2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hayırlı olsun geçmiş olsun benim gibi olmuş senin durum suyum benimde az az geldi valla ben bebek bezi koymuştum en son hastanede nstden kalkıp korana için aşağı indirdiler hastane içinde sancı geldikçe su geldi merdiven inip çıktım dört cm ile benimde yatışım yapıldı korana testi öncedş uç diyordu merdivenle inip çıkıp dörde çıkardım kanı bşke syskta verdim su geliyordu habire uzun tunikten belli olmadı pantolondakş yaşlıkRabbim analı babalı buyutsun

Ağlamaktan mahvoldum inşallah yatın güzel haber veririm sizinkinin değeri kaçtı bizim 17.45
17.58 di canım bende çok ağlamıştım ne olacak diye ama inan ki korkulacak hiçbişey yok annesi erkenden tedavi için ilgilenmişsin zaten ve bu ışın çok etkili 8 le ertesi gün çıkış yapmıştık. Sütünün durumu iyiyse hastaneden çıkınca ilk bi süre gündüzleri saatte 1 geceleri 2 saatte bir zorla ağlatarakta olsa uyandır emzir ya da mama takviyesi yap en iyisini sen bilirsin o konuda yarına herşey güzel olacak emin ol

Çok teşekkür ederim ya o zaman mochi diyorum bendegenelde bebek emerken süt toplayıcı olarak kullanılıyor sağma makinesi gibi değil diye yorumlar okumuştum senden duymak iyi geldi
Gögsunuzu bozup sarkıtmasın bende diğer marka var bir sure sonra bebek emmesi gibi vakumu değiştiriyor önce hafif sonra daha vakumlu ve farklı çekiyor hafşften ağıra gidiyof aynı bebek gibi dediğiniz markayı bilmiyorum ama lanshion ben kullanıyorum

Miden durdu hiç hazmetmiyorsan bende birgun önce öyle bir durum oldu midem resmen çalışmıyor gibiydi uyutmadı dedim yarın doğuracağım galiba öyle oldu
Midemle ilgili hep hazım problemi vardı zaten. Benim tam vajina üstü rahim kısmı var orda ağrı var iki gündür. Bacağımı ayırıp oturduğumda hissediyorum göbeğim ortada kalıyor aşağı itiyor o anda belime bıcak saplıyolar sanki. Hem rahim hem belim ağrıyor. Çıkmaya çıkacak ama çok gazla yokluyor benim ki . böyle olunca endişe kaplıyor bütün vücudumu doğumum zor olacak gibi düşünüyorum korkuyorum.

Valla benim hiç deneyimim yok ya. Bebek emmezse sağıp veririm diye düşünüyorum inşallah sorun yaşamam

Allah analı babalı buyutsun geçmiş olsun

Yok bence korkma derşm vucut duruyor sende de bağırsaklar mide yavaşlamıştır çatı kemikleri açılıyor mu acep diyecem ama nişan gelirdi ama yumuşama ve doğum için belirtiler yavaş yavsş alıştıra alıştıra geliyordur.

Valla benim hiç deneyimim yok ya. Bebek emmezse sağıp veririm diye düşünüyorum inşallah sorun yaşamam
Benim hastanede biberon kullanmayın çenesini bozuyormuş dedi ama bebeğin emme refleksi çok yuksek biberon bunu duşurmuyor diye duşunuyorum uyanıkken meme arıyor altını emzikle açıyorum dinlemedim ebeleri bu sefer uyanmadığı zaman sağıyorum ilk zaman guçlu emmedikleri için sağma lazım oluyor sarılığa karşı rahatça içiyor ama sutu getirer sağma makineleri araştırmak lazım benim sut geldiği için zaten çok işe yarıyor mu anlamıyorum şimdi sut artmasın diye ben sağmak istemiyorum daha önce çok sıkıntı yaşadım sağdıkça sut geliyordu hatta makinede uzun sure kalınca tekrar sut çoğalıyordu benim kullandığımda ben mememin kople boşaldığını bilmiyorum devam ettikçe sut geliyor çunku bitmiyor makine o yönden iyi olabilir

Sakin kal derim iki gun mama verdim allahtan sut doyurucu uçuncu gun uyandığımda gögsum sızlıyordu tam dolmuştu artık mamayı bırsktım eşim bebek sesi duymadın diye altta yatıyor mama haxırlsrken başında dur diyorum onu yapmadı sadece tek bırskıp gitmek istemedim onu bile yapmadı kardeşim hem kuzıms hem yemek işlerşne bakıyorfu gece uyusun dedim olmadı o da benimle uyandı mama sastlerinde şimdide altı açılınca ağlıyor uyandığı sn meme istiyor çok ağlıyor emzik veriyorum susun eşim onada tahammul edemiyor altan gelip niye ağlıyor diyor sıkma canını sakin kal derim çok su iç ve proteinli şeyler ye haşlama et felan emzirmeye devam et sut çok önemli peşini bırakma odaklan

Bir an ben yazdığımı okuyorum sandım inankiaynı şeyleri yaşadık. Sen kuru kuru olsada emdir erken sütünün gelmesini sağlıyor benim öyle oldu ama kalkan kullan mahvediyor

