2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet canım,burada da konuşuldu aslında o kan testi nipt kan testi diye geçiyor.genetik tarama testi.fetal DNA testi vs de var.bakıp doktorla konuşulup bakılabilir.ben amniosentez için gerek görürler mi sanmıyorum,olursa yaptırır muyım.onu da bilmiyorum
Evet Nipt diye geçiyor onu ben de mutlaka yaptıracağım 1 haftada çıkıyormuş sonucu.Perinatolojiye bir gidelim bakalım ondan sonra da testlere sıra gelecek.

Evet canım,burada da konuşuldu aslında o kan testi nipt kan testi diye geçiyor.genetik tarama testi.fetal DNA testi vs de var.bakıp doktorla konuşulup bakılabilir.ben amniosentez için gerek görürler mi sanmıyorum,olursa yaptırır muyım.onu da bilmiyorum
Evet Nipt diye geçiyor onu ben de mutlaka yaptıracağım 1 haftada çıkıyormuş sonucu.Perinatolojiye bir gidelim bakalım ondan sonra da testlere sıra gelecek.

Anladım cnm teşekkürler benimde düşüklerim çok olduğu için çok korkuyorum doktora gitmeye henüz gitmedim. Oğlum doğmadan önce 6 tane düştüğüm oldu erken zamanda 5 6 haftada sonra tüp bebekle oğlum oldu. Oğlumda sonra kalp atışlarını duyduğum Bi düşüğüm oldu. Şimdi ise Bı sıkıntım yok ama korkuyorum doktora gitmeye
Cok uzuldum umarim bu bebegi saglicakla kucaginiza alirsiniz
Benim oglumdan once 9 dusuk 1 dış gebeligim var oglumdan sonra da 8 dusugum bu bebek tutundu derken bu seferde kanamalarim basladi nasip artik

Mide bulantıniz varmı kizlar ?? Bende acayip 5 seneye geliyor oğlumu dogurali onda vardı ama sadece sabahlari oluyordu şimdi ise günün her dakikası midem bulaniyor birde yediğim hiç birşeyde tat yok acayip oldum yemekde istemiyorum zorluyorm kendimi
Simdiye kadar 6 kilo verdim ne yesem icsem kusuyorum gerci yedigim tek s3y cubuk kraker doktorum prilam basladi 2 tane aliyodum bana misin demedi simdi zofran kullaniyorum cok sukur hicbir sey yiyemesem de 2 gundur kusmuyorum en azindan

Merhabalar arkadaşlar benim cuma gece hafif bı kanamam oldu acile gittim bebekte ve kesede bı sıkıntı yok dediler cumartesi de doktora gittim yine bi sıkıntı dediler bu gün kontrole gittim bebeğin kalbi durmuş dediler😭 hayırlısı arkadaşlar ben aranızda ayrılacağım hepiniz sağlıklı bir şekilde bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşallah
Ben ne diyecegimi bilmiyorum cok gecmis olsun rabbim saglikli evlatlar nasip etsin
Benim de baya cok kanamam oldu pazar gunu doktor dinlen dedi
Dun kontrole gittim bir sorun gozukmuyordu ama belli olmuyor demek ki rabbim sabir versin

Kızlar bulantım yok diye erkenden sevinmişim galiba. Bugün 9+1im. Dün gece ateşim var gibiydi ama üşüyordum aynı zamanda birazda mide bulantım vardı. Mide bulantısı çok rahatsız etmiyordu. Bu sabah yine aynı şekil uyandım ama mide bulantısı çok fena. Sabah su içmiştim. Az önce ayıptır söylemesi içtiğim o suyu çıkardım. Sizce bu üşümelerde mide bulantısı normal mı? Yoksa ben üşütmüş olabilir miyim? Ayrıca 9. Haftada mide bulantısı başlar mı?

Kızlar bulantım yok diye erkenden sevinmişim galiba. Bugün 9+1im. Dün gece ateşim var gibiydi ama üşüyordum aynı zamanda birazda mide bulantım vardı. Mide bulantısı çok rahatsız etmiyordu. Bu sabah yine aynı şekil uyandım ama mide bulantısı çok fena. Sabah su içmiştim. Az önce ayıptır söylemesi içtiğim o suyu çıkardım. Sizce bu üşümelerde mide bulantısı normal mı? Yoksa ben üşütmüş olabilir miyim? Ayrıca 9. Haftada mide bulantısı başlar mı?
Acaba midenizi mi üşüttünüz o da olabilir belki başlayadabilir bilemedim ben 8 e girdim bugün hiç olmadı çok nadir ama bir haftaya olur diyenler de var çevremde

Arkadaşlar bu lekelenme ler ne zamana kadar sürecek Allah aşkına. Progestan kullanmama rağmen geçmiyor azaltıyor sonra yine aynı. Böyle olan var mı. 2 gün hiç kalkamadım yerimden. Hep aklımda düşük mü olacak korkusuyla yaşıyorum. Çok mutsuzum gerçekten. Bir şey olmuş mudur acaba. Yarın kontrole gideceğim

Kızlar aranızda robot süpürge kullanan var mı? Ben almayı düşünüyorum ama kullanan kişilerin de yorumlarına ihtiyacım var. Şu an tek yaşadığım için temizlik sorun oluyor, düşük tehlikem var zaten iyice endişeliyim. Evde de bir kedim var onun tüyü vs çok sık temizlik yaparım genelde ama şimdi belim ağrıyor çabuk yoruluyorum. Zaten çalışıyorum akşam da yemek, çamaşır vs bir de temizlik yapsam iyice yorulacağım. O yüzden şu an çok kurtarıcı olur diye düşündüm. Bebek doğduktan sonra zaten çok iş görür diye düşünüyorum. Yerde toz kıl bırakmıyormus. Kullanan varsa önerilere açığım, marka model vs.

Arkadaşlar bu lekelenme ler ne zamana kadar sürecek Allah aşkına. Progestan kullanmama rağmen geçmiyor azaltıyor sonra yine aynı. Böyle olan var mı. 2 gün hiç kalkamadım yerimden. Hep aklımda düşük mü olacak korkusuyla yaşıyorum. Çok mutsuzum gerçekten. Bir şey olmuş mudur acaba. Yarın kontrole gideceğim
ben de kullandım progestan 5-6 günde geçti ama nerdeye doğuma kadar kullanan varmış ilacı. Bazılarının baya sürüyormuş lekelenme ama 12.haftadan sonra artık geçmesi gerekir diyorlar

X