2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar dün geceden beri kızım çok huzursuz. Gaz sancısı da var ama memeden de ayrılmıyor hiç. Bağıra bağıra ağlıyor. Yatiriyorum 5-10 dk içinde kalkıyor. Uyutamiyorum. Sütümü 40 ml kadar sağdım, onu verdim yine meme aradı. Üstüne emzirdim, çekiştire çekiştire emdi. Eşim mama ver diye diretince 60 ml mama yaptım, sakin bir şekilde uyudu. Bütün gün emdi, aç olmaması lazım. Neden böyle olduğu hakkında bir fikriniz var mı?
Tüm gün biz de öyleydik üstelik defalarca kustu.
Bugün göbeği düştü ilk defa yıkadım sakinledi ama yine uyumadı az evvel evde gezdirerek uyutabildim şükür 🤲🏻

Biontech mı oldunuz? Ben de olacağım, aslında daha hafif olduğu için sinovac olmayı düşünüyordum ama doktor hiçbir onun artık hiçbir koruyuculugunun kalmadığını söyledi. Bir an önce aşımı olmamı tavsiye etti. Perşembe olacağım büyük ihtimalle. Eşim de illa ki sinovac ol diyor, doktor biontech diyor. Kararsız kaldım
Biontech oldum. Sinovac aşı olan herkese biontech de yaptılar sebebi şimdi virüs daha da güçlendi. Bende ertesi gün kol ağrısı bile çok olmadı. Belki ikinci doz sallar biraz ama korktuğum gibi olmadı 🤗

Bu arada ben normal doğum sancısı ve suni sancı çekip bebek ilerlemeyince sezeryana alınan biri olarak normal doğuranlara çok seviniyorum harikasınız. Olmuyorsa da hiç korkmayın sonra unutuluyor şimdi sanki ben değilmişim o acıları çeken gibi anlatıyorum😄 Geldi geçti kuzucuklar sağlıkla gelsin, büyüsünler gerisi halloluyor 🙏🤗

Dün biz de öyleydik, tüm gün sadece emzirdim. Yatırıyorum maximum 10 dk sonra uyanıyor. Yine emmek istiyor. Emzirmeyince ağlıyor, hiç uyuyamıyordu. Pişigi ve gazi var o yüzden böyle yaptı diye düşünüyorum. Canı yandıkça emmek istiyor. Gece 12 de anca uyudu artık yorulmuştu. 5e kadar deliksiz uyudu, 5te tekrar uyandı bugün biraz daha iyiydi. Benim 2 yaşındaki oğlum da çok gürültü yapıyor evde, hiç sakin bir günümüz olmadı çocuk doğduğundan beri, onun da etkisi var çocuk ani seslerden de uyuyamiyor bence.
Canım merhaba pişiği olduğunu yazınca hemen yazmak istedim çünkü biz 25 gün pişikle uğraştık. Pişik 3-4 gün içinde geçmezse mantara dönüyor ki bizde öyle oldu kullanmadığımız krem kalmadı en son doktorumuz bize sarı lamba tutmamızı önerdi bunu doktor değil bi başkası söylese yapmazdım sanırım 😂 poposunu 2 gün boyunca açık tuttum ve ara ara lambayı ara ara fön makinesini tutarak kuru kalmasını sağladım seninde aklında bulunsun ilk günden etki etti 2. Gün geçti 🤗 ağlayıp meme istemesinin sebebi de gaz kesinlikle çünkü sadece memede sakinleşip acıları duruyormuş refleks olarak memeye yapışıyorlar kuzucuklar 🌸

Kızlar dün geceden beri kızım çok huzursuz. Gaz sancısı da var ama memeden de ayrılmıyor hiç. Bağıra bağıra ağlıyor. Yatiriyorum 5-10 dk içinde kalkıyor. Uyutamiyorum. Sütümü 40 ml kadar sağdım, onu verdim yine meme aradı. Üstüne emzirdim, çekiştire çekiştire emdi. Eşim mama ver diye diretince 60 ml mama yaptım, sakin bir şekilde uyudu. Bütün gün emdi, aç olmaması lazım. Neden böyle olduğu hakkında bir fikriniz var mı?
Mama ağır geldiği için sızmış olabilir, anne sütüne göre sindirilmesi daha zor çünkü. Böyle emme ağlama krizlerini biz de yaşıyoruz, sebebini bilmiyorum 🙁

İştahınız ne durumda? Ben yemeği normal yiyorum hatta normalden de az ancak reçelli nutellalı ekmekler, kuru yaş meyveler sütlü tatlılar canım ciğerim oldular 🤤🤤🤤
Ağzım durmuyor bir türlü 😟
Şuruplu tatlı falan yemiyorum ancak tatlıya zaafım arttı. Siz de böyle misiniz ☹️ ?
Maalesef benim de iştahım yerinde doğumdan sonra sadece 6 kilom gitti o da bebek pilesenta su falan yani kilom olduğu gibi duruyor şuan 60 kiloyum hamile kaldığımda 50 kiloydum hayatım boyunca hep zayıftım hiç 50 kiloyu geçmemiştim bu 10 kilo nasıl gidecek nasıl kilo verilir bilmiyorum 🤷🏻🤦🏻

Ben de daha doğurmadım :) cumartesi 40 olacak, doktor normal doğum için biraz daha beklemek istiyor ama kırkı geçerse ben sezaryen isteyeceğim. Benim de açılmam yok, kemik durumu, kilo vb her şey müsait ama açılma yok, eğer olmazsa mecbur sezaryen olacak. Hayırlısı neyse o olsun 🙏😊
Benim de cumartesi 40 olacak. En son kontrolde bebek kanala inmemişti. Doktorum eğer 40 a kadar kanala inmezse yapacak bişey kalmaZ dedi normal doğum için. Sizinki kanala indi mi?

