2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canımm hızlı haraket ettğin için olmuştur o, daha sakin haraket etmek lazım. Birşey olmaz allahın izniylee

Ay masallah Bizde 5 subat gbi düşünüyoruz gitmeyi kese ve kalp için sence 26 sat tarihi olan biri için uygun zaman nedir (fazla yada az cıkabilcegini baz almadan )
Benim sat 21 Aralık. Cuma günü yani 29 ocakta gittim sadece kese göründü. Kalp atışı vs yok 10 gün sonra gel dedi

Bu bulantının iştahsızlığın cinsiyetle alakası olabilir mi? Kızımda da aynı böyle olmuştu ilk aylar aynı mide kazınması aynı koku hassasiyeti bu hissi hatırlıyorum.acaba kız mı
Kız çocuklarda daha çok olduğuna dair bir yazı okudum dün. Ama kesin bir kanıt değil tabi ki

Ben yasiyorum. Deli gibi midem agriyor cikarsam diyorum olmuyor. Sade soda iciyorum bazen sicsk suda iyi geliyor
Bu saatte kimse olmaz diyordum
Bir de dondurmayı keşfettim ben. Midem çok bulansa bile yiyebiliyorum ve çok iyi geliyor. Evde süt muz fln karıştırıp attık buzluğa sürekli marketten alıp yemeyeyim diye, o da iş gördü

Mide agrisina mi iyi geldi. Denerim eger fayda verirse. Bulantim kusmam olmadi henuz

Bu bulantının iştahsızlığın cinsiyetle alakası olabilir mi? Kızımda da aynı böyle olmuştu ilk aylar aynı mide kazınması aynı koku hassasiyeti bu hissi hatırlıyorum.acaba kız mı
Benimde kizimda inanilmaz istahsiz ve bulanti kusma ne ararsan var. Her şeyden tiksinti koku hassasiyeti. Esimin parfümlerini sakliyordum sikar falan diye ama oglumda hic olmadi bir iki kusmustum oda disardan gelen mangal kokusuna. Bundada suan yok. Eger cinsiyetle alakasi varsa benimki erkek yine

Slm kızlar günaydın
Cuma kontrole gittiğimde 8haftalık dedi ama kaç artı kaç olarak söylemedi, kızımda hep söylerlerdi her gittiğimde. Doktordan hoşlanmadım. Ve özel hastanede iki hafta önce 7 nci haftaya girdiğim, şimdi 9 a tekabül ettiğinden bahsettim. Bakalım tutacak mı diye, kontrole geldim tarzı... 8 dedi. Zaten 1 hafta gibi oynar, tahmin etmiştim kızlar. Belki de hafta diil gün ama işte bu sefer son adet tarihi tutmuyor, üstüne görme olduğundan. Listeye yazılacak şekilde veremiyorum tarih maalesef. Belki 3 hafta sonra devam edeceğim doktora gittiğimde son adet tarihi belirleriz

Bu arada birşey kafama takıldı. 38+5 de doğum yapmıştım, adet tarihim belliydi. Ama bana birkaç kere emin olup olmadığım sorulmuştu. 24-25 günde bir oluyorum. Acaba 28 günde bire göre mi hesaplandı, o zaman 37 haftalık mı doğum yapmış oluyorum. Sancımı beklemeden suni verdiler. Üzüldüm şimdi ondan mı biraz zayıftı kızım. nerden aklıma geliyor bunlar şimdi, hormonlardan mı? Biraz daha anne karnında beslenebilir miydi demek .

Günaydın herkese
Buraya hamileliğimi öğrenince yazmıştım ama listeye eklenmek için kalp atışını beklemeye karar vermiştim. Çok şükür dün 6+0’da kalp atışını duyduk hepimizin hamileliği sağlıkla ilerlesin inşallah Listeye beni de ekler misin? Efenin_Annesi
Muhtemel doğum: 25.09.2021
Kilo:60
İlk bebek

Günaydın kızlar kanaması olanlar için yazıyorum daha önce de yazmıştım konuyla ilgili. 4. Haftanın sonunda başladı kahverengi kanamam ve bi ara o kadar arttı ki artık bitti sandım. Özeldeki doktoru beğenmediğimden üniversite hastenesinde uzmana göründüm. Bu arada 6+2 de kalp atışı duyduk. Üç günde bir proluton iğne her gün toplam 400 mglık progestan kullanıyorum. Çok şükür üç gündür bi anda kesilerek yok oldu kanamam hiç bitmez sanıyordum her gün moralim aşırı bozuluyordu. İçinizi ferah tutun 8. Haftada bitti benim.

Ultrason kağıdı vermediler mi üzerinde yazar tam günü

Evet 28 günde bire göre hesaplanır ama farketmez yani ne olursa olsun erken doğurtmuşlar bende 41e kadar bekliycez kendi başlamazsa biz başlatcaz dediler. Sizin her halükarda erken olmuş sezaryende böyle erken yapıyorlar aslında sabırsızlıkları neymiş anlamadım. Zayıf doğmasının nedeni de olabilir evet son haftalar çok hızlı kilo alıyor bebekler. Gününü beklememişler. Ama öyle olunca da doğduktan sonra hızlı kilo alıyor yetişiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…