2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Ne demek canım.ben çok araştırdım yıllardır bu hastalığa sahip olduğum ve üzerine hamilelik geçirdiğim için.benim ilk doğumumdan sonra çıkmıştı benim de hasimato.o günden bu yana ilaç kullanıyorum üzerine çok şükür ikinci çocuğum da sağlıkla doğdu çok şükür.hem bazılarının geçici olabiliyormuş dozu oturtana kadar 21günde bir yaptırabilirsin tahlil.ben de aynı ilacı kullanıyorum.bir de doğum sonrası sürecine dikkat et özellikle o zamanlarda atak yapabiliyor benim öyle çıkmıştı.çok stresli günlerdi patlak verdi bir şekilde🙁

Zaten ilk yenidoğan alıyoruz çok kısa bir süre sonra 1numaraya geçiliyor fazla almamak lazım o yönden de sanırım 1di demi yenidoğandan sonra ben bazı şeyleri unutmuş hissediyorum kendimi ya😊

evet 1 numara küçük paket alıyoruz o halde ☺️

Ben de detaylıdan sonra alışverişe başlamayı düşünüyorum. Burda o kadar çok cinsiyet sonradan değişen oldu ki detaylı da cinsiyet için yüzde yüz bi cevap almadan alışveriş yapmıcam gerçekten😅

bundan sonra indirimleri falan birbirimize burdan haber edelim, ve marka tavsiyesi olanlar özellikle tecrübeli anneler bizimle tecrübelerini paylaşırsa çok güzel olur. 🤩😇💕
Mesela sleepy bez güzelmiş bunu öğrendim önceki sayfadan bunu not ettim 😉

Emin misin bulgur un yasak olduguna. Şeker hastalari için bulgur tavsiye edilir hep.. Sebep neymiş?
Evet canım. Ben unutup kendisine kayısı tavsiye etmiştim. Ne meyvesi bulgur bile yasak demişti. Doğurunca rahatladı kadın.

Bulgur proteine ilave karbonhidrat olarak tavsiye ediyorlar ama sadece üç yemek kaşığı.

Ben de detaylıdan sonra alışverişe başlamayı düşünüyorum. Burda o kadar çok cinsiyet sonradan değişen oldu ki detaylı da cinsiyet için yüzde yüz bi cevap almadan alışveriş yapmıcam gerçekten😅

bundan sonra indirimleri falan birbirimize burdan haber edelim, ve marka tavsiyesi olanlar özellikle tecrübeli anneler bizimle tecrübelerini paylaşırsa çok güzel olur. 🤩😇💕
O kadar çeşitli ürün var ki hepsini alıp kalabalık etmeyin tavsiyem,zaten artık oturduğumuz yerden alışveriş yapabiliyoruz iki üç güne geliyor.evde kendinize de iyi gelecek lohusalık döneminde sizi mutlu edecek tarzda da alışverişler yapın en önemlisi kendini mutlu hissetmek oluyor o süreçte çünki.kıyafetler de fazla fazla yüklenmeyin zaten kırkı çıkmadan büyüyorlar.ama çıtçıtlısı alt üst takımı falan da az olmasın sıkışabiliyor bazen insan😉aklımıza geldikçe yine çok konuşuruz

Canım sleepy bez çok kalın. Elinde tutunca bile fark edersin. Bir de çiş dolunca kocaman oluyor 😄 Yeni doğan döneminde bebeği rahatsız ermez belki ama hareketlenmeye başlayınca rahatsız olur kocaman bezden.
En pahalısı ve en iyisi Prima. Pişik de yapmıyor. Ben sürekli bebeğin poposuna krem sürmedim. Kimyasal kullanmayı sevmiyorum. Her bezlemede krem sürüp kapatıyor eskiler. Ben hiç sürmedim. Altı hiç ıslak gezmedi kızım. Hemen değiştirdim, pişik sorunumuz olmadı çok şükür

Evet canım. Ben unutup kendisine kayısı tavsiye etmiştim. Ne meyvesi bulgur bile yasak demişti. Doğurunca rahatladı kadın.

Bulgur proteine ilave karbonhidrat olarak tavsiye ediyorlar ama sadece üç yemek kaşığı.
Allah Allah bunu da yeni duydum. Sizden çok değişik şeyler duyuyorum:))))

Canım sleepy bez çok kalın. Elinde tutunca bile fark edersin. Bir de çiş dolunca kocaman oluyor 😄 Yeni doğan döneminde bebeği rahatsız ermez belki ama hareketlenmeye başlayınca rahatsız olur kocaman bezden.
En pahalısı ve en iyisi Prima. Pişik de yapmıyor. Ben sürekli bebeğin poposuna krem sürmedim. Kimyasal kullanmayı sevmiyorum. Her bezlemede krem sürüp kapatıyor eskiler. Ben hiç sürmedim. Altı hiç ıslak gezmedi kızım. Hemen değiştirdim, pişik sorunumuz olmadı çok şükür
Prima bizde pişik yapti. En pahalisi en iyisi olmuyor her zaman malesef. Deneyip almak lazim.

