2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Az evvel bebek hemşiresi geldi gündüz daha baygın olacak geceleri de ayakta kalmak isteyecek dedi.Gece Eğer memede 1 saate yakın Vakit geçiriyorsa ayırınca da ağlıyor mızıklıyorsa mutlaka mama takviyesi yap dedi .
Belki işine yarar bu söyledikleri diye yazdım. Allah kolaylık versin 🤲🏻🌺
Ağzından süt akıyor ya da göğsüme bakıyorum süt geliyor ondan artık takviye vermiyorum. İlk hafta sarılık olmasın diye vermiştim. Geceyle gündüzü karıştırıyor galiba hayırlısı geçecek inşallah teşekkür ederim

Aynı bizi anlatmışsın canım tek fark benim bebeğim emmiyor ama mamaya da doymuyor doktor yalancı açlık dedi buna biz aç sanıp mamayı dayadık bir haftada alınabilecek en maksimum kiloyu almış bu yüzden ben artık aransa da saatini bekliyorum doyurmak için ama senin bebeğin emiyorya o durum faklı olabilir belki bilmiyorum doktor 3. haftada gaz sancısı başlıyor dedi bu hafta aynen sizin gibi gündüz uyuyor geceleri gaz sancısından sabah 4-5 gibi anca uyuyor kucakta uyuyor yatağa yatırınca çığlığı basıyor ne gecem kaldı ne gündüzüm çok yorucu ağlamasa razıyım bir de çok ağlayınca insan kıyamıyor sinirim bozuluyor doktor iki tane gaz damlası verdi ama pek işe yaramıyor
Bence de doğru tanım yalancı açlık. Peki mama için aranırken ağlıyordur o zaman nasıl idare edebiliyorsunuz? Gerçekten çok zor böyle emip ağlayınca da korkuyorum endişeleniyorum. Herkes 40 ından sonra düzelir diyor ama başka bir çaresi olmalı gibi geliyor çocuğumuza da yazık 🙁

Gündüz gayet kolay uyuyan bebeğim geceleri asla uyumuyor. Akşam 10 dan beri sürekli emmek istiyor. Kucağımda uyuyakalıyor, gazını çıkartıyoruz, hemen aranmaya başlıyor. Yatağa yatırma aşamasına olur da gelirsek de sonuç başarısız, hemen mızırdanıyor. Sabah 4-5 gibi ancak uyuyabiliyoruz. Sizce bu normal mi? Benzer problemleri yaşayan var mı?
Gececilere selam olsun. Bizde de aynı durum var 😉 emdikçe gazı oluyor, gazı oldukça ağrıdan emmek istiyor... kısır döngüdeyiz. Benim ilk kızımda süt alerjisi vardı o da gece uyumaz sürekli ıkınırdi, bunda da aynı tepkiler var takipteyim 😒

Gündüz gayet kolay uyuyan bebeğim geceleri asla uyumuyor. Akşam 10 dan beri sürekli emmek istiyor. Kucağımda uyuyakalıyor, gazını çıkartıyoruz, hemen aranmaya başlıyor. Yatağa yatırma aşamasına olur da gelirsek de sonuç başarısız, hemen mızırdanıyor. Sabah 4-5 gibi ancak uyuyabiliyoruz. Sizce bu normal mi? Benzer problemleri yaşayan var mı?
Aynı durumdayız canım okurken kendimi gördüm 🙈 akşamları koalaya dönüyor resmen memeye yapışık geziyor ve orada uyumak istiyor döngünün içinde çırpınıp duruyoruz 40 ından sonra geçmesini umuyorum

17.58 di canım bende çok ağlamıştım ne olacak diye ama inan ki korkulacak hiçbişey yok annesi erkenden tedavi için ilgilenmişsin zaten ve bu ışın çok etkili 8 le ertesi gün çıkış yapmıştık. Sütünün durumu iyiyse hastaneden çıkınca ilk bi süre gündüzleri saatte 1 geceleri 2 saatte bir zorla ağlatarakta olsa uyandır emzir ya da mama takviyesi yap en iyisini sen bilirsin o konuda yarına herşey güzel olacak emin ol 🙏
Allah razı olsunn senden inşallah yarın düşmüş olur kavuşurum mama vermemiştim sütüm de yetmiyor sanırım mama ile takviye yapıcam yeter ki bi kavuşayım büyükler mamayı verdirtmediler ona cok pişmanım kendimi suçlu hissediyorum dinlediğim için

