2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Plesental shift diye bir olay oluyormuş 6-8 hafta arasında bundan da olabilir eski kan da olabilir veya düşük riski de olabilir diyorlar mümkün olduğu kadar dinlen ve çok da araştırma canım çünkü yıpratıyor kendi kendini insan
Dusuk riski olmasindan cok korkuyorum. İnsallah degildit. Sagol cnm evet arastirdikca daha cok stres oluyorum. Biraktim arastirmayi

Canim ben de çok mutlu oldum🥰 benim oglum da 12 aylik oldu. Dogum gununu kutladigimiz gun hamile olduğumu ogrendim.
İnşallah hepimiz sıkıntısız atlatiriz bu donemi.
Ben suan folik asit baslamadim. Ama hergun hurma yiyorum diger gebeliklerimdeki gibi. Follidoce kullanmistim daha once.Devletin verdiginin mg.i cok yuksek. Birkac gunde bir aliyordum. Aslinda oglumdan kalma var hala. Kutu bitmemisti. Ondan baslarim yine😅 folik asit bebeleri kavrami beni cok korkutuyor ondan boyleyim de siz bana bakmayin. Degerleriniz dusukse alin tabi.🤭
Canım emzirirken ayrı folikasit veriyolar diye biliyorum ama bende bekliyorum bakalım perşembe yi doktor neder
Folikasit bebeleri ne demek kız 😁😁

Benim başladı bulantılarım bu sabah çok kötü öğürme var ama kusma yok kızımda daha kötüydüm bir lokma bişey yesem hemen çıkartıyordum

Kizlar selam. Bugun lekelenmem oldu. Cok korktum. Doktorumu aradim. Yoruldun mu bugun dedi hayir dedim, cinsellik oldu mu dedi hayir dedim. Progestan al 100 mg sabah ogle aksam al pazartesi kontrole gel dedi. Basina boyle bir sey gelen var mi? Neden lekelenme olmus olabilir? Progestan ise yariyor mu kullananlar yazabilir mi lutfen 😔
Progestan rahim duvarını kalınlaştırıyor düşüğü önlüyor.

Kızlar benim cildim berbat oldu minik kirmizi sivilceler doldu yuzumde sinirim bozlumaya basladi artik gecer diye bekliyorum gecmiyorda cildim mukemmel puruzsuz degildi onceden ama boylede asla degildi bulantilardan zaten zombi gibi geziyorum evde offf napabilirim ki 🥺

Canım emzirirken ayrı folikasit veriyolar diye biliyorum ama bende bekliyorum bakalım perşembe yi doktor neder
Folikasit bebeleri ne demek kız 😁😁
Hani derler ya, nerde çok bilmiş, hiperaktif, yerinde durmayan soz dinlemeyen bir de cabuk konusan, yürüyen vs vs cocuklar icin fazla mi folik asit kullandin diye espri yapilir annelerine.😄 En azından ben cevremde sık duyuyorum😅 aslında folik asit seviyesine bakilmali ve eksikse alinmali bence. Her takviye edici gidada olmasi gerektigi gibi. Sonucta fazlasi da cok zararli. Gunluk en fazla 0.4 mg almaliyiz. Folik asitten zengin bir cok gida var. Dengeli beslenemiyorsak ozellikle mide bulantisi kusma yasayanlar tabii ihmal etmemeli. 🤗

Hani derler ya, nerde çok bilmiş, hiperaktif, yerinde durmayan soz dinlemeyen bir de cabuk konusan, yürüyen vs vs cocuklar icin fazla mi folik asit kullandin diye espri yapilir annelerine.😄 En azından ben cevremde sık duyuyorum😅 aslında folik asit seviyesine bakilmali ve eksikse alinmali bence. Her takviye edici gidada olmasi gerektigi gibi. Sonucta fazlasi da cok zararli. Gunluk en fazla 0.4 mg almaliyiz. Folik asitten zengin bir cok gida var. Dengeli beslenemiyorsak ozellikle mide bulantisi kusma yasayanlar tabii ihmal etmemeli. 🤗
Anladım canım teşekkür ederim 🥰 9 haftalık görünüyo burda bebeğin daha önce hiç gitmedinmi doktora canım baya gecmiş haftan 🥰

Kızlar benim cildim berbat oldu minik kirmizi sivilceler doldu yuzumde sinirim bozlumaya basladi artik gecer diye bekliyorum gecmiyorda cildim mukemmel puruzsuz degildi onceden ama boylede asla degildi bulantilardan zaten zombi gibi geziyorum evde offf napabilirim ki 🥺
Kız bebek annenin güzelliğini alır derler canım 🥰

X