2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Günaydın kızlar, birşey sormak istiyorum. Geçtiğimiz 1 hafta boyunca yoğun mide bulantı vardı her an hissediyordum, kuru ekmek zeytinden başka birşey yiyemiyordum, dün akşamdan beri mide bulantımda azalma var. Çok bulanıyor, daha rahatım. şimdi de neden bulanmıyor diye kafama taktım. Acaba bebeğe birşey mi oldu diye düşünüyorum. Böyle birşey yaşayan var mı aranızda?

Günaydın kızlar, birşey sormak istiyorum. Geçtiğimiz 1 hafta boyunca yoğun mide bulantı vardı her an hissediyordum, kuru ekmek zeytinden başka birşey yiyemiyordum, dün akşamdan beri mide bulantımda azalma var. Çok bulanıyor, daha rahatım. şimdi de neden bulanmıyor diye kafama taktım. Acaba bebeğe birşey mi oldu diye düşünüyorum. Böyle birşey yaşayan var mı aranızda?
Merhaba dr kağan kocatepe nin 5. Veya 6. Gebelik haftası konulu videolarini izler misin orda anlatmış gebelik belirtilerinin bir anda kaybolması kötüye yorulacak bisey değil diye. Vifeodan emin degilim ama biraz dolaş YouTube veya instagram sayfasında

Günaydın kızlar, çoğu kişi lekelenme ile ilgili sormuş kendi durumumu anlatayim. Ben beklenen adet tarihimden 2 3 gün sonra kahve lekelenmem başladı. Cok azdi. Geçen cuma biraz artti ve kanama da oldu. Salı günü dokzora gittim (5+5)bebeği gördüm cok sükűr ama kalp atışı yoktu. Bu arada lekelenmeler devam ediyordu derken dün yine kanamam oldu. Ne olur ne olmaz diye acile gittim (6+1) olarak bebek var ama kalp atışı halen yok. Ve lekelenmelere drvam. Doktor erken hamilelik döneminde bir şey demek zor dedi haftaya randevum var 6+5de. Doktor en gec 8.haftaya kadar duyulur dedi. Insallah haftaya duyarim.

Bir de kan grubu negativ olanlarda iğne yapılması gerekiyormuş, nedenini sormadim. Benim positiv olduğu icin bir sey demedi ilaç fln da vermedi. Sadece dinlen dedi.

Haftayi bekliyorum, insallah normaldir hersey. Tüm hamileliği boyunca kanaması olanlar var. Bunlari bilerek ferahlatiyorum kendimi. Bukadar 🤗
İnşallah normaldir haftaya sevinirsiniz inşallah ben de bugün yine doktora gittim içerde kanama alanı yok çok şükür her şey yolunda görünüyor dedi doktor ben hibor 7500 lük iğne ve corasprin kullandığım için lekelenme yapabiliyor dikkat edeceksin yatacaksin sürekli dedi.Haftada 1 pruloton depot ve günde 2 kere progestan kullanıyorum.

buraya kağan kocatepe nin bir videosunu bırakıyorum insallah açılır. Bulantılarım belirtilerim bir anda kesildi kötü bisey mi diye düşünen arkadaşlar için

buraya kağan kocatepe nin bir videosunu bırakıyorum insallah açılır. Bulantılarım belirtilerim bir anda kesildi kötü bisey mi diye düşünen arkadaşlar için
Çok teşekkürler, aslında birçok videosunu izledim ama bu konuyu hatırlayamadım. Hemen bakıyorum.

Günaydın kizlar😊 dunden beri biriken yaklaşık yirmi beş sayfayi okumaya calistim. Kalp atisini duyan anneleri tebrik ediyorum. Tek tek etiketleyemedim. Darisi bizim basimiza ins😊 benim ilk muayenem p.tesi sabah 9.50 de. Çıkınca buraya yazarim.
Benim gibi emziren arkadaş var mıydı. Ben sürekli aç hissediyorum😪 mide bulantım yok ama canim herseyi de istemiyor. Dolabi aciyorum ne yesem diye. En sonunda kaşarlı ekmek yerken buluyorum kendimi. Baska bisey bastirmiyor açlığımi. Henuz kilo almadim ama bu gidisim iyi degil. Emzirirken zaten insan cabuk acikiyor ama bu dehset bir durum. Doktora da soracağım ins seker flan cikmasin da😪 emzirdiginiz icin takviye biseyler verdi mi doktor? Eger yazmazsa ben de talep edeyim.
N Neslhannn arkadaş da emziriyor birlikte değerlendirebilirsinz 😊

Canım ben emzirmiyorum falan ama aşırı açım, aç olunca midem bulanıyor gibi oluyor değişik anlatamıyorum, ne istiyor canım diye düşünüp duruyorum neye elim gitse canım almıyor çok saçma bir şey mesela bu sabah, beyaz ekmek hiç huyum değildir yemek yarısının içine biber beyaz peynir doldurup yedim. 1 saat geçmedi yine açım ve biber beyaz peynirli ekmekten tiksiniyorum😂 şimdi ne yicem diye düşünüyorum... 3 kilo aldım hiç kilo alabilen bir yapım yoktu genelde verir diyetisyenle almaya çalışırdım.. glukoz vs iyi çıktı.. Sanırım normal bir süreç.
Allah sonumuzu hayretsin desene😂 ben de oyleyim. Yemek yiyene kadar savastan cikmis gibi halsiz bitkinim, yemek yedikten sonra oh dunya varmis modundaym. Kisa bir sure sonra yine ayni donguye giriyorum😅