Allah razı olsunn senden inşallah yarın düşmüş olur kavuşurum mama vermemiştim sütüm de yetmiyor sanırım mama ile takviye yapıcam yeter ki bi kavuşayım büyükler mamayı verdirtmediler ona cok pişmanım kendimi suçlu hissediyorum dinlediğim için
Hiç suçlu hissetme canım olacağı varsa oluyor inan ki yarın doktorla konuşursun takviye yapayım mı nasıl bi yol izleyim diye o daha yardımcı olacaktır sana Allahın izniyle yarın güzel haberini alacağız annesi sen üzülme 🌸

Merhaba kızlar 13 Eylülde sezeryan oldum ben ve koşturma başladı yazamadım. Şu an emzirme mücadelesi başladı geceleri ayaktayız mama ➕ emzirme olarak gidiyorum. Emmeye sabırsızlanıyor ben de sağıp Kaşık biberon ya da şırıngayla veriyorum hala oturtamadık düzen doymamaya başladı sanki

Maşallah grubun muhabbeti yavaştan doğumdan emzirmeye geçmiş darısı doğurmayanlara inşallah. Benim çatı kemiklerim felaket ağrıyor. Hiç popumun üzerine oturamıyorum o derece
Herkes yaptı doğumunu sıra bebişlerin durumuna geldi biz doğumları okuduk dinledik sıra bebislerin hikayesinde ama bir türlü bize sıra gelmedi 😂😂 bakalım biz ne zaman bu konulara geleceğiz 🤷

Bence de doğru tanım yalancı açlık. Peki mama için aranırken ağlıyordur o zaman nasıl idare edebiliyorsunuz? Gerçekten çok zor böyle emip ağlayınca da korkuyorum endişeleniyorum. Herkes 40 ından sonra düzelir diyor ama başka bir çaresi olmalı gibi geliyor çocuğumuza da yazık 🙁
Aynen ağlayınca içimiz parçalanıyor çok üzülüyorum bu gece ilk defa ayakta salladım işe yaradı hep kucakta gezdirerek hafif hafif sallıyordum sırtını pışpışlayarak ama kollarım çok yoruluyordu ayakta hafif hafif sallamak ikimize de iyi geldi sanırım gaza iyi geliyor o sallantı kucakta pışpış yapıyoruz şarkı söylüyoruz eşim müzik öğretmeni gitar çalıp şarkı söylüyor konuşuyoruz seviyoruz eşimle sırayla oyalıyoruz saati dolana kadar 20 günlük bebek ne anlar demeyin valla ilk günden beri anlıyor duyuyor tepki veriyor işitme testini geçmişti zaten çok hareketli bir bebek sağa sola bile dönüyor kafasını kaldırabiliyor göz teması bile kuruyor beni takip ediyor özellikle beni başkalarından ayırd edebiliyor maşallah 🧿❤️

Son düzenleme:
Gececilere selam olsun. Bizde de aynı durum var 😉 emdikçe gazı oluyor, gazı oldukça ağrıdan emmek istiyor... kısır döngüdeyiz. Benim ilk kızımda süt alerjisi vardı o da gece uyumaz sürekli ıkınırdi, bunda da aynı tepkiler var takipteyim 😒
Bizde de durum aynı canım ilk kızım çoklu besin alerjiliydi en çok da süt ve yumurta alerjisi. Gece gündüz ıkınırdı. Şimdi kızımda öyle. Korkuyorum bu da alerjik olacak diye.

Benim hastanede biberon kullanmayın çenesini bozuyormuş dedi ama bebeğin emme refleksi çok yuksek biberon bunu duşurmuyor diye duşunuyorum uyanıkken meme arıyor altını emzikle açıyorum dinlemedim ebeleri bu sefer uyanmadığı zaman sağıyorum ilk zaman guçlu emmedikleri için sağma lazım oluyor sarılığa karşı rahatça içiyor ama sutu getirer sağma makineleri araştırmak lazım benim sut geldiği için zaten çok işe yarıyor mu anlamıyorum şimdi sut artmasın diye ben sağmak istemiyorum daha önce çok sıkıntı yaşadım sağdıkça sut geliyordu hatta makinede uzun sure kalınca tekrar sut çoğalıyordu benim kullandığımda ben mememin kople boşaldığını bilmiyorum devam ettikçe sut geliyor çunku bitmiyor makine o yönden iyi olabilir
Evet ikk başlarda sarılığa kardi bende sahip vermek istiyorum sarılık ölmesinden korkuyorum açıkçası. Sürekli sağmak iyi değil diye okumuştum bu sefer süt geliyor mastit falan yapıyormuş ama herkeste aynı olur mu bilemiyorum. Inşallah bebişler güzelce emer de çok sorun olmaz

