2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yakın zamanda benimde kanala inmedi bekledim insin diye ama keske beklemedeyim gerek yok us sezeryan cok rahat ve konforlu us ertesi gun ayaga kalktım evet agrı var ama cok cok fazla değil dayanbılınır ki benimde canım tatlıdır. O an bebegın görüyorsun herseyı unutuyorsun. Sezeryan dan korkma
Yarın sabah sezaryen var 12 de o kadar moral oldu ki 🥰 çok teşekkür ederim🙏🏻

Hayırlı uğurlu olsu gözun aydın olsun doktor epidural yapalım demişti doktor burda dedi doktor gelene kadsr bende sekiz cm olmuştum verdiler bir doz ama ebe ağrıları azaltmaz dedi doktor çağırmıştı bende olsun dedim vazgeçecektim takılmaktan sende de değişmeyeceği için uğraşmamışlardır muhtemelen bende doğum uzar diye takılsın dedim birde iki kordon vardı boynunda kordon kısalınca ıkınmada sıkıntı oluyormuş bebek geri gidiyormuş kordon kısa olunca ıkınmalar uzar diyede takılsın dedim ama dogumhaneye gidince çıkmam bir oldu kordon uzunmuş 😂 yani çok faydası olmazdı ams doğmuş hayırlısı ile rabbim sonrasını kolaylaştırır inş kilosuda gayet iyi olmuş maaşşallah
Valla benimde evde başlayıp hastanede biten sancı sürecim 3 buçuk saat sürdü ama o sin anlar baya zorladı epidurali tatmak isterdim öncesinde 😅🤣 sen almışsın ne güzel belki faydası da olmuştur hem çok zorda geçmemiş maşallah. Öyle veya böyle sağlıkla aldık kucağımıza artık çok şükür, hepimiz sağlıkla büyütelim inşallah ❤

Kesinlikle en iyisi. Bende ilk iki gün 2saati bekliyordum ama sonradan saat başına döndüm çok şükür iyi şuan
Maşallah umarım hep iyi olur. Bizim sarılığımız başladı yarın bir hastaneye gidicez bakalım durum neymiş. Aslında 5. Gün kontrol ama sarılık beni çok korkutuyor için rahat etmedi

Eylül anneleri merhaba 🌹herkese sağlıklı günler diliyorum. 🌹Bebişlerinizi tebrik ederim, Allah güzel günlerini göstersin, sağlık sıhhat versin 💜🌼

Bende 28 Eylülde doğum yaptım, aranıza katıldım. Önceden okuyordum ara sıra 🤭sizler tecrübelisiniz. Normal doğum yapan annelere birşey sormak istiyorum.

Benim normal doğumda 5 dikişim var. Kesi değil yırtık. Hemşire mi ebe mi bilmiyorum, dikiş atarken pansuman yapmam gerekir mi diye sordum, hayır dedi. Kuru tutman yeterli dedi. O zaman saç kurutma makinesiylr uzaktan tutsam olur mu diye sordum evet iyi olur dedi. Benim dikişlerim çok ağrıyor, acıyor. Resmen oturamıyorum. Normal doğum yapıp pansuman yapan var mı? Öyle acıyor ki artık gidip kendim alıcam malzemeleri

Uyandiriyorum canım bende zorla. Sarılık için tehlikeli sürece girdik artık malum
Benimki bu gece biraz nazlı 5 dk emip uyuyor.5 dk sonra mızmızlanıyor. Günlerdir uyumuyorum bişey olacak diye korkumdan bugün tam alıştım tempoya yatırim bende uyuyim diyorum huysuzzz ☹️☹️

Eylül anneleri merhaba 🌹herkese sağlıklı günler diliyorum. 🌹Bebişlerinizi tebrik ederim, Allah güzel günlerini göstersin, sağlık sıhhat versin 💜🌼

Bende 28 Eylülde doğum yaptım, aranıza katıldım. Önceden okuyordum ara sıra 🤭sizler tecrübelisiniz. Normal doğum yapan annelere birşey sormak istiyorum.

