2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok ilginç ya 9 gün kalmış 40 a hadi bize oradan güzel haberler getir

Maşallah minnoşa evet sandığımızdan daha akıllılar benzer şeyleri ben de hissediyorum dün akşam dinlendirici müzik açtım biraz rahatlattı gibi. Ağlamalarına hiç kıyamıyorum bebiş şöyle yapıyor diye anlatınca da vicdan azabı çekiyorum düzene gireceğiz umarım ne diyelim

Günaydın kızlar Ay dün büyük bir temizlik vardı çok yoruldum . Bebeği daha önce aşağıda kasıklarımda hissediyordum ama Gece bebeğin yan döndüğünü hissettim kasılmalarım var ve karnıma çok baskı yapıyor yan duruşu böyle bir şey yaşayan var mı 37+5 teyim

Sarılık takibi ne kadar zaman yapılıyor mesala şki hafta sonra bebeğin sarılığı artıyor mu
Dogumdan 4 gun sonra gittik sarilik icin yattik 1 gece
Doktoru bundan sonra 2 gun icinde tekrar artar hafif ama geri iner endiselenmeyin ışın aldiktan sonra yine cok yukseklere cikmaz dedi
Normalde tekrar kontrole cagirmiyolarmis ama biz biraz ısrar edince 4 5 gun sonra gelin tekrar bakayim deDi
Duzenli bi takibi yok bildigim kadariyla

Selam, biraz geriden geliyorum forumda. Bir kısmını okuyamadım zaten
Ne zaman, nasıl kullanıyorsunuz pompaları? Biz sürekli memedeyiz. En fazla 1 sa falan uzak kalabiliyoruz, o da nadiren. Zamanla mı değişiyor durum?

Biz de ayniydik daha 3 gune kadar tatlim kızım resmen çıglik cigliga geceleri sanki cocugun bilerek canini yakiyorum gibi saat basi uyaniyo saat basi emmek istiyo gaz cikaramiyo bdehset sekilde agliyo bakti olmuyo annem geldi aldı bizi az yanimda kalin mahvolmussunuz diye benim göz altlari falan mosmor olmustu uykusuzluktan
Ama 2 gundur cok iyi gece iki kere kalkiyo emiyo gazini cikariyoruz yatiyor
Bu 3 gunde ne yaptigimi sorarsan annemin sıkıyönetimine girdim hakikaten bu buyuklerinbi bildikleri var ayaktan çorap çıkmıycak sırttan yelek eksik olmuycak üşütmek yasak gece wc ye de gitsem emzirmeye de kalksam uzerime hırka giycem bulgur nohut fasulye sogan sarımsak süt gaz yapici ve soguk her sey yasak sonuc 2 gundur guzeluyuyan ben sakinkalan bebek

Kızlar acil meme ucu yarası icin krem tavsiyesi verin ya garmastan mı lansinoh mu daha hızlı etki eder? Henüz yara değil ama cok acıyor kızardı bide

Sarılık takibi ne kadar zaman yapılıyor mesala şki hafta sonra bebeğin sarılığı artıyor mu
Sarılık ilk 6 gün çok önemli bu sürede sıkı takibi oluyor zaten 6 gün içinde de En yüksek noktaya çıkıyor.genel takibi de 15 gün ama 6 gün sonundaki değerler zaten yüksekse müdahale edildiği için geri kalan günler çok önemli olmuyor

Cok sagolun sizin de gozunuz aydin. Dogduktan uc dort saat sonra direkt aldilar yogun bakima isin tedavisine. Esim b pozitif ben 0 pozitif. Alt kan uyusmazligi var dediler.3 gun kuvozde kalacakmis. Sizin durumunuz nasil?
Kan uyuşmazlığı ne tam olarak? Eşim 0+ Ben B+ yım oğlum 0+ doğdu ama bize kan uyuşmazlığı vs birşey demediler. ben 0+ oğlum b+ olsa mı oluyor o? Oğlumda da çok hafif bir sarılık olmuş test yapmaya bile gerek görmedi kendi kendine emdikçe geçer dedi doktorumuz.

Benim bildigim anne negatif ise oluyor. Ben pozitifim esim de pozitif ama alt kan uyusmazligi dediler. Bir gun kaldi eve getirdik cok sukur. Hastane politikasiyla ilgili bir durum da olabilir

Son düzenleme:
Hep çoraplı üstüme dikkat ederek dolanıyorum aslında 2 gecemiz rahat geçti şimdiye kadar diğerleri hep memede. Tek başına bakmk çok zordur bu tempoda annenin yanına geçmeniz çok iyi olmuş umarım hep sakin devam eder Ayliz, darısı başımıza

Bizim de göbeği kanadı, 5. Gün düşmüştü. Sanırım erken düşen göbeklerde oluyor bu durum. K vitamini iğnesi vuruldu çok şükür şimdi geçti. Bence tedbiren doktora gösterin iğne vururlar muhtemelen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…