2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Merhaba,
Magnezyum içmeni öneririm ben çok faydasını gördüm, görüştüğüm iki doktar da önerdi.
Doktor sadece progestan verince ben sonradan araştırıp öğrendim magnezyumun faydalı olduğunu. Bi sonraki kontrolde soracağım kullanayım mı diye belki haftam henüz 13 olduğu için vermemiştir emin olayım, teşekkür ederim

Bebeğin hareketlerini deneyimlemiş ya da ikinci üçüncü hamileliği olan anne adaylarına birkaç sorum olacak.
Bebeğin hareketlerini ne sıklıkla hissediyorsunuz, günün hangi saatlerinde daha çok hissediyorsunuz, karındaki gaz baloncuklarından 🙈 veya genişleyen damar atmalarından nasıl ayırıyorsunuz, cok darladım biliyorum son olarak en rahat hangi pozisyonda hissediyorsunuz? 😅

Bebeğin hareketlerini deneyimlemiş ya da ikinci üçüncü hamileliği olan anne adaylarına birkaç sorum olacak.
Bebeğin hareketlerini ne sıklıkla hissediyorsunuz, günün hangi saatlerinde daha çok hissediyorsunuz, karındaki gaz baloncuklarından 🙈 veya genişleyen damar atmalarından nasıl ayırıyorsunuz, cok darladım biliyorum son olarak en rahat hangi pozisyonda hissediyorsunuz? 😅
Benim ikinci hamilelik ilkinde 22 haftada hissetmiştim . bunda da hıssedıyorm bişeyler ama emin olamıyorum ışık olan ve ses olan ortamda göbeğimi açıyorm sanki geriniyo yada dönüyo gibi karnım geriliuo 😊 gün içinde üç dördü geçmıyo ama 😊

Sıklığını takip etmedim ama benim en çok arkama yaslanip ayaklarımı uzattigimda belli oluyor bazen damar atması gibi bazense yer değiştirme gibi oluyor..özellikle yemek yerken ve sonrası.belli oluyor

Ben hiç yapay vitamin kullanmıyorum canım. Dengeli ve sağlıklı besleniyorum, bu durumda hiçbirine gerek kalmıyor. Sadece doktor Demir al derse başlarım. İlk gebeliğimde de bilinçli beslenerek 7 kilo almıştım. Senin de bulantın yoksa, her şeyi yiyorsan boşuna yapay vitamin alma
Ay ne güzel 7 kilo ben şimdiden 6 kilo almışım aşırı mide bulantim var hala geçmedi mide bulantısı yapmayacak şeyler yiyorum yumurta hiç yiyemiyorum çok sıkıntılı diğer 2ci hamilelikte 12 kilo almıştım bu sefer daha sıkıntılı geçiyor 🙄🙄

Inşallah sabah tartıldım 68 le başladım 74 geldim 6 kilo almışım doktor kesin laf söyler ayda 1 kilo alsam ancak olacak ama nasıl sınırlicam kilo almayı devamlı açım😭😭😭
Gebeligin boyunca mide bulantisi yasadin mi ben mide bulantisi yasadigimdan dolayi 68 ile basladim.65 oldum suan bakalim alabilecekmiyim

Benim gündüzleri pek iştahım olmaz, akşam yemeyi severdim. Tabii hamile olunca tüm öğünleri düzgün yiyorum. Yani gün boyu göbeğimi dolduruyormuş gibi hissediyorum kendimi
Mide bulantin yoksa daha rahat oluyor ben sabah 10 gibi iş yerimde pastaneden simit poğaça felan alıyorum veya tost yumurta çok zor yiyorum sonra öğleden sonra yemek türü şeyler yiyorum veya çikolata ile gecistiriyorum vitamin değeri olmayan şeylerle besleniyorum resmen😔 akşamda yemek yiyorum sonra başka bişey yiyemiyorum aşırı şişkinlik oluyor 🤢🤢🤢

Gebeligin boyunca mide bulantisi yasadin mi ben mide bulantisi yasadigimdan dolayi 68 ile basladim.65 oldum suan bakalim alabilecekmiyim
Bende çok yaşıyorum mide bulantısı hapı içiyorum sabah icmezsem kusarak geçiyor gün mide bulantısı yapmayan şeyler yiyorum vitamin değeri düşük kilo yapan patates kızartmasına çok düştüm oNdan 74 olmuşum ama kararlıyım diyet uygulucam kilo yapan seylerden uzak durucam insallah🤲

Bende çok yaşıyorum mide bulantısı hapı içiyorum sabah icmezsem kusarak geçiyor gün mide bulantısı yapmayan şeyler yiyorum vitamin değeri düşük kilo yapan patates kızartmasına çok düştüm oNdan 74 olmuşum ama kararlıyım diyet uygulucam kilo yapan seylerden uzak durucam insallah🤲
Dikkat et kizarma yem e bende kullaniyorum hap gece icmezsem sabah bos mide ile mutlaka çıkarıyorum bugun içmemişim bakalim aksami nasil edecegm

5
Inşallah sabah tartıldım 68 le başladım 74 geldim 6 kilo almışım doktor kesin laf söyler ayda 1 kilo alsam ancak olacak ama nasıl sınırlicam kilo almayı devamlı açım😭😭😭
75 ile başladım 81 im çok yemiyorum yani yağlı çikolatalı vs ama tüm besin ihtiyaclarımı karşılıyorum .. bende ptlayacak gibiyim 100 ile doğum yaparım büyük ihtimal 😂😂

Bende öyle sabah iki yumurta yicem öğlen salata çorba birazda karbonhidrat çok değil , akşamda balık veya et yanına bol sebze gün içerisinde de yoğurt meyve

X