2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Anneler olunca rahatız. Benim annem de hafta ortası gidecek, o gidince her iş bana kalacak. Evin tüm işini o yapıyor, ben bebeğimle ilgileniyorum. Eşimi de hafta içi gece uyandırmak istemiyorum. Hafta sonu işe gitmeyeceği günler gece veya sabah biraz yardım isterim sadece. Annem gidince ne yapıcam bakalım...
Benim eşim babalik izninde, bugün o bitti ama yıllık izninden bi 10-12 gün daha eklicek. Sonra napcam tek başıma bilmiyorum

Dün gece bizde neredeyse hiç uyumadık 🤪 emzik gibi hissediyorum kendimi 🙃 ablamız grip olmus ben hastanedeyken obdan biraz etkilendik sanırım 😔 burnu tıkalı gibi ama emebiliyor bu yüzden emin değilim. Yeni doğan durumu da olabilir yani nezaman emmek isyeyeceği belli olmuyo 😊 suan kendi gaz sancımı gectim tek derdim gözleri akmaya basladı. Çapaklanıp kapanıyor ne yapsam bilemedim, dr götürsem, kocakarı ilacı misali sütmü damlatsam. Büyük olsa bebe sampuanı ile dezenfekte ederdim. Yeni doğan için göz kanalına masaj ve kaynamış soğumus su ile sık temizlik diyor okadar. Bilgisi deneyimi olan şu kardesine bir el atsın... Uykusuz üç çocuk anasından selammmm🤪🤪🤪🤪
Uykusuz geceler zor, kolay gelsin🥰
Hastanede miniğin burnu tıkalı gibiydi, bir şırıngayla bir sıvı verdiler burnundan. Biz de serum fizyolojik aldık, burnu biraz tıkalı gibiyse, onu yapıyoruz. Hemen rahatlıyor.
Bizde de çapal oldu, tek gözde. Doktora gösterdik, antibiyotikli bir damla verdi. Hastanede meme gözüne gelirse çapak yapabilir demişlerdi, o yüzden süt çok güvenilir gelmedi bana. Bir doktoruna göster istersen. Umarım geçer hemen 🙃

Uykusuz geceler zor, kolay gelsin🥰
Hastanede miniğin burnu tıkalı gibiydi, bir şırıngayla bir sıvı verdiler burnundan. Biz de serum fizyolojik aldık, burnu biraz tıkalı gibiyse, onu yapıyoruz. Hemen rahatlıyor.
Bizde de çapal oldu, tek gözde. Doktora gösterdik, antibiyotikli bir damla verdi. Hastanede meme gözüne gelirse çapak yapabilir demişlerdi, o yüzden süt çok güvenilir gelmedi bana. Bir doktoruna göster istersen. Umarım geçer hemen 🙃
Çok teşekkür ederim cayı denedim baya fayda etti 😊 inşallah tüm bebişler tez zamanda iyileşir

Anneler olunca rahatız. Benim annem de hafta ortası gidecek, o gidince her iş bana kalacak. Evin tüm işini o yapıyor, ben bebeğimle ilgileniyorum. Eşimi de hafta içi gece uyandırmak istemiyorum. Hafta sonu işe gitmeyeceği günler gece veya sabah biraz yardım isterim sadece. Annem gidince ne yapıcam bakalım...
Al benden de o kadar. Annem bi haftaya gidecek tüm ev işi ondaydı o gidince ne yapıcam bakalım hem de iki çocuk :)

Dün gece bizde neredeyse hiç uyumadık 🤪 emzik gibi hissediyorum kendimi 🙃 ablamız grip olmus ben hastanedeyken obdan biraz etkilendik sanırım 😔 burnu tıkalı gibi ama emebiliyor bu yüzden emin değilim. Yeni doğan durumu da olabilir yani nezaman emmek isyeyeceği belli olmuyo 😊 suan kendi gaz sancımı gectim tek derdim gözleri akmaya basladı. Çapaklanıp kapanıyor ne yapsam bilemedim, dr götürsem, kocakarı ilacı misali sütmü damlatsam. Büyük olsa bebe sampuanı ile dezenfekte ederdim. Yeni doğan için göz kanalına masaj ve kaynamış soğumus su ile sık temizlik diyor okadar. Bilgisi deneyimi olan şu kardesine bir el atsın... Uykusuz üç çocuk anasından selammmm🤪🤪🤪🤪
Aynı göz sorunu bizde de oldu. Dr masaj harici tobrased damla yazdı bilginiz olsun. 2 gündür kullanıyoruz geçmek üzere. Enfeksiyon kapmış öyle dedi.