Benim de cumartesi 40 olacak. En son kontrolde bebek kanala inmemişti. Doktorum eğer 40 a kadar kanala inmezse yapacak bişey kalmaZ dedi normal doğum için. Sizinki kanala indi mi?
Haftalar önce ters döndü ama kanala başını sokmadı. Yürüyüş yapıyorum, iki gündür squat da yapıyorum ama bilemiyorum dört beş günde iner mi😕

Haftalar önce ters döndü ama kanala başını sokmadı. Yürüyüş yapıyorum, iki gündür squat da yapıyorum ama bilemiyorum dört beş günde iner mi😕
Benimde haftalardır ters ama kanala girmedi niye böyle oldu ya doktor ona çok takılmadı iriliği problem yaptı. Bende merdivenler çıktım ,pilates topu üstünde zıplamalar ama olmayınca olmuyor.

Walla hiçbirşey geçmiş değil 😂 Allahıma şükürler olsun sağsalim kavuştum ama o ağrıları asla unutmam mümkün değil ☹️ 9 saat suni sancı çekilmezdi kuzum ya 5 saat dayandım yavaş yavaş verdiler son 4. Saatte iyiki eğidural olmuşum dedim yani 😂
Yaa o zaman büyükler bizi hep kandırmış doğum acısı unutuluyo falan diye. Hele ilk günler. O nst makinasının sesi biyerden geliyo gibi oluyo böyle tık tık tık duyunca bile çok kötü olmuştum😵‍💫

Canım merhaba pişiği olduğunu yazınca hemen yazmak istedim çünkü biz 25 gün pişikle uğraştık. Pişik 3-4 gün içinde geçmezse mantara dönüyor ki bizde öyle oldu kullanmadığımız krem kalmadı en son doktorumuz bize sarı lamba tutmamızı önerdi bunu doktor değil bi başkası söylese yapmazdım sanırım 😂 poposunu 2 gün boyunca açık tuttum ve ara ara lambayı ara ara fön makinesini tutarak kuru kalmasını sağladım seninde aklında bulunsun ilk günden etki etti 2. Gün geçti 🤗 ağlayıp meme istemesinin sebebi de gaz kesinlikle çünkü sadece memede sakinleşip acıları duruyormuş refleks olarak memeye yapışıyorlar kuzucuklar 🌸
Merhaba, bu sari lamba olayini biraz daha acar misinuz? nasil yaptiniz?

Sarı lamba mı? İlk defa duyuyorum böyle birşey 😊 nasıl tuttunuz canım el feneri gibi birşey mi tuttunuz? Çok ilginç 😁

Yaa o zaman büyükler bizi hep kandırmış doğum acısı unutuluyo falan diye. Hele ilk günler. O nst makinasının sesi biyerden geliyo gibi oluyo böyle tık tık tık duyunca bile çok kötü olmuştum😵‍💫
Gece 11 bucukta doğdu bebeğim, sabaha kadar zaten uyku uyumadım ama en ufak dalmamda sancı geliyor sanıp irkilip uyanıyordum😓

Ben araştırdım baya sancıyla bile inen oluyormuş bebeği kanala. Benimki de çok uzun süredir baş aşağı duruyor. Doktoruma sordum ne yapabilirim kanala insin diye, yapabileceğin hiçbir şey yok dedi. Hurma falan filan hikaye dedi.
Benimde haftalardır ters ama kanala girmedi niye böyle oldu ya doktor ona çok takılmadı iriliği problem yaptı. Bende merdivenler çıktım ,pilates topu üstünde zıplamalar ama olmayınca olmuyor.
Son dakika bile olabilir umudumuzu kaybetmeyelim.
Benimki de 3700 gr civarı, acaba tombik oldukları için mi girmiyorlar?
Öyle olsa kilolu bebekler hiç normal doğamaZdı bence ondan değildir. Keşke neddeni ve çözümü bilinse😕

Merhaba, bu sari lamba olayini biraz daha acar misinuz? nasil yaptiniz?
Sarı lamba mı? İlk defa duyuyorum böyle birşey 😊 nasıl tuttunuz canım el feneri gibi birşey mi tuttunuz? Çok ilginç 😁
Seyyar lamba yaptık kızlar sırt üstü yatırıp ayaklarını kaldırıp ya da yüz üstü yatırıp tutuyorsunuz. Lamba ısı verdiği için kurutuyor mantarı çünkü oksijensiz yaşar ama susuz yaşayamaz dedi doktor. Ama bi yerinin değmemesine dikkat etmek lazım çünkü yakar ona dikkattt 🤗 bi örnek resim atayım size inşallah ihtiyacı olanın işine yarar çünkü çok zor bişey o bezi her açtığında o halini görmek insanın içi acıyor 😑

Eklentiler

• Polish_20210929_010744802.jpg
    Polish_20210929_010744802.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 68
X