2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım mümkün olduğu kadar uyandır bizimkinde öyleydi uyandırmasak kalkacak hali olmuyordu iki saati bekliyorduk bizde ama sonradan saat başı emzirmeye başladım çünkü sararıyor gibiydi şuan daha iyi rengi falan toparladı gibi
Bende 2 saatte bir uyandiriyorum ama artık saat başına düştük malum sarılık başladı artık en korktuğum şey.

Cok normal bitanem benim annem de 1 hafta kaldi gitti baktim dayanamiyorum tekrar gel dedim gelmedi
Ben de topladim bebegin esyalarini annemlere gittim nerdeyse 37 gunluk olduk hala annemdeyim kovmadan da gidecegim yok valla yapcak bisi yok cok zorlandim ben
Oglum sessiz sakindi tek basima bakabilmistim ama bu fena bakamiyorum annemle oldugum halde uykusuz yorgunum
Onlar da diyo gel bizde kal diye ama evleri pek müsait değil, kardeslerim var odalarda, ev bizimkine göre biraz serin ne kadar yanarsa yansın ne biliym daha zor olur gibi geliyo o yüzden gitmyorum ama cok zoruma gidiyor eşimle bebekle bu kadar erken yalniz kalmak

Kuzum annene mi gitsen acaba ?
O size gelip kalamıyorsa sen git onda kal
Moralin düzelene kadar bari
Kendine eziyet etme yazık hem sana hem bebene 😔
Onlarin ev de çok müsait değil canım kardeslerim var odalarda, birini odasından etmemiz gerekecek falan rahat edemeyiz orda, yoksa annem de çağırıyor

Onlar da diyo gel bizde kal diye ama evleri pek müsait değil, kardeslerim var odalarda, ev bizimkine göre biraz serin ne kadar yanarsa yansın ne biliym daha zor olur gibi geliyo o yüzden gitmyorum ama cok zoruma gidiyor eşimle bebekle bu kadar erken yalniz kalmak
Valla su an annemlerin ev buz gibi nerden baksan 30 yillik kardesim de var evde 3 odalı babam felçli ona ragmen geldim ben tabi bu senin tercihin

Valla su an annemlerin ev buz gibi nerden baksan 30 yillik kardesim de var evde 3 odalı babam felçli ona ragmen geldim ben tabi bu senin tercihin
Ben suan hicbiseyi dogru düşünemiyorum zaten algım yerlerde.. bilmiyorum eşim de rahat edemicemizi bile bile sırf ben daha iyi hissediyim diye gidelim diyor bakalim belki gideriz..

Ben suan hicbiseyi dogru düşünemiyorum zaten algım yerlerde.. bilmiyorum eşim de rahat edemicemizi bile bile sırf ben daha iyi hissediyim diye gidelim diyor bakalim belki gideriz..
Benim esim gelmedi annemlere
İşten cikinca geliyo bizimle ilgileniyor yemegini yiyor yatmaya eve geciyor
Eger birbirinize yakinsaniz boyle yapabilirsiniz

Kizlar bebekler KAKA sini ne kadar surede yapiyor ozellikle ilk zamanlar dogum yapan arkadaslar
Onceleri gunde 5 6 kere kaka yapiyodum ama bugun sadece öglen bir kere yaptı bu normal mi
Bizim de sıklığı bazen daha az oluyor. İlk doğduğunda her açışımızda neredeyse kakası vardı. Zaman geçtikçe sayı olarak az, miktar olarak çok yaparmış

Kizlar bebekler KAKA sini ne kadar surede yapiyor ozellikle ilk zamanlar dogum yapan arkadaslar
Onceleri gunde 5 6 kere kaka yapiyodum ama bugun sadece öglen bir kere yaptı bu normal mi
Bizde de kaka sayısı azaldı canım, 2 kere yapiyor 2 gündür. Bizim de kaka yoğun biraz sıvı değil yapmakta zorlanıyor, ıkınmaktan yoruluyor artık😔

Onlarin ev de çok müsait değil canım kardeslerim var odalarda, birini odasından etmemiz gerekecek falan rahat edemeyiz orda, yoksa annem de çağırıyor
İlk kızımda 3 ay annemlerde yaşamıştım
Evim çok Soğuktu ve doğal gaz Yoktu
Soğukta kalmamak için annemlerin salonunda yaşamıştık Onlarda da müsait oda yoktu
Tercih senin nasıl rahat edeceksen
Ancak evde bu şekilde mutsuz kalmaya devam etmemeni öneririm

Benim de annem yanımda. Bugün gidecekti cmt gitmeye karar verdi. Nasıl sevindim... O gidince ne yapıcam diye ağlıyorum sürekli. Zaten ondan başka bizi düşünen de yok...
Allah başımızdan eksik etmesin annelerimizi ben de benzer durumdayım. Yoruluyor diye de üzülüyorum ama o olmasa çok zorlanırdım. 40 ımız çıktıktan bir süre sonra gidecek, aslında tek kalmayı da öğrenmek istiyorum. Babamla kardeşim de çok yalnız kaldı. Eğer baş edemezsek 10/15 gün yanlarına gidelim dicem ben de eşime 🤷🏻‍♀️ Annem sonra 2 aylık olur epey toparlar diyor bakalım umarım öyle olur.

