2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben suan hicbiseyi dogru düşünemiyorum zaten algım yerlerde.. bilmiyorum eşim de rahat edemicemizi bile bile sırf ben daha iyi hissediyim diye gidelim diyor bakalim belki gideriz..
Canım bence de git. En azından 40 in çıkana kadar kal. Ilk günler gerçekten zor oluyor. Bebeğin biraz düzene girince, sen de dinlenmiş olursun. Daha iyi hissederek evinize dönersin.

Lohusa depresyonu ne yazık ki kendi iç gücümüzle, pozitif düşünceyle vs aşılacak bir şey değil. Yani kimse bu şekilde aşamıyorum diye kendini yetersiz hissetmesin, elbette çabalamak ve olumlu düşünmek lazım ama bu hormonal yönleri olan tanılı bir rahatsızlık. Mesela depresyondaki bir insana bak hava ne güzel hadi dışarı çık, kendini toparla, giyin süslen vs demenin ona hiçbir faydası olmaz, hatta daha kötü hissettirir çünkü o bunları yapabilse depresyonda olmazdı zaten, hastalık bunlar, sıradan bunalımlar değil. Bunları yapacak gücü olanlar elbette yapsın ama yapamayanlar sakın kendini eksik hissetmesin. Bu sizin hatanız değil. O yüzden öncelikle sakin olup bunun gebelik hormonlarının ani artış ve azalışının vücutta yarattığı bir etki olduğunu bilelim, bazısı uzun sürmekle beraber çoğunun ilk bir iki aydan sonra sönümlendiğini bilelim, çevremizden destek alalım, yetmediği noktada doktora gidelim. Ben neden mutsuzum, neden elimden bir şey gelmiyor, neden yaşama sevincimi toparlayamıyorum diye kendimize yüklenmeyelim. Zaten bu rahatsızlığın olayı bu. Bir süre sonra hepsi mazide kalacak, hepimize gereken biraz sabır ve özşefkat şu an.

Allah başımızdan eksik etmesin annelerimizi ben de benzer durumdayım. Yoruluyor diye de üzülüyorum ama o olmasa çok zorlanırdım. 40 ımız çıktıktan bir süre sonra gidecek, aslında tek kalmayı da öğrenmek istiyorum. Babamla kardeşim de çok yalnız kaldı. Eğer baş edemezsek 10/15 gün yanlarına gidelim dicem ben de eşime 🤷🏻‍♀️ Annem sonra 2 aylık olur epey toparlar diyor bakalım umarım öyle olur.
Amin... Çok yoruluyorlar gerçekten. Benim annem de biraz büyüyünce rahat edersin diyor. 2 aylık olunca bence de sana daha kolay olur.

Kızım o kadar çok ağlıyor ki. Bütün gün meme de. Kaka, çiş yaptı. Katıla katıla ağlıyor. Bir yeri ağrıyor sandım artık. Arabayla 20 dk kadar gezdik, biraz sakinleşti eve girince yine başladı. Mama verdim 60 ml o dolu mideye yine içti. Sakinleşti, simdi annem uyutmaya çalışıyor. Ne derdi var anlamıyorum. Çok çaresiz hissediyorum kendimi :KK43:
Gaz olabilir mi acaba 🙁

Ben sürekli ağlıyorum yaa.. 1 haftamız dolunca annem gitti, arada gelip gidiyor ablam da o da yemek yolluyor, o süreçte biz grip olduk bebege de geçti öksürüyor şimdi, Dr öksürük artarsa hastaneye yatirmamiz gerekebilir ilac veremediğimiz için falan dedi, eşim mutfak işini anlamaz lohusaya bakmayı bilmez, öğlen anca gözümüz açılıyor kahvaltı yapiyoruz daha aksama kadar bisey getirip yedirip icirmeyi bilmez, benim de aklıma gelmiyo, bebeği emzirip yatırabilirsem biraz sırtımı dinlendiriyorum sadece. Ben de bisuru kilo vermişim. Bebek de doğum kilosunu yakalayamamis sütüm çok olduğu halde. Bitik durumdayım kendimi cok yalniz cok gariban hissediyorum, ne kendimize ne bebeğe bakamiyoruz. Sürekli agliyorum, agladigim icin kendime kızıyorum bebeğin bi hastalığı olup onunla uğraşıyor olabilirdik diye.. çok kötüyüm gerçekten hiç böyle olacağımı düşünmezdim..
Kıyamam ben de çok ağladım ilk haftalar sütüm bu yüzden azaldı sanırım güçlü olmaya moralini bozmamaya çalış canım bu şekilde sütün azalırsa bir de ona üzülürsün geçici bir dönem olduğunu düşün

Din gece 8 saat uyumadı. Hiç sıkıntısı yok ağlamıyor. Süt de var yutkunma sesini duyuyorum içmekten kusuyor artık. Ya memede uyuyor ya kucakta bıraktığım an uyanıyor. Ya bu yenidoğan özelliği mi. Yoksa çocuğun huyu mu. Kızım 2.5 yaşıns kadar her saat başı uyandı. Yoksa bu da öyle mi diye karamsarlığa kapıldım. Ama 2 gecedir karnıma koyup sırt üstü yatıyorum uyyor ilk tesadüf deidm ama dün gece hep karnıma yatırdım uyudu. Bu ne demek şimdi