Benim normal doğumda 5 dikişim var. Kesi değil yırtık. Hemşire mi ebe mi bilmiyorum, dikiş atarken pansuman yapmam gerekir mi diye sordum, hayır dedi. Kuru tutman yeterli dedi. O zaman saç kurutma makinesiylr uzaktan tutsam olur mu diye sordum evet iyi olur dedi. Benim dikişlerim çok ağrıyor, acıyor. Resmen oturamıyorum. Normal doğum yapıp pansuman yapan var mı? Öyle acıyor ki artık gidip kendim alıcam malzemeleri
1 gün daha sabret geçecek benimde öyle ama 1 dikiş attılar hissettiklerini hissediyorum ama bana kuru tut demedi aksine yıka sil dedi enfeksiyon riski için. Bugün çok daha rahattım.

Kizlar bebekler KAKA sini ne kadar surede yapiyor ozellikle ilk zamanlar dogum yapan arkadaslar
Onceleri gunde 5 6 kere kaka yapiyodum ama bugun sadece öglen bir kere yaptı bu normal mi
Bizim ilk günler çoktu ama artık kabıza döndü gibi ya 😑 dün yapmadı mesela bugünde gece üçten beri ayakta ağlayıp ıkınmaktan 🥺😑

Ben eve geldiğimden beri günde 2 kez pansuman yapıyorum. Hatta doktorum dört kez bile yapabilirsin dedi ama gel gör pansumana bile fırsat olmuyor bebekle ..
bebek şampuanı ile yıkayabilirsin bile dedi..
19 gün oldu ben doğum yapalı ve ilk bir hafta on gün sürekli soluma doğru oturdum dikişlerim sağda olduğu için baya zorlandım ama üzerine çok baskı yapmamaya çalış canım .. yoksa patlama riski oluyormuş

Bebegım 23 gunluk.. Kızlar lohusa depresyonun dan cıkmak kendi elimizde sifa bizde. Benım yanımda annem 7 gun kaldı. Sonrasında gücümü toparladım ve hayatımı duzene soktum sabah bebiş uyanıp Gine başlıyoruz onu emzırıp kendime cekı dizen veriyorum sacımı yapıyorum duzlesyıeıyorum yuzum3 renk veriyorum. Sonra bbeişimi alıp kalvahtı hazırlıyorum. Kalvahtı ı yapıyorum kahveyı kızımla hazırlıyoruz bazen kahve içemesede kızım aglamaktan musade vermıyor🥰sonra ev işlerini hızlıca hallediyorum toz vıleda supur faln gunluk duzene koydum aksamdan lavobaları 2 gunde bir temizlerim. Aksam oldugu de esim geldiğinde bebegı ona verırım aksa. Yemegu ı hazırlarım ama yemek planını haftalık yapıyorum bazı gunler dısarda yiyoruz bu süre zarfında bebegım le dısarı da cıktık. Yanı bu sekılde dizen oturtursanıx işiniz dahada kolaylaşır. Modunuz düşmesin. Modunuz düşerse hiç bırsey degısmezzz sizleri seviyorum 🥰🥰🥰hersey gececek

Bebegım 23 gunluk.. Kızlar lohusa depresyonun dan cıkmak kendi elimizde sifa bizde. Benım yanımda annem 7 gun kaldı. Sonrasında gücümü toparladım ve hayatımı duzene soktum sabah bebiş uyanıp Gine başlıyoruz onu emzırıp kendime cekı dizen veriyorum sacımı yapıyorum duzlesyıeıyorum yuzum3 renk veriyorum. Sonra bbeişimi alıp kalvahtı hazırlıyorum. Kalvahtı ı yapıyorum kahveyı kızımla hazırlıyoruz bazen kahve içemesede kızım aglamaktan musade vermıyor🥰sonra ev işlerini hızlıca hallediyorum toz vıleda supur faln gunluk duzene koydum aksamdan lavobaları 2 gunde bir temizlerim. Aksam oldugu de esim geldiğinde bebegı ona verırım aksa. Yemegu ı hazırlarım ama yemek planını haftalık yapıyorum bazı gunler dısarda yiyoruz bu süre zarfında bebegım le dısarı da cıktık. Yanı bu sekılde dizen oturtursanıx işiniz dahada kolaylaşır. Modunuz düşmesin. Modunuz düşerse hiç bırsey degısmezzz sizleri seviyorum 🥰🥰🥰hersey gececek
Masallah sana.. ben dogum yapalı 16 gün oldu, geceleri uyanip emzirmek beni mahvediyor, suan da uyuya uyuya emzirdim, memeyi zor tutuyor epey nazlaniyor, hem öncesinde hem sonrasinda sağıyorum, öncesinde memeyi biraz yumusatiyor, sonrasi da kalanı şırıngayla vermem lazım çünkü kilo almamış. Üzüntüden sütüm azaliyo galiba artık cok bitik durumdayım. Uykusuzluk çok fena çarptı beni zaten en hassas noktamdı

