2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhabalar arkadaşlar benim cuma gece hafif bı kanamam oldu acile gittim bebekte ve kesede bı sıkıntı yok dediler cumartesi de doktora gittim yine bi sıkıntı dediler bu gün kontrole gittim bebeğin kalbi durmuş dediler😭 hayırlısı arkadaşlar ben aranızda ayrılacağım hepiniz sağlıklı bir şekilde bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşallah
Çok geçmiş olsun.umarım tez vakitte toparlarsınız.🤲

Merhabalar arkadaşlar benim cuma gece hafif bı kanamam oldu acile gittim bebekte ve kesede bı sıkıntı yok dediler cumartesi de doktora gittim yine bi sıkıntı dediler bu gün kontrole gittim bebeğin kalbi durmuş dediler😭 hayırlısı arkadaşlar ben aranızda ayrılacağım hepiniz sağlıklı bir şekilde bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşallah
Çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm😞 Sağlıklı hamilelik nasib etsin rabbim tez zamanda inşallah.

Merhaba bende 8+2 deyim..cuma günü gidip gerekli kan testlerini yaptıracağım.doktoru görebilirsem o gün bir gideceğim..şu 10. Haftadaki özel kan testini yaptırmayı düşünüyorum.perinatoloğa neden yönlendirme yaptı ki o haftada?yaşdan dolayı mı?tüp bebek mi?ben 35 yaşındayım,risk faktörü görebiliyor bu yaştan sonrasını doktorlar.
20-24 hafta arası detaylı ultrason olur ya genelde.organ gelişimine bakılır vs..
Benim mide bulantısı ile başım dertte.2 hafta önce başladı,kusma yok ama alttan alta hep bulanıyor..birkaç gündür sadece tost yiyebiliyorum,o yüzden eşim bu akşam gelirken prilam alacak bakalım nasıl olacak😐
Merhaba , evet benim tüp bebek yaş 43. O yüzden 11-13 hafta arasında perinatolojiyi mutlaka önerdi. Sonrasında da ikili üçlü testler yapılacak. 10.haftadaki özel kan testi dediğiniz nedir? Amniosentez gerekli mi değil mi diye olasılık veren testten mi bahsediyorsunuz?

Kızlar ya tuvalette ıkınmak bebeğe zarar veriyor diye okudum olabilir mi? Doktoru böyle bişey diyen var mı? iki gündür çok fazla ıkındım tuvalette. Bilmiyordum. Sizce bebeğe zarar vermiş midir 2.aydayız. Çok korktum bilgisi olan lütfen yardımcı olsun çok rica ediyorum
Tüp bebek tedavisi gördüm zamanlarda evet kabız olmamaya çalış ve ıkınma diyorlardı şuan normal yolla hamile kaldım doktorum bir şey demedi ama ben yine de dikkat ediyorum sen endişelenme Allah korusun kötü bir şey olsa belli olurdu ama yine de bundan sonra dikkat et bence

Hayırlısı canım.İnşallah en kisa zamanda hayirlisiyla yeni bebişin olur.Bu surecte bir rahatsizlik belirti varmiydi

Merhaba , evet benim tüp bebek yaş 43. O yüzden 11-13 hafta arasında perinatolojiyi mutlaka önerdi. Sonrasında da ikili üçlü testler yapılacak. 10.haftadaki özel kan testi dediğiniz nedir? Amniosentez gerekli mi değil mi diye olasılık veren testten mi bahsediyorsunuz?
Evet canım,burada da konuşuldu aslında o kan testi nipt kan testi diye geçiyor.genetik tarama testi.fetal DNA testi vs de var.bakıp doktorla konuşulup bakılabilir.ben amniosentez için gerek görürler mi sanmıyorum,olursa yaptırır muyım.onu da bilmiyorum

Evet canım,burada da konuşuldu aslında o kan testi nipt kan testi diye geçiyor.genetik tarama testi.fetal DNA testi vs de var.bakıp doktorla konuşulup bakılabilir.ben amniosentez için gerek görürler mi sanmıyorum,olursa yaptırır muyım.onu da bilmiyorum
Canım bu kan testlerini daha öncede sormuştum arada kaynadı. Bir tedavisi var mı Allah korusun tespit edilirse ya da aileyi hazırlamak için mi bakılıyor?

Canım çok üzüldüm çok zor bir durum ki 9.haftadaydın..ağrın vs var mıydı?? rabbim inşallah hayırlı bir vakitte sağlıklı bir evlat nasip etsin😔.. Demesi kolay yaşaması zor olsa da; gönlünü ferah tut kendine dikkat et. 🌺

Kızlar selam 🙋‍♀️ biliyosunuz düşük yapıyodum. Bugün gittim doktora kürtaja gerek kalmamış kendiliğinden düşmüş dua edenlerden Allah razı olsun🙏 Umarım hepiniz iyisinizdir ve sağlıkla büyütüyosunuzdur bebişlerinizi.
Canım benim sevindim kürtaja gerek kalmadigina.Rabbim en kısa zamanda sağlıklı gebelik nasip etsin inşallah.🤲🤲

Eklentiler

• IMG_20210202_213614.jpg
    IMG_20210202_213614.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 18
Canım bu kan testlerini daha öncede sormuştum arada kaynadı. Bir tedavisi var mı Allah korusun tespit edilirse ya da aileyi hazırlamak için mi bakılıyor?
Bazı durumlarda tedavisi olabiliyor,anne karnındayken gerekli ilaçlara başlanabiliyor bazen bebeğin durumuna göre sezeryan olarak alınıp direkt ameliyata alınabiliyor.önden ona hazırlıklı olunmuş oluyor..bazı durumda yapacak birşey olmuyor.o noktada aileden karar vermesi isteniyor.annenin hayati tehlikesi varsa genelde kararı doktorlar veriyor tabi.ama anomali de örneğin down sendromu var çocukta,burda karar ailenin..
Yıllar önce üçüz gebelik yaşarken perinatolog takip ediyordu.benden genetik test istedi vs..bende ilk defa hamileyim ve çok heyecanlıyım.biraz artistlenerek dedim ki gerek yok hocam,ne şekilde olursalar kabulüm dedim.
Koca adam bir bakış attı ve dedi ki;sen hiç engelli bir çocuğa baktın mı?nasıl bir acı olduğunu biliyor musun?ben çok gördüm ama dedi..ilk çocukta senin gibi Konuşanlar 2.çocukta elleri titreyerek sonuç göstermeye geliyorlar demişti..
O yüzden hiç büyük konuşmamak lazım.
Durum ne ise önden bilmek psikolojik açıdan da hazırlıyor bence

X