2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım gece emzirme rutinin nasıl bilmiyorum ama ben altını değiştirir değiştirmez elimi yıkamaya gidince soğuk su ile yüzümü iyice yıkıyorum. Uyanıyorum iyice. Salonda bi müzik açıp kızımı öyle emziriyorum. Bazen 1,5 saati buluyor bu sürecimiz. Hatta geçen la casa de papel in son yayınlanan 5 bölümünü izledim 😂 emzirme olayına bir renk katarsan uyanmak zor gelmez. Bir nebze daha iyi hissedersin kendini.
Gündüz bile böyle bi yaşama sevincim yok canım maşallah sana..

Bilemiyorum ki... Sırt üstü yatınca ağlıyor. Gaz çıkarsa da ağlıyor. Belki tamamen çıkaramıyor. Bir yeri mi ağrıyor acaba diyorum. Atak haftalarında mı diyorum. Kafam çok karışık
3. hafta başlar 4. 5. Haftalarda atak yapar diyorlar benim kızım da gaz olunca çıkarırken bile ağlıyor mışıl mışıl uyurken birden çığlık atıyor gaz yüzünden içim acıyor valla ama yapacak bir şey yok üç tane damla kullanıyoruz kucakta pışpışlıyoruz emzik emiyor elimizden ne geliyorsa yapıyoruz gaz olmayınca gayet sakin bir bebek aslında ama gaz olunca altını değiştirirken bile ağlıyor bir de açlığa dayanamıyor mama saati geldiğinde mamayı hazırlayana kadar feryat figan mayayı içince sakinleşiyor

3. hafta başlar 4. 5. Haftalarda atak yapar diyorlar benim kızım da gaz olunca çıkarırken bile ağlıyor mışıl mışıl uyurken birden çığlık atıyor gaz yüzünden içim acıyor valla ama yapacak bir şey yok üç tane damla kullanıyoruz kucakta pışpışlıyoruz emzik emiyor elimizden ne geliyorsa yapıyoruz gaz olmayınca gayet sakin bir bebek aslında ama gaz olunca altını değiştirirken bile ağlıyor bir de açlığa dayanamıyor mama saati geldiğinde mamayı hazırlayana kadar feryat figan mayayı içince sakinleşiyor
Uyurken çığlık atmaları beni de çok üzüyor. Inşallah uzun sürmez bu süreçleri.

Al benden de o kadar ya. Günlerdir uykusuzum arada bir işte uyuyorum yine çok dert etmiyorum ama sarılık olmaya başladı korkumdan uyuyamiyorum. Bizimki de bazen çok huysuz bazen çok uykuya düşüyor kaldırmakla uğraşıyorum 😣😣
Anam bu sarılığıda burda duydum soruyorum bakıcı hemşireye böyle bişey yok diyor. Benimki hızla zaayıflıyordu . Bugün toparlamış kilo almaya başlamış ama mama verdik dün günde 1 kere vericem karnı doysun uyusun gece bende uyuyim diye. Sütün nasıl?

Besler beslemez mi karnını ovdun? Karnı tokken altını değiştirince de kusuyor. Bir önceki mesajında bahsetmissin seninki de benimki gibi obur sanırım. Meme üstüne mama istiyor benimki de.
Sanırım öyle yaptım yaa aslında ovmak istemedim severken ovmuşum ama kusma daha hiç olmadı . Evet öbür yaa meme üzerine devamlı mama istiyor meme sonrası uyumuyo hep aranıyo . Kaka çok yapıyo seninki de öylemi

Al benden de o kadar ya. Günlerdir uykusuzum arada bir işte uyuyorum yine çok dert etmiyorum ama sarılık olmaya başladı korkumdan uyuyamiyorum. Bizimki de bazen çok huysuz bazen çok uykuya düşüyor kaldırmakla uğraşıyorum 😣😣
Benimkinde oldu sarılık 7 derece çıktı . Kızkardeşim sağolsun çoğalmadan geçirdi sarılığını. Bizde kan uyuşmazlığı olduğu için sarılık riski yüksekti. Her 2 saatte bir besle mama takviyesi de yap . Bazen çok uyuyorlar zor uyanıyo bizimki de

Kızlar bende şeker yüksek çıkmıştı, doktor diyet verdi, uyguladım ve şeker düştü, hem de tokluk 80 civarına indi ama şimdi de idrarda keton yüksekliği çıktı. Öğleden sonra hastaneye gideceğim bunun için, çok endişeliyim 😖 keton yükselişi yaşayan veya duymuş olan var mı?
Merhaba keton İçin ne dedi doktorunuz nasıl önlem aldınız sebep bellimi

Benimkinde oldu sarılık 7 derece çıktı . Kızkardeşim sağolsun çoğalmadan geçirdi sarılığını. Bizde kan uyuşmazlığı olduğu için sarılık riski yüksekti. Her 2 saatte bir besle mama takviyesi de yap . Bazen çok uyuyorlar zor uyanıyo bizimki de
Emzirmekten başka bir yöntem var mı ki sarılığı geçirmeki için