Evet bende yenidoğan doneminde sleppy kullandım cok memnun kaldım ama yurumeye başlayınca sleppy külot bez kullandım oda kalin olduğu için bi kere cis yapsın direk bez torbalaniyordu bu yüzden Molfix e geçtim büyüdükçe Molfix külot bez sekli falan da bozulmuyo disardayken cis yaptığında cok memnun kaldim ama araştırmalara gore bi kac test vs yapılmış oglumda cok araştırmıştim yenidoğan bebekler icin en guzel bez sleppy mis bundada yenidoğan döneminde sleppy kullanirim büyüdüğünde Molfix yine kullanırım. Kuzenim prima kullanmıştı hic memnun kalmamıştı sleppye gecti sonra

Evet bende yenidoğan doneminde sleppy kullandım cok memnun kaldım ama yurumeye başlayınca sleppy külot bez kullandım oda kalin olduğu için bi kere cis yapsın direk bez torbalaniyordu bu yüzden Molfix e geçtim büyüdükçe Molfix külot bez sekli falan da bozulmuyo disardayken cis yaptığında cok memnun kaldim ama araştırmalara gore bi kac test vs yapılmış oglumda cok araştırmıştim yenidoğan bebekler icin en guzel bez sleppy mis bundada yenidoğan döneminde sleppy kullanirim büyüdüğünde Molfix yine
Evet sleepy’de çok az kimyasal varmış. Zaten her dakika altı değişiyor. Yeni doğan döneminde bu sefer ben de onu deneyeyim.
Ben hep Prima Primium Çare kullandım. Bir araba parası gitti beze 😂😂

Evet sleepy’de çok az kimyasal varmış. Zaten her dakika altı değişiyor. Yeni doğan döneminde bu sefer ben de onu deneyeyim.
Valla soz konusu bebek olunca değil araba parasi ev parasi gitse insanin gözüne gelmiyor yeterki onlar sağlıklı olsun bizim icimiz rahat olsun ❤️ ben sleppy primadan pahalida olsa yeni dogan doneminde onu kullanırım şahsen çünkü gercekten emiciligi iyi sonucta surekli değiştirsekte altlarini gece illaki bi islaklik kalıyor uyurken her sabah bizimki bezi dolu uyanirdi gece bir kere degistirmeme ragmen dolu uyanirdi bu yüzden ister istemez gozden kaçıyordu geceleri ama hic pisik olmadi kesinlikle tavsiye ederim💙

Yani yeni dogan bebeklerde cok sk degistiriliyor hangisi iyi gelirse onu kullanirsiniz..

No panik hanımlar 😅
Kendi doktoruma milyon tane fotoğraf attım hepsine de erkekle alakası yok kız dedi🥰
Bir doktor arkadaşıma daha attım, o da %100 kız dedi❤️
Ek olarak İkra Meyra da kız dedi🥰
O doktor 100 yaşında falandı ve iki dakika bakıp geçiştirdi bizi bide çok kabaydı erkek işte diyip savdı başından,ama o kadar korktum ki o moruğu elime geçtiği an öldüreceğim🤣

Selam😕
Bugün uçağa binmeden önce doktora gittim çünkü 1 aydır görmüyordum ve orada doktor bulana kadar risk almak istemedim ve doktorun bana dediği şeyi söylüyorum ama büyük haberi vermeden önce
E Elayagiz tahmini doğum tarihini 4 Haziran olarak değiştirebilir misin kuzum🥰
Ve büyük haber.. gitmediğim zaman diliminde bebeğimin pipisi çıkmış..
En son 13.haftada gitmiştim ve doktor 13.haftada kız demenin saçma olduğunu söyledi..
Yani resmen yüzüme yüzüme erkek dedi bildiğiniz erkek dedi yani ahahha😂
Bu hiç komik değil ama..yani bence çok saçma 🤣
Bence şaka yaptı yani ciddi değil değil mi😅 artık gidebilirim sanırım, hoşçakal Türkiye bana son şakanı yaptığın için teşekkürler👍
Canım benim yolun açık olsun inşAllah . bebeğin için de Allah sağlık versin hayırlı evlat olmasını nasip etsin aslanlar gibi 2 erkek evladın olacak ne güzel o açıdan düşün😉😘

X