2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
İlkinde bebeyaglari vb bolca sürmeme rağmen catlamistim bunda saldım kas kirpik çoğalsın diye badem yağı sürüyorlar ya acaba tüylenme yapar mı badem yağı bilemedim canım
Bende tuylenme yapmamisti cnm

Benim ikinci hamileliğim. Kendine göğüs pedi, hasta bezi de alabilirsin şimdiden.

Rabbim bebegine saglık sıhat versin canım inşallah o ince zar kendi kendine geçer gider ben 4 aydır diyetteyim kız sen daha dün başlamışsın benimde boy kısa kilo fazla en fazla 10 kilo almam lazımmış 6 aydan sonra kilo almaya başla dedi dr sükür hiç kilo almadım 4 aydır ama dikkat et tansiyon da çok tehlikeli şekerde öyle fazla kilo alımı şekerde yapıyor

Sevgili anneler merhaba 16+3haftalık hamileyim bugun doktor kasılma olduğunu söyledi sık sık olmasını ostemeyoz dedı ben aynı zamanda kan sulandırıcı igne de kullanıyorum iğne yerinin acıdığını düşünmüştüm meger kasılmaymıs bu haftalarca bu sorunu yasayan oldu mu acaba, korkacak bir durum var mı

Selam kizlarrrr bugün doktora gittim☺☺☺bebisim tam haftasi ve gününde. 10+5 ve 4 cm tam. Hersey yolunda cok sükpr. Oynuyorduda kücük mercimegim. doktor 4 hafta sonrs gel dedi kontrole. Bide 2 kagit verdler bana. Ense kalinligini ölcmek icin. Birde bi kan testi varmis. Cinsiyetide ögreniliyor kac hafta.olurss olsun bide diger hastaliklari. Bayaaaa pahsli bu tabi. Ben istemedim hicnirini. Parasindsn degil hani. Gerek duymadim. Sonucta allah korusun farkli bisey olsa geri kalam 6 ayim burnumdan gelir. Önceden sanki ense kalinligi su bumu vardi. Bilmiyorum dogrumu karsr verdim sizce.

Allah razı olsun kızlar sağlıkla alırız inşallah bı avazda

Ebruzerm canım hindistancevizi yağı da tercih ediliyor ve bol su içmek . Sürerken kalça basenlerine de sür emi

succulentaski tatlım listeye bı bakayım dedim çok uzunmuş
Mesela banyo küveti için köpüklü file kolay oluyor . İçinde minik baloncuk mu desem biseyler var bebiş rahat uzanıyor. Su sıcaklığı için banyo termometresi almıştım kurbağalı falan suya atıyorsun sıcaklığı rengiyle belli ediyor kolaylık . Oda için de nem sıcaklık gösteren termometre iyi olur. Aaa bana göre önemli olan bı detay söyleyeyim kundak . Ben önce aman rahat uyusun ne öyle eskiden kalma dedim sarmadim ama ilk aylar bebisler sıçrıyor elleri yüzüne falan çarpıyor uyanıyor. Hazır fermuarlı kundaklar var onlardan alicam. Haziranda altına bı body giydirip koyarsın misss . Markayı hatırlayınca etiketleyeyim seni.
Pişik kremi için sudo krem kullandım. Bebiş alerjikse bez önemli Prima kullandım. Reflü yatağı var hafif eğimli kusmayı engelliyor sevi bebeden almıştım sanırım kiraz çekirdeği vardı bı kesede . Onu ısıtıp ayaklarına koyuyordum . Şampuan felan mustela set almıştım . Aklıma şimdilik bunlar geldi.

evet liste allah allah yani çok incik cincik detay var ama çoğu da alınacak şeyler liste halinde görnce göz korkmuş.
Şampuanlar kremler için instagramda mühendisin oğlu diye bir hesap var orada yerli üretim daha uygun fiyatlı içeriği temiz seçenekler de var. Onlara baktım ama sonra dedim macera arama. Mustelanın da içeriği temiz onun listesine göre. Herkes memnun kalmış. Şimdi yerli üretim temiz içerik diye saçma sapan bir şey almiyim
Bez sleepy deneyeceğim ilk bakalım giderse onunla devam ederim.
Peki haziran bebesine ne giydirilir diye sorayım madem tecrübe yakalamışım
Body kundak tavsiyesi için teşekkürler çok mantıklı gece ne giydirilir de ayrı bi muammaydı. Terler mi üşür mü bilmiyorum. Ay eve böyle yeni ev hayvanı alınıyormuş da forumlarda kedi bakımı araştırıyorum gibi öyle bir cahillik. Gerçekten terleyip üşüdüğünü anlayabilecek miyim, çok merak ediyorum

Yaaa

Kesinlikle haklisin canim. Ben de kizim olmasini oyle cok istedimki, 2020 subatta 3 aylik benegimi kaybettim. Genetikte kiz oldugunu ogrendik. Sonra herseyin hayirlisi desim ve tüp bebekle hamipeyim simdi. Ikizdi, birinin kalbi 10. Haftada durdu. O da benimle. O yuzden rabbim saglik sihhat versin yavrularimiza insallah.

Başın sağolsun canım. Her kayıp bir anne için yıkıcı evlat kaybetmek hiç kolay değil ama ben büyük kayıplara daha çok üzülüyorum. 3 aylık bebek baya büyük her şeyi tamamlanmış seni cennette bekliyordur yavrun. Ben de aşılama ile hamile kaldım üçüz tutmuştu fakat tek bebekle ilerledik onun da kız olmasını çok istedim nasip oldu ama şimdi korkuyla yaşıyorum resmen. Sağlıklı olsun da yavrularımız kızda kendini sevdiriyor erkek de. Geçen yıl doğal yolla ikizlere hamileydim ikisini de kaybettim seni anlıyorum zor çok zor. Peki diğer kesen kayboldu mu? Kaç haftalık hamilesin şu anda daha önce sorduysam kusura bakma kafam yerinde değil hiç.

Amin canim allah razi olsun. Ikimizin de sefaatcisi olsunlar insallah kaybettigimiz yavrularimiz.
Diger kesem kaybolmadi, plesantalari ayri oldugu icin bir zarari olmaz dedi doktorum insallah.
Ne kusuru lutfen, rica ederim.
Su anda 16. Haftama girdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…