Yok canım kedim yok. Yeşilliği 3-4 suda yıkar sirkeli suda bırakırım, eti iyi pişiririm. Bi Urfa'lıyım çiğköfte yerdim. O da en son bir sene oldu. Pandemiden dolayı hepten bıraktık.
Allah Allah çok ilginç. İnşallah önemli bisey cikmicak canım ya sonraki testten sonra rahatlicaksin bence üzme kendini

Günaydın kizlar😊 dunden beri biriken yaklaşık yirmi beş sayfayi okumaya calistim. Kalp atisini duyan anneleri tebrik ediyorum. Tek tek etiketleyemedim. Darisi bizim basimiza ins😊 benim ilk muayenem p.tesi sabah 9.50 de. Çıkınca buraya yazarim.
Benim gibi emziren arkadaş var mıydı. Ben sürekli aç hissediyorum😪 mide bulantım yok ama canim herseyi de istemiyor. Dolabi aciyorum ne yesem diye. En sonunda kaşarlı ekmek yerken buluyorum kendimi. Baska bisey bastirmiyor açlığımi. Henuz kilo almadim ama bu gidisim iyi degil. Emzirirken zaten insan cabuk acikiyor ama bu dehset bir durum. Doktora da soracağım ins seker flan cikmasin da😪 emzirdiginiz icin takviye biseyler verdi mi doktor? Eger yazmazsa ben de talep edeyim.
Canım folikasit kullanıyomusun kullanıyorsan hangini kullanıyosun ya
Bende de mide bulantısı yok oğlumda hemen başlamıştı bunda tık yok halsizlik var sadece biraz bide arada adet sancısı bende emziriyorum 14 aylık oğlum bende perşembe gitcem doktora daha gidemedim henüz iyi oldu birbirimizi bulduğumuz 🥰 rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲
B Bilgi012 çok teşekkür ederim canım benim 🥰

Kızlar size bir soru soracağım ben dün 4.5 yaşındaki oğlumu kucağıma aldım yani farketmeden misafirlikteydim, 20 - 22 kg civarında acaba birşey olur mu ? Bilemedim de çünkü mide bulantım falan azaldı o yüzden sorayim dedim

Kızlar doktordan çıktım bebeği de kalp atışını da gördük. Toxoplazma sıkıntılı çıktı ama. Üniversite hastanesinde yapılan bi test varmış,onu yaptıracağız. O da sıkıntılı çıkarsa tedaviye başlayacağız dedi. Biraz moralim kaçtı o yüzden😔 Kötü birşey olmaz inşallah 🙏
İnşallahh olmazz içini ferah tut canımm tedavisi olan bir durumsa korkmaa😘

Canım folikasit kullanıyomusun kullanıyorsan hangini kullanıyosun ya
Bende de mide bulantısı yok oğlumda hemen başlamıştı bunda tık yok halsizlik var sadece biraz bide arada adet sancısı bende emziriyorum 14 aylık oğlum bende perşembe gitcem doktora daha gidemedim henüz iyi oldu birbirimizi bulduğumuz 🥰 rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲
B Bilgi012 çok teşekkür ederim canım benim 🥰
Canim ben de çok mutlu oldum🥰 benim oglum da 12 aylik oldu. Dogum gununu kutladigimiz gun hamile olduğumu ogrendim.
İnşallah hepimiz sıkıntısız atlatiriz bu donemi.
Ben suan folik asit baslamadim. Ama hergun hurma yiyorum diger gebeliklerimdeki gibi. Follidoce kullanmistim daha once.Devletin verdiginin mg.i cok yuksek. Birkac gunde bir aliyordum. Aslinda oglumdan kalma var hala. Kutu bitmemisti. Ondan baslarim yine😅 folik asit bebeleri kavrami beni cok korkutuyor ondan boyleyim de siz bana bakmayin. Degerleriniz dusukse alin tabi.🤭

Mide yanmasi bendede ara ara oluyor Rennie ve Gaviscon surup ile geziyorum
Bencede gobek cikmadi siskinlikle alakali ama ben zaten gobegi biraz olan biriydim simdi daha bi fazla :))
Ya benim de şekilli bir göbeğim var artık. Pantolonlarımın düğmeleri kapanmıyor 🙄 bir de memeler büyüdü ama onun dışında pek bir şey yok. Rahim genişlediği için (portakal büyüklüğünde yaklaşık) pantolonlar dar gelmeye başlıyormuş. Bebek büyük değil ama küçük bir göbek normal 😊

Kızlar doktordan çıktım bebeği de kalp atışını da gördük. Toxoplazma sıkıntılı çıktı ama. Üniversite hastanesinde yapılan bi test varmış,onu yaptıracağız. O da sıkıntılı çıkarsa tedaviye başlayacağız dedi. Biraz moralim kaçtı o yüzden😔 Kötü birşey olmaz inşallah 🙏
Hadi gozun aydin kalbi duymussunuz. Insallah sikintili cikmaz ciksada tedavisi varmis cok sukur

Kızlar size bir soru soracağım ben dün 4.5 yaşındaki oğlumu kucağıma aldım yani farketmeden misafirlikteydim, 20 - 22 kg civarında acaba birşey olur mu ? Bilemedim de çünkü mide bulantım falan azaldı o yüzden sorayim dedim
Bende oglumu hep kucakliyorum 15 kilo falan. Olsa agrin olur kanaman olur. Olumsuz dusunme

Bende oglumu hep kucakliyorum 15 kilo falan. Olsa agrin olur kanaman olur. Olumsuz dusunme
Ay inşallah ya :KK43: korktum mide bulantım azaldığı için sadece uykum çok var uyumak istiyorum. Seninle muhtemel doğum tarihlerimiz aynı doktora gittiğinde haftama tam uyumlu muydu bebek? Ben uygulamaya göre 6+5'te gittim 6+0 çıktı

X