin bir aşı tetanoz. Tedavisi olan bir şey olsa tabii yaptırmasan da olur ama henüz tetanoz tedavisi olmayan ölümcül bir hastalık biliyorsundur

Canım hep kilo yapacak ve bebeğe faydası olmayan şeyler yiyorsun. 3 ana öğün, 3 ara öğün şeklinde beslenmelisin. Aç durmak da mide bulantısı yapıyor.

Sabah yumurta yiyemiyorsan dört parmak büyüklüğünde peynir, 5 zeytin, yeşillik, 2 dilim tahıllı ekmek ye.

Arada bir meyve ve süt olsun.

Öğlen dışarıdan güvendiğin temiz bir yerden yemek söyle. Et, salata ya da etli sebze yemeği şeklinde.

Arada kuruyemiş ve kefir olsun

Akşam sebze salata baklagil yoğurt

Son ara en geç saat 21.00’de süt ve meyve

Ayrıntılı yazdım. İnşallah işine yarar. Yarım saat - bir saat de yürüyüş yapmaya çalış
Yarar canım çok saol bi liste yapayim kendime önceden karar vermeyince ne yiyeceğini bilemiyor insan

Beni çağıran olmadı bi sorayım bende yaptırmak gereklimi ilk hamilelikte yaptirmistim bi sefer yetiyor mu acaba
Ben ilk gebelikte 2 doz oldum. Bi de doğumdan sonra tek doz daha oldum. Yani toplamda 3 doz. Doktorum 1 doz daha bile vurulabilirsin dedi. Yani size 1 doz yetmez. Normalde de 2 doz vuruluyor zaten. İlkinde 2.ye niye çağirmadilar ki?

Ben ilk gebelikte 2 doz oldum. Bi de doğumdan sonra tek doz daha oldum. Yani toplamda 3 doz. Doktorum 1 doz daha bile vurulabilirsin dedi. Yani size 1 doz yetmez. Normalde de 2 doz vuruluyor zaten. İlkinde 2.ye niye çağirmadilar ki?
Ben de gebelikte iki kez oldum. Doğumdan 3 ay sonra ve bir yıl sonra oldum. Yani toplam dört kez. Böyle olunca 10 yıl koruma oluyormuş. O yüzden bir daha vurulmayacağım

Kızlar 15 haftalık bu göbek normal mi ya. Tamam önceli doğumdan göbek kalmıştı ama 30lu haftaları düşünemiyorum şu an

Eklentiler

• 4D9882E8-739E-4485-A745-AB90968A374B.jpeg
    4D9882E8-739E-4485-A745-AB90968A374B.jpeg
    176,1 KB · Görüntüleme: 101
Ben de gebelikte iki kez oldum. Doğumdan 3 ay sonra ve bir yıl sonra oldum. Yani toplam dört kez. Böyle olunca 10 yıl koruma oluyormuş. O yüzden bir daha vurulmayacağım
3. doz un korumasi da 5 yıl sanirim. Olmasam bilr sıkıntı yok aslında. Olmayabilirim.

İlk gebelikte olmuştum 5 yasında çocuğum. Hemşire bir doz vuralım dedi yine de

Son düzenleme:
X