Canım aynı şeyi sormak için girdim bende.. Her bez açışımda kuş kakası kadar görüyorum ve Bizim bu geçmeyen pişiğin sebebini buna bağladılar sürekli ıslak kaldığı için. Yalnız mıyım bu bi sorun mu diye soracaktım bende arkadaşlara
Evet o pırtlar pişik/kızarıklık yapıyor, bizde de oluyor arada. Kullanmiyorsan altını pamukla silmeni tavsiye ederim. Popo kuruduktan sonrada pişik kremini yedirerek sürmek gerekiyor, sadece sürüp bırakınca çok etki etmiyor. Bı de fırsat oldukça altını havalandırmakta fayda var. Bunlar bizde işe yaradı şifa olsun inşallah

Din gece 8 saat uyumadı. Hiç sıkıntısı yok ağlamıyor. Süt de var yutkunma sesini duyuyorum içmekten kusuyor artık. Ya memede uyuyor ya kucakta bıraktığım an uyanıyor. Ya bu yenidoğan özelliği mi. Yoksa çocuğun huyu mu. Kızım 2.5 yaşıns kadar her saat başı uyandı. Yoksa bu da öyle mi diye karamsarlığa kapıldım. Ama 2 gecedir karnıma koyup sırt üstü yatıyorum uyyor ilk tesadüf deidm ama dün gece hep karnıma yatırdım uyudu. Bu ne demek şimdi
Dün gece bizde de çok zor geçti, kucakta uyuyor beşiğinde uyumuyor. Karnı çok şişti ama çıkaramadı gazını sabahı zor ettik 😔

Masallah sana.. ben dogum yapalı 16 gün oldu, geceleri uyanip emzirmek beni mahvediyor, suan da uyuya uyuya emzirdim, memeyi zor tutuyor epey nazlaniyor, hem öncesinde hem sonrasinda sağıyorum, öncesinde memeyi biraz yumusatiyor, sonrasi da kalanı şırıngayla vermem lazım çünkü kilo almamış. Üzüntüden sütüm azaliyo galiba artık cok bitik durumdayım. Uykusuzluk çok fena çarptı beni zaten en hassas noktamdı
Canım gece emzirme rutinin nasıl bilmiyorum ama ben altını değiştirir değiştirmez elimi yıkamaya gidince soğuk su ile yüzümü iyice yıkıyorum. Uyanıyorum iyice. Salonda bi müzik açıp kızımı öyle emziriyorum. Bazen 1,5 saati buluyor bu sürecimiz. Hatta geçen la casa de papel in son yayınlanan 5 bölümünü izledim 😂 emzirme olayına bir renk katarsan uyanmak zor gelmez. Bir nebze daha iyi hissedersin kendini.

Canım gece emzirme rutinin nasıl bilmiyorum ama ben altını değiştirir değiştirmez elimi yıkamaya gidince soğuk su ile yüzümü iyice yıkıyorum. Uyanıyorum iyice. Salonda bi müzik açıp kızımı öyle emziriyorum. Bazen 1,5 saati buluyor bu sürecimiz. Hatta geçen la casa de papel in son yayınlanan 5 bölümünü izledim 😂 emzirme olayına bir renk katarsan uyanmak zor gelmez. Bir nebze daha iyi hissedersin kendini.
Süpersin ya gerçekten aşırı olumlu bir insansın bravo

Bizde pişik yok çok şükür bende size sorayim dedim bakalim pazartesi kontrolumuz var doktora da soracagim birde ben ne zaman altinj acsam ya işiyo ya sıcıyo beni bekliyo sanki 🤭
Doktor bana belli bi aya kadar kasları kontrol edemediği için normal demişti ama bi de sen sor canım 🤗 tabii işenmedik yerim kalmadı bide bizimki temiz bezi takıncaya denk getiriyor sağolsun 😂

Evet o pırtlar pişik/kızarıklık yapıyor, bizde de oluyor arada. Kullanmiyorsan altını pamukla silmeni tavsiye ederim. Popo kuruduktan sonrada pişik kremini yedirerek sürmek gerekiyor, sadece sürüp bırakınca çok etki etmiyor. Bı de fırsat oldukça altını havalandırmakta fayda var. Bunlar bizde işe yaradı şifa olsun inşallah
Aslında hiç ıslak mendil kullanmadım canım ama o yedirme olayına dikkat edeyim sağolasın 🥰 bizimki geçip geri gelenlerden kakası asitliymiş dediklerine göre ah ne zormuş yaa..

Canım bence de git. En azından 40 in çıkana kadar kal. Ilk günler gerçekten zor oluyor. Bebeğin biraz düzene girince, sen de dinlenmiş olursun. Daha iyi hissederek evinize dönersin.
Simdi onlarda covid şüphesi var grip oldular gidemem negatif ciksalar bile bu sefer de grip bulasir 🙁 ablamlar gelicek yarin kalmaya ailece ama iki gün durup giderler bide çocuk var. Durumumu biliyorlar annem de ablam da bana üzülüyor ellerinden geleni yapiyolar ama ben bittim resmen..

X