Doğum yaptım çok şükür 😅… 3 gündür suyum gelmişti zaten ama kese doğum kanalından değil başka yerden yırtılmış o yüzden açılmam yada sancı yoktu. Dünden beri açılmam olsun diye ilaç verdiler. Bygün sabah 3 cm açıkla suni sancı verdiler. Başlarda iyiydi sonradan delirtiyor suni sancı akşam saat 5 te epidural ile normal doğum yaptımmmm☺️☺️ Muhteşem bir oğlum olduuuu❤️❤️Epidural olmazsa sanırsam ölürdüm bir daha çocuk falanda yapmam 😅😅 K Kbo4 sen naptın bilmiyorum ama eğer yarın doğum olacaksa dualarım seninle bol şans ❤️
Hayırlı olsun rabbim analı babalı buyutsun

Bende doğurdum arkadaşlar 😅 sabah 4 cm açılmam vardı sonra eve geçtim sancılar 4 dk da bir falandı hastaneye geldiğimde 8 cm olmuştu açıklık. Ne epidural verdiler ne sancı ama çok canım yandı valla ne yalan söyleyeyim 😅 yalvardım bana epidural verin diye ama 8 cmden sonra kime ne anlatayım verirler mi 😂 son reddede bitkinlik ağır bastı ben pes etme noktasına geldim bebişin kalp atışları düşünce epizyotomi yaptı doktor o yüzden sanırım baya bir dikisim var. Bebişim şuan çok iyi çok güzel emdi şükürler olsun, 3.400 ve sanırım 51 cm orayı kaçırdım ağrıdan 😅 bir daha uzun bir süre doğurmam 😂😂 gözümüz aydın sağlıkla kavuştuk @okidoki6666
Hayırlı uğurlu olsu gözun aydın olsun doktor epidural yapalım demişti doktor burda dedi doktor gelene kadsr bende sekiz cm olmuştum verdiler bir doz ama ebe ağrıları azaltmaz dedi doktor çağırmıştı bende olsun dedim vazgeçecektim takılmaktan sende de değişmeyeceği için uğraşmamışlardır muhtemelen bende doğum uzar diye takılsın dedim birde iki kordon vardı boynunda kordon kısalınca ıkınmada sıkıntı oluyormuş bebek geri gidiyormuş kordon kısa olunca ıkınmalar uzar diyede takılsın dedim ama dogumhaneye gidince çıkmam bir oldu kordon uzunmuş 😂 yani çok faydası olmazdı ams doğmuş hayırlısı ile rabbim sonrasını kolaylaştırır inş kilosuda gayet iyi olmuş maaşşallah

Benim annem kalıyor canim 40 a kadar kalıcak ama kardesimde yerlesti bizim eve😔😥tek kalamadı evde. Benmi lotusayım evdekiler mi belli değil 2 kişiyken 4 kişiye özel yemek çıkarıyorum hiç oturmuyorum akşama kadar 😔12 günlük lohusayken pazara bike çıktım düşün yani zor bir sürecmüş valla annem sağolsun yardımcı oluyor ama kardeşim olması zorluyor beni her oda dolu biz ses yapmayalım kimse uyanmasın diye kendi evimizde diken üstündeyiz valla😆😜😜

Bizde de kaka sayısı azaldı canım, 2 kere yapiyor 2 gündür. Bizim de kaka yoğun biraz sıvı değil yapmakta zorlanıyor, ıkınmaktan yoruluyor artık😔
Bizimde azaldı canim ilk zamanlar çoktu. 1-2 gundur- azaldı kaka silik cok az yapıyor çoğunlukla cis yapıyor beze ilk zamanlar hep doluydu. Aman kabiz olmasın da 🙏🤲

Amiinn canım evet kabız olmasinlar🙏, gazı çıkarmakta bu kadar zorlanıyoruz kaka daha da zordur valla
Gazıda sirtinda bir nokta var oradan sıvazlayınca girg yapıyor çıkıyor benimkisi hatta bir kaç kez daha yapıyorum kalmasın gaz diye. Gün-de 2 adet rezene içiyorum oda beni ayıptır söylemesi pirt pirt yaptıyor benimde gazimi aliyor. O yüznden gaz cok aşırı olmuyor bebisimde rezeneyi aktarsan aldim etkili belki de oyuzden doğal haliyle iciyorum

Kızlar benim kız her gaz cıkarışında (osuruk) kaka da cıkıyo cok az da olsa pırtlıyo bu normaldir dimi
Canım aynı şeyi sormak için girdim bende.. Her bez açışımda kuş kakası kadar görüyorum ve Bizim bu geçmeyen pişiğin sebebini buna bağladılar sürekli ıslak kaldığı için. Yalnız mıyım bu bi sorun mu diye soracaktım bende arkadaşlara

X