Hanımlar merhaba 🙋🏻‍♀️ Doğumum 2 Ekim görünüyordu ama benim sabırsız mucizem 6 Eylül’de geldi 😬 Ekim annelerinde henüz Doğum yapan pek Yok burda sormak istedim. Bizim küçük doğduğumuz için bide emme olayı çok şükür oldu da küçük doğduğu için 3 günlükken sarılık sınırda çıktı yatış oldu, 1 gece fototerapi aldık. Eve geldik 4.gün göbeği düştü. Sanırım ışından kurudu ve düştü. Her neyse şu an 10 günlük ve dün akşam göbeğinden çok hafif kan sürülmüş bezine dikkatli bakıyorum kurumuş kan var göbek deliğinde. Sizce neden olmuş olabilir? Acaba henüz kapanmadı mı yara ya? 🙄

Geçmiş olsun yakında dikiş ağrıları da geçecektir 🤗 süt için incir, hurma, tahin helvası bana çok iyi geldi. Yiyip üzerine hemen su içiyorum. Ayrıca yeşillik özellikle dereotu da iyi geldi. Bulgur da öneriyorlar ama gaz yapar diye yemiyorum.
Kuzum sütüm biraz daha iyi geliyor ama bizim paşa doymuyor maalesef sütü içiyor yarım saat meme de olmasına rağmen bırakınca yine aranıyor sütüme bakıyorum iyi geliyor tamam öyle şakır şakır değil ama sıkınca önce ince sızı şeklinde fışkırıyor sonra normal geliyor yinede yetmiyor her memeden sonra mama da alıyor

Ayrıca süt için bı de mesela bir meme bir mama diyorsun ya bence meme verdiğinde diğer memeyi sağ sonraki beslenmeye kadar araya bir de mama girecek illa birikir yine. Ben sagmanin da faydasını gördüm ilk gün 20 ml ikinci gün 40ml 7. Gün 120 ml olmuştu sütüm tek sağımda. Tabi ayrıca Su tüketimi en en önemlisi. Her yerden kaybediyorsun şu an. Hani fazla olur mu demeden günde 3-4 lt iç bence çünkü süt dediğin şeyin ana malzemesi başta Su.
Kuzum emin ol hamileliğimin başından beri benden fazla su içen yoktur benim çok tuhaf sağınca öyle dediğin gibi 20 -40 cc falan gelmiyor çok az geliyor makinede ama elle sıkınca daha fazla geliyor 🤷‍♀️

Benim duyduğum süt getirmesi için yeşillik çok önemliymiş özellikle yeşil soğan . Bulgur falan da duydum . Tahin helvası bunlar faydalıymış. Ama yeşilliğin üzerinde dur derim
Bulgur komposto süt artırıcı çay içiyorum helva sevmediğim için yemedim onuda deneyeyim , sağol kuzum

Ben çok fayda gördüm çemen otu tohumu çayı yapabilirsin. Bir de 1 şu bardağı süt üç hurma bir muz bir yemek kaşığı tahin bir tatlı kaşığı susam bunları rondodan çekip böyle milkshake gibi içimi de Çok güzel. İkisini yapıyorum ben günde birer defa. Bence çok faydası var 4. Günden beri sadece süt veriyorum mamayı ilk dört gün aldı sadece.
Yara için kesinlikle ve kesinlikle gümüş göğüs kapağı öneriyorum çamaşırına değip iyice yaranin azmasini engelliyor ayrıca gümüşün yara iyilestirici etkisi de mevcut zaten. Bence dene.
Denicem kuzum sağol eczacı eşime bi krem vermiş oda iyi geldi kremi verirken daha emzirmeden hamileyken bile kullansaydınız bu kremi hiç yara olmazdı demiş şimdilik onu kullanıyorum

Anne sütü alerjisi mi yoksa bizim beslenmeden mi geçiyor 🙁

X