Ay düzenini yeniden oturtabilmişsin ne mutlu gerçekten darısı başımıza 🤲🏻

Bizim ilk günler çoktu ama artık kabıza döndü gibi ya 😑 dün yapmadı mesela bugünde gece üçten beri ayakta ağlayıp ıkınmaktan 🥺😑

Ben eve geldiğimden beri günde 2 kez pansuman yapıyorum. Hatta doktorum dört kez bile yapabilirsin dedi ama gel gör pansumana bile fırsat olmuyor bebekle ..
bebek şampuanı ile yıkayabilirsin bile dedi..
19 gün oldu ben doğum yapalı ve ilk bir hafta on gün sürekli soluma doğru oturdum dikişlerim sağda olduğu için baya zorlandım ama üzerine çok baskı yapmamaya çalış canım .. yoksa patlama riski oluyormuş
Bacaklarını karnına doğru hareket ettirip masaj yapınca işe yarıyor kakasını yapıyor.

Aynen.. ben emzirmekten alt değiştirmekten süt sağmaktan baska bisey yapamiyorum ve aşırı uykusuzum..
Bende aşırı düzen takıntısı vardır sabah ilk işim evimi toplamak temizlemek olurdu ve şuan evde bir şey yapamadığım için üstüme üstüme geliyorlar sanki.. evet annem yapıyor filan ama kendi düzenini kendi sağlaman başka .. ama bebek büyüdükçe onunda bir düzeni olacak ve hayatıda ons göre şekillendiricez bence az daha sabır❤️
Bacaklarını karnına doğru hareket ettirip masaj yapınca işe yarıyor kakasını yapıyor.
Yapıyorum ama pek işe yaramadı gibi bi çay kaşığı kadar zeytinyağı verdm çok huzursuzlanınca mecbur 🤷🏼‍♀️

Benimki bu gece biraz nazlı 5 dk emip uyuyor.5 dk sonra mızmızlanıyor. Günlerdir uyumuyorum bişey olacak diye korkumdan bugün tam alıştım tempoya yatırim bende uyuyim diyorum huysuzzz ☹️☹️
Al benden de o kadar ya. Günlerdir uykusuzum arada bir işte uyuyorum yine çok dert etmiyorum ama sarılık olmaya başladı korkumdan uyuyamiyorum. Bizimki de bazen çok huysuz bazen çok uykuya düşüyor kaldırmakla uğraşıyorum 😣😣

Bana ilk gece gelen hemşire her tuvaletten sonra pansuman yap dedi,doktorum da sabah akşam yapmamı söyledi. Ben günde en az iki kez duruma göre de 3 4 kez yapıyorum.

Öncelikle hayırlı olsun. Ben de normal doğum yaptım 5 6 dikiş var sağda. Doktor hiçbir şey vermedi ama çok ağrı sızı çekmeye başlayınca eczacımıza sordum. Batikonla dikişleri arada pansumanla dediği için onu aldım yaptım. Şimdi çok daha iyi durumdalar, hatta düşmeye başladılar bile sanırım. Keşke daha önce yapsaymışım dedim, Umarım sizin de en kısa zamanda düşer.

Canım aynı şeyi sormak için girdim bende.. Her bez açışımda kuş kakası kadar görüyorum ve Bizim bu geçmeyen pişiğin sebebini buna bağladılar sürekli ıslak kaldığı için. Yalnız mıyım bu bi sorun mu diye soracaktım bende arkadaşlara
Bizde pişik yok çok şükür bende size sorayim dedim bakalim pazartesi kontrolumuz var doktora da soracagim birde ben ne zaman altinj acsam ya işiyo ya sıcıyo beni bekliyo sanki 🤭

Canim ilk gunler her wc den sonra gazli beze batikon dokup dikislere pansuman yaptim sonra gunde 2 kere yapmaya basladim mutlaka her wc den sonra da kurutma makinesiyle kuruttum ilk gunler agri oluyor doktorun agri kesici vermistir sonra zamanla geciyor

X