2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok sevindim canım 🥰 inşallah hepimiz huzurla devam ederiz yolumuza. İlk garanti cinsiyeti duyduk bakalım 💗
Çok teşekkür ederim. Hepimiz için bu 9 ay hayırlısıyla geçer inşallah.
Tebrik ederim, ne güzel ya rahatlamissinizdir 😊 Cinsiyeti de ogrenmissiniz ne guzel. Bende gen testi yaptirdim ama en az 20 gün surer dediler sonuclarin cikmasi hatta 1 ayi bile bulabilirmis
10 iş günü demişlerdi. Haftasonlarını ve gecikmeyi sayarsak 16 günde geldi benimki.

Hastaneden geri aradılar doğru anlamışım 755 TL yi. Sanırım ikili test bu kadar pahalı değil perinatoloji olayı bu kadar pahalı yapıyor. Çünkü onun tek başına muayenesi 600lü bir şey dedi. Kendi doktorum yapmış olsaydı daha uygun olacaktı anladığım kadarıyla

Ya kizlar bir sey sormak istiyorum. Benim ilk dogumum sezaryen oldu 2016da. Sezaryen sirasinda bir ara bir anda bir baski oldu tam hatirlayamiyorum doktor ya da hemsire sanki gosus kafesime bastirdilar guclu bir sekilde. Hayal meyal hatirliyorum ama korkmustum. Ne oldugunu sordum net bir cevap alamadim, belki de ben tam kendimde degildim.. boyle bir sey yasayan var mi hic? Su an ki doktoruma da soracagim tabi ki bu durumu ama sizlere de sormak istedim
Endise edecek bir durum oldugunu sanmiyorum canim. Bunu sezaryen olan hemen hemen tum arkadaslarimdan duyuyorum. Bir arkadasim bebeğinin pozisyonu ters oldugu icin sezaryen olmak zorunda kalmisti baski uygulamislar bebegi cikartirken. Baya da zaman gecmis SSVD dusunmez misin😊

Hayırlı olsun ilk kızımız 🤩😂
Burda cinsiyet tahmini sormuş muydunuz, çoğunluk ne demişti merak ediyorum 😅
Sormadım burada. Sürekli kahverengi akıntılarım, yüksek tiroidim, progestan iğnelerinin yarattığı duygu dalgalanmalarına odaklanmaktan (ve burda da hep onunla ilgili soru-cevapları okumaktan) cinsiyet sormak hiç aklıma gelmedi :KK70:

Endise edecek bir durum oldugunu sanmiyorum canim. Bunu sezaryen olan hemen hemen tum arkadaslarimdan duyuyorum. Bir arkadasim bebeğinin pozisyonu ters oldugu icin sezaryen olmak zorunda kalmisti baski uygulamislar bebegi cikartirken. Baya da zaman gecmis SSVD dusunmez misin😊
Bebek dogmustu bu olay oldugunda, bebegi cikarirken ki baskilari falan hatirliyorum ama bu daha farkliydi. Sonlara dogru olmustu.
Aynen SSVD dusunuyorum, bakalim doktorum ne diyecek. Yasadigim ilde SSVD destekleyen dotkorlar var kendi doktorum olumsuz dese bile en azindan bir gorusmeye giderim sanirim.
ilk dogumda catim musaitti cunku normal doguma.

Bebek dogmustu bu olay oldugunda, bebegi cikarirken ki baskilari falan hatirliyorum ama bu daha farkliydi. Sonlara dogru olmustu.
Aynen SSVD dusunuyorum, bakalim doktorum ne diyecek. Yasadigim ilde SSVD destekleyen dotkorlar var kendi doktorum olumsuz dese bile en azindan bir gorusmeye giderim sanirim.
ilk dogumda catim musaitti cunku normal doguma.
Himm ben normal dogum yapmistim iki oglumda da. O yuzden bilmiyorum. Ama normal dogumda da bebek dogmadan hemen önce baski yapiyorlar kolay dogmasi icin. Evet gorusursun en azindan icin rahat eder🙏 oyle veya boyle saglikla gelsinler ins😊

İkili testi devlette yaptırmak için direkt kadın doğumdan randevu almak yeterli mi?
Merhaba ben Ağustos annesiyim nasip olursa , ama burayı da takip ediyorum. Ben hiç özele gitmedim en başından beri şehir hastanesine gidiyorum çokta memnunum . İkili test için kadın doğuma randevu aldım . Beni orda ayrıntılı ultrasona yolladı yaklaşıl 10 dakika sürdü ense kalınlığına bakması uzaman doktordu. O sonucu aldım tekrar doktoruma götürdüm ikili test için de kan verdim . Hepsi ücretsizdi. Devlet hastanesinde nasıl oluyor bilmiyorum

Merhaba ben Ağustos annesiyim nasip olursa , ama burayı da takip ediyorum. Ben hiç özele gitmedim en başından beri şehir hastanesine gidiyorum çokta memnunum . İkili test için kadın doğuma randevu aldım . Beni orda ayrıntılı ultrasona yolladı yaklaşıl 10 dakika sürdü ense kalınlığına bakması uzaman doktordu. O sonucu aldım tekrar doktoruma götürdüm ikili test için de kan verdim . Hepsi ücretsizdi. Devlet hastanesinde nasıl oluyor bilmiyorum
Benim bulunduğum yerde de şehir hastanesi yapılıyor ağustosta bitecek inşallah, imkanlarını merak ediyorum. Devlet Hastanesi'ne göre daha mı iyi oluyor sizce. İlgi imkan cihazlar yoğunluk vs

Yaa ben önceden karar vermiştim aslında. Anestezi uzmanı çok önemliymiş bu konuda bizim anestezi uzmanı da işinin ehli bi doktor. Hatta eşime aynı kişiyse yaptırcam kendimi tecrübesiz birine emanet edemem dedim ama şansıma devam ediyormuş aynı yerde. O yüzden istedim. Bi de ben önce devlette doğum yapmak istedim ama o kısım faciaydı. Aynı hastanede doğuma hazırlık kurslarına gitmiştim ebeleri çok sevmiştim doğuma yakın devlete karar vermiştim. Ama bi doğuma gittim o ebeler yok yerine zebani dikmişler😄bağırıyor çağırıyor anneme ayrı bana ayrı hakaret ediyor. 2 cmle girdiğim hastanede 1 cm e düştü açılmam. Hemen özeldeki doktorumu aradım bu arada stresten sancım tavan koridorları inletiyorum. 1 cmdeyim dakikada bir sancı giriyor çocuğun suyu 5-6 saat önce gelmeye başlamış rahim kurumuş. Doktorum hemen gel dedi gelir gelmez hemen ağrısını alın dedi o arada ne oldu ne bitti anlamadım pamuk gibi oldum 😂ondan öncesi cehennem sonrası cennet bana diyorum hep😄yani diyeceğim şu o sancıyı yaşayınca iğneyi geçtim sezaryene bile tamam diyorsun umrunda olmuyor
Ayy okurken bi hoş oldu içim😬😅 neyse ki sonunda hayırla almışsın kucağına .. tecrübe çok başka gerçekten böyle sizin gibi anlatılanları okumak çook iyi oluyor teşekkür ederim 🤗 inşaAllah sağlıkla kavuşuruz bebişlerimizee 🤲🏻💕

X