Kızlar bu şekilde olunca düzenli kasılma mı oluyor yok mu bir ebe bir sağlıkçı bir şey desin bana artık 😭 ilk defa bu kadar kısa süreye düştü ve kasılma anında aşırı canım yanıyor ama baska hicbir şey yok sancı su vs. Zaten ne hikmetse nstye gidince kasılma bile olmuyor ya kafayı yicem artık. Hastaneye gitmek istemiyorum daha dün gittim ama böyle olması da artık canımı sıkıyor. Hayır doğurmayacaksam niye böyle oluyor 😅

Eklentiler

• Screenshot_20210925-213803_Contraction counter.jpg
    Screenshot_20210925-213803_Contraction counter.jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 41
Kızlar bu şekilde olunca düzenli kasılma mı oluyor yok mu bir ebe bir sağlıkçı bir şey desin bana artık 😭 ilk defa bu kadar kısa süreye düştü ve kasılma anında aşırı canım yanıyor ama baska hicbir şey yok sancı su vs. Zaten ne hikmetse nstye gidince kasılma bile olmuyor ya kafayı yicem artık. Hastaneye gitmek istemiyorum daha dün gittim ama böyle olması da artık canımı sıkıyor. Hayır doğurmayacaksam niye böyle oluyor 😅
Maalesef bu düzenli olmuyor bende 3 hafta önce böyleydim. ☹️

Maalesef bu düzenli olmuyor bende 3 hafta önce böyleydim. ☹️
Çok sık gelmeye başladı ya nefesim kesiliyor ama sancı falan yok aslında var gibide çok hafif yani. Çok canım sıkılmaya başladı bu işe. Tam diyorum ki tamam artık günü belli gelicek zaten çıkar aklından stres yapma ama sonra böyle oluyor.

Çok sık gelmeye başladı ya nefesim kesiliyor ama sancı falan yok aslında var gibide çok hafif yani. Çok canım sıkılmaya başladı bu işe. Tam diyorum ki tamam artık günü belli gelicek zaten çıkar aklından stres yapma ama sonra böyle oluyor.
Çok iyi anlıyorum arafta kalıyorsun işte bende öyleyim hiç düşünme uyumaya çalış nasılsa günün belli.

Kızlar sezaryenden sonraki bir hafta çok fazla kanamam olmadı az az geldi sonra 2-3 gün gelmedi neredeyse ama bu 2 gündür kanamam başladı kırmızı renginde miktar olarak da fazla reglimin ilk günü gibi bi sıkıntı yoktur demi doktor rahmin temiz bi sıkıntı yok demişti kontrolde ama bitip tekrar başlayınca bi tırstım

Kızlar sezaryenden sonraki bir hafta çok fazla kanamam olmadı az az geldi sonra 2-3 gün gelmedi neredeyse ama bu 2 gündür kanamam başladı kırmızı renginde miktar olarak da fazla reglimin ilk günü gibi bi sıkıntı yoktur demi doktor rahmin temiz bi sıkıntı yok demişti kontrolde ama bitip tekrar başlayınca bi tırstım
Ben bugün günlük pede geçmiştim hemen azalmıştı kanama ama bu sabah wc de icimden bi parca düştü epeyce büyük. Sonra kanamam artti. Normaldir diye düşündüm ben

Bugün bir arkadaşımın daha doğum hikayesini dinledim, suni sancıyla doğum sürecini başlatmışlar, saatler sürmüş, bebeğin kalp atışları yavaşlayınca doktor artık bekleyemeyiz diyip sezaryene almış. Aynısını yengem de yaşadı. Artık son günleri kalmış bir hamile olarak bu süreçte nasıl davranacağı herkesin kendi kararı tabi ama ben suni sancıdansa sezaryeni tercih edeceğime artık eminim. Elbette suni sancıyla da gayet güzel doğumunu yapanlar var bu benim düşüncem. Normal doğum ilk tercihim olurdu ama olmuyorsa da zorlayıp riske atmayacağım, birincil amacım doğum şekli değil bebeğin sağlığı. Aklımdan geçenleri paylaşmak istedim o yüzden yazdım. Şurada birkaç kişi kaldık henüz doğurmayan, sadece bebeklerin sağlığına ve elbette kendi sağlığımıza odaklanalım. Başka hiçbir şeyi zorlamaya gerek yok.

Evet normal 👍40a kadar iki gün gelir üç gün gelmez. Bazen su gibi gibi olur bazen de kırmızı. Eğer uzun sürer kanama şiddetli olur ve kesilmezse doktora bilgi vermek gerekiyor o zaman anormal oluyor.

Merhaba arkadaşlar, 1 aylık bebeğim baştan beri anne sütü ve mama kullanıyor, son 3_4 gündür , mamayı içerken ağlıyor, zorla veriyoruz, ama normalde aynı markayı hemen içerdi, sonradan böyle olması garip diil mi? Aslinda aç, parmaklarını emiyor, ağlıyor ama mamaya neden böyle yapıyor, sütümü de şapur şupur içtiği yok ki zaten 30 CC çıkıyor, gazdan mi mamadan mi ama memeyi istediği için olamaz sanırım

Nasıl yapıyorsun ne yemiyosun bizim kzıın da çok kötü olmaya başladı gaz sancısı
Özellikle meyve sebze türevi şeylerin tamamı diyebilirim ki gaz yapıyor lifli gıda olduğu için. Evet aslında bunlar emzirme döneminde tuketilmesi gereken şeyler ama gaz olacağına bunları yemeyeyim dedim yeşil yapraklı sebzeler ve meyveleri hayatımdan çıkardım. Pırasa lahana karnabahar zaten ilk başta gaz yapan şeyler. Süt kesinlikle yapıyor içmiyorum onun yerine peynir tüketiyorum. Çünkü yoğurt da yapıyormuş. Baklagiller de aynı şekilde gaz yapıyor onları da yemiyorum. Bu hiç sağlıklı bir beslenme tarzı değil ama bebiş gaz sancısından helak olunca çarem kalmadı. Eğer durum kötüyse bir drne derim bende işe yaradı.

X