2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkdaslar bır hastane çalısan olarak sizi bilgilendirelim iyi bır doktor perinatolojıye gitmeden ense kalınlıgım ve ölçüsüne bakar ıkılı test için istem yapar. 20 haftalık oldugunuzda perınayolog yada ayrıntılı usg istenir. Yanı doktor baska yere ıkılı test için gönderiyor kafa karıstırıcı. Hepsi aynı egıtımden gecıyor. Belkide hastane politikası olarak baska yere göndermeye zorunlu olabilirler. Cunku hastaneye daha cok para kazandırma mantıgı

Bu ense ölçümünü devlette her doktor yapmıyor mu? İlla perinatolog mu bakmalı? Ya da hastanedeki belli kadın doğumcular mı bakıyor acaba. Çok enteresan hadi özelde olsunda devlette hepsi aynı eğitimi almıyor mu anlamadım
Benim Dr um perinatolog değil. Kadın doğumu sadece. Bakıyor tüm kadın doğumcular ama detaylı ultrasonlar ve taramalar için perinatologa gitmek gerekir.

Benim de çarşamba kontrolüm vardı bende de amniyotik bant görüldü ensesini ölçemedi küçük diye salı tekrar çağırdı.Amniyotik bant çok korkuyltuyor beni
Ben dayanamayıp bu sabah fetal dna yaptırdım. Moralimizi yüksek tutalım inanın zamanla düzelebilen durumlar oluyor. İnş bir şey çıkmaz bizim bu durumlardan. Her şey sağlıkla olsun 🌹

Benimki de aslında boydan dolayı mecburi bile olabilir yani ama doktorlarin isi belli olmaz normal deneyelim deme ihtimallerini bile göze alamıyorum 😊
Eğer doktorun normal doğurabilirsin derse epidurali öneririm. Ne ağrı ne sancı televizyon izleyerek ailemle sohbet ederek arkadaşlarımla mesajlaşarak doğum yaptım. Hatta ebe doğum zamanı gelince geldi açıklığı ölçmek için arkadaşımla konuşuyorduk bi dk döncem sana dedm kapattım telefonu doğuma gittik geldik aradım doğurdum ben dedim😂herkese öneriyorum. Epiduralsiz normal doğum istemiyorum kesinlikle. Doktorum da aksini istemedikçe epidural taraftarı

Merhaba benim de tsh 4.4 çıkmıştı doktor yüksek demişti. Kendisi ilaç yazmadı dahiliyeye yönlendirdi. Ben de tanıdığım dahiliyecinin verdiği ilaca başladım bir ay kullandım bugün test yaptırdım tekrar umarım düşmüştür. Gebelikte max 2.5 olması gerekiyor diye biliyorum
Umarım düşmüştür 🙏

Eğer doktorun normal doğurabilirsin derse epidurali öneririm. Ne ağrı ne sancı televizyon izleyerek ailemle sohbet ederek arkadaşlarımla mesajlaşarak doğum yaptım. Hatta ebe doğum zamanı gelince geldi açıklığı ölçmek için arkadaşımla konuşuyorduk bi dk döncem sana dedm kapattım telefonu doğuma gittik geldik aradım doğurdum ben dedim😂herkese öneriyorum. Epiduralsiz normal doğum istemiyorum kesinlikle. Doktorum da aksini istemedikçe epidural taraftarı
Ya beni o iğne fikri bacaklarımın uyuşma fikri o kadar korkutuyor ki 😬

Ya beni o iğne fikri bacaklarımın uyuşma fikri o kadar korkutuyor ki 😬
Yaa ben önceden karar vermiştim aslında. Anestezi uzmanı çok önemliymiş bu konuda bizim anestezi uzmanı da işinin ehli bi doktor. Hatta eşime aynı kişiyse yaptırcam kendimi tecrübesiz birine emanet edemem dedim ama şansıma devam ediyormuş aynı yerde. O yüzden istedim. Bi de ben önce devlette doğum yapmak istedim ama o kısım faciaydı. Aynı hastanede doğuma hazırlık kurslarına gitmiştim ebeleri çok sevmiştim doğuma yakın devlete karar vermiştim. Ama bi doğuma gittim o ebeler yok yerine zebani dikmişler😄bağırıyor çağırıyor anneme ayrı bana ayrı hakaret ediyor. 2 cmle girdiğim hastanede 1 cm e düştü açılmam. Hemen özeldeki doktorumu aradım bu arada stresten sancım tavan koridorları inletiyorum. 1 cmdeyim dakikada bir sancı giriyor çocuğun suyu 5-6 saat önce gelmeye başlamış rahim kurumuş. Doktorum hemen gel dedi gelir gelmez hemen ağrısını alın dedi o arada ne oldu ne bitti anlamadım pamuk gibi oldum 😂ondan öncesi cehennem sonrası cennet bana diyorum hep😄yani diyeceğim şu o sancıyı yaşayınca iğneyi geçtim sezaryene bile tamam diyorsun umrunda olmuyor

Bu ense ölçümünü devlette her doktor yapmıyor mu? İlla perinatolog mu bakmalı? Ya da hastanedeki belli kadın doğumcular mı bakıyor acaba. Çok enteresan hadi özelde olsunda devlette hepsi aynı eğitimi almıyor mu anlamadım
Benim anladigim doktordan doktora cok degisiyor. Bazisi perinataloga gonderiyor bazisi kendi bakiyor gibi duyuyorum hep 😬 kendi doktorum ne yapacak meraktayim, yonlendirecek misiniz diye sormaya cekindim 😅

Sezeryan isteyen tek benim sanırım 😂 ben normal doğumdan cok korkuyorum kızlar ya ablam gecen sene devlette doğum yaptı ve dogal olarak önce normal doguma zorlandi, açılması vs iyiydi uzun sure sancı çekti ama bebek kanala inmeyince en son yine sezeryan yaptilar, annem falan o kadar yiprandi korktu ki o zaman, simdi bana hic normali deneme diyolar 😊 ben de zaten korkuyordum boyum da çok kısa iyice normal doğumdan uzaklastim, nasipse özelde direkt planlı bi sezeryan düşünüyorum 🤷
Ben bir tv programında izlemiştim,boyu 150 den kısa hanımlar sezeryan doğurmalı demişti. Anneyi zorlayan bir durum sanırım.

Kızlar Selam, 11 Haftalık hamileyim. Şuan Medicalpark Florya Günay Babayeva'ya gidiyorum ama aşırı soğuk. Benim de ilk gebeliğim birşey sorarken çekiniyorum resmen.İstanbul Avrupa yakası için öneriniz varsa yada hangi doktorlar gidiyorsunuz yazar mısınız ?
Dr. İsmet Gökçen. Kağıthane Merkez'de muayenehanesi var, (Şişli'ye yakın) çok güleryüzlü neşeli anlayışlı bilgili ilgili bir doktor 100 tane soruma sabırla cevap verdi, ben çok memnunum. Login • Instagram şu İnstagram postundan hastalarının yorumlarına bakabilirsiniz.

Ayy ne güzel anlattın 😂 masallah ne kolay olmus yaa ama epidurali hangi asamada yapiyolar? Ne kadar sancı çektin öncesinde

X