Aptamil veriyorum evet tadına baktım anne sütünden bir tık daha tatlı şuan ödemin yok ama ilk iki hafta aşırı ödemin oldu hareket bile edemedim ve ödem sökücü şeyler içmiştim o zaman maydonoz suyu kiraz sapı suyu falan belki de ondan azaldı ama bebeğim mememi ağzına bile almak istemiyor hiç süt de akmıyor eskiden akardı süt emmese de

Tebrik eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim Rabbim hepimize bebeklerimizi sağlıkla huzurla büyütmeyi nasip etsin..
ManyakPrenses ve Atomiks arkadaslarimi da tebrik ediyorum Allah analı babalı büyütsün insallah. Göremediğim doğum yapan baska arkadaşlar olduysa kusuruma bakmasınlar lütfen doğumun her türlüsü zormuş, normal dogursaydim simdi bu ağrılarla uğraşıyor olmazdım, bunun da öncesi zahmetsizdi tabi.. sık sık yürümeye gayret ediyorum ama coook acı çekiyorum. Sütüm de az, emerken üstten ablamin sutunu damlatiyoruz o şekilde biraz emiyo paşamız bakalim insallah iki güne bu destege ihtiyacımız kalmaz.. dualarınız icin cok teşekkür ederim

Maşallah grubun muhabbeti yavaştan doğumdan emzirmeye geçmiş darısı doğurmayanlara inşallah. Benim çatı kemiklerim felaket ağrıyor. Hiç popumun üzerine oturamıyorum o derece
Bende oturup kalkamıyorum, ayağımı bile kaldırmak için elimi kullanıyorum malesef yatarken sırtım belim kopuyor kac gundur doğru düzgün uyumadım malesef bu günde stres içinde geçiyor, cuma günü sezeryan olacak diye karışık hallerdeyim, bir gülüp bir aglıyorum. Kollarımda bile derman yok sanki

Gündüz gayet kolay uyuyan bebeğim geceleri asla uyumuyor. Akşam 10 dan beri sürekli emmek istiyor. Kucağımda uyuyakalıyor, gazını çıkartıyoruz, hemen aranmaya başlıyor. Yatağa yatırma aşamasına olur da gelirsek de sonuç başarısız, hemen mızırdanıyor. Sabah 4-5 gibi ancak uyuyabiliyoruz. Sizce bu normal mi? Benzer problemleri yaşayan var mı?

Ben de öyleydim çok şükür zamanı gelince daha iyi hissettim
Allah kolaylık versin Kalbine ferahlık versin son 36 saattesin

Az evvel bebek hemşiresi geldi gündüz daha baygın olacak geceleri de ayakta kalmak isteyecek dedi.Gece Eğer memede 1 saate yakın Vakit geçiriyorsa ayırınca da ağlıyor mızıklıyorsa mutlaka mama takviyesi yap dedi .
Belki işine yarar bu söyledikleri diye yazdım. Allah kolaylık versin

Birinci gebelikler ve doğum daha zor atlatılıyor ikinciye göre. Ama merak etme eve geçince çok iyi oluyorsun ve yürüdükçe de açılacaksın ağrı falan baya azalıyor . Süt az değil emzirdikçe gelecek. Bebek yeni olduğu için Süt de onun miğdesine göre. Sen emzirme aralarını kısaltabilirsin hem süt artar hem sen daha hızlı toparlarsın. Bebek doğunca rahim siynyal gönderir bebek çıktı süt yapmaya başla.Süt verdikçe De meme Rahime sinyal gönderir ben süt vermeye başladım hadi toparlan diye. Bunu aile hekimliğinde söylemişlerdi. Allah kolaylık versin bol sütlerin olsun inşallah

Aynı bizi anlatmışsın canım tek fark benim bebeğim emmiyor ama mamaya da doymuyor doktor yalancı açlık dedi buna biz aç sanıp mamayı dayadık bir haftada alınabilecek en maksimum kiloyu almış bu yüzden ben artık aransa da saatini bekliyorum doyurmak için ama senin bebeğin emiyorya o durum faklı olabilir belki bilmiyorum doktor 3. haftada gaz sancısı başlıyor dedi bu hafta aynen sizin gibi gündüz uyuyor geceleri gaz sancısından sabah 4-5 gibi anca uyuyor kucakta uyuyor yatağa yatırınca çığlığı basıyor ne gecem kaldı ne gündüzüm çok yorucu ağlamasa razıyım bir de çok ağlayınca insan kıyamıyor sinirim bozuluyor doktor iki tane gaz damlası verdi ama pek işe yaramıyor

Ağlamaktan mahvoldum inşallah yatın güzel haber veririm sizinkinin değeri kaçtı bizim 17.45
Üzülme canım, insan çocuğunu o halde görünce üzülüyor ama Allah dermansız dert vermesin. İlk bebegimde 2 gün kalmıştık bunda da deride o değerleri gördük ama kanda daha düşük çıkınca ışık almasına gerek kalmadı. Bol bol emzir kaka ile atacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…