Kizlar bebekler KAKA sini ne kadar surede yapiyor ozellikle ilk zamanlar dogum yapan arkadaslar
Onceleri gunde 5 6 kere kaka yapiyodum ama bugun sadece öglen bir kere yaptı bu normal mi
Benim bebeğim de ilk günlerden sonra 3 gün kaka yapmadı, sonra 2-3 gün inanılmaz çok kaka yaptı, şimdi 10 kereden fazla kakalı bez değiştiriyoruz. Doktor bu dönem düzeni olmaz demişti. Sorun olacağını zannetmiyorum, çiş daha önemliymiş.
Kızlar benim kız her gaz cıkarışında (osuruk) kaka da cıkıyo cok az da olsa pırtlıyo bu normaldir dimi

Canım aynı şeyi sormak için girdim bende.. Her bez açışımda kuş kakası kadar görüyorum ve Bizim bu geçmeyen pişiğin sebebini buna bağladılar sürekli ıslak kaldığı için. Yalnız mıyım bu bi sorun mu diye soracaktım bende arkadaşlara

Bizde de bezde kaka izi oluyor
Şu dönem biz de böyleyiz, her osurukta kaka çıkıyor, sürekli kakalı bez değiştiriyoruz ve kızım pişik olmuş 😕 mustela’nın kremini kullanıyoruz ama hametan önerdiler pişik için 🤨

Evet kızlar bende doğum yaptım 😂🤲sonunda çok şükür bitti ama çok zorlandım anlatamam size 😁dün saat 11 de yatış yapildi acilmam yoktu doktor müdahalesi ile sadece 2cm açılma oldu bu sabah saat 6 ya kadar hala 2cm di tekrar müdahale etti aradan bir iki saat geçince 5cm açılma oldu tabi o sırada sancılarım felaket bir şekilde başlamıştı artık yürümeye bile takatim kalmamıştı en son öğleden sonra açıklığa bakıldı 10 cm olmuştu ve çok şükür doğuma girdim evet kolay bir şey değil özellikle ilk gebeliği olanlar için ama zar zor dayanıp bebeği düşünüyorsun o sırada herşeyi unutup ona odaklaniyorsun şimdilik sadece dikişlerim acıyor uyuşturmuslar di uyuşması geçince başladı ağrılar yürümek biraz zor ama dayanacagiz artık 😂bebeği kucağıma aldım çok güzel bir duygu rabbim olamayana en kısa zamanda nasip etsin olanlarada sağlıkla büyütmeyi❤️ emzirdim az da olsa tuttu çok şükür şimdilik bir sıkıntı yok annemde yanımda yarın bakalım bir sıkıntı olmazsa taburcu olabiliriz şimdilik böyle bende 😍

Evet kızlar bende doğum yaptım 😂🤲sonunda çok şükür bitti ama çok zorlandım anlatamam size 😁dün saat 11 de yatış yapildi acilmam yoktu doktor müdahalesi ile sadece 2cm açılma oldu bu sabah saat 6 ya kadar hala 2cm di tekrar müdahale etti aradan bir iki saat geçince 5cm açılma oldu tabi o sırada sancılarım felaket bir şekilde başlamıştı artık yürümeye bile takatim kalmamıştı en son öğleden sonra açıklığa bakıldı 10 cm olmuştu ve çok şükür doğuma girdim evet kolay bir şey değil özellikle ilk gebeliği olanlar için ama zar zor dayanıp bebeği düşünüyorsun o sırada herşeyi unutup ona odaklaniyorsun şimdilik sadece dikişlerim acıyor uyuşturmuslar di uyuşması geçince başladı ağrılar yürümek biraz zor ama dayanacagiz artık 😂bebeği kucağıma aldım çok güzel bir duygu rabbim olamayana en kısa zamanda nasip etsin olanlarada sağlıkla büyütmeyi❤️ emzirdim az da olsa tuttu çok şükür şimdilik bir sıkıntı yok annemde yanımda yarın bakalım bir sıkıntı olmazsa taburcu olabiliriz şimdilik böyle bende 😍
Hayırlı olsun cnm sağlıkla büyüsün inşallah analı babalı 🤲🏻🌺

Gözünüz aydın güle güle büyütün bebeğinizi ♥️

Gündüz bile böyle bi yaşama sevincim yok canım maşallah sana..
Başkası mesela kv Görümce veya dış kapının mandalı biri gelse seni üzse ve o yüzden sütün kesilse Veya azalsa, Aslan kesilirsin Seni üzmelerine izin vermezsin. ama sen kendi kendine bunu yapıyorsun ve engel olmak için icraatta bulunmuyorsun
Allah aşkına bir şey yap aksiyon al anne git veya biri gelsin sizde kalsın öyle böyle depresyona sokacaksın kendini
Bak sen kötü oldukça daha da kötüleşeceksin ve bu kimsenin umrunda olmayacak çünkü herkes kendi derdinde olacak
Sen kendi kendini iyi etmeye çalışacaksın ki işler iyiye dönsün sen iyi olunca eşin evin çocuğun da iyi olacak 🤗
Allah yardımcın olsun İnşallah en kısa sürede sana iyi gelen bir şeyler olur 🤲🏻🌺

X